Castle na zabití

Ukázka z filmu 8
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

svist10

Perfektní komedie s mrtvolami. Rick Castle má charismatu na rozdávání a hlášky trousí jak na běžícím pásu. Detektiv Beckettová je jeho skvělým proti/spoluhráčem. Případy mají svoji logiku i když se mi několikrát podařilo odhalit pachatele, vždy tvůrci o trochu změnili taktiku a šikovně mě zmátli, takže se z toho nestalo pravidlo. Ve druhé sezóně se trochu pohnul kupředu příběh vraždy kolem detektiva Beckettové a závěrečný cliffhangerový twist je perfektním zakončením. Castleova dcera je vážně zrzavý úkaz a do role jeho matky bych si spíš představoval Joan Collins, i když, těžko říct, jestli by zvládla tolik sebeironie. Řečeno v kostce je Castle spolu s Ment(a/á)listou jedinými krimiseriály, na které čekám. ()

sidthekid

Takovej pěknej relax. Nic velkého jsem od toho nečekal, ale po prvních dílech sem byl mile překvapen. Kvalitní kriminální případy a neuvěřitelně sympatická dvojice hlavních hrdinů. ()

sue2008

Už dávno jsem se u seriálu nesmála nahlas....no vážně....a není to jen zásluha centrální dvojice, naprosto ujíždím na Castlově vzorné dceři a jeho nenápadné snaze ji trochu 'zkazit'. I ostatní 'podpůrné' role nezůstávají pozadu ať už je to maminka, nebo nerozlučitelné duo detektivů ()

Stereoid

Hm, jo, jasně, určitě, to víte že jo... Jmenuju se Castle, jsem spisovatel a pomáhám policii řešit vraždy. Sice nemám tušení jak se to dělá, ale když budete chtít vysvětlit funkci úvodu, statě a závěru, jsem váš člověk. Já sice třeba studuju peďák, ale asi se dám k mariňákům:D Jednu hvězdičku za Stanu Katic. ()

Radoušek

Jeden z nejlepších komediálně detektivních seriálů posledních let. Seriál stojí hlavně na jiskření obou hlavních postav především Nathan Fillion si svojí roli přímo užívá. Výhodou seriálu je, že se nebere až tolik vážně. Jediné co mi na seriálu vadí je otravná matka hlavního hrdiny :-D ()

Caskett

Vtipný, chytrý, bohatý, pohledný spisovatel.. a dál už nevím, co jsem chtěla napsat... mě to stačí. Dělám si srandu :-))) To nejlepší od dob Moonlightingu! Bruci, kde jsi? :-) Ale Stana Katic je daleko sympatičtější než Cybill. A to dělá hodně. Člověk se nemůže rozhodnout komu fandit více, kompromis - OBĚMA, jistě :-). Výborné a vtipné hlášky propojené s kriminální zápletkou, pokaždé nový případ, pokaždé nová výzva... pořád mě ještě zajímá co se stane dál... Sympatické osazenstvo v policejním sboru i na pitevně. Skvěle vybraní herci, všichni tam prostě sedí! Od páté série jsem sice čekala větší pecku, protože ten závěr 4. série... no ;-) ale ještě není všem dílům konec a třeba to ještě příjde :-) ()

athena07

Tahle dvojka je prostě k popukání, klape jim to. Tvůrci mě mile překvapili. Bála jsem se, že když se dají dohromady, seriál ztratí tempo a jiskru, ale musím říct, že mě to baví ještě více, než předtím. Teď zbývá jen doufat, že to Andrew nepokazí... ()

Antonymi

Hodně dobrá kriminálka se sympatickými hrdiny, průměrnými detektivními zápletkami (máte-li nějaké podobné seriály už nakoukané, budete vraha tušit většinou dříve, než ústřední dvojice) a příjemným scénářem. Pro mě jako milovníka Firefly navíc body navíc za několik narážek a za výskyt několika postav s tvářemi mých oblíbenců. ()

RoyBatty444

Jou Beket! Seriál ako sa patrí sympatické obsadenie, humor, po väčšinou inteligentná zápletka a primerané iskrenie medzi hlavnými postavami až na časti kde to vrcholí. A posledná séria je už len do počtu. ()

tuctovychlap

no jo, ať to jiskří mezi Ričim a Kejt (ad Tosim)..ale..začínam mať pocit, že Riči je niekedy povedľa tej Kejt úplne vedľa (z pohľadu postáv)..v niektorých epizódach som mal chuť zakričať: Riči, si v p... FAKT. hodnotenie od dvoch po štyri hviezdy, priemer *** ()

Vanax8

Od první série se mi velice líbil herecký výkon Nathana Filliona. Jeho humor je velmi svébytný a lapálie, které prožívá se svou rodinou, jsou k popukání. První dvě série byly jak po stránce herecké, tak po stránce obsahové zcela určitě na 100%. Bohužel s příchodem třetí série začal seriál poněkud ztrácet dech neustálým retrospektivním pohledem do života C. Beckettové, což mě prostě jenom nebavilo. I přesto však byla třetí série uspokojující - 80%. To nejhorší ze všeho přišlo v sérii čtvrté. Seriál mě některými svými díly přiváděl až do katatonického stavu, a měl jsem co dělat, abych vůbec některé díly dokoukal do konce. Světlou výjimkou je však díl Blue Butterfly, který považuji za vůbec nejlepší díl celého seriálu - 60%. Pátá série se opět navrátila ke skvělé předloze, kterou si seriál vybudoval díky první a druhé sérii. Skvěle vymyšlené příběhy a dobré zápletky - 90%. Na šesté sérii je možná až příliš vidět, že produkce si není jistá, chce-li vůbec s točením pokračovat. Jediný trochu úsměvnější díl vám úsměv smaže z tváře, jakmile se dozvíte o pozadí celé story. Navíc přidejme (podle mě dost nepovedený) cliffhanger na konci série a máme tu tuctovou detektivku, která spíš než odlehčené legraci holduje mistrovství vyšetřovatele ala Horatio Cane - 70%. Celkový dojem z této série mám však pozitivní, i přes slabší díly jsem seriál shlédl od začátku do konce a i u zápletek odhalujících pozadí příběhových postav, které mě nezajímaly (rozuměj Beckettová), jsem vydržel a napjatě sledoval, jak se to celé vlastně vyvine. Celý seriál však stojí a padá na hereckém výkonu Nathana Filliona, který i z nejhoršího seriálového počinu dokáže udělat alespoň průměrnou podívanou, a z těch dílů které jsou průměrné, podívanou fantastickou. Co jeho herecký výkon udělá s fantastickými díly, je přesně ten důvod proč moje celkové hodnocení je 90%. ()

Dejna

Jsem ráda, že jsem překonala prvních pár dílů, kdy mi seriál nepřišel nic moc a Kate mi byla docela nesympatická - teď jsem v závěru třetí řady a nemůžu se odtrhnout, seriál má jiskru, kterou poslední dobou postrádám u mých ostatních oblíbených seriálů (mentalista na konci šesté série a white collar konec čtvrté), všichni zúčastnění jsou neskuteční sympaťáci (snad kromě Castlovi dcery, která mi tou svou přehnanou poslušností už trochu leze na nervy), případy jsou zajímavé, většinou dopředu netuším, "kdo je vrah" :-), ale přiznám se, že nad tím nějak extra nepřemýšlím, seriál je pro mě totální oddechovka.. jen doufám, že s přibývajícími řadami neztratí na kvalitě. Aktualizace po shlédnutí šesté řady: Tak bohužel, snižuju hodnocení o jednu hvězdičku a docela se bojím, co přinese sedmá řada, protože pátá a především šestá už byly slabší průměr (až na vyjímky jako "under fire" nebo "veritas", ty stojí zato, ale dvě epizody za celou řadu, to je fakt málo :-( ()

Thug_Leo

Videl jsem cca 50serialu komplet a dalsich 51 castecne. Po precteni komentaru a hodnoceni a i nathana fillona.....nicmene tohle je hruza,jak se nekdo muze dodivat na uvodni dil nechapu,postavy neprjemne,herci prehravaji a je mi z toho na bliti... ()

Sovak

Viděl jsem jen pár částí a nebavilo mě to. Na rozdíl od Pitavala tomu chybí kvalitní soundtrack a zápletky ze života. A potom herci. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. ( Castlemu chybí humor ale i dramatičnost. ) Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. ( Porovnejte s průměrným Filionem a neherčkou Katic. ) Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislava Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek) - otec od rodiny který nenosí zbraň, Libor Krejcárek (Jiří Krampol) - tvrďák, Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) - Frajer na kterého Čmaňa s knírem sedí a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek) - Jiříček. Díl s Hrušínským měl být celovečerák. Zajímavé komentáře: Segrestor ()

fruitixx

Další povedený seriálek, který je pojat mírumilovnějším způsobem, než třeba Dexter. Napětí z vraždění je zde převedeno do napětí a jiskření mezi spisovatelem a detektivem. Seriálek se také snaží být vtipný a realisticky sofostikovaný, což ho posouvá u mě na přední pozice sledovanosti těchto žánrů. ()

williamriker

Okoukané klišé, hlavní hrdinka nesympatická pipka. Bohužel český dabing tomu nepřidal: [kastl], [gnoči],... se není pak čemu divit, že půlka národa ani neví, jak se správně vyslovuje gnocchi. ()

entronov

Název seriálu by měl být Castle: Emotions First nebo Beckett vs The World, ale teď k hodnocení: Když zapnete televizi a přepínáte mezi programy možná jednou narazíte na seriál Castle. A víte co? Bude se vám líbit, budete si říkat jak je to vtipný a povedený seriál - ano je, pokud se díváte na 1 díl týdně. Zkuste se ale na seriál dívat aktivně a podívat se na všechny série, budete trpět nejen tragickými zápletkami - hlavními hrdiny jsou totiž emocemi totálně ovládaní detektivové, kteří by měli maximálně dávat pokuty za špatné parkování a rozhodně ne řešit závažné zločiny. No a hlavně obrovským klesáním kvality s každou sérií - tak strmý úpadek jsem ještě neviděl u žádného jiného seriálu (a to počítám i svou nemesis Ztraceni) Celkem: 3/10 1 a 2 série (5 hvězdiček) - Svižné, vtipné, originální a každý díl velmi povedený, seriál i vyšetřování se řídí logikou, inteligencí a dedukcí. 3 a 4 série (3 hvězdičky) - Tady tvůrci začínají hlavní zápletku hodně silně přitahovat za vlasy, navíc seriál začíná být emotivní, logika a dedukce jde stranou, některé případy jsou vyřešeny OMYLEM. 5 až 8 série (1 hvězdička, někdy odpad) - Od páté série nemůže být o kvalitě ani řeč, seriál se zde mění v jakousi New Yorskou telenovelu. ()