Castle na zabití

Ukázka z filmu 5
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

bajahor

První série byla dokonalá - to jiskření mezi nimi, ty jeho hlášky, zajímavé příběhy a hlavně ten z prvního dílu - jak vlastně spojit detektivy se spisovatelem...hmmm...Druhá série už trochu ztrácí, ale pořád je to velmi slušný seriál, na který se podívám strašně ráda, mnohem radši než na např. Lost apod. ()

sAreOn

Na první pohled typický krimi seriál s klasickou krimi zápletkou - zločin, pátrání a chycení pachatele. Ale celý ten průběh této poměrně jednoduché zápletky je tak vtipný až běda. Dvojka Castle + Beckett funguje dokonale. Nathan Fillion znovu dokazuje, že mu takovéto role sluší. Případy jsou občas i samy o sobě zajímavé, což je nesmírné plus, neboť si troufám říci, že tento seriál na tomto aspektu příliš nestaví. ()

tala

Výborná kriminálka, ktorá sa hemží vtipnými dialógmi medzi hlavnými postavami. Dej je ľahký, na odreagovanie dokonalý, pobaví a neurazí a chémia medzi Castleom a Beckettovou funguje skvelo. Veľkým plusom je, že seriál sa nesnaží ohúriť vedeckými metódami ako v csi alebo kostiach, čo je celkom prijemne osvieženie medzi kriminálkami súčasnosti. Zvlášť pozitívne hodnotím vyber hercov, ktorí sa perfektne hodia pre charakter svojich postav. Oplatí sa prelúskať cez prvé diely, pretože ako seriál napreduje, tak je aj obsahovo kvalitnejší. ()

EdmundDantes

Seriál plný hezkých lidí, ale zápletka stále stejná. Svchálně si příště počkejte až na třetího podezřelého - to on/ona to je. První, jako nejpodezřelejší týpek/týpkvá nikdy nebude zločincem, druhý podezřelý je jen nastrčená figurka a ten třetí, ten/ta to je. Trochu to nudí ()

sydney

Sympaťák Nathan Fillion a krásná Stana Katic - jiskření už od prvních epizod, ale divák se dočká až za dlouho. Aby se nám zkrátilo čekání, odhalují a loví tito dva společně zločince. ()

SteveV

Po pěti odkoukaných sezónách (včera jsem si dal finále té páté) musím říct že jde pro mě v současné době o pro mě nejzajímavější seriál co sleduji. Dokonce už v práběhu posledních dvou sezón předčil i The Big Bang Theory, a to jsem nevěřil že něco dokáže. Myslím že docela můžu podepsat komentář od novotena. Jen kdyby ta letní pauza nebyla vždycky tak dlouhá... P.S.: I ty 3 Castlovy knížky co doposud vyšly i s českým překladem jsou fakt povedené. A mají stoupající tendenci! ()

v.indruchova

Zatím jsem viděla první řadu, Castle mě připadá jako arogantní debil, ale začíná se chovat lépe . Těším se až naše detektivka :) -Nikki Heat- si nechá narůst ještě delší vlasy a přestane být taková zapšklá a drsná, v tom postupem času vidím změnu k lepšímu. Matka Castla je šílená, říkám jí "stará paprika". Dcerka je sladká, krásná a nevinná a líbí se mi, v dalších řadách se chová opravdu hloupě..stává se s ní lehká a vypatlaná. Castle sám o sobě není zase tak okouzlující..postupem času se ukáže v lepším světle. Vtipné špičkování Castle, Beckettová, melou a házej jednu hlášku za druhou. Teď dokoukávám 4. řadu, pěkně se to pohlo, je to zábavnější. Pořád je tu dost klišé ala amerika, ale dá se. Pátá řada mě opravdu mile potěšila, kdyby to tak šlo dál, co řada-tím lepší, tak to se mám na co těšit :) Jsem u sedmé a překvapivě musím říct, že kvalita je pořád vysoká (možná vyšší). ()

challik

Skvelý komediálny, romantický... a aj občas dramatický seriál... to všetko ja mám rád, a keď je to celé pospolu, tak to tvorí niečo úžasné. A to som ani nezmienil Stanu Katic, perfektný bonus k celému tomuto skvelému seriálu. ()

black8

Porovnávam napríklad s takými Kosťami. Má to viac ľudskosti, nesračkovitosti, viem pri tom zrelaxovať a aj sa zabaviť. A Stana Katic je najsexi vyšetrovateľka a k tomu stále uveriteľná. Fajn. ()

Frantisek

Příjemný krimiseriál, který stojí hlavně na chemii mezi Beckettovou a Castlem. Občas se objeví narážka na Firefly, která mě vždy velmi pobaví. ()

Krystufek

Tenhle seriál prostě miluju. Vážně. Už ani nevím, kolikrát jsem ho viděla, protože mě přestalo bavit to počítat. Když zkouknu všechny v češtině dostupné díly, začnu od začátku. A tak pořád dokola. Na tomhle seriálu mě baví úplně všechno. Castle v podání Nathana Filliona je prostě boží, to snad ani nejde říct jinak. Miluju jeho vtípky a neustálé slovní přestřelky nejen s Beckettovou, ale i s Ryanem a Espositem, s Alexis a Martou, vlastně se všemi, protože se strefuje do každého. Doteď se mi stává, že si všimnu něčeho, co mi při předchozím kolečku uniklo, o to víc mě to baví. V seriálu snad není postava, kterou bych neměla ráda. Ale abych byla spravedlivá, Castle není bezchybná kriminálka, je v něm spousta chyb a nelogičností v ději, mnohdy i v dost zásadních věcech, ale.. Skvěle zahrané postavy a všudypřítomný humor, to je to, co z tohohle seriálu dělá moji srdcovku. Takže se budu dál skvěle bavit u toho, jak Kate v botách na vysokých podpatcích honí padouchy a v patách je jí její amatérský parťák s nápisem writer na neprůstřelné vestě.. :) ()

Teron

Ačkoli jsem v tomto případě náchylnější k maximu než jinde, protože mě taky z většiny živí psaní, tenhle kousek si mě získal i mnoha jinými vlastnostmi. Za prvé ano, mám rád kriminálky se zajímavými konzultanty. Castle přenesl tuto formaci ovšem na jinou úroveň díky přítomnosti znalce žánru, lidské psychologie a hrozné ujetosti na záhady, příběhy a nejrůznější vylomeniny. Laťku zábavnosti nasadil velmi rychle a velmi vysoko a zatím se vším se i během sedmi sérií dokázal vypořádat nenucně, bez zbytečných berliček a natolik věrně postavám, že tenhle tým stále baví. http://umenivyberu.cz/serialy/castle-na-zabiti-spisovatel-oddeleni-vrazd-a-neprustrelna-vesta/ ()

Nugat

Bohatý, chytrý, šarmantní muž, co sám vychoval dceru... Filionovi nelze odolat. Po sedmi sériích dávám 5*, moc zajímavé jsou průběžné příběhy táhnoucí se přes série jak Cate, tak Ricka, i když ten má daleko méně prostoru. Odpustit nutno některé "jednoduché" dialogy na stanici. Paralelní vesmír a návštěvník z budoucnosti byly skvělou třešničkou. ()

Logout

Castle jsem vzdy bral jako odlehcenou humornou detektivku a vzdycky strasne trpel u dilu, ktere se snazily byt mysteriozne-spionske a tvorily nejakou rozsahlejsi dejovou linku, proste tohle jsem od tohoto serialu nechtel a necekal. Posledni sezony proto hodnotim hure nez ty prvni, ale celkove to porad je na ctyri hvezdy. ()

meda2016

Od začátku sérií fakt dobrá zábava a skvěle volená chemie mezi postavami. Nathan Fillon velmi dobrý i když takový přepapaný zlatý chlapec. Ze vzdáleného pohledu ale.... Postavy drží své schéma, takže v podstatě příjemně podřimujete a propásnete připad, protože jako o nic nepřijdete. Co začnete sledovat je Castlova domácnost, především dcerka. Taková kapitalistická snaživá pionýrka roztleskávačka. IQ asi tak 199, všude nejlepší a vždy vzorná. Časem začne lézt na nervy ale to už jste lapen stereotypem jistoty. ()

sitmin

Jako čekal jsem větší pecku... Mnozí říkají: originální námět! Já říkám: Jessica Fletcherová bez otravný slepice. Mnozí říkají: Netradiční kriminálka! Já říkám: Čím??? Prostě je to obyčejná detektivka, kterejch jsem už naprosto přesycen a jediné, co v tomto žánru jsem schopen jěště vstřebat je sem tam nového poirota, ale jinak? Tohle je prostě o ničem. A Fillion je sice sympatický, ale to prostě nestačí! Nehledě na to, jak z celého seriálu vyzařuje jeho nízkorozpočtovost. Škoda no... Ještě doplním pro kolegu robbinstoma: Přirovnání k Jessice Fletcher se mi zdá dost na místě. Nemluvím o kvalitě a hereckých výkonech, ale spisovatel řeší vraždy, takže... A ještě bych rád doplnil, co jsem minule nenapsal, že mě enormě rozčilují postavy ostatních detektivů z oddělení. Samozřejmě šéf drsnej černoch, pak hispánec a ťulpas běloch, tito tři hoši spolu s ostrou patoložkou mě opravdu utvrzují v tom, že je to celé jeden velký průměr... ()