Castle na zabití

Ukázka z filmu 4
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

Lockeroom

Nedá se to brát nějak vážně, ale jako oddechovka super. Jedna z nejsympatičtějších dvojic v rámci tohoto žánru .......... ()

Sasancca

Prvně jsem to měla za trapnou vykrádačku Bones. Kriminálka, nesourodá ústřední dvojice, mezi kterou doslova lítají jiskry. Nakonec se z toho vyklubalo velké překvapení, kterému velí hláškující a charismatický Nathan Fillion. A nesmím taky zapomenout na Ryana a Espozita, kteří by měli dostat občas víc prostoru. ()

vnimat_Krasu

Po stech zhlédnutých epizodách už Castle příliš nemá, čím by překvapil. Dovedl bych vyjmenovat řadu důvodů, proč selhává jeho kriminální i vztahová část a jak nepříjemně jsou jednotlivé díly repetitivní. Jenomže výhradně díky charismatu Nathana Filliona, který by si mohl patentovat recept na dobrou náladu, je Castle patrně nejlepší relaxačním seriálem plavícím se ve vážnějších vodách. Žánrová klišé jsou zde uchopena v rukavičkách a nadhled některých epizod dokáže příjemně potěšit. Bohužel s kvantitou se posléze ztrácí i kvalita a podobně kolísavý je i můj názor na Stanu Katic. Přesto jedna z mála jistot současné "nekonečné" scény. ()

Memoryk

Nejlepší detektivní seriál! Nathana Filliona mám moc rád, je to charismatický skvělý a vtipný herec a Stana Katic je taktéž výborná. Pátá série je zatím nejlepší co v seriálu bylo. Jasných 5* ! ()

Method76

Jednoduše B.?.M.B.A a otaznik je vztah mezi Becketou a Castlem, který snad nikdy nebude (O). Suprově to jiskří a doufám, že to tak ještě bude chvíli pokračovat. ()

TONYNKO

SPOILERY 1.séria- Nikdy som nebol moc na tieto typi krminálok ( CSI, NCIS atd. ) ale táto extremne sympatická dvojka ma dokáže ultimátne pobaviť. Prípady sú zaujímave až na to že som v posledných častiach odhaloval vraha skor než Castle :-). Záver navnadzuje na dalšiu sériu pokial sa toho ozaj chytia a Castle to nejak nezahovorí ( čo by bolo klišé jak hnus ). 9/10 2.séria- Prvá polovica série je super. V krimi prípadoch je niekedy nemožné uhádnúť vraha, Castle hláškuje, Beckettová taktiež a všetko sa zdá byť super. Lenže po 13 epizode záhady začnú byť nudné, a celé to vlastne ťahá Castle. Samozrejme to neplatí na dvojdiel ktorý je stopercentne najlepšiou časťou. Posledný prípad je super ale jeho rozuzlenie urýchlené a nedotiahnuté. Za prvú polovicu a dvojdiel dávam 8/10. 3.séria- Určite zatial najlepšia sezona. Vedú diely ktoré sú pre naše duo osobné a že ích teda je ( oproti minulým sezonam ). Sú skvelé aj preto lebo tam ma nikdy nezaujíma kdo je vrah ( skor aky to ma všetko dopad na naších hrdinov ) čo je super lebo vraha sa dá odhaliť v každej epizode úplne bez problemov ( no možno nejaké výnimky sú napr. prípad Beckettovej matky ). Nudných epizod je maximálne minimum ( dve, tri možno ) a úplne najlepší je dvojdiel. Scenáristom by som za to dal medailu pretože v tomto dovjdiely ma definitívne začal trápiť vzťah Castle a Beckettová ( bože nech už sú viac než kamaráti. Finále no to je dalšia kapitola pretože je tam jedno velké prekvapenie ohladom kapitána a milion zvratov ohladom Castlea a Beckettovej. No a cliffhanger asi nikoho nepoteší :-). 9/10 4,séria: Paráda ! Najlepšia séria zo všetkých. Už prvým pochmurným dielom sa mi dostali pod kozu. A dalšie prípady bolo všelijaké len nie "klasické prípady" ( superhrdinovia, démoni, čínsky Romeo a Júlia, prepadnutie banky kde ide o niečo iné ako peniaze, sniper, starosta podozrivý z vraždy, flashbacky do roku 1947, výmena indentity a samozrejme zomibe :D ). A tento štýl robí z Castlea výnimočný seriálový klenot ktorý len tak nenajdete. Po finále sa mi samozrejme chce húkať "KONEČNE KONEČNE ale mohli ste ukázať viac !". 10/10 a myslím že ani 5.séria toto nezopakuje :-) PS: Dvojdiel super ale nijak nevyčnieval z ostatných epizod ako minué dva. 5.séria- Nooo toto je nový svet. Menia sa pravidlá, konečne je Caskett a konečne poznáme vraha Beckettovej matky. Len obyčajné prípady by mohli byť zaujímavejšie ako v napr. v 4.sérii. Niektoreé su dobré ale asi dva sú vyložene nudné. Škoda že nepokrečovali v trende 4.série ale to asi neni lahké držat si tak vysoko postavenú latku. Plusy sú hlavne v osobných prípadoch či už dvojdiel alebo dve úplne najlepšie epizody celého seriálu. Jedna s 3XK a druhá epizoda Still ( tá bola proste paráda ). Tak celkovo je to stále výborný seriál ale už ma bavia viac osobné zápletky ako kriminálne. A v 5.sérii sa začinaju vyvažovať takže paráda. A koniec super. Som ostal kukať s otvorenú hubu a keby dnes nezačala 6.séria z čakania by ma porazilo. 9/10 6.séria- Úvodný dvojdiel skvelo naviazal na koniec predchádzajúcej série a bol velmi napínavy, akčný a hlavne sa Caskett niekam posunulo. Dalšie diely sú hravé ( 06x05 ), zábavne ( 06x20 ), niektore zas napínavé ( 06x09 a hlavne 06x22 ) a niektoré slabšie ( 06x14, 06x21 ). V celku je Castle stále príjemný seriá ktorý si rád pozriem. Finále možno bolo trošku slabšie a koniec bol trošku moc naivný ale moc mi to nevadilo. 9/10 () (méně) (více)

Martazoe

Sympatické postavy, zajímavé zápletky, prostě taková relaxace, když člověk potřebuje na chvilku vypnout. Jen mi tam trochu vadí ty vsuvky z jeho rodiny. ()

Niko_DA339

Proste vynikajúci seriál, jediná, skutočne ojedinelá kriminálka, ktorá si človeka dokáže priviazať k sebe a už nepustiť. Napätie je tu neustále cítiť, občas aj nejaké zimomriavky nabehnú, takže s tejto stránky to je maximálne skvelé. Beckettová a Castle sú vynikajúci pár, Beckettová alias Heathová cez noc prostitutka a cez deň policajtka (Na tom som sa smial hódne dlho) a úprimne, jediná kriminálka ktorá skutočne stojí za to, aby sme si ju pozreli, ak nerátam ešte KOSTI, ale KOSTI sú o inom, takže vzhľadom na to, že to je "iba" televízny seriál, je to neskutočne úžasný televízny seriál. 10/10 :) ()

mpet

Už je to dlouho, co mě nějaký seriál takhle zaujal. Musím se přiznat, že jsem ho shlédl celý prakticky jedním dechem, aneb, několik dní u televize. A nedá se říct, že by to bylo nějaké šílené plýtvání času, protože Nathan Fillion a Stana Katic udělali z obyčejné nudné kriminálky velice záživnou podívanou plnou srandy, hlášek, komických situací, bláznivých teoriích a řešení vražd. A když to začne mezi Castlem a Becketovou jiskřit, úroveň seriálu ještě vzroste. Musím ještě velice ocenit několik narážek na Firefly, které mě pokaždé dostaly do kolen. No snad si Castle udrží svoji úroveň dál a vydrží s námi ještě pár let. ()

klusik

Nu, co na to říci -- seriál sleduji téměř stejně dlouho jako Mentalistu a tak nějak vidím vývoj. Aktuálně jsem u šesté řady, takže si dovolím tvrdit, že už jsem leccos postřehl. Co mi na seriálu nejvíce vadí (či spíše mrzí) je, že se hrozně zblbnul. Porovnejte si první dvě řady, kdy se Castle stýká se spisovateli a řeší u pokeru případy s tím, co je v posledních řadách; První dvě řady byly skoro na 5 hvězd, to si legraci nedělám, bylo to inteligentní, vtipné, mělo to něco do sebe, Nathan hraje Calsta fakt pěkně, vedlejší postavy fungují. Jenže pak přijde 3. řada, začnou se řešit vztahy, Beckettová namísto vyšetřování na každého druhého hází "udělal jsi to, přiznej se!" a celé to jde do kopru. Po 4. řadě jsem seriál přestal sledovat, ale nějak jsem neměl co dělat, tak jsem se zase do páté pak vrhnul. Šestá řada -- té jsem se hodně bál, protože to bylo zase celé jen o vztazích, těhotných partnerkách atd., ale překvapivě se mi tat (zatím snad) poslední řada líbí více, než ty předchozí. Uvidíme, jestli se jim povede seriál zase vytáhnout na pěknou kvalitku (pochybuji ale). Více recenzí na ()

Krachen

Na Castela se dívám hlavně jako na komediální seriál, vraha odhadnu často hned, jak se poprvé objeví, takže jako detektivka slabší. Končím 2. sérii a chystám se na další, protože ústřední dvojka je svěží, vtipná, krásná a sehraná a pořád čekám, kdy se dají dohromady a jestli tahle chemická substance bude fungovat i pak. Kdyby nebylo Nathana Filliona dala bych o hvězdu míň. ()

Nigfire

Tohle je naprostá klasika, na rozdíl od Bones které už tak nějak ztrácí na zajímavosti si seriál drží kvalitu, doufám, že ho ale nebudou zbytečně natahovat, nebylo by to ku prospěchu věci. ()

chevronman

Nějak jsem nepřišel na to, co na tom kdo vidí. Prostě obyčejná kriminálka, kterých je teď v televizí k zeblití moc. Nevidím v tom nic originálního ani zajímavého. Každá epizoda je natočena v prakticky stejném schématu, a proto je vždy předem jasné, co očekávat. 60%. ()

studentice

Castle je prostě moje guilty pleasure:). Některé díly jsou slabší, jiné lepší, ale vždycky se u nich pobavím a odpočinu. A hlavně je tam neuvěřitelné charismatický Nathan Fillion, na kterém celý tenhle seriál stojí. No, a postupně jsem si zvykla i na Stanu Katic:). ()

Gugos

super oddechovka žádné přehnané násilí vtipní a pěkní hlavní představitelé...moc pěkný krimi seriál ()

wooloong

Bylo to především vtipné a zábavné. Některé příběhy se opravdu povedly, jiné byly slabší, nicméně detektivní linka se neustále opakovala. Dala se celkem předvídat: "Cože? Teprve druhý vyslýchaný? Tak ten to nebude, ten je jenom navede na další stopu. Chytili v pořadí třetího podezřelého? Tak to je ten podlý vrahoun." Dost mi vadila od šesté série změna dabérky. Ke Kate se ten hrubý "vychlastaný a vyhulený" hlas vůbec nehodil a ztratila tím kus ze svého charismatu a sexappealu. ()

SNCIS

Nemohu hodnotit jako celek, protože tenhle laciný seriál pro rádoby dospělé - mne moc nechytil a já neviděl všechny epizody. Ovšem kdykoli na to v TV narazím je to stále to samé a tedy - nudná slatina vykrádajcí Bones a Mentalistu. Nutno zmínit, že Castle nedosahuje kvalit ani jednoho ze zmiňovaných seriálů. Případy jsou velice jednoduché, až hloupé! Akce nulová a vtip žádný. Jedna hvězda za herecký výkon Nathana Filliona , jinak není co chválit. - 10%. ()

Keywee

Jeden z mála seriálů, který mě nepustil po dvou až třech sériích...ale až po 7. Také jeden z mála seriálů, kde se tvůrci nesnažili diváka udržet u obrazovek dějem typu "všichni se všemi". Za mě Castle příjemná klasika, kterou bych si s klidem dala od 1. série znova. Caskett prostě baví i po letech :) ()