Castle na zabití

Z natáčení 2
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

Jenda

Po pilotu, během něhož jsem se perfektně bavil, mohu hodnotit vysoko. Tenhle seriál má rozhodně velký potenciál, takže už teď jen doufat, že si Fillion a Katic udrží kondici a že to ABC zase neodpíská předčasně jako několik slibných seriálů (nejen) minulý rok. Give me mooore!!! ()

Drunk_Queen

Richard ,,Rick'' Castle, hlavní hrdina tohoto příběhu a spisovatel detektivek, má spoustu kladných i záporných vlastností. Na jednu stranu je to arogantní, jako dítě se chovající otrava, na stranu druhou je to milý, vtipný, hláškující, šarmatní muž, co je milujícím otcem, a má velké srdce a skvělé teorie :D. Pak tu máme detektivku Kate Beckettovou, odtažitou, přísnou, tvrdohlavou, drsnou a přitažlivou policajtku poznamenanou smrtí matky. Tihle dva kolegové - Castle a Beckettová si lezou na nervy a nejspíš by se nejradši navzájem zabili. Naštěstí se jim to nedaří a postupem času se z nich stávají parťáci. A později také pár. Vídáme také dva nejlepší kamarády / detektivy Kevina Ryana a Javiera Esposita, zvídavou drbnu / patoložku Lanie Parishovou, vstřícného a laskavého kapitána Roye Montgomeryho, kvůli tragickým událostem později tu nejpřísnější, nejotravnější kapitánku Victorii Gatesovou, která se ovšem taky dokáže ve správnou chvíli projevit, a ukázat tak, že je taky člověk a ne jen ,,Železná brána". Nedá se zapomenout ani na Castleovu rodinu - Rickovu mámu / trhlou herečku Marthu Rodgersovou a dokonalou dceru Alexis. Tihle všichni tvoří dost nesourodou a přesto dokonale sehranou partu lidí, vyšetřující ty nejzvláštnější a nejnápaditější vraždy, co by se mohly udát. Partu nacházející se v různých vtipných situacích, hláškující a vtipkující o 106. Zápory nenacházím. 100% ()

Sawy

Já chci být Castle! :-) 2. sezona: S každým dalším dílem se víc a víc krystalizuje okouzlující multižánrovost seriálu,každý díl je kapitola sama pro sebe,jednou klasická krimi,jednou mafiánská gangsterka,jednou regulérní horor,prostě od každého něco.Ústřední dvojka je k sežrání,vedlejší postavy zábavné a každá epizoda je narvaná různými drobnostmi a jemnými odkazy,které každého fandu filmů a seriálů musí potěšit.Jedinečný krimi seriál plný nápadů,zábavný od začátku do konce. Update: I po pěti sériích! ()

MonaSax

Tak jsem se vrhla na tenhle kousek a hned u první epizody jsem si říkala, vždyť ten Rick Castle mi někoho připomíná, ano je to Hank Moody z Californication, zlobivý záletník, ale není to tak uplně pravda, Rick není tak špatný otec jako Hank a taky to není takový alkáč. Jinak herec Nathan Fillion a herečka Stana Katic jsou mi celkem sympatický a přijde mi, že i ty případy, co spolu řeší, jsou celkem zapeklitý a zajímavě udělaný, zatím mně to celkem baví, uvídíme jak to bude dál. ()

hendrich6

Slušný krimiseriál, který je zde hodně přeceněn, protože mi přijde obyčejnější než třeba Myšlenky Zločince, kde je zajímavé profilování vrahů nebo Sběratelé kostí, kde vyšetřují podle zbytků kostí na místech činu.Bál bych se i srovnání s Hankem Moodym, protože do něj má hlavní hrdina poměrně daleko.Jinak mě to ale samozřejmě baví,je to dobrý oddychový kriminální seriál.A ještě jednu věc - nechápu proč se to jmenuje Castle na zabití a ne prostě jednoduše Castle.A ke sloveskému názvu se snad ani vyjadřovat nebudu. 75-80 % ()

ScarPoul

Už od dôb Firefly som považoval Nathana Filiona za herca schopného pohrať si s divákovími emóciami. To, že mu bola ponúknutá úloha v ďalšom seriáli považujem za veľmi inteligentný ťah. Čo dokazuje aj pripravovaná 6 séria. Priznám sa keď som videl seriál v dobe keď začínal, prišiel mi veľmi otrepaný. V každom dieli sa riešilo len to isté a schémy boli úplne rovnaké. Až keď som pretrpel prvých 10 dielov - teda 1 sériu, dostalo sa mi plnohodnotného a tak trocha iného detektívneho seriálu - niečo na štýl Monka. Výborne sa na tom zabávam, sledujem vývin rôznych postáv a hlavne si ich obľubujem. Po dlhom čase výborná záležitosť, ktorá je pri zemi a vystačí si s vtipom a talentovaným strihačom. Plus Stana Katic je bez kecov najkrajšia detektívka na televíznej obrazovke. Prvá séria 60%. ()

Caszidy

Co naplat, Nathan Fillion má charisma na rozdávání. O tom ví dlouho fanoušci kultovního Firefly a díky Castle se o tom dověděla i širší divácká veřejnost. Mezi ním a detektivem Beckettovou v podání krásné Stany Katic to důkladně jiskří, což dodává seriálu tolik potřebné kouzlo. Bez této ústřední dvojice a jejich špičkování by byl totiž seriál jen další z řady všech těch "kriminálek". ()

McClane

K pětihvězdičkovému pilotu se zbytek dílů bohužel nepřiblíží, originalita taky není příliš velká (kriminální zápletky nebo uspořádání týmu je prakticky Mentalist), ale ta tady není příliš důležitá, protože chemie mezi Castlem a Beckettovou funguje téměř dokonale. Jen ta dceruška je na můj vkus příliš přemoudřelá skautka, co se rozbrečí, když neřekne tátovi, že v metru jela na černo...Po první sérii 80%.___________ Po prvním dílu druhé série křičím: Beckettová, mazej se ostříhat!!!______________V průběhu druhé série zvyšuji hodnocení, zápletky jsou čím dál lepší, a je opravdu radost sledovat Castla, i když čte jen třeba noviny. Po zásluze nás čeká třetí série, snad se vysoko nasazená laťka udrží. ()

MoiJe

Zatial do s7: Neuveritelne, ako sa dokazu vyhrat v takto pokrocilej serii. Raz sme na divokom zapade, raz s akcnymi hrdinami, raz vo vesmire, raz v alternativnej realite... a cele to posobi prirodzene. Nehovorim ze celych 7 sezon vsetko super, ale dokopy rozhodne velky palec hore a za tuto sezonu pridavam aj 5. *. // Zatial do S4. Začiatkom S4: Vôbec nie zlé, ale v poslednej dobe akási kolísavá... zábavnosť. Nejak to pre mňa prestalo fungovať. Cca druha polka S4: Super! Netradicne zaujimave pripady, fajn zvraty. ()

jh666

Když seriál začínal, čekal jsem vykrádačku Mentalisty a House, ale dostal jsem nejlepší a nejvtipnější krimi seriál, jaký znám. Jiskření (a hádky) mezi Castlem a Beckettovou jsou perfektní. A ke všemu díly jako ten s komiksovým vrahem nebo zombíky jsou boží. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Nad Castlem jsem dlouhou dobu váhal. Na jednu stranu mě lákal Nathan Fillion jehož postavu Mala Reynoldse jsem ve Firefly zbožňoval. Na druhou stranu mě neustále trochu odrazoval fakt, že Castle je další z řady case-of-the-week kriminálek, u kterých já často moc dlouho nevydržím a chtě nechtě začnu brzy zívat nudou. Castle je ale trochu jiný. Castle má Castla. A Castle nejde pro hlášku daleko. Na jednu stranu je to tak trochu nevyspělý puberťák, ale na tu druhou je to dobrosrdečný otec, jakého by si přálo každé dítě. A společně se sympatickou detektivkou Kate Beckett tvoří sehranou dvojku a zatraceně to mezi nimi jiskří. Nejednou jsem si vzpomněl na Chucka (a Sarah). Tyto seriály jsou si ve stylu v lecčems podobné. Dotýkají se vážnějších témat, ale přesto jsou odlehčené, mají inteligentní humor, nesmírně sympatické postavy a přesto umí v dramatických momentech pořádně přitlačit na pilu. Silnější hlavní linka jim sice chybí, ale v tomhle případě mi to vůbec nevadí. Ani vyšetřovací část není vůbec suchá. Případy na mě působí svěže, propracovaně a hlavně jsou nepředvídatelné. Abych pravdu řekl, občas musím dávat sakra pozor aby mi něco neuniklo a nejednou jsem byl donucen některé scény vracet, abych stíhal pochopit myšlenkový gejzír hlavní dvojky. Rodinné trable s Castleho rodinou jsou už jen takovou třešničkou na dortu. Prozatím 4* spíše vinou krátkosti série, ale pokud kvalita neklesne a vztahová část začne mířit směrem, který očekávám, nebudu váhat sáhnout po ultimátním hodnocení. Tohle mě opravdu baví! Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série přináší více jak dvojnásobný počet epizod. 24 dílů na sérii je v dnešní době opravdu neobvyklá porce a jsem potěšen, že kvalita nijak neutrpěla. Spíše naopak, jednotlivé případy jsou ještě rozmanitější, neméně zajímavé, často i poměrně komplexní a dočkáme se dokonce i jedné velmi adrenalinové dvojepizody. "Napětí" mezi Beckettovou a Castlem se stupňuje a já jen očekávám, kdy to konečně bouchne. A jsem opravdu velice rád, že na rozdíl od hlavních postav nemusím na další případy čekat až do podzimu. Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- V rámci jednotlivých případů drobný krok zpátky. Občas se objevují epizody méně vtahující a například epizoda odehrávající se v soudním prostředí mě nudila k smrti. Ovšem většina dílů je přesto vysoký nadstandard, pracovně-osobní vztah Castla a Kate se opět o něco vyvíjí. Dočkáme se konečně i nějakého toho odhalení týkajícího se hlavní dějové linie a díky propojení osobního života s tím pracovním se dočkáme i jistého zvážnění. A přesně tyhle epizody patří mezi to nejlepší, co Castle nabízí. Finále série přináší infarktový finiš (vím, mám tohle slovní spojení rád), který jistojistě změní pravidla hry pro budoucí dění. Neutuchající touha a odhodlání Beckettové dopadnout vraha své matky mě nepřestává fascinovat. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Zlatý věk. Ještě originálnější případy - tentokrát mnohem přehledněji odvyprávěné, ještě větší důraz na vztahy mezi postavami (jejich vývoj za ty roky je hodně výrazný) a tím i pádem pomalá gradace a příprava na dramatické finále. Jediné, co mi i nadále vadí je, že Castleova rodina stále hraje spíše druhé housle a jejich vedlejší linky ani zdaleka nevyužívají svůj potenciál. Hodnocení série: 5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Kvalita nijak neklesá, dostáváme další ohromnou porci případů okořeněných o povedené hlášky, dozvídáme se více o Castleho otci a i příběhová linie Beckettové se hýbe kupředu. Nechybí ani infarktový dvojdíl a posun vztahu Castle/Beckett o kus dopředu. Přesně ty samé ingredience, jako v sériích předchozích. A funguje to pořád skvěle! Hodnocení série: 5/5 --- ŠESTÁ SÉRIE --- Krok zpátky. Máme tu jednu skvělou epizodu Under Fire, ale jinak šestá série není vůbec ničím výjimečná. Kvalita jednotlivých epizod je i nadále vysoko, leč zamrzela mě některá ne moc povedená zakončení několika dlouho-táhnoucích se linek. Zejména dlouho očekávané uzavření případu mamčy Beckettové se stihlo narychlo v jedné epizodě a závěrečný díl mě svým klišé průběhem vyloženě naštval. Člověk by těm dvou přál taky trochu toho klidu. Hodnocení série: 4/5 --- SEDMÁ SÉRIE --- Je až s podivem, že i po celých sedmi sériích scénáristé neustále srší nápady a zajímavými epizodickými zápletkami a seriál je stále svižný a plný příjemného humoru. Jenže! Ústřední dějové linky jsou nadobro uzavřené a vysvětlení, co se vlastně s Rickem během těch tří měsíců stalo, vyloženě trapné. Castleho rodina je mimo dění více než kdy jindy a přitom epizody, kde se přímo zapojují do vyšetřování (The Time of Their Lives, In Plane Sight) patří mezi úplně ty nejlepší. Dějově seriál zamrzl trochu na mrtvém bodě, byť poslední díl by jednak mohl být symbolickou tečkou za celým seriálem a jednak naznačuje, že by další (dnes už potvrzená) série mohla přinést do seriálu svěží vítr. Hodnocení série: 4/5 --- OSMÁ SÉRIE --- Vlažnější rozjezd, solidní dojezd, ale pravdou je, že už to není tak úplně ono. Z Castla se stal podobný případ jako tehdy z Chucka, kdy z odlehčeného seriálu s relativně vážným dějem udělali estrádu. Ačkoli byla osmá série i nadále rozmanitá a plná zajímavých případů a žánrových odboček, samotný průběh vyšetřování trpěl jistým zesměšňováním a zjednodušováním, čímž hodně trpěla reálnost. Naštěstí dynamika vztahu mezi Castlem a Beckettovou i nadále funguje a přes kratší nešťastné odloučení v druhé polovině šlape jako hodinky a to i přestože se již nikam nevyvíjí. Uzavření linie s LokSatem je očekávaně slabší a samotný závěr působí jako šitý horkou jehlou. Vzhledem k situaci pro štáb je to pochopitelné, ale to nemění nic na tom, že to ABC dost pohnojila. Castle si po těch letech rozhodně zasloužil lepší konec. Hodnocení série: 3,5/5 () (méně) (více)

Haluzz

... jenom za první sezónu, kdy jsou žánrové odbočky a narušování vhodně užity, kdy je reálný svět konfrontován s tím fikčním/těmi fikčními nenásilně a kdy to opravdu pomáhá vyprávění. Kdy jsou osobní linky odstaveny stranou kvůli práci, která je mile nemorálně brána jako hra/literární rozptýlení i když se jedná o vraždy, sériové vrahy apod. Postupem času se to ale rozmělňuje a nefunguje to a tak je třeba se soustředit jen na "mohlo by..." mezi hlavními postavami a důraz je dáván jen na formu, kdy seriál čím dál tím víc připomíná klasickou kriminálku nebo CSI.... ()

Tryskomyš

Zamilovala jsem se do Stany Katic. Je naprosto dokonalá, krásná, má skvělé vlasy. A jako postava Kate Becketová chytrá, vtipná, ale zodpovědná a skvělá policistka. Jednotlivé díly jsou hodně rozmanité. Jeden díl je o možné 3. světové válce, další o teroristech. Další naprosto o ničem. A posléze zase o brutálním sériovém vrahovi. A jako bonus škádlení Kate s Castlem. A nesmím zapomenout na Castlovy dceru, opět s naprosto dokonalým účesem, a úžasnou matku. ()

Džany

Nathan prostředkuje charizma a hlášky, Stana sex-appeal, Huertas a Dever tu vtipnou dvojku pomocných detektivů. Castle je pro mě jeden z těch seriálů, na kterých jsem závislí a nesmí mi uniknout žádný díl. Pilot uchvátil a nasadil vysokou laťku, kterou překonaly až díly v druhé sérii. Třetí série začínala fenomenálně a kvalitu si udržela. Fantastické 'season endery', skvělá režie a kamera (místy připomíná CSI). Obsazení v čele s Fillionem, kterého mám hrozně rád a je mi sympatický a to je všechno co k prefektnímu seriálu potřebuji. Takže abych to shrnul: 1 série- 90% 2 série- 100% 3 série- 95% ()

kikuka

Je funky sledovať vlastne variáciu na X-Files, teda, čo sa týka postáv: racionálne a logicky situovaná ženská postava, oproti nej "fikcionalista", dvaja spoluhráči a dokopy fasa tím. Šarmantné, vtipné, hravé, chytľavé bez toho, že by si robilo srandu z prípadov, ktoré sú predmetom vyšetrovania, nech sú už akokoľvek bizarné. Som naozaj zvedavá, ako dlho sa podarí udržať hranu medzi hlavnými postavami iskrivú a do akých rozmerov mi Nathan popriberá. ()

Paxxx.cz

Pro dost lidí je nejpopulárnější policejní seriál současnosti Dexter u mě vede Castle. Jedna se o seriál, který přináší něco navíc což ho odděluje od průměrných kousků. Castle a Beckettová jsou úplně odlišní a napětí mezi nimi je doslova cítit, Castle navíc chrlí jednu dobrou hlášku za druhou no a Beckettová je prostě krásná ženská...8/10. ()

pan.Kaplan

Seriál splňuje všechno, co od skvělého seriálu očekávám. Sice mi trošku při třetí sezoně vadí stále se opakující schéma, ale chemie mezi Castlem a Beckettovou to hravě překonává. Těším se na dašlí díly a série. ()

kareen

Čert vem detektivní stránku seriálu,ty případy většinou nestojí za moc.Ale to jak to jiskří mezi Castlem a Beckettovou je prostě kouzelné.... ()