Castle na zabití

Ukázka z filmu 5
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

beyli

Naprosto skvělý seriál !! Nechybí v něm napětí, ani komedie. Catle a Beckettová jsou skvělá dvojice, něco jako Booth a Brennenová z Bones. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězd !! ()

Paity

Pro mě osobně je Castle na zabití spíše vtipnou záležitostí, než nějakou velikou detektivkou. Ale patrně to tak tvůrci asi chtěli, nevím. Dávám přednost raději Sběratelům kostí, ti jsou vtipní a ni nějaká ta detektivní práce tam je. ()

macuzuz

Castle. Tenhle seriál je moje srdcovka, takže nedokážu být absolutně objektivní, alespoň můžu napsat názor velkého fanouška: Podle mě, je to jeden z těch nejchytlavějších seriálů. Jednou začneš a nevíš kdy skončit...ještě k tomu, když máš všechny díly k dispozici. Přiznám se, že jsem každý díl viděla minimálně 3x :) Takže, jestli přemýšlíte, dívat- li se na Castla, tak tady máte hned několik důvodů, proč začít: 1.) případy a dění je uvěřitelné. Detektivové jsou detektivové, patologové, patologové a všichni si dělají tu svou práci. Ne, jako v některých jiných seriálech, kde dělají všichni všechno. 2.) Seriál je plný skvělých hlášek (především v originále - dabing spoustu hlášek úplně zazdí) a dobrého humoru. Je to opravdu perfektní relax. Alespoň pro mě. Always... 3.) Případy jsou zajímavé, i když se, především v prvních řadách, dá vrah vytipovat už na začátku. Navíc je mnoho případů inspirováno skutečnými zločiny a příběhy. 4.) Ryan & Espo vedlejší postavy, ale přesto neoddělitelná součást seriálu. Skvělá bromance, kterou si divák hned zamiluje. 5.) A to je asi ten nejdůležitější bod - ústřední postavy Castle a Beckett jsou prostě neodolatelně krásní, viďte? jsou jako Tango a Cash, Starsky a Hutch. On zabíjí její trpělivost a ona je ta nejnedostupnější osoba, kterou kdy poznal. Jejich škádlení a pošťuchování dodává seriálu jiskru a šmrnc. I v pozdějších sériích, kdy spolu začnou chodit, seriál neztrácí na zajímavosti a napínavosti. 6.) Po téměř 7 sériích si seriál stále drží velmi dobrou úroveň. Takže není prostor pro zklamání. 7.) Stana Katic (Beckett) - krásná, roztomilá, inteligentní osoba. Výborná herečka. Moje osobní závislost. A samozřejmě taky Nathan Fillion (Castle) - šarmantní týpek se smyslem pro humor- a zbytek herců, kteří jsou všichni do jednoho zajímavé a příjemné osobnosti. ()

Ondis

Kriminálky sleduji minimálně a taky k tomuhle seriálu jsem se dostal spíš omylem (čekal jsem něco jiného), ale sympaťák Castle mě neuvěřitelně chytl. Nejlepší scénky jsou z Rickova soukromí a jeho narážky na krásnou detektivku Kate. Hodnoceno po první sérii- 85%. Komentář přesně dle mého gusta: novoten ()

jasiska

Tento seriál som si okamžite zamilovala nielen vďaka môjmu dlhodobo obľúbenému Nathanovi Fillionovi, o nič horšej Stane Katic a ich iskriacej chémii, ale aj preto, že mi tak trochu pripomína jeden z mojich obľúbených seriálov, Bones (bez tých forenzných vecí). Niekedy sa mi však zdá, že seriál je len o Castleovi a Beckettovej a prípadom sa venuje len povrchne - obzvlášť tie výsluchy sú niekedy úplne na posmech (v porovnaní s napr. The Closer). ()

Hanes88

Tak tento seriál je sice z dlouhé řady seriálů, s kterými se roztrhl pytel. Ale musím říct, že vůbec ne špatný. Viděl jsem zatím pár filmů a líbily se mi. ()

J*A*M*A*L

Slušnej kriminální seriál s dobrým humorem a docela sympatickou hereckou dvojkou.Docela zase jednou konečně slušný nápad.Spisovatel se dostane do kriminálky a začne vyšetřovat s krásnou, mladou a sympatickou vyšetřovatelkou a ještě k tomu o ní začne psát knihu.Nakonec se do příběhu dostane starostlivá maminka a milá dceruška a ty to ještě pořádně opepří a seriál dostává pořádný šmrnc.89% ()

DarkKnight

Castle na zabití je v nynější době velice úspěšným seriálem, ať v Americe nebo u nás. Co za tím stojí? V první řadě je to výborný scénář Willa Beala, Andrew W. Marlowea a dalších spolu-scénáristů. Dialogy kypí hláškami, vtipnými pasážemi, napínavými okamžiky, propracovaným dějem zajímavými postavami, skvělými nápady a hlavně v každém díle přichází s něčím novým, aby divák po prvním sérii neusnul, protože by se díval stále jen na to samé. Castel nejdřívě začínal jako komediální detektivka, poté se přenesl do vážnější sféry a nyní pracuje s oběma styly. Tyto inovace v dnešní seriálové tvorbě dost často chybí (například seriál Sběratele kostí byl všech devět sérií v podstatě stejný). Nemalou zásluhu na úspěchu mají zajisté na svědomí i herci v hlavních rolích (Nathan Fillion, Stana Katic a další), kteří umí vtipné okamžiky více podpořit a děsivé chvíle plné strachu udělat ještě strašidelnějšími a hroznějšími. Také by se zde našly zajisté momenty, které by se daly vytknout. Kupříkladu: tvůrci dali Castla a Becettovou příliš brzo dohromady a již v sedmé řadě plánují svatbu, přestože to nevypadá, že by měl seriál v brzké době skončit. Hrozí zde proto ztráta jisté energie, kterou každý seriál potřebuje. Jako celek však seriál Castle působí skvělým vtipným i mrazivým dojmem zároveň. ()

.baris.

U tohohle seriálu jsem poprvé pochopila pojem "nemůžu se dočkat dalšího dílu"!!!! Vtipné, originální, šmrncovní a NEtupé. Konečně chápu lidi, kteří sedí hodiny u televize, aby viděli další a další díl. Beckettová je kočka a Castle je ... no, ano, musím to říct.. Neodolatelně roztomilý :)))... Kriminálka v pravém slova smyslu to sice není, ale vysoce zábavné a návykové to tedy je! ()

Yoss

Čakal som niečo oveľa štavnatejšie, dvojzmyselnejšie a pikantnejšie. Na jedno skuknutie fajn, dvojica Katic - Fillion je vcelku zohratá, ale to iskrenie medzi nimi ma do kolien teda nedostalo. ()

geimz

1. séria : V podstate si ma Castle získal už prvým dielom, jednoznačne hlavne charizmatickou ústrednou dvojkou, ktorá hláškuje o 106, vcelku zaujímavými prípadmi, svižným tempom, pohodovou atmosférou a celkovo na mňa pôsobí ako kvalitná oddychovka so všetkým, čo k tomu patrí. 80% ()

petrfox

Luxusní záležitost... Nathan Fillion září v roli infantilního puberťáckého pisálka... Chemie mezi ústřední dvojicí funguje na jedničku... Tohle televizní dílko se extrémně povedlo a vždy se těším na další nový díl... ()

Mikino00

Kriminálka s lehce nadlehčenou atmosférou, hláškujícím Fillionem a sympatickou detektivní dvojicí. Vadí mi jen jednotlivé příběhy, které jsou jako z brakové literatury Castla, naštěstí s přibývajícími díly přibývá zajímavost a zábavnost epizod (zombie, UFO). Zvládnul jsem všechny 4 série s tím, že jako nejlepší se mi jevila ta třetí. Docela mě nebaví hlavní linie s pátráním po vraždě matky Kate. Bojím se bojím, jak to bude v páté sérii, upřímně doufám, že seriál nezabijou společným vztahem Ricka a Kate. Šestá řada začala slibně zajímavými případy i vtipnými situacemi, avšak ke konci se již začala zajídat a poslední dva díly byly vyloženě křečí, se sedmou řadou se na podzim nepotkáme. ()

Simgal

Dobrý kriminální seriál s vynikajícími herci. Bohužel v současné době existuje spousta seriálů, které se soustředí na kriminalistiku (CSI série, Cold Case, Námořní vyšetřovací služba...). Co ovšem zmíněné seriály nemají je naprosto fantastický Nathan Fillion a skvělá Stana Katic. Sledovat jejich pošpichování je velice zábavné a díky tomu vzniká řada hlášek, na které jen tak nezapomenete. Castle asi nejvíce připomíná seriál Moonlighting s Brucem Willisem a Cybill Sheperd a já jen doufám, že na obrazovkách nějaký čas vydrží. ()

lucyeee

Jsem milovník detektivek,detektivních seriálů , ale tenhle seriál po shlídnutí 1. série se mi vůbec nelíbil, je to snad první krimi seriál , který mě vááááážně hodně zklamal!!Snad v každém díle je předvídatelné kdo je vrahem,řešení případu je primitivní,nezajímavé a bezduché!!!!!A co se týce hlavích postav , tak ty jsou na tom úplně stejně , nudné až trapné!!!!! A výběr herců taky nestojí za nic!!!!! ()

Tichošlápek

Tak tenhle seriál předčil všechna má očekávání. :-) Opravdu jsem nečekal, jak se tento seriál zalíbí. Detektivní seriál, který také hodně pobaví. Spisovatel a detektivka - krásný výběr. Detektivku si člověk zamiluje ihned a Castlovi člověk postupně přijde na chuť. :-) Lepší herce dosadit nemohli. 5 hvězd? Stoprocentně! Po dlouhé době musím také připsat něco o vztahu Castla a Beckettové. Líbí se mi styl od Andrewa W. Marlowa, jak dává postupně dohromady hlavní postavy. Něco takového právě mám rád a za to jsem mu velmi vděčný. :-) Po pěti sérií: Ačkoliv si někteří myslí, že seriál by se mohl zakončit šestou sérií, tak já říkám: "Nikoliv!". :-) Kvalitu si to udržuje celkově stejnou vůči předešlým řadám. Některé epizody jsou lepší, jiné horší. Takže dokud to nebude mít alespoň osm řad, tak nebudu spokojený. :-) Po osmi sérií: Tak se mi přání splnilo a seriál se dočkal i osmé série, byť poslední. Kdyby ABC nadále počítalo se Stanou Katic, tak by mě mrzelo, že by nebyla další série (a právě kvůli plánovanému vyškrtnutí herečky není další řada vzhledem k vyjádření fanoušků). Nemalá část diváku špatně hodnotí osmou sérii (či dokonce i sedmou) negativně, ale já jsem byl za ní rád a hodnotím ji pozitivně. Sice byl začátek poslední sezóny příliš divoký a konec krapet uspěchaný, ale celkově se na to dívám s úsměvem a za úplný konec jsem přeci jen rád. :-) ()

Blue.Shark

Castle jsem začal sledovat hlavně díky Firefly, kde rovněž vystupoval Nathan Filion. Považoval jsem ho za takovou náhradu za zrušený Firefly. Čekal jsem nezajímavé detektivní příběhy, které budou prostě lehce okořeněny nějakými těmi komediálními prvky (jako ve Firefly). Několik dílů jsem si dokonce i říkal, že to prostě lepší nebude. Jak už to ale tak bývá, opak je pravdou. Castle je inteligentní krimiseriál, kde je každý úkon členů NYPD z 12. okrsku asi tak o 1523,3% uvěřitelnější, než v jakékoliv monstrózně přeplácané CSI. Hlavní postavy jsou neuvěřitelně sympatické, neustále se pošťuchují, dedukují, vychází pouze z důkazů, na které během vyšetřování narazí a hlavně NEPOUŽÍVAJÍ kosmo-detektory obličeje, Horstovy superprogramy na rozeznávání vražedných zbraní pod kabáty, nesledují atomová jádra pomocí megavýkonného elektrono-pozitrono-neutrinového mikroskopu a z rozmazané fotky nedokáží pomocí špionážních satelitů přesně určit, kde se mrtvola patnáct vteřin před smrtí rozhodla pomočit patník. Celý tenhle realistický proces je prokládán komediálními výstupy ústřední dvojice, popkulturními hláškami, nebo různými peprnými narážkami na cokoliv. Nathan Filion totiž s tím svým vážným ksichtem dokáže i z nejinfantilnější hlášky udělat vtip roku. Navzdory tomu však seriál Castle dokáže navodit i pořádně napjatou atmosféru (povětšinou ve dvojdílech), kterou by se kolikrát nemohl chlubit ani celovečerní thriller. Castle je jednoduše důkaz toho, že krimiseriál může být stylový a úspěšný i bez pofidérního zcvrkloksichta, co si neustále nandává sluneční brýle i za absolutní tmy. S českým dabingem si však lze odebrat tak tři hvězdičky. ()