Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

Unn

Dobré téma naprosto spláchnuto do záchodu. Ze zdravotnického hlediska je to "povalečství" versus "přehnaně akční scény" a děj okolo už je naprostá katastrofa. Je to zase každý s každým. Jediná postava, která přemýšlí "normálně" je asi jen doktorka Foldynová. Líbí se mi znělka a kamera. Zvládla jsem dokoukat všehovšudy pět dílů. ()

phoenix2456

Mám dokoukáno do 9.dílu a pocity jsou následující: Sanitka 2 je úplně jiný seriál, který nelze brát jako doslovné a důsledné pokračování původní Sanitky. Je jiná doba, jiné prostředí, jiná technika, jiní lidé a postavy. Ano, i v tomto novém seriálu jsou původní postavy, ale je potřeba říct, že jsou pouze těmi vedlejšími, nestojí na nich veškerý děj. Občas se objeví, něco zahlásí a zase zmizí tam, kam patří. Kromě Fandy Beznosky, a za toho jsem i ráda. Pavel Zedníček vytvořil dalšího sympaťáka, kterému přejete všehno nej. Z nových postav se mi líbí téměř všechny. Tedy snad kromě té lékařky, která se z přednáškového sálu urgentní medicíny přesunula šmahem na inspektorku vybavení záchranky...Kaderka je sympoš, který má něco za sebou, ale který si tak žije. Matka i bratr uvěřitelní. Mádr nepřekáží, Gordon je magor, ale v mezích(jen to jméno by mohlo být lepší, i když Beznoskovo - Concorde - mě pobavilo :)) Jeho žena potvora, kterou pálí dobré bydlo, ale i ona je poměrně reálná. Největším překvapením je pro mě doktorka Foldynová. Averze vůči Dagmar Havlové přetrvává. Ale klobouk dolů, její postava primářky je sympatická, lidská, ženská, vyzařuje určitou pokoru, romantiku, fluidum, prostě žena, která svého muže Janderu milovala, ale jeho nevšímavost jí nahnala někam, odkud už mnohdy není návratu. Skvělá role. Co, ale nechápu, a nechápala jsem ani v jedničce, je slabost žen pro Vojtu Janderu. Dost mě štval i v jedničce - jeho přístup k Evě a Elišce, byl na facku a totéž se opakuje i zde. Leze za Eliškou, nevšímá si Markéty. Za každou cenu ,,čestný", nevšímavý, neochotný pomoc - jak svému vlastnímu bratrovi, švagrové nebo vlastní manželce s ohromným dědictvím. Prostě balvan, který je tak sobecky zahleděný do sebe, že jsou pro něj ostatní vlastně na překážku. Jandera není sympaťák, není ani nápomocný, v ničem. A kdyby tvůrci vynechali ,,sympatickou" postavu Jandery mladšího, myslím, že by se toho mnoho nestalo. V podstatě kdyby vynechali celou linii Janderových...Zbytečně se rehabilitoval i Korejs, jeho postava je spíše úsměvná, ale asi tam patří. Tatoušek je už jen doplněk. Vašut mě překvapil, jeho Neliba je zakuklený lidský nerudný týpek:) Jeho postava mě baví. Celkově se mi Sanitka dvě líbí. Dávám 3 hvězdy. ()

Milouch odpad!

Tak moc sem se na pokračování legendární Sanitky těšil a tak moc sem zklamaný. Na můj vkus se seriál až moc zabýval osudy hlavních hrdinů a méně případům. Navíc záběry kdy sanitka krouží kolem dokola Kavčích hor a přitom má jet přes celou Prahu mi přijdou směšné. ()

Appendix odpad!

Měl to být trhák, na kterým si pražská záchranka udělá výborné jméno. Tohle byla šance k nezaplacení. Místo toho ze záchranářů udělali blbce, z doktorů nevěrné parchanty a tak dále. Jde ovšem argumentovat, že to není dokument, ale stejně, je to fakt škoda. Místo toho, si teď široká veřejnost myslí, že to takhle opravdu je. Musím panu Renči hodně poděkovat, díky němu se teď záchranářům při práci polévají ruce vodkou. ()

mil@n odpad!

Renč? To je ten hrdina VIP TV zpráv a vymetač rautů? Jestli měl kdysi nějaký talent, tak ho dávno zpronevěřil - naposledy svou reklamní podporou Zemanovi. Sanitka 2 pro něj byla pouze další dobrej kšeft. Výsledek tomu odpovídá. Třeba si za to koupí nové Ferrari ... ()

007David odpad!

S původní Sanitkou to nemá nic společného. Souhlasím, že v čem se absolutně vyžívá tento seriál jsou záběry plne krve a násilí. Jako americké filmy. Když nemám na to, něco slušného vymyslet, prsknu tam spoustu násílí a mám děj. A když to budu natahovat ty záběry, ukazovat to zpomaleně a podkreslovat hudbou, vydá mi to pomalu na celou dobu a mám hotovo a nemusím nic složitého vymýšlet! Hrůza! ()

Widlicka4

Hodnocení je vždycky subjektivní a dost záleží na tom, co od toho člověk dopředu čeká a jaká měřítka pak při hodnocení aplikuje. Obávám se, že mnoho zdejších hodnotitelů dávno předtím, než ČT odvysílala první díl, vědělo, že to bude sračka, protože to napsal Hubač, režíroval Renč, bude to vykrádat původní Sanitku, kterou se to bude snažit převést do moderní podoby, samozřejmě neúspěšně, a ze spousty dalších důvodů. Pak se na to podívali, každou sekundu podrobili přísné kritice a vyšel z toho, nečekaně, odpad. Proboha, je to prostě seriál na televizní obrazovku na páteční večer! Jakékoliv srovnání s Ordinací a podobnými seriály jen ukazuje, jak jsou všichni mimo. Ano, děj je občas naprosto nelogický až pitomý, ano, akčnost zásahů občas balancuje na hraně parodie, ano, občas je to trochu červená knihovna (oni snad záchranáři nemají soukromý život???), přesto to celé až nečekaně drží pohromadě a pro mě tedy výsledek předčil to, co jsem od toho čekal (očekávání jsem totiž taky neměl vysoká). Neviděl jsem po týdnech, ale zpětně celé během jednoho víkendu a neměl jsem žádný problém to celé dokoukat, a to prosím bez újmy na svém duševním zdraví. Ne že by to byl vrchol televizní tvorby ČT, to rozhodně ne, ale žádnou extra ostudu v tom nevidím. ()

sedmdevet odpad!

Mě je to neskutečně líto líto, ale jiné hodnocení si to nezaslouží. Může za to režie, scenář, i herci sami. Slátat x seriálu do jednoho a myslet málem na umělecké dílo, nebo na památku režisérovi, a scénaristovi to měl raději pan Renč koupit květinu zajít k hrobu Jiřího Hubače a poctít jej opravdovou památkou. Vše ostatní v jeho podání vyšlo jako výsměch. Ploché,ploché,ploché, až trapné. Není to o tom že nesedí věk, to by se dalo brát krásně relativisticky, je to tom že tam nikdo nehraje srdcem, natož tělem, jako v žádném českém seriálu zaposledních cca 14,15 let. Je to o plagiátorství a zesměšňování situací, které takto opravdu nefungují. Je to nedílo hodné spachovací mísy. ()

kalmaf

Po tom co jsem se dozvěděl že se bude konat pokračování legendárního seriálu jsem se zděsil. Kdykoliv se pokračuje v něčem legendárním a pokračuje v tom někdo kdo rozhodně legendární není, skončí to špatně. Spíše než pokračování Sanitky to je přesunutí Ordinace v růžové zahradě s ordinace do sanitky. ()

danielczech

Rozhodně si nemyslím že si toto skvělé pokračování zaslouží tak slabé hodnocení. Je pravda že prvních 5 dílů nebylo nic moc, ale zbytek byl skvělí. A závěrečný díl v klubu byl neskutečný. Ten kdo dal hodnocení odpad,asi viděl první díl. Za mně si dvojka zasloužila plný počet bodů. ()

Udet

..ubohoučký odvar 1. série.. ...tak nějak plytké, bez atmosféry, s průhlednými zápletkami, plně klišé, s přiblblými dialogy a místy s trapnými scénami.. ..od Filipa Renče bych tedy čekal něco ůplně jiného.. ..jedna za snahu. .. .ale víc vidět nemusím.. ...tak nějak přiblblá Růžovka v rádoby akčnějším obalu.. .ale vám, skutečným posádkám, dispečerkám, doktorům a sestřičkám, velký dík.. ..již 5x jste mě vezli a vždy včas a v pořádku.. ..moc díky vám všem.. ..a pokud to třeba nestihnete nic se neděje,koncem tady nic nekončí. .niooo, ale tohle naštěstí skončilo.. ()

LadysR2

Přiznám se, že jsem dokoukal celý seriál. Stále jsem čekal, kdy se začne něco opravdu dít. Máme 21. století a tak bych od tvůrců čekal moderní přístup k vyprávění. A výsledek? Dramaticky nula, scénář skoro nula a herci vlastně pořádně neměli co hrát. Asi nejvíc mě bavili scény s M. Vašutem. A mám moc rád herectví pana Hanzlíka, takže jsem byl rád, když se objevil na scéně. Ale opět. Neměl vlastně moc co hrát. ()

maestrum

Na rozdíl od většiny hodnotících, já jsem se dobře bavil. Původní Sanitku jsem měl v oblibě, na tuto jsem po prvním dílu hleděl, jak ji natočili akčně, s dynamickou kamerou, a celkově tak nějak moderně, což se mi na první dojem moc nelíbilo. S dalšími díly se to ustálilo, režisér se uklidnil (nebo mu došly nápady). Spousty příběhů nebyly od posledně vysvětleny, takže člověk jen tápe.Některé postavy byly příliš ploché, děje naivní a efekty úsměvné, ovšem Dvořák a Veškrnová, takové výkony jsem nečekal. Velmi příjemné překvapení. Dáša je spíše jako chlap...čím starší, tím charizmatičtější a krásnější. ()

Ozzy89CZ

Tak tohle se povedlo. Je to jiné než jednička a celkově lepší pro moderního diváka, který už nemá čas na ty tahavé dlouhé záběry a roztahaný děj. Plno akce, svižné záběry i příběh, staré dobré sympatické postavy, naturalismus a problémy vztahů tak akorát. Ani chvilku jsem se nenudil a těšil se pokaždé na další díl. Výborná práce až na některé situační výjimky, které neodpovídají realitě např. scéna s cikánama, kteří jsou potrestáni stařešinou; polozabitý pes u veterináře za 1700,-; proč novinářovi Langmajerovi později nedali do držky, když byli o samotě; Hanzlíkovo chování; místo mimina panenka apod; záchranáři většinou moc nepospíchají, jdou maximálně rychlou chůzí apod. No a přímou masáž srdce v českém filmu jsem teda nečekal. 87% ()

DarthArt

Filip Renč je dobrej řemeslník a natočit akci prostě umí, takže tohle pokračování předrevoluční klasiky nedopadlo tak příšerně jako většina ostatních, ale opět se ukazuje, že na hodnoty se nemá šahat a že pokud takový pokračování není přímo na škodu, je minimálně zbytečný. Kromě novýho vozítka pro saniťáky v podobě vrtulníku a pár slušně natočenejch šukaček si ze seriálu nepamatuju vůbec nic, a při slově Sanitka mi v hlavě naskočí mladý Hanzlík a nikdy to nebude jinak. Tak proč vlastně pokračování? Na druhou stranu, proti druhýmu dílu třeba Bony a klid je to přímo geniální dílo. ()

PanIncognito

Vztahový seriál plný akce. Dynamičnost, tempo a věcná přesnost záchranářů dělají seriál takový, jaký se v roce 2013 sluší a patří... nebojím se uvést (navzdory některým recenzím), že jde o vztahový seriál téměř světových kvalit. :) ()