Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

4848

Na české poměry nadprůměrný seriál, ve srovnání se sračkama typu ulice, obchodák ,ordinace.Nechápu tak nízké hodnocení. ()

DanielW94cz

Mnoho mých komentářů na ČSFD začíná stejně,a i zde začnu podobně.Tak nízké hodnocení si tento seriál prostě nezaslouží.Hlavně mně štve srovnávání s ordinací v růžové zahradě,o tom se raději ani vyjadřovat nebudu.Ano,jistě to není dokonalý seriál a hodně lidí pokračování srovnává s původní sanitkou.Kdyby se jednalo o zcela samostatný seriál určitě by byl daleko lépe hodnocen,ale bohužel není.Co se týče odborných názvů a autentičnosti zranění jde určitě o nejkvalitnější zpracování tématu u nás,už jen proto by si seriál zasloužil lepší hodnocení.V některých dílech se ukazovala smutná pravda o tom jak to u nás funguje,korupce,lékařská nedbalost,nezájem pomoci v nouzi a podobně.I samotný děj byl hodně ze života,a to že se děj neodvíjel od původní sanitky mi ani tak nevadilo.Rozhodně by to chtělo více takových seriálů,jak jsem už několikrát psal,kritici z ČSFD,jděte do prdele pánové..... ()

solver

Pan Renč mě opět nezklamal. Seriál značně nadprůměrný. Ještě vychytat občasné drmolení - kdy není moc rozumět co říkají, a je to na 5*. ()

Cesty timem

Kdybych byl jako herec panem režisérem vybrán do této slátaniny, tak by mne chytily takové hvězdné manýry, že bych to s lehkostí a grácií odmítl. Ještěže nejsem hercem. Protože v současné době je někdy (často) herectví téměř prostituce. Premiérové vysílání Sanitky 2 jsem tehdy dokoukal (se sebezapřením "jak to dopadne"). Nyní už na to nemám chuť a čas. Pro mne tam byla snad jen docela dobrá verze hudby z původní sanitky. Ta, jako rockovější, vyjadřuje drsnější a rychlejší dnešní podobu záchranky. S původní Sanitkou, na kterou se vždy rád znovu podívám, se to nedá vůbec srovnat. Na staré Sanitce je možná z dnešního pohledu směšné to pomalé tempo a další z dnešního profesního pohledu záchranáře, ale takové to tehdy bylo. Na tomto paskvilu, kdy nevím jestli je to drama, nebo komedie s Lábusem (viz 6 díl), je to směšné vlastně všechno a bylo tu dost o tom napsáno. Abych viděl, jak to v současné době u záchranky "rychle jede", si mohu pustit krimizprávy a nebo počkat na "něco" ze života, což každý radši asi nemusí. Renči, to je škoda času, Vašeho, herců i diváků. ()

Ondr4H odpad!

To se nedalo, čistý humus v podání protěžovaného renče, kterému bych nedal natočit ani svatbu.Na první sanitce jsem měl rád tu uvěřitelnost, člověk viděl jak se záchranka vyvíjela a občas jim byli házeny klacky pod nohy.Nic v tom seriálu nebylo růžové nebo černobílé.Viděl jsem pár epizod nové sanitky, ale nechápal jsem kde se vzal Srstka a ještě úplně byla jeho postava přetoćena.Docházelo k typickému "kámen jebe cihlu" a takový seriál opravdu sledovat po tísíce nemusím.Dnes nikdo neumí udělat seriál na který se podívá člověk s radostí po letech. ()

Brvis

Místy opravdu debilní scénky, ale naopak někdy jsou fakt propracované a napínavé. Je skvělé, jak filmaři dokázali vystihnout každodenní práci sanitářů. 7/10 ()

Berta odpad!

Po mnoha letech jsem se znovu podívala na seriál Sanitka 2 hned po tom, co jsem si zopakovala seriál Sanitka 1. Doufala jsem, že se mi náhled na pokračování původního seriálu změní a já přepíšu Odpad na aspoň tři hvězdičky. Ale ani zrání druhéno pokračování ani věkové zrání moje na hodnocení nic nezmění. Jen jsem si uvědomila s odstupem času pravdu. Ta první série měla v sobě cosi láskyplného. Snaha otce uchránit své syny od špatných kroků, snaha bratra ochránit bráchu, spolupráce doktorů a práci ředitele a další a další. Ať se hrálo o cokoliv, vždy tam byl záblesk úcty a lásky k okolí. Ale druhá sanitka mi připoměla právě s odstupem dnešní dobu, která se pomalu a pomalu stává drsnou realitou bez úcty člověka k člověku a  tak nějak lásky. Celý děj je postavený na mnoha nefér sobeckých jednáních, boj člověka proti člověku /matka . syn, manžel manželka milenec, řidič proti řediteli, a další a další./ a postavená na naznačených nebo přímo ukázaných intimnostech v nevěrách. Je to jak dnešní doba. Všichni za sebe sama a hlava nehlava. Co není zakázáno, je dovoleno. V té době, kdy se druhá serie začala vysílat, byl v nás ještě dozvuk revoluce a slušného chování. Ale s odstupem času se nervozita, boj a blbá nálada stává realitou a to je podchyceno i v tom ději. Chybí tam čistá jednoduchá láskyplná dějová linie a je tam zataženo zbytečně moc postav. A do toho tam občas poučný dialog o tom jak moderní pracoviště vypadá a nebo jak dát umělé dýchání. Takže nakonec se těžko dá rozeznat, jestli to je natočené jako reklama na práci doktorů a personálu Záchranky a nebo jako reklama na dnešní smutnou dobu . ()

ekl

Po posledním díle měním hodnocení z "odpadu" na jednu hvězdu, protože u několika málo dílů jsem se i bavil. Kdyby si někdo dal tu práci, vyházel balast a sestříhal to na tři čtyři díly, mohla to být parádní minisérie. Takhle je ale celek hluboko pod průměrem. // Hlavní námitky: 1) Strašně moc zbytečných, nezajímavých a nepodstatných postav vedoucích zbytečné, nezajímavé a nepodstatné dialogy. Doktor Bláha se zoufale snaží evokovat postavu Jiřího Bartošky, leč nemá na to, chlapec, nemá. Postavy z prvního seriálu jsou v tomhle rozsahu zbytečné; bohatě stačilo se o nich zmínit, případně některým z nich věnovat jednoepizodní "cameo". Zjevy typu rozjuchaného Srstky, spařeného infarktózního Lábusa a jejich zvěřince bych oželel úplně; naproti tomu třeba důchodce Nárožný jdoucí venčit pejska okolo centrály sanitek by byl více než vítán. 2) Nedůslednost, ba zhovadilost při výběru lokací. Slepá Eliška vystoupí na Palmovce z autobusu (který tam nejezdí), dotápe kamsi na staveniště tunelu Blanka, tam učiní krok do prázdna a vzápětí je nalezena pejskařem v podjezdu na opačné straně Prahy. 3) Proč do dialogů musí drnkat pseudoromantické piáno z konzervy? Z téhle instantní "hudby" mě brali čerti už u Vyprávěj; ale hlavně, co je to vůbec za pitomý zvyk, pouštět muziku, když se v obraze mluví? 4) První tři díly jsou naprosto jalové, vůbec tam nemusely být. Proč diváka prostě nevzít za flígr a nehodit rovnou do akce, ať se s postavami seznámí prostřednictvím jejich činů, ne prostřednictvím jejich keců? 5) Mladý Jandera neumí po roční stáži u londýnské záchranky píchnout injekci, ale už po několika měsících je mu nabídnuto místo ředitele? 6) Opravdu bylo nezbytně nutné uzavřít úplně všechno happy-endem, navíc happy-endem trvajícím skoro půl hodiny? // Škoda času a peněz, mohlo to být daleko lepší. Renč s Hubačem jsou jako slepí střelci: občas se trefí do terče, ale je evidentní, že se tak stalo čirou náhodou. ()

Alan00

Nazval bych to úspěšné pokračovaní Sanitky ale nevím, mě se tento seriál v celku líbil, ale zase.. seriál který se nemůžeme líbit každému a proto není nejlepší... Jak tady někdo psal že tento seriál je něco podobného jak Cesty domů nebo Ordinace v růžové zahradě 2 atd.. to rozhodně není pravda. 70% ()

ciapok odpad!

šiel som do tohoto s veľkým očakávaním; dôvodom bolo čiastočne meno režiséra, ale najmä predpoklad, že bude posvätnou povinnosťou zopakovať skvelé nadpojenie, tak ako v pokračovaní Nemocnice na okraji mesta. Vstupný kredit bol teda 100% a vedel som, že nejaké bodu sa postupe rozkotúľajú a skončí to medzi 85-90... Čo sa ale stalo, ma samého zaskočilo - prvých 20 sekúnd spadlo 10% (katastrofálne titulky, hudba, obrazy), dalších -10% za nízkoformátovú kameru -10% za detinský strih no a potom to už padalo po dvadsiatich - bezostyšná nuda, telenovelistické strojené, umelé, amatérske a pozérske dialógy, no a prichádza devastácia na finálne 2% ako moje záverečné hodnotenie - prvá akčná scéna... to čo použili ?? nejaký kozmický deformátor reality? a čo rozhovor v aute a zábery zvonku (ozaj brilantné nazvučenie) ? a zrážka vozidiel na spôsob náučných videí BESIP? Je to absolútna hanba súčasnej seriálovej tvorby. Potvrdzuje sa mi, že v "smiešnych" 80-tych rokoch sa s minimalnou oporou v technike a povolených nákladoch urobili kvalitné, silné veci (aj po efektovej stránke). Renč sa zosmiešnil, seriál zdegradoval. ()

lebi

Překvapilo mě to. Příjemně. Co jsme zjistili? Jandera je pořád stejně protivný a připosraný, Schneiderová je špatná herečka a Havlová je nepříjemná herečka. Ale Renč, ačkoli to není můj oblíbenec, se toho zhostil dobře. No a Vašut, který se v poslední době objevuje v méně kvalitních dílech, je třešničkou na dortu. ()

fylmborec odpad!

Tak z...kurvene hnusnej vizual snad ani nema krizenec Magnuska a Kamenaka. Renci prober se, tohle neni spot pro alkoholika Zemana, ale nejdrazsi serial CT ty hovado!!! ()

ferdafs_fs odpad!

Těšil jsem se. Byl jsem zklamán. Čekal jsem že mě první díl Sanitky šokuje, překvapí, abych měl motivaci koukat na další díly ... ale tohle? Nepovedlo se. Nudné, utahané, staré tváře mi tam nějak byly na obtíž až některé zbytečné. Myslím že pan Hubač ml. měl poslechnout svého otce a spíše seriál orientovat právě jen na záchranáře, protože ti si fakt uznání zaslouží, a vykašlat se na předchozí obsazení. Po prvním díle končím. Možná místo odpad!, by se hodilo sračka!. ()

Cassovian

viz první díl: Jiráček, coby mladý Jandera : ,,Ale mami, rok jsem jedzil se sanitkou v Londýně. Tá práce se mi líbí..." Co u záchranky v milionovém Londýně dělal,když u výjezdu v Praze nezvládne situaci??? ()

LOVIT

sanitka přes kopírák, co se týká profesních věcí: 1. doktor má poslední slovo neexistuje nějaká diskuze nosítka nenosítka, operátorky na 155 opravdu nejsou mladé nezkušené pipiny s nohama na stole, jsou to sestry se zkušenostmi z aro/jip aby byly schopné vést třeba resuscitaci po telefonu, řidič je taky od toho aby doktora chránil při napadení, navíc doktor co resuscituje sám pacienta? a pak mu "oživne" a hned po něm de... no pro divákovo oko možná fajn ale jinak... poslali tam vrtulník auto tam je samo první no nic moc... po dvou dílech tak hvězda a půl ()