Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

KITTbx

Seriál, který je řekněme pokračování předešlé série, není v žádném případě odpad, srovnávat ho s Růžovkou a spol. je hloupost a napsat to může jen ten kdo má všechny a všechno v.. A nebo prostě má v hlavě …. Renč nám to podal trošku akčněji, akčnější kamera, akčnější hudba, akčnější děj, no prostě Filip Renč. Stará Sanitka mne jako děcko chytla a když jí reprízují tak na to koukám, ano možná je to nostalgie. Nová podoba je sice místy podivně namíchaná, hlavně tedy osudy postav, ale nelze upřít pokus o současnou autentičnost a akci. Všudypřítomné kamery, o kterých se filmařům dříve ani nesnilo, nám zprostředkovávají místy „on-line“ přenos, něco je fajn, něco zase ne. Nic méně možná je tam trošku moc postav a jejich životních eskapád, ale proč ne, divák to nejspíše chce. Chtěl jsem dát 2, ale po dnešním dílu, za trochu šmírácké erotiky a hlavně za práci s nožíkem od MacGyvera dám 3, uvidíme kam to pude dál. ()

eba

Vyčkávala jsem opravdu dlouho, celých sedm dílů, ale teď už to musím napsat: Tento seriál mě opravdu zklamal. Těšila jsem se na něj celé léto a teď už myslím, že nemá cenu ho sledovat. Všechno se tu odehrává tak nějak moc zrychleně, Janderova manželka vystartuje po Kaderkovi absolutně nesmyslně, Alžběta nejen že oslepne, ona musí okamžitě i zemřít :-(.O nedostaku emocí jejího manžela a rodiny na pohřbu škoda mluvit: "Tak už je nás zase o jednoho míň" ??? A taková štětka jako je Simona Mádrová, která si je tak jistá, že nikdo nepřijde a potom jí tchán pozoruje jak si to užívá na kulečníkovém stole, to snad ani není normální. I když s ohledem na režiséra to asi normální je. Škoda, že se opět osvědčilo "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky."A ani Václav Jiráček, kterého já narozdíl od ostatních považuju za dobrého a přitažlivého herce mě asi nepřinutí dívat se na další díl :-( ()

Lambrija

Režie, střih, kamera a koneckonců i hudba jsou skvěle odvedené. Po letech u nás konečně někdo na seriálu nešetřil a diváka nečeká jen nekonečné tlachání a řešení vztahů, které na druhou stranu byly součástí i původního seriálu, ale dočká se i na tuzemské poměry slušné akce a špetky napětí. Nechápu, jak někdo může Sanitku 2 srovnávat s obludnostmi jako Ordinace nebo Cesty domů. ()

Fash

Zatím ze všech dílů se mi nejvíce líbil právě ten první. Ostatní mi přijdou jen vyplněné vatou a zbytečným balastem, který kdyby tu nebyl, máme 25min na díl (což by i možná stačilo. Nedělal jsem si iluze, ale zatím mě to jenom ujišťuje, že pan Renč už svůj šálek s trochou talentu a umu vyčerpal na Requiemu. Hlavní postava není zrovna nikterak sympatická, ucházející jsou zde snad jen srdcařský ředitel nemocnice - Jiří Dvořák, světácký řidič Fanda - Pavel Zedníček, a najivní zamilovaná dispečerka Iveta jiřičková. ()

Herrydos

Bohužel opět důkaz naprosto promarněné šance na skvělé pokračování legendárního seriálu moc sem se na to těšil ale bohužel po prvním dílu sem začal mít podezření že tohle asi dobře nedopadne a zatím se mi to naplňuje stále ještě koukám a čekám že se to ještě trochu zlepší ale je to spíše naivní představa. Ale přesto jsou tu věci které se tu povedli a to obsazení starých známých a pak i větší akčnost která v první sanitce nebyla ale to je tak z kladů bohužel vše což je na návrat legendy opravdu málo. S odstupem dvou let od premiéry jsem po kompletním shlédnutí objevil nějaké ty kvality které mi byli při prvním projitím seriálu skryty a rozhodl jsme se hodnocení o jednu hvězdičku zvednout. ()

Elmira

Konečně perfektně zpracovaný akční seriál po americkém vzoru, ovšem zasazené v českém prostředí s nejnadanějšími českými herci a samozřejmě s nejnadanějším režisérem v českých končinách. V seriálu mi vůbec nic nechybí a krev taky není přehnaná, určitě to tak je i ve skutečnosti u záchranných akcí. A prosím vás, ti z vás, co neholdují seriálům a píši sem hodnocení Odpad!, tak nesnižujte výsledné hodnocení. To si opravdu česká tvorba nezaslouží! Děkuji za pochopení. ()

obregon

Ta jedna hvězda patří uživateli Magyar, který geniální zkratkou vystihl mé duševní rozpoložení při sledování tohoto majstrštyku. ()

one2

Samá vlna neopodstatnenej kritiky co sa tu píše,ešte taká silná kritika typu Odpad tak to je absolutna blbosťnapísať také niečo.Ako vôbec môže niekto spominať ružovú záhradu a podobné sračky.Sanitka 2 je na túto dobu velmi vkusne natočený seriál aj s dobrou kamerou a správnymi zábermi. A názor typu odpad a podoné som mal aj ja ešte pred tým ako to malo príjsť na TV obrazovky,ale ten sa zmenil. ()

Stiwn

Jak začít...no,normálně české seriáli nesleduji ale tento mě zaujal a baví mě.Líbý se mi "obsazení i nasazení" které F.Renč do seriálu vložil. ...ale chápu že někoho to neupoutá. ()

Nathana

Leckdy strasne dialogy, ta silena modelka, co ma hereckeho talentu asi jako nase zabradli, o scenaristickych "perlach", kdy se za kazdou cenu snazi nacpat takrka do kazeho hovoru radoby vtip nebo hlasky Dr. Strosmajera.. jak to na zacatku vypadalo relativne slibne, ted na to koukam jen kvuli pisnicce v zaverecnych titulcich a z nostalgie nad puvodni Sanitkou.. (dobre - a kvuli Dvorakovi ;-) ) Na druhou stranu - mezi slepymi jednooky kralem.. ()

VMa

Pan Hubač starší věděl moc dobře, proč se mu pokračování nechce psát. Ale mohlo to dopadnout hůře. Trochu mě štve, že soukromý život lidí ze záchranky dostal zbytečně moc prostoru, a v některých dílech obzvláště. A poněkud nešťastná mi přišla postava Aničky (nejprve průšvihy, které jí vyřadí z práce na dispečinku - a následně zcizení platebních karet a útěk). ()

Xarxees

Myslím, že se autoři velmi zodpovědně chopili toho navázat na původní Sanitku. Příběhy znýmých postav jsou velice uvěřitelné. A co se týče technického zpracování tak podle vlastních zkušeností ze záchranky mohu říci, že techničtí poradci a zájem herců o fungování záchrany života se perfektně promítnul do podání jednotlivých rolí. Nechápu tak nízká hodnocení, ale předpokládám, že spousta komentů je od osob co první Sanitku neviděli a nebo mají prostě názor, že co bylo natořeno zakomoušů je automaticky na "3,14ču". No budiž, ale můj závěr je ten, že za tohle dílko se určitě nikdo nemusí stydět. ()

vvendigo

Zajímalo by mě, kde Hubač s Renčem žijí. Asi na nějakém ostrově, kam doručují pouze Blesk a naladit lze jen Novu. Možná těm médiím křivdím. Tenhle klišoidní obraz světa musel být nějaký záměr. Předpokládám, že žvatlajícího Vietnamce s mačetou, úlisného Žida a lakotného Skota si šetří pro další pokračování. ()

mikinko51

Tak, aj tento pokus ozivit legendu dopadol velmi neslavne, ako par pokusov predchadzajucich .... (Nemocnica na okraji mesta, Snezenky a machri po 25 letech, .....). Zial, autori absolutne nepochopili povodny serial a tak vznikla len plytka zabava plna drahych efektov. A jedine co som si z tohto serialu odniesol bolo to, ze v prahe je kopec peknych modernych mercedesov v podobe sanitiek a k tomu este aj kamion s vrtulnikom ..... Od serialu tohoto typu by som skor ako milionove efekty (aj ked aj to v urcitej miere k tomu patri) cakal skor to, ze sa clovek pri sledovani vzije do osudov jednotlivych postav, ze bude s tymito postavami prezivat ich radosti aj starosti, ze ho bude zaujimat, co sa s nimi stane .... vykreslit charakter a osud postavy sa totiz neda par dialogmi, navyse takymi, ktorym by som len tazko uveril .... o dost castom nezmyselnom spravani niektorych postav radsej pomlcim ... Zial, sposob filovania (a podla mna ja strasny strih) urobil z postav len nejakych statistov, ktori poskakuju pri tych megalomanskych scenach vybuchov, nehod, ..... aby to bez ludi nevyzeralo blbo. Urcite, serialu nemozno upriet snahu o realistickost, ale zial, ak si budem chciet pozriet nieco take, tak si zapnem relaciu 112 .... A pravdu povediac, dalsie a dalsie sceny katastrof ma uz nechavali chladnymi a ta posledna v 13-tej casti ma nudila, ba az dokonca otravovala ..... ()

hans74

Rozhodně lepší než Sanitka z roku 1984. U Sanitky 2 je hodnocení ODPAD! hovadina. Dvojka se krásně rozjela, má příběh, akci. Už aby Renč natočil další sérii. U mě 90%. ()

tvita

Seriál Sanitka 2 hodnotím kladně jako povedený. Líbí se mi, že scénárista Hubač využívá inspiraci zásahů ve skutečných událostech. Práce v IZS takto opravdu vypadá a dovoluji si tvrdit, že režisér Renč vytvořil varující pomůcku, co vše se může odehrát doma, na silnicích nebo na koncertě. Jediné co vytknu tvůrcům, jsou přemrštěné efekty při vzniku některých situací. Například v 1. díle nabourá autobus do osobního automobilu. Na první pohled vypadá vše reálně, ale když jsem se koukal na dokument o natáčení, byl jsem trochu zklamán, když jsem zjistil, že onen autobus byl po skutečném nárazu skoro nepoškozen a tak ho tvůrci „upravily“ podle představ. Ve finále byl autobus překulen na bok a pickup s malířskými potřebami, který původně dostal pouze hodiny, musel být několikrát překulen přes střechu. Tyto přibarvené situace mohly být viděny i v dalších dílech. Co se týče příběhů postav, líbí se mi zachování některých postav z původního seriálu. Přibyli i postavy nové, některé se však nápadně podobají postavám minulým jako např. Dr. Bláha (Michal Dlouhý) a Dr. Skalka (Jiří Bartoška). To je ovšem věc scénáristy, jestli je to shoda náhod nebo inspirace. Každopádně herecké obsazení, i postavy ve scénáři jsou zajímavé a pro mě líbivé. Seriál se snaží reálně ukázat divákovi, jak pracuje záchranná služba, já si myslím, že se mu to daří. ()