Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

V.Silver

Nečekal jsem, že mě tohle pokračování zaujme. Z mně nepochopitelného důvodu ale zaujalo - zajímavé (a v českém prostředí nevídané!) střihové prvky nebo záběry kamery, ale bohužel scénář se spoustou nelogičností (mladej Jandera se třese při píchnutí injekce agresivnímu chlapovi při prvním výjezdu, ale zároveň se chlubí roční stáží na London Emergency / řidič záchranky je natolik blbej, že si "vytankuje" skoro celou nádrž / Srstka, kterej v první řadě pošle Janderu do prdele, ho teď vítá s otevřenou náručí atd. atd.). Jsem opravdu zvědavej, co se z toho vyklube, protože zatím to vypadá, že to zdaleka nebude takové peklo, jako seriálová produkce komerčních televizních stanic. Bohužel, na zahraniční produkci to zdaleka nemá (pokud nesrovnáváme s "Für alle Falle Stefanie":) 50% Edit po 6. díle srážím hodnocení na 35%, stává se z toho Sanitka v Růžové zahradě. Naprosto nelogické chování postav, zbytečně se rozvádí dějové linky, které jsou pro vývoj děje vlastně irelevantní, hlavním hrdinou se místo mladého lékaře Jandery stává ředitel záchranky, kolem nějž se vytváří skoro milostný octagon. A ptám se, jak hluboko může ještě scénárista klesnout za peníze daňových poplatníků? Finální edit Tak zatímco předchozí série končila leteckou katastrofou a vůbec jedním z nejlepších dílů, tato skončila trapným plácáním se na pomezí politické pseudosatiry a ultimátním happy endem. Přesto za prvních 20 minut dílu zvedám na 40% :) ()

JohnSmith

Upřímně jsem měl z nové Sanitky obavy. Ve finále to nebylo vůbec špatné. Sice to nedosahuje kvalit původního seriálu, ale i tak je to pořád to lepší, co v TV po revoluci vzniklo. Renč zvládl režii velice dobře, ale jedna věc mě jako Pražáka totálně vytáčela, a to když sanitky jely k zákroku na nějakou adresu, ale podle záběrů jely buď na druhou stranu, nebo úplně někam jinam. ()

tommy187

"Mnohí sa boja o svoju povesť, máloktorí, ale o svoje svedomie," Podľa môjho názoru veľmi múdra veta a vlastne neviem, prečo som ju vytiahol pri tomto komentári. Ale určitý zmysel to naozaj má. Tak vy môžete teraz uvažovať aký to má súvis počas toho ako si prečítate môj komentár. Sanitka bola vždy značkou, tomu nezabránia ani zlé hodnotenia na ČSFD, ani nejaký negatívny názor nejakého televízneho kritika. Myslím si, že spraviť pokračovanie bol naozaj geniálny nápad, pretože tento seriál si svojich divákov rozhodne nájde. Divákov všetkých vekových vrstiev, ako jeden z mála československých seriálov. Reklama naňho bola veľkolepá, herci vopred sľubovali aké obrovské divadlo sa chystá. Ja som úprimne zvedavý, ako sa bude vyvíjať. ;) 1. časť : Je pravdou, že pilot nebol úplne silný, ale pri seriáli s toľkými postavami je to úplne pochopiteľné. Okrem príjemného humoru, zaujímavého príbehu priniesol hlavne príjemnú nostalgiu, ktorá minimálne na dobrom dojme pridá. 75% 2.časť : Znova veľkolepé, a zaujímavé, znova sarkastické a pritom tak dramatické. Naozaj perfektná "húsenková dráha". Musím uznať, že práve v tejto časti sa predstavila moja úplne najobľúbenejšia postava Sanitka a to Teo, ktorý je úplne fantastický, geniálny, perfektný a vlastne nedalo by sa ani vyzdvihnúť aký geniálny. 80% 3.časť : Mne sa zdala táto časť asi doteraz najlepšia, aj keď paradoxne najkratšia. Za peckovo zvládnutý úvod, som sa na celú časť pozeral s otvorenými ústami a čakal som na to, čo sa bude diať. Skvelá časť! 85% 4.časť : 90% (zatiaľ prekvapivo najlepšia časť). Musím uznať, že kvalita seriálu stúpa časť čo časť! 5.časť : Áno, myslím si, že sme sa už dostali do tej chvíle, keď môžme povedať, že Sanitka sa nám naozaj rozbieha. Predchádzajúca časť bola myslím si prelomová, a táto nás presunula do jadra seriálu. Práve v tejto časti som si povedal : "Áno! Tak konečne sme našli nadpriemer československých seriálov,". A myslím si, že by so mnou súhlasili viacerí. No ako bolo veľa vecí na tejto časti pozitívnych, tak aj jedna v mojich očiach negatívna. Moja doteraz veľmi obľúbená postava Teo, sa ukázal v ozajstnom svetle. :-( No napriek tomu, že to nezvýšilo moju radosť zvýšilo to kvalitu a zápletku Sanitky 2. Veľmi sa teším na pokračovanie - pretože zatiaľ to je skvelé.6. časť : Už sme si v posledných častiach zvykli, že seriál má stúpajúcu tendenciu, napriek tomu, že sa v tomto dieli niektoré postavy pridali, tak na niektoré sa upriamila pozornosť. Dobré! Nazval by som to takou taktickou časťou. Dostali sme sa presne do jadra seriálu, kde už nie je vhod povedať že seriál sa rozbieha. Tak už sa teším na ďalšie časti. Ja neverím, ale možno dám naozaj českému seriálu 4 hviezdičky (+ - 1). 7. časť : Ja tomu prestávam chápať. Seriál z časti na časť stúpa, a teraz sa to už začína nebezpečne približovať k veľmi pozitívnemu hodnoteniu. Táto časť bola dlhoočakávaná, a očakávania aj splnila. Zároveň zvyšuje hodnotenie o 5 percent.85%. 8./9./10/11. časť : 80% Som zvedavý na finish!! Posledné dve časti : Fakt prekvapivo až príliš také renčovské. Posledné časti boli veľmi zaujímavé, a povedal by som, že tak ako malo 11 častí svoje príbehy, tieto dva tvorili osobitný - jeden veľký, a zároveň dopĺňal aj ten prvý (z 11.častí). Úprimne netuším čo od Sanitky čakali bodohoniči, ktorí dávajú odpad, ale ja som spokojný. CELKOVÉ HODNOTENIE : 80% Zaujímavé komentáre : Allien.9, mchnk () (méně) (více)

manonfire

Právě veliká úcta k první sérii zatím paradoxně drží můj zájem o její pokračování. Celkově je projekt značně nevyrovnaný. Některé scény mají své, jiné jsou režisérsky nezvládnuté, a to zejména většina těch akčních, či těch snažících poukazovat na nešvary doby (Bičování rómů, Skinheadi, Feťáci vykrádající sanitku, Nevděční příbuzní zachráněných), nebo také průhledné či nesmyslně náhodné události( Kolapsy lidí, k nimž se náhodou přimotá dr. Jandera, Havárie opilého Dulavy apod. ) Nejhorší jsou však zlehčující intermezza s Jiřím Lábusem a Zdeňkem Srstkou, které nutí diváka ke studu za jejich protagonisty. Na druhé straně jsou zde role, kterým obsazení herci vyloženě sednou, Dvořák, Kostka, Dlouhý, Vašut, Dulava, Javorský, Kolesárová. Nestor Hanzlík mi sice zpočátku přišel herecky trochu z formy, ovšem to se po pár dílech naprosto obrátilo a zejména scény se svou ženou, či současným ředitelem záchranky.....si dává naprosto bravurně. Alespoň, že se příběh brzy odklonil od postavy jeho syna, protože Václav Jiráček se rozhodně "nepotatil".60% ()

netahlo

Po prvnim dilu velka spokojenost! Renc proste umi, at si kdo chce rika, co chce. Obsazeni paradni, jeden muj oblibenec vedle druheho, svizna rezie a sem tam i nejaka ta akce. Cmana stale ve forme! Oproti pokracovani Nemocnice nebe a dudy. Uvidime, jak to bude dal, zatim 75% ()

Rousse

Původně jsem toho měla na srdci opravdu hodně. Chtěla jsem tvůrcům hodně vyčinit za naprostou stupiditu dialogů a scénáře (rádoby vtipné scény; stupidní telefonát syna ze zámoří – proč jako volal? Aby řekl „Ahoj, tati, tak já už musím leteť!“??!!; bohatý hoteliér nad hrobem a univerzální dědička; hromadná nehoda, kterou hlásí asi 10 telefonátů na dispečink, ale záhadně na místě nehody NENÍ ANI NOHA natož pak třeba nějací policajti???!!; maníka smete ve starém pick-upu AUTOBUS a on je naprosto v pohodě bez jediné zlomeniny a ještě může běhat a škrtit doktora??!!), naprosto antikoncepční hudbu (když při jízdě výtahem hrála hudba jak z laciného péčka, to jsem se smála, ale když u debilně naaranžované „dopravní nehody“ hrál kostelní chór, to už jsem šla do kolen, a hlavně – proč ta hudba hrála POŘÁD???), měla jsem i poznámky ke střihu a já nevím k čemu ještě... Ale nakonec, když to tak vidím, tak se stačí zeptat: „Proč jste z tohoto seriálu udělali stupidní Ordinaci v růžové zahradě?“. Oficiální text distributora začíná slovy: „Pokračování legendárního seriálu z 80. let minulého století. Zažijeme setkání s původními postavami...“ Nenechte se mýlit – z původních postav zůstala nula a ty zbylé postavy jsou těžce v mínusu...takže zatím jedna velká hvězda z velké nostalgie.../// Úprava komentáře po zhlédnutí PLNÝCH 3 dílů, které byly zatím odvysílány (pro ty, co se zde čertí kvůli komentářům psaným po 1. díle) - na svém hodnocení neměním absolutně nic, naopak, mám ještě chuť dát odpad. Ženská s proříznutou karotidou, krvotrysk jako blázen a sama si vydrží 10 minut tlakově brzdit krvácení bez ztráty kytičky a vědomí??!! COŽE??? Doktor přijede k výjezdu, kde je chlap s pneumothoraxem a vysvětluje v klidu a beze spěchu saniťákům, kteří už pneumothorax určitě minimálně jednou za svou dlouhou kariéru viděli, jak pneumothorax vzniká a co se při něm děje???!!! WTF??? 3 díly vršících se stupidních chyb! Jo a teď se mi hodně líbila scéna s oživováním paní u prázdné sanitky.... Hanzlík si tam prostě tak v klidu projde, v klídečku najde defibrilátor - žádný spěch - na co?:-) A nakonec paní po srdeční zástavě a zásahu defibrilátorem vyskočí jak čertík z krabičky, naprosto bez jakýchkoliv symptomů a ještě ho zmydlí. Jooo...to pobavilo:-) Ale asi ne tak, jak to tvůrci zamýšleli. ()

insurgentes

Měl bych k tomu vpodstatě jen dvě věci: Tak za prvé, nevěděl jsem, že na Újezd se jede z Pankráce nejkratší cestou přes Štefánikovu, Senovážné náměstí (pozor, tam doleva směrem k hlavnímu nádraží), pak zase zpátky na Pankrác, no a najednou jsme tam. Podle mě, Filipe, na ten seriál koukaj i nějaký ty Pražáci, takže chápu že v rámci vyššího uměleckýho cíle bylo potřeba ty záběry sestříhat, aby to bylo co nejvíc nadupaný, ale když na to kouká někdo, kdo se v Praze trochu vyzná, tak ho to ruší. Tohle nám můžou dělat američani, ale my sami bysme svý hlavní město takhle exploatovat neměli, co myslíš? To jen tak na okraj. No a moje druhá výtka se týká Vši Krnový. Víte že měl ten Čtvrtníček pravdu, když na ni tuhle volal, kde tě vyhrabali? No pocem, ty vopice! Ona má chudinka tak hrozně napíchanej ten horní pysk, že já celej seriál čekal kdy vyjede na liáně s trsem banánů v hrsti. ()

velkyvezir

Velké rozpaky. Tak bych charakterizoval první díl a obávám se, že i další díly. Vyměň toho, kdo je skutečným pilířem seriálu, a jde to do kytek /viz poslední řada Četnických humoresek, neDietlovy řady Nemocnice na kraji města/. Do toho trapné kopírování již použitých scén /Srstka x Vašut a jejich hraní si na doktory/ nebo scén z jiných děl /taky vám ostatním scéna s rozčileným šéfredaktorem a Langmajerem připomenula scény ze Spider-mana?/. A to nemluvím o milostných pletkách mladého Jandery, které skutečně jakoby z oka vypadly - jak už tu napsali jiní - Ordinace v růžové zahradě apod. Je zajímavé, že při tom množství kopií Renč paradoxně neokopíroval z první řady seriálu to zásadní - žádná hudba v pozadí. Při autobusové scéně nevím prvně co poslouchat, jestli tlachání Jandery s Mádrovou nebo houkačky nebo hudby, abych pak nevěděl, jestli při vytahování zraněných sleduji záchranářskou akci nebo mši. A to nemluvím o hudbě v pozadí v ryze dialogických scénách. Je to první díl a po něm je brzo na hodnocení, ale holt překvapí, kolik zvláštností přinesl. Jinak abych byl spravedlivý: v prvním díle byla jedna scéna s atmosférou první řady sanitky a myslím, že bude i v dalších dílech: závěrečné titulky. ()

klúčik

Veľké sklamanie.... Pán Renč - ako reklama je to obstojné , ale ako seriál je to slabé.... Pri poslednej vysielanej časti ( 4.10 na ČT 1 ) bola u mňa kamarátka, a tá vôbec neverila, že je to akási Sanitka, len sa dívala a krútila hlavou.... Nedokázal som jej vysvetliť o čom je tento seriál... Nerád , ale naozaj iba 35%. ()

šalenka

..dívám se na to jako na nový seriál, ne na pokračování starého, je to průměr, občas, některé díly jsou flashback do Sanitky 1 (např. ředitel záchranky má problémy s bratrem (viz. Jandera x bratr) atd. Ale dívat se na to dá a na páteční večer ideální. ()

movieretro

Něco neskutečného,první Sanitka je umění tohle je sračka!Jakožto bývalí zaměstnanec ZS znám velmi dobře oba odborné poradce MUDr.Schwarze a Mgr.Petruse a je zde vidět jejich podpis!Jako by psal scénář sám Zdeněk Schwarz,ale protože je Zdenda trošku diktátor, nedal panu Hubačovi moc prostoru a pojal to s režisérem tak trošku po svém.Je to velká škoda,moc jsem se těšil ale Renč se Schwarzem to společně dojebali! ()

patrikus

Ale jo, není to vůbec špatné,.. Renč si hraje se záběry. Je vidět, že točí celovečerní filmy, takže to není obrazová nuda, jako u mnohých jiných seriálů. Je tam trochu jiná atmosféra a Jandera s Mádrem budou asi hodně v pozadí příběhu, zatím to tak vypadá. Herecké obsazení mě těší, hlavně že tam nechali Skopala i Zedníčka. Dávám čtyři hvězdy hlavně za snahu, tradici a konzervativní přístup. Rukopis v dialozích od starého Hubače chybí a je to na textu znát, škoda... místy i dobrá hudba... ()

Perry-

Viděl jsem pár dílů... a hodnotím 1* a dál nekoukám. Rádoby akční, sračkoidózní scény, které s realitou moc společného nemají. Proč tam musí hrát většina důchoďácké CZ herecké scény taky nechápu. Jinak, pokud takhle funguje záchranná služba v reálu, tak tedy slušné WTF. Pokud ne, měl by někdo tvůrce zažalovat. ()

Kovaja

Kurva se neříká ale pokračování ,,legendární,, Sanitky mělo KURVA KOULE.Tohle bych od Renče nečekal.Seriál ani na chvilku nenudil a člověk se dokázal za malou chvilku vžít do života všech zůčastněných. ()

ondrula odpad!

Supersračka se skvělým obsazením. A to jsem se snažil hodnotit bez ohledu na to, jak moc nenávidím Renče. Obzvlášť nechutně toporný je osazenstvo záchranky, který se neskládá z postav, ale ze zaprdlých šablon. Zhrzený Dulava, drzý Vašut, bodrý Čmaňa, autoritářská Adamovská, sympaťák Dvořák... WTF? Personál je hned zkraje vyobrazen s tak extrémně vyhraněnými charaktery, aby bylo do dalších dílů zaděláno na ty správný telenovelizační konflikty a z toho se musí chtít normálnímu diváku blejt. Btw, u nás v práci je taky pracovní kolektiv a fakt se tam nepohybuje tolik krásných prostořekých holek, jako v Sanitce - dalších faktor neuvěřitelnosti. Jinak mě pobavilo, jak producenti ve snaze natočit ukrutnou podívanou, natlačili do seriálu všechny normalizační herecký zombie, který se podařilo sehnat dohromady (Magnusek se musí užírat závistí), v čele s Kostkou, Bohdalovou, Lábusem, Veškrnovou, Srstkou a jinými důchodci. ()

ClimbVibe

Viděl jsem jeden z dílů, kde lítalo hodně helikoptér a bylo to samé "drama". Ve chvíli kdy romové dostali trest od svého otce (protože -"Co jsme si řekli? Nevidomé neokrádat!") mi spadla čelist. Kdyby k tomu ČT nedělala tu bombastickou reklamu čtvrt roku dopředu, tak by se to dalo ještě skousnout jako filmovější Ordinace v růž.zahradě. Koncesionářské poplatky, které slouží k tomu aby si Renč mohl pohrát? Sorry, ale ne. ()

Ixbalanke

Prátelé, kamarádi - poslechněte si záznam rozhovoru Renče s Filou: ČRO Renč vs Fila (na stránce odkaz na Archiv úplně dole, nebo zde. Bohužel jsem neměla tu příležitost shlédnout tento seriál (TV jsem se vzdala před řádkou let), ale z tohoto rozhovoru režisér vyznívá jako samolibý, nekompetentní, nezodpovědný, rasově nenávistný, xenofobní, vztahovačný a namyšlený hovado. Posuďte sami. Fila rulez!:) ()

jasse odpad!

Nevím, jestli můžu hodnotit po shlédnutí jednoho dílu, ale ten poměrně slušný původní seriál, mapující historii vznikající Záchranné služby u nás, se v Sanitce 2 změnil na trapnou telenovelu. Ve dvaceti minutách, které jsem zvládla, byly asi 4 milostné scény, což mi stačilo. Nejsem fanoušek všelijakých těch čikágohopů, ale natočit poutavý seriál z lékařského prostředí se opravdu musí umět. Pokud u nás takto pracuje Záchranná služba (čemuž nevěřím), tak panebože dej mi věčné zdraví. ()