Můj přítel Monk

• USA Monk
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvůrci:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (více)

Série(8) / Epizody(124)

Tony Shalhoub v roli velice zvláštního a obsesivního detektiva Adriana Monka, který trpí psychologickou poruchou, která ho již připravila o skvělou pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Kvůli tragické a nevyjasněné vraždě jeho manželky si vybudoval abnormální odpor k davům, rušným ulicím, bakteriíím, mléku a dalším věcem, což mu ale v jistých chvíích velice napomáhá k vyřešení případů. S jeho každodenním životem mu pomáhá asistentka Sharona, ze které se stává ženský Dr. Watson. Adrian se u všech případů setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého Monkovy schopnosti, stejně tak i jeho slabosti dovádějí k šílenství. (Universal Channel)

Arccos

Zcela objektivně vzato jsou v tomto seriálu kriminální zápletky a jejich řešení stupidní. Ale celé to zachraňuje, jak se dá čekat, Tony Shalhoub a jeho postava neurotického a fóbiemi zatíženého, nicméně geniálního, detektiva. Je to opravdu docela zábavné a oddechové. Na druhou stranu, pokud hledáte kvalitní detektivku, zkuste něco jiného. ()

zla.ovce

Skvělý krimi seriál, který si dokázal udržet po celých 8 sérii vynikající úroveň, což si už samo o sobě zaslouží výjimečné ocenění. Od ostatních krimi seriálů, a že jich dnes vzniká požehnaně, je snadno odlišitelný postavou policejního konzultanta Adriana Monka (v podání Tonyho Shalhouba), trpícího celou řadou fóbii, kterých scénáristi dokázali mistrně využít k velmi vtipným situacím. Takže pokud hledáte vtipný seriál s krimi zápletkou, je Můj přítel Monk nejlepší volbou! ()

yaqwsx

Námět má větší potenciál, který v tomto seriálu není využit kvůli občasnému přehnanému "běsnění" hlavního hrdiny, které se stane nesnesitelně protivné. Navíc často je většina dílu hlavně o neurózách pana Monka než o vraždách, ty jsou zde "jenom aby se neřeklo". A zde narozdíl od House to vadí, jelikož hlavní postava není zase tak zajímavá. ()

Peter-1307

Nie všetko je len o fyzických dispozíciách a osobnom šarme. Podivnosť, puntičkárstvo a predstavivosť to sú hlavné atribúty tohoto seriálového hrdinu. Celý seriál však stojí a padá na ňom. A niekedy má ho človek plné zuby. Napriek tomu je to jeden z mojich obľúbených seriálov. ()

helrohir

Dobrý kriminálny seriál so strašne sympatickým hlavným hrdinom. Je to dostatočne orginálne, vtipné, ale zas nie tak, aby sa dalo dať viac než tri hviezdy. ()

x_silver

No není to geniální? Chytré, vtipné a zábavné krimi povídky řešeny naprosto originálním detektivem a nečekaným rozuzlením. Boží. ()

mikhail

Priemerný krimi seriál, ktorý hlavne po odvysielaní prvých dvoch sérií začína rapídne strácať na kvalite. Nájdu sa výnimočné časti, ale nie je to bohužiaľ pravidlom. ()

petrik11

Aj by to bolo zábavné, aj by som tomu dal viac, ale ten skrytý odkaz, tá skrytá propaganda, to je už príliš. Nebol diel, aby záporák nebol biely. Černoškovia, hispánci, Pakistanci, arabi, všetko buď obete, alebo dobráci od kosti. ()

knihovna

Zvyšuji na pět, po jednom geniálním vtipu pana Monka u psychiatra. Ten se ptá, : "Co tam máte dál?". Monk:"Strach ze včel". Doktor:"Žijete ve městě. Co dál." Monk:"Strach z mixéru.". Doktor:"Nemáte mixér. Další." Monk:"Strach ze včel v mixéru." No není to nádhera😁👍. ()

ostravak30

Můj přítel Monk je další ze série velkých géniů. Mohli bychom ho postavit vedle Dr. House či Mentalisty. A jak už to tak většinou u géniů bývá, a v seriálech skoro ani nemůže jít o výjimku, Monk je něčím zvláštní. V tomto případě svými neurózami. Na jedné straně to chápu, já sám jich mám takových deset. Druhá strana mince je, že díky tomu Monk bývá často otravný. A to tak, že hodně. Aby se divák alespoň trochu vžil do pocitů postav s ním spolupracujících jsou některé scény dovedeny doslova do krajnosti. V paměti mi ulpěla jeden z typických příkladů, kdy se Monk snaží něco říct Stottlemeyerovi na ulici a do toho jeden z dělníků vrtá do země. Takových případů by se našlo pochopitelně víc. Jenomže to by se stále dalo pochopit. Monk ale díky svým neurózám často postrádá morálku. Má sklony k povrchnosti, sebestřednosti, nedokáže být ohleduplný, chybí mi veškeré sociální cítění. Jednotlivé případy jsou pak jeden jako druhý. Monk vždy obviní někoho, kdo má totálně neprůstřelné alibi a skvělý detektiv pak dokáže, co vše je možné a nemožné. U případů se jen liší to, zda dopředu známe či neznáme pachatele. Zajímavé je i složení prostředí případů. Tvůrci narušeného detektiva umisťují do různých prostředí tak, abychom jeho povahu a sklony mohli zažít použitelné co nejzajímavěji. A jak už to u podobných seriálů bývá, nevyhnou se autoři ani, na můj vkus až příliš častému, schématismu. Kolikrát jen je nějaký kamarád nebo kapitánova přítelkyně, známí atd., atd. obviněni z vraždy a slavný detektiv je musí vysekat. Scématismus bohužel zhruba od druhé série ničí zajímavost, protože jednotlivé případy se liší pouze částečně a spíše jsou jako přes kopírák. Do posledního dílu si pak tvůrci připravili rozluštění největší záhady. Zajímavé díly se střídají s nudnějšími a pak těmi vyloženě protivnými. ()

PlysovyMacko

Oddychová kriminálka s excentrickym hlavným hrdinom, ktoreho fobie obstarávaju všetok humor. Prípady, ktoré rieši nikdy nie sú vážne alebo temné a ak áno, vždy sa ukáže,  že to tak nie je, preto ma seriál veľkú relaxačnú hodnotu. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání