Můj přítel Monk

• USA Monk
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvůrci:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (více)

Série(8) / Epizody(124)

Tony Shalhoub v roli velice zvláštního a obsesivního detektiva Adriana Monka, který trpí psychologickou poruchou, která ho již připravila o skvělou pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Kvůli tragické a nevyjasněné vraždě jeho manželky si vybudoval abnormální odpor k davům, rušným ulicím, bakteriíím, mléku a dalším věcem, což mu ale v jistých chvíích velice napomáhá k vyřešení případů. S jeho každodenním životem mu pomáhá asistentka Sharona, ze které se stává ženský Dr. Watson. Adrian se u všech případů setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého Monkovy schopnosti, stejně tak i jeho slabosti dovádějí k šílenství. (Universal Channel)

Ham.and.eggs

Tony Shalhoub dokáže výborně zahrát detektiva, kterej má fóbii i na vlastní existenci. Sice v některých epizodách jakoby občas objevoval panický strach z něčeho nového a v dalších dílech zas o několik fóbií přišel, každopádně tomuhle seriálu nechybí dávka detektivnosti, skvělého humoru - pramenícího především z povahy hlavního hrdiny a taky jistý dávky "rozpačitosti" u pomocného detektiva (Jason Gray - Stanford). K tomu se přidá nadhled asistentky (Traylor Howard tato role padla - dle mýho nedůležitého názoru - lépe, než té předešlé - Bitty Schram) a máte pohodový seriál na zlepšení nálady, který vás nenutí přemýšlet nad smyslem života. Nicméně občas jsem se nemohl zbavit dojmu, že hlavní postava zde připomíná roli Billa Murray ve filmu "A co Bob?"... A co teda Bob? Mlčí... ()

Luk Skywalker

Fobie nejsou vymyšlené jen je nemožné, aby je měl jeden člověk. Seriál je zábavný právě díky těm fobiím, jinak by to byla zase kriminálka, kde "supervyšetřovatel" všechno sám vyřeší. Po zhlédnutí posledního dvojdílu to autoři ukončili spíš "lidsky a emočně" než, že by Monk skončil s vyšetřováním, ale podařené ukončení seriálu, jinak by to mohlo jet do nekonečna. ()

kkarx

Monk je takový nový Columbo naopak. Je upjatý, perfekcionistický, posedlý čistotou... Chorobný strach má hlavně z nemocí a nečistot. Přesto všechno si dokáže získat sympatie díky své lidskosti a nezměrné oddanosti a věrnosti ke své mrtvé ženě. Nejvíce se inspirace Columbem projevuje na stavbě dílů - postavené jsou na nějaké chybě vraha, na kterou Monk díky svým pozorovacím schopnostem jako jediný přijde a samozřejmě pak na menších rozporuplnostech a náznacích, které ho většinou dostanou na stopu vraha. V některých dílech je vrah znám od začátek, ve většině ale na jeho identitu přicházíme až s detektivy. Dobře napsané jsou i postavy (cholerickej kapitán, přitroublý poručík a usměrňující asistentka) a vtipné dialogy. Na střední jsem se o víkendu docela těšil na další díl na primě a pak sledoval s otevřenou láhvi červeného. P.S. Hlavně se ujistěte, že Monka nebudete sledovat se slovenským dabingem! Díky tomu Monk nevypadá jako geniální detektiv s OCD, ale jako dementní hysterický důchodce. Otřesnější změnu charakteru postavy dabingem jsem snad nikdy neviděl. ()

lemonova

Nie, nie.. všetky tie kvázi roztomilé výstrednosti pôsobia u Monka umelo a premrštene. A príbehovo veru nič moc.. variť a upratovať sa však pri tom dá. ()

croxika

Monk je moja srdcová záležitosť!!! Nezáleží na tom, koľkokrát som videla každú jednu epizódu, jej sledovanie ma aj tak nikdy neomrzí. Monk pre mňa osobne vyniká spomedzi všetkých kriminálnych seriálov práve jeho špecifickou, originálnou a jedinečnou hlavnou postavou, ktorú buď milujete a uznávate, alebo nenávidíte a šialene vás irituje. :D Všetky jeho fóbie, obsedantno- kompulzívna porucha, nezvyklosti v správaní, myslení a jeho svojrázny pohľad na svet vytvárajú mozaiku geniálnych postupov, stratégií a vodítok, ktoré mu spoľahlivo pomáhajú rozlúsknuť aj na pohľad nevyriešiteľne ťažký prípad! ()

Fifipek

Je mi líto, ale MONK není můj přítel a vůbec mě jeho příběhy nechytly! Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o seriál z 90.let a najednou kouknu do programu a ono je to z roku 2002, což taky o něčem vypovídá! Promiň MONKU ale všichni být přátelé nemůžeme!-:) ()

pravo

Monk – postava z inej planéty. Proste nemôže existovať induviduum z toľkými nedostatkami a jedným obrovským darom a to darom vidieť zločin v tom správnom uhle. Prípady sú ojedinelé ako i spôsob ich dešifrovania i sám Monk. Epizódam nechýba humorná zložka a svojou originalitou je seriál nadpriemer. Mne osobne sa páčila najviac scéna ako sa zásobil vodou. ()

Miki68

Vypadá to, že lidem prostě scházel někdo takový jako bývával svého času inspektor Colombo. Svérázný, vtipný vlastně mimochodem, každopádně originál, který své případy řeší zvláštním, neotřelým způsobem. A tak vznikl Monk. Monk, který se se svými fobiemi hodí do naší současné přetechnizované doby asi jako tulipán do kosmické lodi. Hlavní představitel bude mít těžký problém vymanit se z pout této role, se kterou tak srostl. Je sice velmi zábavné ho sledovat, ale osobně mi to přijde "na jedno brdo". Tím jen snižuji plný počet na 4*. ()

emdvojka

Monk je génius aj blázon v jednej osobe. Páčia sa mi jeho praktiky a taktiky k čomu mu pekne asistuje jeho normálnejšia kolegyňa... Seriál o tom, že aj hlavný hrdina je len človek plný nedostatkov a fóbii... A Slovenský dabing k tomuto seriálu je skutočne podarený, čo nieje (ako všetci vieme) žiadnym pravidlom. ()

-soch-

Už som sa bál, že tu nikto nespomenul vynikajúci slovenský dabing. A spomenul. A dokonca český užívateľ (MaartyS) - za čo mu patrí vďaka. Akurát by som ho chcel poopraviť v mene hlavného dabingového predstaviteľa - nie Jozef - ale BORIS FARKAŠ. Ďalej ho obsadili hlasmi ako: LENKA KOŠICKÁ, ANDREA KARNASOVÁ či JOZEF ŠVOŇAVSKÝ. Réžia slovenského znenia: ŠTEFAN MANDŽÁR + Nech ide Markíza do ..., kto bude pozerať novú sériu o 11. hodine doobeda. + Prvá epizóda piatej série si zachovala svoje "normálum" a pokračuje v trende predchádzajúcich sérií. + Markza opakuje všetko od začiatku, super! ()

Dm1tr1j

Tie nové časti sú už o ničom...Najviac ma oslovujú jeho riešenia ,na ktoré by nikto iný neprišiel. Komický Monk ma síce nevie rozosmiať ale po škole si jednu dve časti rád vychutnám.. ()

chrispe

Pan Monk je, i se svými šílenými fóbiemi, fajn. Teda pracovat bych s ním rozhodně nechtěla, ty svoje osobní asistenky by měl platit zlatem, ale strávit s ním čtyřicet minut u TV mi nedělá žádný problém. Právem se tu řadí k těm lepším seriálům. ()

dalziel

Obsedantno kompulzívne návyková záležitosť, Obsedantno kompulzívne návyková záležitosť, Obsedantno kompulzívne návyková záležitosť :-D ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání