Můj přítel Monk

• USA Monk
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvůrci:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (více)

Série(8) / Epizody(124)

Tony Shalhoub v roli velice zvláštního a obsesivního detektiva Adriana Monka, který trpí psychologickou poruchou, která ho již připravila o skvělou pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Kvůli tragické a nevyjasněné vraždě jeho manželky si vybudoval abnormální odpor k davům, rušným ulicím, bakteriíím, mléku a dalším věcem, což mu ale v jistých chvíích velice napomáhá k vyřešení případů. S jeho každodenním životem mu pomáhá asistentka Sharona, ze které se stává ženský Dr. Watson. Adrian se u všech případů setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého Monkovy schopnosti, stejně tak i jeho slabosti dovádějí k šílenství. (Universal Channel)

akisha

Asi jeden z nejlepších detektivních seriálů, kde se skvěle mísí chytře vymyšlené zápletky, humor a výborný Tony Shalhoub. Navíc kvalita nijak zvlášť nekolísá a seriál jí udržuje pěkně vysoko až do zdařilého finále. Sympatické je, že tvůrci Monka ukončili, když pochopili, že víc už z toho nevymáčknou, což například tvůrcům Lost měl někdo připomenout. Vždycky se radši podívám na Monka než na CSI, tenhle způsob vyšetřování upřednosňuju už od dob Columba:)) ()

D.Moore

Devět bodů z deseti. Ani ne tak kriminální jako spíše detektivní a dost často komediální seriál s neodolatelným hlavním hrdinou Adrianem Monkem, skvělou dvojkou poldů hraných Tedem Levinem a Jasonem G. Stanfordem a tu bezradnou, tu ráznou Monkovou opečovávatelkou. Seriál je vtipný, napínavý i dojemný (hlavně ve chvílích, kdy Adrian jakkoliv vzpomíná na svoji ženu Trudi)... Myslím, že v něm máme důstojného nástupce poručíka Columba. ()

MM_Ramone

Nedá sa povedať, že by sa švihnutý detektív Monk stal mojim priateľom, ako tvrdí názov tejto americkej, kriminálnej série. No priznám sa, že som si časom na neho zvykol. Spočiatku som cítil silnú antipatiu ku tomuto podivínovi, tá však pominula a dnes si celkom rád pozrem niektorý z jeho prípadov, keď mi to zrovna čas dovolí. Herec Tony Shalhoub stvárnil charakterovo náročnú titulnú postavu naozaj veľmi dobre. *** ()

kulyk

Frajerovi se objevují psychické poruchy v rychlejším tempu, než Bartošový, což je co říci. Sherlock Holmes dnešní Ameriky. Místo houslí a kokainu relaxuje neurolem a prozacem. Watsona mu pleje zběhlá zdravuška, paní domácí však nemá. K čemu, když na jakýkoliv cizí dotek sých věcí reaguje jako koťátko na zásah plamenometem. Valí bulvy, kroutí se, prská, ječí, omdlí. V libovolném pořadí. ()

Phobia

Cítím k tomuto seriálu a jeho hlavnímu hrdinovi jakýsi obtížně definovatelný odpor. Kdykoliv si to babi s dědou pustili, běžela jsem si po pár minutách najít lepší zábavu - umýt prarodičům nádobí, okna, podlahu, povysávat, zahrát si basketbal se shnilými jablky, posbírat na zahradě hovna po své čtyřnohé fabrice na tento produkt, zkrátka COKOLIV... Věřím, že ten seriál není až tak špatný, proto dám jednu hvězdičku: jako znamení vlastní uvědomělosti a smyslu pro fair play:-). Nevím, zda existuje láska na první pohled, ale averze na první pohled je skutečná a neoddiskutovatelná, "Můj ne-přítel Monk" toho budiž jasným dokladem. Ale třeba tomu někdy dám šanci hned od pilotního dílu a nastane u mě nějaký posun ve vnímání, možné je všechno... EDIT 2015: Dala jsem panu Monkovi druhou příležitost a zastihl mne ve smířlivější náladě. Tony Shalhoub hraje detektiva stiženého fóbiemi skvěle, je to docela zábava sledovat, ale zatím mu chybí výraznější přicmrndávači. Přesto mou nejoblíbenější scénou s tímto hercem zůstává ta, ve které mu Tommy Lee Jones ustřeluje hlavu. Užasle zvedám na 65%. ()

Fiftis

Škoda že Tony Shalhoub bude navždy Monkom, rovnako ako bude Rowan Atkinson navždy Mr.Beanom. Tony je inak doslova úžasný herec a potvrdil to hlavne vo filmoch "Pot a Krv" a "Muž, ktorý nebol". Seriál Monk je ale pomerne prihlúply, rozvláčny a dosť nezaujímavý. Postava Monka je síce celkom zaujímavá, ale celý dej každého dielu a určitá hlúposť toho, čo sa okolo neho odohráva, túto postavu zatláča do pozadia. Jeho genialita je nesporná, avšak jeho rôzne fóbie by v trošku humornejšom alebo svižnejšom podávaní splnili asi predstavy tvorcov o komedialite. Povedal by som, že je to jeden z typov amerických seriálov, ktoré pre nás Európanov sú nezáživné a nezaujímavé, hoci tamojší diváci sú ním nadšení. Určite to nie je seriál, ktorým by som si spríjemnil voľný čas, ktorý by som mohol tráviť u televízora. ()

JohnnyD

Zo začiatku veľmi originálne príbehy, vtipné i emotívne scény, bezvýnimky skvelý casting časom padol do až prehnane komplikovaných príbehov, ktoré sa na konci končia s nečakaným deus ex machina. Osobitne treba spomenúť diletantskú výmenu Monkovej opatrovateľky. Aj tak je to jeden z najlepších kriminálnych seriálov desaťročia. ()

Madsbender

Za geniálny slovenský dabing tú poslednú hviezdičku pridám. A zakomplexovaný Monk traumatizovaný tragickými spomienkami je veľmi silnou postavou, hlavne keď si uvedomíte, že jeho „pitvorenie“ nie je vôbec vtipné, práve naopak. A až smutne reálne. (Vtipné je samozrejme to, ako sa tu cielene, cynicky a originálne dekonštruujú mnohé konvencie kriminálnych seriálov a zápletiek.) 90% ()

Peytl

Reaguji jen čistě z důvodů mé obsedantně kompulzivní poruchy, protože nemocného chudáka Monka musí někdo bránit. Se zmiňovanou Phobií (jak trefné jméno k danému tématu) souhlasím téměř vždy, ale výjimka potvrzuje pravidlo.Takže Blezgu, dej mu ještě šanci a MOsNaK , tv z okna, nene, to bychom se s Monkem ZBLÁZNILI!!! Konec drbání uživatelů. Chtěl jsem dát na protest 5, ale nechám z minulosti přidělené 4. A zmínění, berte to z nadhledem, myslím má zmatená slova, jdu si umýt ruce.... ()

Snorlax odpad!

Marně se snažím pochopit, co všechny přitahuje na křečovité snaze o humor. Nedaří se mi to. Děkuji, o tento druh "humoru" skutečně nemám zájem. ()

Slartibarkfast

Zvláštní detektivní seriál, který je docela vtipný a dokáže zaujmout. V některých chvílích mně však doháněl k šílenství hlavní hrdina a jeho stupidní úchylky, které nebyly jen legrační ale občas trapné a hloupé, což mi vadilo. 70% ()

nash.

Po dlouhé době televizní detektiv, který zaujal a pobavil natolik, že jsem chtěl vidět všechny jeho případy. Sice to má všechny slabiny podobných seriálů, především stále stejnou osnovu, na kterou jsou jen pokaždé rozvěšeny jiné rekvizity, ale má to Monka, a to je klad, který to všechno vyváží. Zábavný ve svých fobiích i geniálních dedukcích, sympatický ve svých slabostech, mezi televizními seriálovými detektivy jako postava orginální a nezapomenutelný. Některé případy jsou postavené na hlavu, některé jsou poněkud krkolomné, ale možná o to víc jsou zábavné. Životní role Tonyho Shalhouba. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání