A jak to bylo dál...

• USA And Just Like That... (více)
USA, (2021–2023), 14 h 41 min (Minutáž: 36–45 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Kamera:

Tim Norman

Hudba:

Aaron Zigman

Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Sara Ramirez, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson, Evan Handler, Nicole Ari Parker (více)

Série(2) / Epizody(21)

Nová kapitola Sexu ve městě z produkce HBO Max navazuje na ikonický seriál HBO vysílaný v letech 1998–2004. Nové pokračování s lapidárním názvem A jak to bylo dál... opět sleduje nerozlučné přátelství Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) na jejich složité životní cestě po padesátce. Čekejte romantiku, humor, staré známé včetně pana Božského a úchvatné kostýmy, které seriál podle knižní předlohy spisovatelky Candace Bushnell tak proslavily. (HBO Max)

Emafera

Pro mě překvapivé pokračování seriálu mého dětství a mládí, který jsem měla moc ráda. S tím už to ale nemá moc společného. Chybí lehká nadsázka a vtip, přebývají trans témata a snaha se napasovat do jiné doby. Pro mě celkem zklamání. Tvůrci měli zůstat u seriálu a 2 filmů. Tohle už je jen uměle nastavovaná kaše, mnohdy už nevkusná. ()

Lolos

• Sex ve městě: po lobotomii Aneb jak vykastrovat postavy v rámci nechutné politické korektnosti dnešní doby. Velebnosti, chce se mi blejt. Snad největší hřích byl dopuštěn na Mirandě, chtělo se mi u toho normálně brečet. A já se jen ptám: proč, Bože, proč jsi dopustil takovou ohavnost? ()

Arkagas1989

Dlouho očekávaná seriálová událost se konečně dostala i ke mě. Kdo by neznal Sex ve městě - kultovní seriál, kde nám Carrie, Miranda, Charlotte a samantha ukázaly, že být single po 30 v New Yorku je naprosto v pořádku. Teď už jim ale není 30, ale mají za sebou 50 a více, či méně fungující manželství a děti. Co se změnilo? Všechno.  Carrie se musí poprat s náhlým úmrtím Božského, Charlotte válčí s dcerou, která nechce být ani dívka, ani gay, ani nebinární, ani židovka. Chce být prostě sama sebou, vždyť je jí jen 13. A Miranda objevila novou lásku po x letech nešťastného manželství se Stevem v Che - ženě.  Jasně, i tenhle seriál musel odrazit dnešní problematiku menšin, protože samotný New York je jich plný. Ale.. pořád je to lidské a snesitelné.  Ne, naše 4 hvězdy už nejsou třicítky vysedávající v baru a hledající nezávazný sex, ale zralé ženy, které si chtějí užívat života a lásky. A je to naprosto v pořádku.    Takže byť jsem byla po prvních 3 dílech skeptická, nakonec mě to velmi mile překvapilo a jsem ráda, že tohle pokračování vzniklo.    A jestli tu chybí Samantha? Samozřejmě že ano, ale i to člověk musí brát tak, že se lidské vztahy a přátelství neustále vyvíjí.    Takže za mě nakonec spokojenost. ()

Mr.Ward

Všechno překousnu, ale jak se Miranda chovala? To mi vadilo. Linka s Božským je pochopitelná a fajn posouvá Carrie dál, propaganda není propaganda, takový New York teď prostě je… Ale chyběl mi vtip. Víc vtipu. Bylo to hrozně depresivní a to byla škoda. Ani nevím jestli chci další řadu, možná ne, možná jo… Tak uvidíme, co vymyslí dál. Návrat Samanthy by ale potěšil. ()

Sharleen

Svojho času jeden z mojich naj seriálov a ani dva pokračujúce filmy nedopadli úplnou katastrofou, čo sa dalo považovať (a hlavne pri tom druhom od toho už nebolo ďaleko) za veľké plus a za akú takú dôstojnú bodku. Už keď som videla trailer na toto nové seriálové pokračovanie, tušila som malér. A že to aj malér je a riadny. Zo štvorice ostala trojica, Samantha citeľne chýba, ale Kim Cattrall môže hovoriť o šťastí, že sa tejto útrpnej jazdy už nezúčastnila. Na hlavné hrdinky, ktoré už majú po 50tke, sa navalili veku zodpovedajúce životné aj zdravotné problémy (že zo Steva urobili nahluchlého 80tnika bolo už fakt moc).  Jedna zo Charlottiných dcér, ktorá sa rozhodne, že nebude ona ale nejaké "to". Načisto prepnutá Miranda, sa celý čas chová na mozgovej úrovni "to". Z alkoholizmu sa zázračne vylieči vyliatím alkoholu do drezu a vybavené. Ako tak normálnejšiu ponechali len Carrie. Genderová agenda, black lives matter, trans rabínka a neviem čo ešte. "Spoiler": Pán Božský síce zomrie hneď na začiatku, ale nevyvolá to vo vás ani toľko emócíí, ako keď svojho času nechal Carrie pred oltárom. Dúfam, že ďalšia séria už naozaj nebude. ()

Estwen

Tři newyorské slepice navlečené v top outfitech předních světových návrhářů se probraly z dlouhého zimního spánku a snaží se řešit témata, která rezonují sociálními sítěmi a společností. Bohužel jsou tak boomersky mimo, že to člověka naplňuje jen pocitem trapnosti. ()

VojtaMarek00

Na původním Sexu ve městě bylo nejkrásnější to, že šlo o natolik dobře napsanou a overall kvalitní guilty pleasure, že v ní ona provinilost hrála spíše roli třešničky na dortu. Na druhou stranu v And Just Like That koktejlu jde o tu nejzásadnější ingredienci, která je po většinu času konzumace tím jediným, co v celém mixu cítím. Tenhle spin-off je špatně namíchaná vodka soda, ze které se jen po několika málo minutách tání ledu uvnitř stává perlivá voda s trochou limetky v děsně fancy whiskovce. ()

habertek

Za mě zhovadilost, která kdyby nevznikla, nikoho by to nebolelo. V celém seriálu jsem jen v pár chvilkách pocítil závan původního seriálu. Mám z toho dojem, že Sarah Jessica Parker cítí, že je již za zenitem a vyloženě si za každou cenu vynutila pokračování seriálu, který skončil, když měl a navazovat se na něj už seriálovým pokračováním nemělo. Jen to pošpinilo původní sérii. To jak hrozně nenápaditě vymysleli proč chybí Samantha, proč zmizel Stanford, jak nuceně do seriálu narvali LGBTQ+ problematiku,.... lépe by to vymyslel snad i lajk a ta korektnost je nesnesitelná. Minimálně bez Samanthy to už prostě točit neměli, ona to hodně táhla. A pak je ještě Parker tak arogantní, že prohlásí jak v seriálu Samantha vlastně vůbec nechybí. Postava Cariie, stařeny co do schodů chodí o deštníku a neví ve své rozmařilosti co má dělat je žalostná. Z ostré a ironické Mirandy je jen ukňučená troska co prohlásí, že vlastně se Stevem nebyla nikdy šťastná (????). Z Charlotte je upištěná blbka. A co nám má celá nová série naznačit? Ve třiceti se bavíte, randíte,...Ve čtyřicítce už se usadíte a jste šťastní. A po padesátce? Všechno jde úplně do háje. Umře vám partner, začnete chlastat, rozpadne se vám manželství, uvědomíte si, že celý váš život stál za prd, z vašich dětí jsou nevděční spratci,..... Po přemíru pozitivním druhém filmu je toto těžké padnutí hubou na zem. U některých scén jsem nechápal na co to vlastně koukám.... Dvě hvězdy za pár povedených scén a tak nějak ze sentimentu. ()

FemmeFragile

Pokračování Sexu ve městě mě navzdory všem negativním recenzím velmi mile překvapilo. Postava Carrie je tu sice nesmírně otravná svým dost podivným přístupem ke smrti Božského (jaký člověk, který není psychopat, se nejvíc stará o to, aby se pohřeb konal ve stylové pohřební místnosti, a který člověk si v sámošce od prodavače vezme jídlo zadarmo, když se před ním předtím politoval, že mu umřel manžel?!) a Charlotte je snad ještě větší ukňouraná nanynka než dřív, pokud to vůbec šlo... Ale moc se mi líbila dějová linie Mirandy, která je podle mého dobrou výpovědí o tom, že někdy celý život něco hledáme, aniž bychom věděli, co přesně to je, a řešení může přijít velmi náhle a nečekaně. Stevea člověk samozřejmě polituje, ale Mirandě to nově nalezené štěstí stejně nejde nepřát. Samantha samozřejmě žalostně chybí, ta by pozvedla seriál o 100 %, ale zase jsou tu některé nové a kupodivu velmi sympatické postavy, které její absenci alespoň místy zalátaly. Jen se mi zdálo, že jsou vedlejší dějové linie řešící současná společenská témata hodně překombinované a snaží se být inkluzivní na všech frontách. Musím říct, že ani jako příslušnici jedné z menšin, o nichž je v seriálu řeč, by mi nevadilo, kdyby tam toho bylo podstatně méně ve prospěch zachování "přehlednosti" a "autentičnosti" seriálu... Kde je toho moc, tam je toho zkrátka příliš. Přesto seriál hodnotím kladně, strávila jsem nad ním několik příjemných večerů, během nichž jsem si odpočinula, takže záměr byl, hádám, splněn. ()

Igy007 odpad!

Tento neomarxistický zvratek vůbec neměl vzniknout ! Celý seriál měl skončit druhým celovečerákem. ()

Annaroz

Tak tento seriál mi silně připomíná pohádku O pejskovi a kočičce, jak pekli dort. Taky do něj nacpali úplně vše co šlo, ale po upečení z toho byl pořádnej blivajz. ()

chochooo

Za mě skvělé. Atmosféra úplně stejná jako ve starém Sexu ve městě. Akorát nechápu, proč je tu uvedený John Corbett, když tam vůbec nehraje. Těšila jsem se díky tomu na postavu Aidena a nic. ()

winifred1

Kouzlo Sexu ve městě zmizelo kdesi v nenávratnu a z původního komediálního, zábavného a inspirujícího seriálu a dvou filmů zbylo něco depresivně nudného...doufám, že další řada se točit nebude.... ()

Colomba666

Mohlo to být pokračování na úrovni, nebýt té LGBTWEJVNSIKDNOS nevím, jak dál, pi*oviny. Opravdu se musely v každé epizodě řešit lesby, které o sobě tvrdí, že nejsou lesby, jelikož se neidentifikují jako mužo ani jako žeňo, ale spíše jako nebinární ončo, prostě hovadina na n-tou. Z Mirandy je z čista jasna lesba, jelikož si po asi 17 letech manželství uvědomila, že ten její spokojený manželský život vlastně není nic pro ni, a raději si bude lízat veverky s nějakou stand-up komičkou, tedy pardon, osobou provozující stand-up, protože tady si na pohlaví nehrajeme. Za tři s přimhouřenýma očima, a to díky tomu, že vypoklonkovali "Božského", jinak by to byl pravděpodobně neuvěřitelný škvár. ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023