poster

Poslední americký hrdina

 • USA

  The Last American Hero

Drama / Sportovní

USA, 1973, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rawboy
  **

  Bridges nikdy nepatřil k mým oblíbencům, jeho projev mě zkrátka nepřesvědčil. Tady ale nehrál vůbec, to bylo pózování, za které by se nemusel stydět nikdo z Beverly Hills 90518 (nebo jak se ta zhovadilost z počátku 90. let jmenovala). Pěkné jsou pasáže ze závodů, ale ne natolik, aby to ovlivnilo mé hodnocení.(23.10.2011)

 • Costigan
  ****

  milovníci klasických MECHANICKÝCH aut? rozhodně! milovníci Bridgese? rozhodně! milovníci tvrdé ale kvalitní domácí whiskey/pálenky? rozhodně uroníte nějakou tu slzičku!:P film má své kvality, Fordem Mustang 390 GT Fastback z 68 počínaje, Bridgesem konče! dnes už naivní znázornění toho, proč je dobré si tvrdohlavě stát za svým ... ale co bychom to byli za fanboys, kdybychom přestali věřit?! :) MÍR(24.3.2012)

 • Tommassi3
  ****

  Čtyřiadvacetiletý Jeff Bridges jako talentovaný, ale i nabubřelý buran, který si vydělává nelegálním pálením whiskey, aby mohl závodit, a který si jde tvrdě za svým cílem.. Ačkoliv značně naivní příběh ho nakonec ukazuje jako vítěze, přeci jen je divákovi naznačeno prostřednictvím nestálé Marge, že by Bridges jako Elroy Jackson Jr. nakonec mohl pochopit, že v životě dospělých spousta věcí nefunguje, jak si myslel !! Hard Driver se pyšní jednoduchostí a spádem i povedeným soundtrackem, Bridges si hezky "honí triko" a Busey mě opět pobavil svým množstvím bizarně roztomilých grimas.. Velmi příjemná záležitost plná nostalgie..(5.6.2013)

 • Caszidy
  ***

  Kvalitně natočený, ale nijak vyčnívající film o závodnících a nadupaných autech. Snad jen mladý Jeff Bridges a jeho dokonale sebevědomý Elroy Jackson Junior lehce ozvláštňují klasickou konstrukci podobných snímků. Pokud tedy pomineme lehce netradiční zápletku točící se kolem rodinné palírny whiskey. Nenáročná oddychovka, jenž i po letech potěší.(22.7.2011)

 • melloun
  ***

  Mladý Jeff Bridges jako velký frajer a spousta závodních aut k tomu, tahle věta prakticky vystihuje celý film. Motivace hlavní postavy je jasná a dobře srozumitelná, avšak namyšlenost a arogance s jakou vystupuje je až zarážející. Samotný příběh sice není nic zázračného, přesto se je na co dívat. Akorát se mi občas zdálo, že někteří aktéři docela přehrávají, ale možná se v sedmdesátých letech takovýmto stylem točilo.(19.6.2012)

 • - Snímek zachycuje skutečný příběh NASCAR řidiče Juniora Johnsona. (Terva)