Reklama

Reklama

Poslední americký hrdina

  • USA The Last American Hero
Trailer

Obsahy(1)

Elroy Jackson junior má v životě jednu vášeň, a tou jsou automobilové závody. O vítězství se dokáže tvrdě a nevybíravě porvat...  Elroy Jackson junior nadevše miluje rychlá auta. Když rozváží otcovu vyhlášenou whisky, prohání se po všech cestách i necestách. Elroy Jackson senior má totiž uprostřed lesů ilegální palírnu a víc než dost zákazníků. I dnes jede Junior jako šílený… Marshall Collinspřed jeho nárazníkem naštěstí na poslední chvíli uskočí a skončí v příkopu. Ale málem to byla jeho poslední vteřina. Za Elroyovu ďábelskou jízdu však záhy přijde odplata. Collins se svými muži otcovu palírnu zničí. Elroy senior je zatčen. Není to poprvé, a tak jen synům – Elroy má ještě mladšího bratra Wayna – přikáže, aby sehnali advokáta. Stojí ovšem nějaké peníze. Junior tedy kontaktuje jistého Hackela, který pořádá demoliční show a také regulérní závody sériových aut. S pomocí přátel dá dohromady vůz a demoliční show vyhraje. Získává dvě stě dolarů a zajímá se i o start v sériovém závodě. Přestože se mu ostatní jezdci i diváci zprvu posmívají, znovu vyhraje a shrábne dalších sto dolarů. Mezitím je otec odsouzen na rok vězení. Junior se mu omluví, ví, že tentokrát všechno zavinil on. Na další závod pozve i bratra Wayna, který s sebou vezme matku. Junior jede jako obvykle divoce a nevybíravě a opět zvítězí. Jeden ze soupeřů, ke kterému se na dráze nezachoval právě gentlemansky, se s ním ale po závodě popere a Hackel Elroye vyhodí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Čtyřiadvacetiletý Jeff Bridges jako talentovaný, ale i nabubřelý buran, který si vydělává nelegálním pálením whiskey, aby mohl závodit, a který si jde tvrdě za svým cílem.. Ačkoliv značně naivní příběh ho nakonec ukazuje jako vítěze, přeci jen je divákovi naznačeno prostřednictvím nestálé Marge, že by Bridges jako Elroy Jackson Jr. nakonec mohl pochopit, že v životě dospělých spousta věcí nefunguje, jak si myslel !! Hard Driver se pyšní jednoduchostí a spádem i povedeným soundtrackem, Bridges si hezky "honí triko" a Busey mě opět pobavil svým množstvím bizarně roztomilých grimas.. Velmi příjemná záležitost plná nostalgie.. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Kvalitně natočený, ale nijak vyčnívající film o závodnících a nadupaných autech. Snad jen mladý Jeff Bridges a jeho dokonale sebevědomý Elroy Jackson Junior lehce ozvláštňují klasickou konstrukci podobných snímků. Pokud tedy pomineme lehce netradiční zápletku točící se kolem rodinné palírny whiskey. Nenáročná oddychovka, jenž i po letech potěší. ()

Reklama

melloun 

všechny recenze uživatele

Mladý Jeff Bridges jako velký frajer a spousta závodních aut k tomu, tahle věta prakticky vystihuje celý film. Motivace hlavní postavy je jasná a dobře srozumitelná, avšak namyšlenost a arogance s jakou vystupuje je až zarážející. Samotný příběh sice není nic zázračného, přesto se je na co dívat. Akorát se mi občas zdálo, že někteří aktéři docela přehrávají, ale možná se v sedmdesátých letech takovýmto stylem točilo. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Závodní film tak průměrný, že nevím co mám psát. Vidlácká atmosféra, country, taťka pálící whisky, kamarádi, jedna holka a naprosto průměrné závody NASCAR (čili pořád dokola). Jeff Bridges hraje namachrovaný hovado a plýtvá talentem, jeho mladý brácha Gary Busey je stejná držka jako v pozdějších letech a v pozadí je ještě relativně mladý Lane Smith. Nenudil jsem se a pokud Vás to baví, nudit se nebudete taky, ale přišlo mi to celkem o ničem. ()

J.F.B. 

všechny recenze uživatele

"Down at the lumber mill, they tell the story about the nearsighted fella who liked playin' around with a buzz saw. Lost one finger. Two. Three. He kept right on playin' till all five was gone. He looked at his hand and he said, 'I'm beginnin' to think this here's a losin' game.'" Odlehčený začátek možná upomene na o pár let novější Dukes of Hazzard, ale zdání trochu klame. Snímek totiž poměrně rychle najede na vážnější notu, které se drží v podstatě až do konce, což ovšem neznamená, že by tam humor úplně chyběl. Pokud jde o hlavního hrdinu, tak ho bohužel není možné označit za úplně sympatický charakter, ale postupně se mi přece jen podařilo si k němu vytvořit vcelku kladný vztah. Nebo to bylo spíše díky těm skvěle a hlavně realisticky natočeným závodům? Kdy tak nějak nešlo nefandit jeho vozu? Možná. Čímž se dostávám k tomu, v čem tkví hlavní hodnota tohoto jinak nepříliš výjimečného filmu – což je velmi pěkné zachycení atmosféry a podoby automobilových závodů v USA 70. let, ať už se jedná o demolition derby, stock car racing nebo NASCAR. (první komentář skrze novou ČSFD – a žádný zázrak to tedy není...) (x) ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Snímek zachycuje skutečný příběh NASCAR řidiče Juniora Johnsona. (Terva)

Reklama

Reklama