Série(3) / Epizody(18)

BigDeal

Veľmi vtipný seriál plný britského, až absurdného humoru s jednou "dokonalou" postavou, ktorej charakter by sa dal popísať ako: protivný roztržitý a arogantný ožran. ()

MoiJe

Niečo vtipné, niečo menej, niečo časom skoro kultové. Dobrá práca, že si traja protivovia vedeli získať toľké sympatie ()

moviesfan

Black books je zajisté vtipný anglický seriál. Oba dva herci mužského pohlaví jsou zábavní. Přesto pokud si mám vybrat, která z těchto dvou postav je podle mého názoru více zábavnější, tak je to Bill Bailey alias Manny. Také různé situace, ve kterých se ocitají, vás donutí k smíchu. Herečka Tamsin Greig mi ovšem moc nesedí. Působí na mě vyumělkovaně a nepříliš zábavně. Přesto je Black books typický anglický seriál se svébytným humorem, který nikoho neurazí, ale mě tedy jednoznačně nenadchl. ()

JohnCZ

Už po několikáté zjišťuji, že sitcomy mi prostě nesedí a nebaví mě. Sic má Black Books hodně zajímavé postavy a britský humor mám rád, nedokázalo mě to zaujmout natolik, abych vydržel více jak tři díly. ()

M.Macho

"Fran! Lunch!" Bernard Black je nejlepší hovado na světě a i přesto, jak se nihilisticky staví ke svému okolí, tak je mi ho líto. Fran je taktéž chudinkou, popíjející růžový elixír pravdy a Manny je stělesněním klidu jako Ježíš. Jeden z nejlepších seriálů, co jsem vůbec kdy viděl... ()

Cubinho

Po první řadě a úvodních dvou dílech řady druhé musím říct, že mě Lineham opět nezklamal. Ajťáky budu mít asi radši a více jsem se u nich nasmál, ale Dylen Moran jako Bernard Black je s těmi svými výlevy bezkonkurenční. Skvěle mu sekunduje Bill Bailey jako "utlačovaný" Manny. Zatím jsem moc nepřišel na chuť Fren... Škoda, že neexistuje více takových knihkupectví, to bych tam možná chodil i častěji... Nejlepší díl první serie je hned ten první, kde mě nejvíce dostávalo, jak si Bernard hledal na práci cokoliv jiného jen né utřízení si svých účtů... prostě typické ze života:-) Skvělý díl byl taky ten o vínu a potom úvodní díl řady druhé - Manny v klavíru se lžičkama... Po zhlédnutí všech dílů musím konstatovat, že i ostatní řady si udržují vysoký standard. Black Books sice nejsou tak vtipné jako Ajťáci, ale zato jsou více britské - plné ironie a suchého humoru, který já tak rád. Navíc si dokázali udržet nastavenou laťku po všechny série. Postava Bernarda Blacka je jednou z nejlepších v seriálové historii. ()

F.man

Tenhle typ humoru je mi šit přesně na míru. 5 hvězd a doživotní vzpomínky k tomu. My oven can cook bits of oven! ()

PauloZ

Skvělá zábava, skvělý šílení herci a originálni prostory. Osobně mám nejradši Billa Baileyho coby Mannyho, protože tato postava je naprosto suprovní a Bill se do ní vcítil opravdu geniálně, chtěl bych s ním zajít někdy na pivo :) Nevzpomínám si momentálně na žádnou lepší seriálovou postavu, on je prostě boží :-D. V podstatě jsou všechny 3 charaktery postav velice originálně napsané a jiné oproti dalším tuctovým sriálům. Navíc každý díl je originální a nenudí. Suprovní mini seriálový počin! ()

Kryton

A je tu další britský sitcom! Podle vypravění a komentářů jsem očekával kulomet gagů a vtipů a snad i mírně očekával styl IT CROWD či RED DWARF. Ne tomu tak není. Neříkám , že Black Books nejsou kvalitní a vtipná podívaná. Jenže povětšinou jsou gagy trapné a někdy i nevtipné jak ze špatné knihy ( nebyla nahodou koupena u nich?). Ještě , že to celé zachranuje pro mě postava Mannyho! Celé mi to totiž pripomína Velkovlak a nejen učástí herců jako Simon Pegg. ()

pivo

Od "20. najlepšieho seriálu" som čakal predsalen trochu viac. Nie že by som sa nezasmial, smial som sa dosť často, aj nahlas, ale aj tak. Skladba jednotlivých dielov je prakticky rovnaká, postavy sú strašne ploché (a len Bernarda som si naozaj obľúbil) a tak sú všetky diely o tom istom len s inými vtipmi. Ako som už napísal, nie zlé, ale poznám aj lepšie seriály, ktoré zďaleka nemajú také vysoké hodnotenia. Ale ako odreagovanie pri strese pred skúškami celkom dobré. ()

Anchi

Tenhle černým humorem prosáklý britský seriál je přesně šálek mýho čaje. Všechny charaktery, všechny dialogy, všechen bizarnosti... To je prostě ono. A ten komu se BB nelíbí, není můj kamarád! Bernarda, alkoholickýho pesimistickýho póvla neskutečným způsobem zbožňuju. Především díky briliantnímu ztvárnění Dylanem Moranem, on je bůCH. Manny (Bill Bailey) mu celou dobu zdárně sekunduje, občas možná i vede prim a tyhle dva skvěle doplňuje šáhla Fran. ----------- Jediný mínus, opravdu velký mínus je, že seriál má pouze 3 série x 6 dílů x 24 min... To je zatraceně málo... Ale i tak - I just fuckin' love it!! ("Well, to be honest, after years of smoking and drinking, you do sometimes look at yourself and think... You know, just sometimes, in between the first cigarette with coffee in the morning to that four hundredth glass of cornershop piss at 3am, you do sometimes look at yourself and think... ... this is fantastic. I'm in heaven." ) ()

mad_ness

"YES! YES! I would really like to talk about Jesus!" Bernarda by som síce naozaj nikdy nechcela stretnúť, nie to zdieľať s ním domácnosť... ale s tým, ako vyhodil nadžemovanú hrianku na strop mi spôsobil dlhodobú a ťažko vratnú indispozíciu. Well done! ()