Série(3) / Epizody(18)

eraserhead666

Vždycky jsem si přál mít vlastní knihkupectví/antikvariát a děkuji tomuto seriálu, že mi to alespoň zprostředkovaně umožnil. Protože takhle přesně by to tam asi vypadalo. Sice nekouřím a nechlastám jako Bernard, ale taky bych si pořád jen četl a prudil by mě každý zákazník, který by mě vyrušoval. Takže bych si asi splašil nějakého Mannyho. A kdyby byla ještě nějaká Fran, byla by to bomba, protože to je nejlepší postava serálu (Bernard a Manny jsou dobří, jen občas přestřelují, zato Fran zůstává pořád při zemi, uvěřitelná a realistická). Postupem času jsem se do ní zamiloval. První díl mě naprosto rozsekává. Další jsou to výborné, tu skvělé, tu slabší, ale první díl je prostě dokonalý. Tam sedí všechno a nic není přehnané. A pak Simon Pegg, ten je až nechutně dokonalý. ()

Thomick

Ani po těch letech neustálých nostalgických návratů k Black Books se nemůžu rozhodnout, koho mám radši. Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny ... a ono je to asi jedno, že? ()

Othello

-Take this to the table twelve! -We heaven´t any plates. -So use the book with picture of the plate on the cover. Can I explain fucking everything?... asi nejvtipnější seriál, co jsem kdy viděl ()

SLOTH

Bál jsem se intelektuálního humoru, který přišel v takové síle, že se prostě musíte smát. Perfektní a nejlepší díl je o psaní dětské knížky. ()

Dharter

Během každé epizody jsem měl tříminutové roflovýtlemy, opakované asi každých 5 minut -- takže ~čtyři roflovýtlemy na jednu epizodu. To vážně je top; kam se to cpe amatéřina Dva a půl chlapa. (: ✔ ()

veru_needy

Každý správný knihovník má rád svoje zákazníky, protože díky nim je živ. Věčně opilý Bernard není správný knihovník a svoje zákazníky ze srdce nenávidí. Kromě toho kolem sebe jen zřídkakdy někoho snese a je proto zázrak, že se v jeho blízkosti bez (závažnější) újmy dokážou pohybovat roztomile naivní Manny s naprosto vytříbeným vkusem pro umění a sociálně nepružná, nezdravě alkoholu a cigaretám holdující Fran. Ale ještěže tak, protože s tímhle nesourodým trojlístkem je legrace přímo náramná. Humor je to vskutku absurdní a musí sednout. Já už to prostředí útulně rozházeného antikvariátu považuji skoro za druhý domov, a to jsem se začala dívat až nedávno. Black Books jsou pro mě mezi seriály naprosto ojedinělým zjevem a jsem ráda, že jsem na něj narazila. - "Maybe the art is saying cows know something we don't." ()

MonaSax

"Well, to be honest, after years of smoking and drinking, you do sometimes look at yourself and think... You know, just sometimes, in between the first cigarette with coffee in the morning to that four hundredth glass of cornershop piss at 3am, you do sometimes look at yourself and think... ... this is fantastic. I'm in heaven." Yep to je Bernard velice vtipný, nenapravitelný, rošťácký, neustále opilý a s cigárem v hubě. Miluji všechny postavy, ale jeho samozřejmě nejvíc. Jelikož mám vystudovanou knihkupeckou školu vím, že tohle je sen každého knihkupce mít takový krám a super kolegu Mannyho a kamarádku Fran. ()

aniiicka

Bernard je prostě týpek, jaký se jen tak nevidí. Je protivný a sobecký, ale tím nejúžasnějším a nejvtipnějším způsobem..až frajerským. :) Nepokrytě si z Mannyho dělá svého poskoka a navzdory tomu co říká, víme, že by se bez něj neobešel. Všechno řeší ignorací, všude kolem je nepořádek, nezbytná cigára a hlavně láhev červeného vína. BB je úžasný britský sitcom s kupou hlášek a památných scének. Vedlejší postavy v podání Billa a Tamsin jsou taky perfektní, ale Dylan Moran vede! :) Bernard: Upřímně, po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš a řekneš si... Někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou když močíš na rohu ve 3 ráno, podíváš se na sebe a řekneš si: "Tohle je úžasné... Tohle je ráj!" http://www.youtube.com/watch?v=9M0ZO8jO4s8 IIIIIIIII http://www.youtube.com/watch?v=aaeeCV8eRr4 ()

ScarPoul

Typický anglický humor tak ako ho mám rád. Seriály ako the it crowd a červený trpaslík ma zaručene rozosmejú a to isté dokázalo aj Blackovo knihkupectvo. Oproti iným seriálom je tento o trocha dospelejší ale tiež slabší na postavy. Manny je taký poskok ktorého humor spočíva v tom ako robí obyčajné veci a Fran zase vyniká svojou úžasnou vlastnosťou a to liezť ostatným na nervy a tiež ona je tá ktorá najviac moralizuje ale tiež sa tu nachádza NAJLEPŠIE napísaná postava vôbec a to Bernard L. Black. ironický, notorický ožran, ktorého postrehy a tiež názory mi dlho rezonovali v hlave a vlastne jeho príhody dostávajú tento seriál z hranice priemeru. Moran si spolu s Linehanom aspoň čo sa týka prvej série napísal scénar a je to vidieť a aj napriek pár hluchým miestam je tento seriál nehorázne vtipný. Ostatné série ktoré už nerežíroval Linehan sú možno lepšie ako prvá a to preto lebo herci už boli zo svojimi postavamy oboznámení a dokázali si ich naplno užiť. Diely keď chceli napísať detskú knižku, horúčka, párty a ostatné sú diele pri ktorých som sa smial od začiatku do konca. Každý diel je obohatený o nejakú absurditu a to robí s tohoto seriálu niečo výnimočne. Potešia malé roličky Martina Freemana a Simona Pegga. Jedinou nevýhodou tohoto seriálu je možno to že je až príliš anglický, Trpaslik a IT boli len typické komédie zasadené do anglicka tekže tento seriál nemusí byť každému po chuti. Lenže výhodou tohoto seriálu JE že má kopec skrytých gegov ktoré na prvý krát neobjavíte a zaručujem vás že po druhom zhliadnutý sa budete smiať viacej. Rozhodne slušne zvládnutý seriál ktorý ale mal skončiť druhou sériou , tá tretia ešte ušla ale všetkého veľa škodí. Rozhodne ale prvá séria a hlavne diel manny ´s first day je geniálna ()

rawen

ať žíje anglie - geniálně napsané a zahrané postavy, hlavně Bernard a Fran + to prostředí ve kterém se to všechno odehrává, žeru to... 10/10 PS: Dylan Moran je génius mimické komiky --- "Which one of you bitches wants to dance?" ()

Mr. Lobo

Nejdýl jsem se vydržel dívat na dva díly po sobě, než jsem dal pauzu a šel si koupit láhev vína a pokračoval v nasávání se svými oblíbenými alkoholiky ;) ()

BoPo

Prvý diel ma skvelo navnadil. Daňové priznanie, skíni a predovšetkým jehovisti. V prvej sérii bol však už len jeden ďalší, ktorý by som vyzdvihol. Bezpečnostné dvere a spolužiak so sexy hlasom. Takže úvodných šesť dielov bolo cestou z kopca do kopca. V druhej sérii išla kvalita vyššie, či skôr sa zmenšili skoky medzi stupňami zábavnosti. Tu by som vyzdvihol mafiána analfabeta. Celkový dojem mi však kazí postava Mannyho. 20 rokov plešatý týpek čo si silou mocou drží posledné chlupy na hlave, nech už mu rašia kdekoľvek. Miestami dosť vtipné, ale celkovo len dobré. ()

Tommassi3

Graham Linehan, který mě kdysi naprosto uchvátil Malou velkou Británií, rozehrává nepříliš pravidly sitcomu svázané černočerné pásmo skečů na půdorysu těžkého absurdna s dost ubíjející hlušinou.. Ne, díky !! ()

bouncer

Skvělý britcom, který mě dostal černým humorem a zajímavými postavami. Problém je, že některé vtípky jsou trochu kýčovité a předvídatelné a v 2. a 3. sérii pomalu dochází tvůrcům dech. ()