Animatrix: Poslední let Osirise

• USA The Animatrix: Final Flight of the Osiris (více)

Jedna z povstaleckých lodí, križujúca posapokalyptický skutočný svet, je napadnutá strojmi. Jeden z jej členov sa musí čo najrýchlejšie napojiť do Matrixu a varovať posledné ľudské mesto - Sion... (Avathar)

ScarPoul

Matrix bol udalosťou tisícročia. Nečudo že sa machri na poli animácie rozhodli ukázať nám viac s tohto sveta a z mytológie. Tento diel rozpráva o udalostiach tesne pred druhým dielom. Kedy zisťujeme plán strojov napadnúť posledné mesto ľudí. Vizuálne úchvatné dielko, v 3D prevedení - z veľmi peknou hrdinkou. ()

Seabeast

Vizuálně VELMI působivé, ale jinak dle mě ničím zajímavé. Příběh jen předznamenává Matrix Reloaded a víc než vizuální onanii od toho nečekejte. Pro mě jedna z nejslabších epizod v Animatrixu ne-li nejslabší vůbec v porovnání s ostatními epizodami - beru-li v potaz celkový dojem. ()

corpsy

10 minút skvelej akcie prevedenej v skvelej grafike. Možno to malo dostať celovečernú podobu, ale zrejme by to stratilo na údernosti. ()

pivo

Keď to začalo, tak som si normálne myslel, že je to hraný film. Tak dokonalá bola animácia a príbeh tiež. Lepšie ako reloaded. ()

Adman

Jako úvodní díl celého Animatrixu, jde o animaci počítačovou, která se na první pohled nadmíru zdařila (opravdu povedla). Je tam znázorněn let lodi pronásledovanou obrovskou spoustou sentinelů (muselo být opravdu obtížné dát dohromdy tokovouto animaci). Jedna z člen posádky jde do Matrixu, vhodit do schránky kazetu. A tady přichází na řadu akce ve vzduchu. Jsou zde předvedeny oprvdové kousky umění anatomie lidského těla. To už si poté může režisér dělat co se mu zlíbí, ať už s kamerou, s herci, se světlama, nastiňováním, zvukem... no prostě co se mu zlíbí. ()

mysiak

Jednoznačne najlepší film z celého Animatrixu...najlepšie a najakčnejšie spracovaný...kľudne by sa podľa toho dal urobiť aj normálny film ()

Jillen

Téměř dokonalé. Animace, která i dnes bere dech a nebýt "mrtvých" očí ani byste místy nepoznali, že to vytvořil počítač. No a samozřejmě fajn doplněk k filmovým Matrixům. ()

dawe04

Výborná exhibice pokrokové animace a z hlediska širšího příběhu Matrixu nepodstatný střípek, který ale na tak krátké stopáži oplývá živoucími postavami a emocemi. ()

MartinNDL

Jako živé. Ta dívka byla jeden z mála animáků, která mi přišla sexy. Na erekci to ještě sice nebylo, ale dovedu si představit, že za pár let bedeme masturbovat před animacema. Souboj velmi povedený. Je jasné, že se jedná o nejstravitelnější díl pro amerického a evropského diváka. ()

DrBuznička

Příběh, který mezi animatrixové povídky nezapadá nejen proto, že je počítačový a dělali ho Američani, ale hlavně proto, že je tak strašný. Doopravdy jsem vyrostl z toho, abych s vykulenýma očima a slintama drajícími se z úst obdivoval čeho je schopná počítačová grafika a animace. Mnohem raději ocením anime kresbu a uchvátně zpracovaný boj v povídce Program. Pokrytci si stěžují, že Program postrádá nějakou myšlenkovou hloubku (s čímž také zásadně nesouhlasím) ale Osiris se o nic takového ani nepokouší! Poslední let osirise je opovrženíhodným zašpiněním grandiózní samurajské zbroje, nesoucí název Animatrix, hořčicí z Cheesburgera McDonalds! Měli byste se stydět! ()

ad

Slušné... opět dobrá animace, tentokrát i zajímavý příběh o kterém je později zmínka v Reloaded... pořád mi ale něco chybělo. Snad přesah trvající dále než jednu minutu. ()

asinus

spíše slabší epizoda, ale přímo souvisí s dějem dvojky a trojky matrixu. chobotničky zde vypadají v podstatě stejně jako v hraných filmech, ale lidé stále postrádají životnost. ()

Radiq

Hezky zpracovanej poslední let Osirise, kterej ze začátku disponuje celkem zbytečnou, ale výborně zpracovanou tréningovou sekvencí. Zejména si cením přirozených lidských pohybů. Hodně to těží ze neanimovanýho Matrixu, ale kašičku z rozmačkanejch klíšťat od našeho psa kvůli tomu šňupat nebudu... ()

otík

Skvělá animace a úžasný úvodní souboj s meči dává zapomenout na totální výplach a trapnost Matrixu Revolutions. Hudba: Don Davis ()

tomeek

Vypadá to jako FF a je to i dobré, temné a smutné, ale i tak je to pro mě jeden z nejslabších a nejméně originálních Animatrixů. Kam se to hrabe například na Druhou Renesanci. ()