Dlouhá cesta

• USA A Walk to Remember (více)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiální text distributora)

Djkoma

Nečekaně příjemný film, který hraje na všechny emoční romantické struny v každém divákovi a hraje na ně opravdu příjemně a jemně. Žádné zbytečné tlačení na pilu, ale postupné rozehrávání příjemné hry o dvou lidech co se milují a nejde jim to nepřát. Mandy Moore je zlatíčko ameriky a na rozdíl od Jessicy Simpson jí nestouplo nic do hlavy(ani do prsou) a zůstává svá, příjemná a hezounká. ()

vydumnica

A Walk to Remember is a movie to remember💙!!! Jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov. Videla som ho aj v kine a potom ešte niekoľkokrát doma. Kúpila som si ho vtedy na VHS, čítala som aj knihu a ešte som si pozháňala aj soundtrack a tiež aj CD s piesňami Mandy Moore. A neskôr ďalšie a ďalšie knihy a filmy Nicolasa Sparksa. Film ma len výnimočne dokáže rozplakať, ale tento to dokázal! A keď ste si aj vy obľúbili Mandy Moore, vrelo odporúčam seriál This Is Us, kde už zrelá žena Mandy hrá mamičku trojčiat. A Walk to Remember je dobrý štart, ale This is Us je jej životná rola. ()

TomX2

Ľahko nadpriemerný film, ktorý ocení mladšie publikum teenagerov. Príbeh tohto romantického filmu je všedný a v závere pôsobí ako klišé, no predsa len ma niečim zaujal. Hlavná dvojica je veľmi sympatická, medzi hercami je chémia a divák im drží palce, aby našli šťastie. Scenár nie je prehnane sladký (čo je len plus) a soundtrack je pekný. Všetky slabšie momenty striedajú tie lepšie, ja som sa bavil, čisté štyri. ()

Sinecod

Absolutně sem nepochopila tak vysoké hodnocení a to z několika důvodů: 1.Hlavní kluk je drsňák, žije pro partu a image, ohlíží se jen na sebe, polomrtvýho kluka (jeho vinou!) nechá být a utíká pryč, no prostě nic, co byste si chtěli nastěhovat domů. A pak spatří ji. Ne, nepadne na kolena. Vysměje se jí. Ona pak něco zahuhlá a bem, je z toho láska jak trám. A děsně jí miluje a na svoje kámoše kašle a je najednou tak strašně hodnej a pozornej a prohlédne jak hloupý a špatný byl. Šikovnej, že jo? a to ani nemusel být ve vězení. 2. Hlavní holka je naivní káča, která furt mele ňáký hovna o bohu a je tak otravná až mě to fyzicky bolelo. S tím svým svetrem a mastňáckou ofinou je jak stvořená pro našeho drsňáka. Poučí drsňáka o tom, jak jí nezajímá co si o ní ostatní myslí aby se pak vzápetí téměř složila, protože nějaká buchta přišpendlí obrázek její hlavy na obrázek ňáký kočky ve spoďárech. 3. drsňákův problém s tatíkem mě vyloženě iritoval. Hele co je to s těma američanama? Nebudu s jedním z rodičů mluvit, protože se rozvedli. Bůhů, no fakt. 4. Umíráš, tak se vezmeme. Bude to supr. Cože, ty chceš hvězdičku z nebe? Žádnej problém, umíráš, tak já skočim do spaceship a budu tu v cukuletu. 5. A po čtyřech letech, kdy už je naivka dávno pod kytkama se dozvídáme, že drsňák studuje medicínu a má všechny rád a všichni zase mají rádi jeho. No a pak se chytneme za ruce a vyskočíme z okna. Otřesný film u kterého sem byla strašně vzteklá. Jedna hvězda za to, že mám pocit, že existují i horší filmy. A nemyslím, že to je sladké, je to jen hrozně, ale fakt hrozně blbé. Nejpříšernější a nejotřesnější romantický film, který sem kdy viděla. ()

klerik

Ak sa vám páčila JESEŇ V NEW YORKU a NOVEMBROVÁ ROMANCA a teraz to chcete v teenagerskej forme, nech sa páči... Otrepaný príbeh o frajeríkovi a slušňáčke, ktorí si k sebe hľadajú cestu. Romantika celkom fajn, herci prekvapivo dobrí... ale to klišé!!! Film sladký a výchovný až to zabolí, kde všetko poukazuje nato, že treba veriť a treba sa polepšiť... Nájdete to aj pod názvom (asi nie moc oficiálnym) Škola pocitov... ()

• Nápad na vytvoření postavy Jamie Sullivanové a některých událostí z knihy/filmu pochází od sestry Nicholase Sparkse Danielle Sparks Lewisové (které je věnována kniha i film). (HellFire)
  • Román je zasazen do roku 1958. (HellFire)
  • Auto, ktoré mal vo filme Shane West sa tomuto hercovi tak páčilo, že si ho kúpil za 5000 dolárov. (ladko)