V roce 72 před Kristem nemělo Římské impérium přemožitele. Jeho moc se táhla široko daleko. Každá dobytá země znamenala přísun nových otroků do područí římských pánů. Spartakus, otrok, jemuž před očima zavraždili otce, měl odvahu se vzepřít mocným římským generálům i politikům a stal se vůdcem mohutného povstání otroků. Jeho boj za svobodu, jenž ohrozil celé Římské impérium, měl hluboký dopad na mnoho budoucích generací. (oficiální text distributora)

Arccos

Na TV film docela povedené. Cením si i toho, že i přes trošku popkornové vzezření se scénář celkem věrně drží skutečných historických událostí. ()

Nessos

Velkofilm, jak se patří. Není dokonalý, ale to po něm přece nikdo nechce. Nic není dokonalé. Navíc, okouzlující Rhona Mitra a dokonale přesvědčivý Angus Macfadyen. ()

helrohir

Na to, že je to televízny film, má celkom slušnú výpravu a zručne natočené bojové scény. Pozitívom je aj dobrý dej, ktorý v podstate nenudí a pekná hudba. Len herecky je to dosť nevýrazné a Goran Visnjic ma ako Spartakus veľmi nenadchol. Slušný priemer. 50%. ()

Wooke

Mám rád historické filmy a preto dávam aj patrične vysoké hodnotenie. Možno to nebolo úplne extra super duper, ale rád si tento film pozriem zas a zas. Historicky to ako tak sedí, aj keď, chyby tam boli. Ja neviem, herci mi nevadili aj keď niektorí mi moc nesadli do obdobia, ale čo už..to je len vec vkusu. Ale Spartakusov príbeh mám rád a preto mám rád aj tento dvojdielny film. ()

Bilky

Tento krizenec americkeho dojaka a xorvatskej telenovely je taky realisticky ako ceska vlada... Skratkovity scenar a jedno klise za druhym z tejto pomerne drahej produkcie spravili len zbytocne dlhy Beckovy film s nablyskanym lookom... ()

Hawkeyep

Myslim, že s klidem můžu dát toto hodnocení ani ne v polovině celého filmu. Kamera, scénař a střih je něco strašného u tady toho filmu. Nakonec dám jednu hvězdičku za to, že je to TV film, takže asi nebyli penízky. Ale tento film je Odpad! ikdyž sem se dívat vydržrel...neděle večer. Najdou se i horší...no možná si to tu * zaslouží....dejme tomu 15%... ()

james11

Očekával jsem od toho, že to bude něco v tom stylu jako Gladiátor, kterým jsem byl opravdu nadšem. A opravdu jsem ani tímto filmem zklamám nebyl. Když bych to měl porovnat s Gladiátorem, tak Spartakus malinko pokulhává. Některé scény nebyli tak propracované, jak bych čekal, ale u filmu jsem se prostě dobře bavil a to mluví za vše. Spartakus je prostě dobrá podívaná s trošku natahovaným koncem. ()

montel

Spartakus (Goran Visnjic) je otrok, který pracuje v dolech. Zde napadne střážící vojáky a je tak odsouzen k smrti. Před popravou jej zachrání Lentulus Batiatus (an McNeice), muž vlastnící nejlepší školu gladiátorů v Římě. Ze Spartaka vycvičí nejlepšího svého gladiátora a ten se mu za to odvděčuje parádními výkony v aréně. Spartakus si v domě Batiata najde ženu Varinii ( Rhona Mitra) se kterou se hodlá oženit. Nadále tak již nechcou žít jako otroci a tak Spartakus vymyslí útěk, který se vyhrotí v největší vzpouru v dějinách...Televizní Spartakus nebyl vůbec špatný, ale i přes svou délku bylo všechno příliš uspěchané. Raději doporučuji novějšího seriálového Spartaka, který má vše co tento starší televizní film nemá. 60% ()

padlar

Nebylo to špatné. Kdyby to mělo trošku jinak zpracovaný konec, a jiného představitele hlavní postavy tak bych uvažoval i o třech *** ()

Isfio

Televízny film a je to aj vidieť. Prvá tretina filmu ešte ujde, akonáhle sa však Spartakus dostane na slobodu, z filmu sa stáva fraška. Všetky akčné scény sa asi odohrávajú na dvoch lúkach. Armáda otrokov stihne prebrázdiť celú Itáliu počas dvoch troch mesiacov, súdiac podľa počasia. Zábery Ríma, senátu, exteriérov sú jedným slovom zúfalé. Kde sú tie nádherné zábery na Rím a Tiber z originálneho Spartaka? Senát a Rím samotný pôsobí ako trhovisko. Pokiaľ ide o historickú časť, nedočkáte sa ničoho. Prečo Spartakus brázdi Itáliu sem a tam, pohnútky Krassa, Ceasara, mocenské boje v senáte - toho sa nedočkáte. Čo film ponúka plným priehrštím sú patetické dialógy / narazíte na perly typu rovnosť medzi ženou a mužom, už chýba len americká vlajka a vojna za demokraciu /, vzťah Spartaka a jeho družky pripomína juhoamerický seriál Esmeralda. Armáda otrokov to je skôr družina Robina Hooda ako armáda, ktorá porazila rímske légie,ktoré sú prezentované ako banda diletantov, záverečná bitka, kde Krasus rozbije Spartaka ´hurá´ taktikou je smiešna. Ešte slovo k Spartakovi, t.j. Goran Visnjic, vyzerá tak ako keď sa človek z 21. storočia oblečie do gladiátorského odevu, mohol stráviť aspoň 6 mesiacov v posilovni. ()

lev86

Podľa mňa jeden z najlepších historických filmov, ktoré vznikli v poslednom desaťročí. Videl som síce aj verziu z roku 1960, ale keďže to bolo už asi pred desiatimi rokmi, pamätám si z neho iba útržky. Preto sa tu nebudem snažiť o porovnávanie týchto dvoch filmov, ale iba o recenzovanie novšej verzie. Je to síce televízny film, ktorý má menší rozpočet, takže pre niekoho budú akčné scény zrejme sklamaním. Pre mňa však neboli. Myslím, že ich tu bolo primerane k dĺžke filmu. Pre mňa boli v tomto filme najpodstatnejšie tieto veci: 1, autor sa pridržiava historických faktov 2, film má rýchly spád, človek si ani neuvedomí, že film má skoro tri hodiny, jednoduchý dej, žiadne zbytočné scény s pátosom 3, režisér neidealizuje otrokov, ukazuje, že počas povstania sa otroci správali k Rimanom rovnako ako sa oni správali predtým k nim. Mne nevadil ani Goran Visnjic svojim výzorom, predsa len je pôvodom z balkánu rovnako ako bol aj Spartakus. Skôr mi vadil jeho parťák, myslím, že tiež Trák. Do role Crasusa (Angus MacFayden) snáď už nemohli vybrať vhodnejšieho herca, tak slizko zahrať zápornú postavu sa len tak niekomu nepodarí, dokonale zatienil Gorana v hlavnej úlohe. Spartaka som videl už asi štyri krát, a vždy vo mne zanechá silný dojem na rozdiel od filmov Trója či Kráľ Artuš s Clifom Owenom, kde môže divák zhliadnuť skvelé akčné scény, no dej oboch filmov človeka akosi nedonúti k plaču (teda aspoň mňa k tomu nedonútil). Z tohto filmu by sme si ponaučenie mali zobrať aj my Slováci – Spartakus bol osobou, ktorá sa rozhodla postaviť proti bezpráviu a nespravodlivosti aj za cenu obetovania vlastného života. ()

Lumpicek1979

Na televizní film natočené velmi dobře, Goran ve své asi dosud nejslavnější roli působí věrohodně a dobře. i Když mně trošku zklamala poslední finálová bita, tak jsem byl nakonec spokojen. Film je dělen na tři části, před zajetím, po dobu otroctví a pak kdy utekl a bojoval, tak asi ta druhá část bude nejzdařilejší. ()

Rattlanake

Další film o tomto legendárním válečníkovi, který bojoval proti tehdejší velmoci velkolepém Římu. Je natočeno již dost materiálu o tomto hochovi, ale stejně by mně zajímalo, jak to ve skutečnosti bylo, no to se nedozvím. Na televizní film je Spartakus natočen dobře, slušné herecké obsazení i výkony, slušně odvedené gladiátorské boje, Goran Visnjic se předělal z lékaře na bojovníka a tato role mu sedla, on je to velmi sympatický herec, škoda, že nedostává nebo nedostal nějakou pořádnou roli v áčkovém trháku. Tento snímek je mírným tempem, také to trvá tři hodiny a graduje závěrečnou třicetiminutovkou. ()

BeaX

Dívala jsem se na seriál Spartakus.A rozhodně byl lepší než tento film.Moc mě nenatchl.Ale ani mi nepřipadá příliž televizně.Ovšem odsazení dobré i scénář se podařil.Ale říkám seriál se mi líbil víc. ()

bratr_jezek

Velkofilm jako Tv produkce? To nemohlo dopadnout dobře. Průměrný pokus zastínit Kirka Douglase jiným Spartakem. Bohužel nepříliš známý herec vypadá spíš jako Ken, který právě utekl od Barbie, než jako legendární gladiátor. Film nepřináší moc nového, má dobře natočené bojové scény (bez moderního trendu, aby působily "cool"), herečka hrající Varinii je dost hezká na to, abyste věřili, že kvůli ní budou bláznit i mocní Římani (pokud však čekate modernější či odvážnější přístup v erotice, budete zklamáni). Zbytek filmu často opakuje a beze studu kopíruje mnohé scény ze staré klasiky z již zmiňovaným Kirkem nebo nechá Spartaka a jeho lidi filozofovat nad smyslem boje či římské "zhýralé" senátory pletichařit mezi sebou. Jedna hvězdička za Varinii a druhá za bitvy, víc si to nezaslouží. ()