V roce 72 před Kristem nemělo Římské impérium přemožitele. Jeho moc se táhla široko daleko. Každá dobytá země znamenala přísun nových otroků do područí římských pánů. Spartakus, otrok, jemuž před očima zavraždili otce, měl odvahu se vzepřít mocným římským generálům i politikům a stal se vůdcem mohutného povstání otroků. Jeho boj za svobodu, jenž ohrozil celé Římské impérium, měl hluboký dopad na mnoho budoucích generací. (oficiální text distributora)

wosho

V záplavě namistrovaných amerických televizních pidi produkcí od Hallmarku a jemu podobných kanálů patří tento Spartakus rozhodně k nejlepším a vněkterých momentech se mi i líbil víc než Spartakus od mého FILMOVEHO BOHA KUBRICKA-což cítím jako svatokrádež:-) ()

Santino7

Až moc okato sa to snaží navodiť dojem akéhosi veľkofilmu, avšak pôsobí to žiaľ dosť lacne. Slabučké a absolútne nevierohodné obsadenie, nekvalitne natočené bojové scény, taká nijaká výprava... Mohol by som pokračovať kľudne ďalej, no prejdem radšej rovno k pozitívam - verte alebo nie, zopár sa ich našlo taktiež. Mám tým na mysli vcelku solídny scenár, zaujímavé mocenské boje o moc, a navyše je to aj pomerne (v rámci možností) realistické. Čiže ako celok to až tak zle nedopadlo, a to aj napriek tomu, že sa jedná o televízny počin. Avšak stále to nie je film, ktorý by som si potreboval niekedy v budúcnosti vyložene zopakovať, to skôr nie. 2/5 ()

Pc

Někdy se mi nelíběj historický filmy, ale tendle se mi líbil a velice udělal dojem velký dojem a strhující děj, moc se mi to líbilo. ()

Driscoll

Televizní Spartakus není úplně špatný film... Ale... Pominu-li casting (mohl být mnohem lepší, což je však subjektivní záležitost) , některé za vlasy přitažené historické "fabule" a různé další historické nepřesnosti (ach, ty zbroje, opět ty zbroje), jsou největší slabinou filmu neuvěřitelné a papírově znějící (a zvláště ke konci zoufale patetické) dialogy. Některé postavy (Spartakus) se chovají jako uvedomělí humanisté jednadvacátého století a působí tak neuvěřitelně "papírově". Většina postav je navíc vykreslena dost černobíle, což je výrazný mínus. Jak jsem již napsal na začátku, Spartakus není úplně špatný film a přes všechno, co na mě působilo rušivě, bych byl možná i ochoten dát hodnocení vyšší. Jenže ve srovnání s "Římem", který se podobným neduhům vyvaroval, působí Saptakus přeci jen dost lacině a odflákle, proto: 40%. ()

robo7773

****(77 bodov zo 100) Mne osobne sa to páčilo, taký trocha novší spartakus nie je zlé si pozrieť. Fakt akože príbeh dobre spracovaní aj ked Gorana mam zafixovaneho ako doktora z pohotovosti, tak mi niekedy prebleslo hlavou, ze co by sa stalo, a ze ake vtipne by to vyznelo, keby sa tam prebehol v bielom plášti :DDDD, ked je uz raz doktor tak ako spartakus nevyznel moc vierohodne, takze obsadenie by som mozno trochu pomenil inak fajn. ()

pilarius

Musím hodnotit tak, jak hodnotím, i když je to hlavně vina obsazených herců. Nikdo z hlavních postav mi díky nim prostě nepřirostl k srdci. Tedy s výjimkou Marcuse Crassa, který byl zahrán velmi dobře a na jehož výraz při Spartakově noční fintě jen tak brzy nezapomenu. Televizní rozpočet se tedy nejvíce projevil na hercích. Sice byl poznat i jinde, ale nikde natolik, abych to musel filmu nějak vyčítat. Nelíbil se mi slepý idealismus, kterým je to celé protkané. Podávat po lžičkách by to šlo, ale tady to byly naběračky, ne-li kbelíky. Musím ale pochválit politické pletichy v Římě, které byly vyobrazeny a popsány velmi dobře a zábavně. Celkově byly ve filmu prostě jak zábavné, tak nudné chvíle, bohužel v poměrně vyvážených dávkách. Ty zábavné byly ale lepší. ()

hororwatch

Kamenujte mě!!! Když to totiž srovnám s HBO spartakem, tak to má pár větších pozitiv. A sice herecké výkony, herecké obsazení samotné, mnohem lepší a racionálnější dialogy, boje se nezaměřují jen na pár hrdinů, na které se sice dalo koukat, ale 3 série ( u některých 4), to je až trochu moc. Upřímně řečeno ani jsem v to nedoufal. Nevím, kolik HBo seriálů vlastně mám nakoukaných ale vím, že jak v GoTu , tak i ve spartakovi svoje digitální loutky(komparzisty) vystavovali ve větším počtu maximálně tak z výšky Boeingu, popř. jedoucího pendolina. Nechci vyloženě tyhle aspekty u tohoto filmu chránit, nebyly nijak extra, ale v porovnání se skandálém, který se odehrával u seriálového Spartaka, sázíc pouze na vyšperkované digitální 300 boje s poutavým vývinem příběhu, u kterého jsem ovšem musel neskutečně trpět u stupidních rádoby melodramatických,kamenných tváří, jejichž příprava na role probíhala z 90% ve fitku. No vem to čert. Oba Spartakové měli pobavit jiným způsobem a oba u mne uspěli s tím rozdílem, že se tohoto filmu nechopil někdo zámožnější, který by tomu dodal ještě věrohodnější nádech, ať už jde o postavy, boje prostě aby se toho na obrazovce objevilo více. ()

Olík

Měli jsme tu Andy Whitfielda. Měli jsme tu Kirka Douglase nebo Russella Crowea. Je potřeba se také věnovat i charitě a tak na kolbiště, jenž znamenají nesmrtelnou slávu nebo smrt, vstupuje Spartakus pro chudé Goran Višnjić. Tenhle "svalovec" je stručně řečeno televizní.....kdyby šlo celovečerní film, řeklo by se béčkový nebo (sorry Wayne Gretzky) kanadský. Když tam společně s Crixem a dalšími sedí v těch jejich předchůdcích tílek a dumají co dál, vypadá to spíš jako saunovaní v druhořadém golfovém klubu. Chybí tahoun, chybí prostředky, chybí kvalita. Ale pořád to je Spartakus. Je tam ten příběh, ty emoce, ta krev v písku.... jenom to celé má tvar hračky z kinder vajíčka. ()

havran

Na tenhle film jsem se těšil, protože ho někteří porovnávají s Trójou nebo Gladiátorem, ale výsledek mě zklamal - až na pár hezkých scén, které to ale nevytrhnou. Dobré na večerní posezení u TV... ()

Prďoch

Nevím jaký bych měl dojem z filmu kdybych se na něj díval v kuse a ne rozdělený na dva díly, ale takto mi připadal jako celkem povedený... dobré herecké obsazení (i když ne moc známé), zajímavý příběh (jak jinak když někdo čerpá ze Spartakova povstání), malé počty povstalců a vojáků sice přímo bijí do očí, ale aj* tak to nelze považovat za velké mínus, neb tento film není žádným vysokorozpočtovým áčkem a také si naňho* nehraje. Říkám...bylo to příjemné strávení večera a neváhám dát 4. ()

KdG

První polovina mě zaujala, ale druhá mě spíš zklamala, celkově průměrný film. Rhona Mitra je kočka. ()

xenopus

"Dedicated to the memory of Howard Fast and sir Alan Bates." Fastovo nejslavnější literární dílo a Batesova poslední herecká role (Agrippa); oba zemřeli v roce 2003. Pokud jste někdy viděli Kubrickova Spartaca, dost možná si nedovedete představit coby vůdce otroků obličej nikoho jiného než jenom K. Douglase. G. Visnjic příliš charismatu nepobral, Rhona Mitra v roli Varinie příliš nezáří, a tak snad jen Angus Macfadyen (Crassus) něco zahrál. Celkově film nemělo co táhnout - scénář, režie, bojové scény... všechno v podstatě průměr. Ale snahu oceňuji, vždyť adaptace Spartaka tu nebyla tak dlouho... "Chovat se jako nepřítel znamená prohru." ()

Kariya

Spartakus zde má sice spoustu hezkých mouder a myšlenek, ale v podání Gorana Visnijice je prostě jako vůdce až moc klidný, hodný, spořádaný. Nelíbila se mi závěrečná bitva, kde prostě nechal Spartakus zaútočit všechny naráz bez taktiky. To nadchne amerického gaučaře, ale ne mě. ()

Fanak

Ve své podstatě vykrádá Gladiátora, ale poměrně zdařile. Akční scény jsou nádherně nízkorozpočtové, což může být pro díváka, přesyceného vizuálním obžerstvým ala Troja, Pán prstenů či právě Gladiátor docela osvěžující. Staromódní akce bez zběsilého střihu a běhajícího kameramana je krásně přehledná a nepůsobí nijak strašným dojmem. Slušné jsou i herecké výkony hlavního hrdiny a padoucha. ()

J0hn

Ze začátku docela koukatelne, ale od poloviny už nehorazný odpad. Tolik patosu jsem od příběhu o vzbouřeném galdiatorovi nečekal (možná můžu být rád že na konci nezavlála americká vlajka, protože vsechno k tomu směřovalo:). TV zpracovani a rozpocet tomu taky moc nepridali. Pocitacove efekty sice dokazi pomerne lacino zobrazit velke bitvy, ale zde to asi muselo byt prilis lacino, nebo to nekdo odflaknul. ()