Druha Fordova Ryanovka dopadla podstatne lepsie vdaka kvalitnemu scenaru. Jednotka bola osobnym pribehom v ktorom prakticky uplne absentovali politicke linie. V dvojke je vsetko tak ako ma byt a sledujeme kosate politicke čachre. Do toho sa tvorcom podarilo dobre napasovat aj par akcnych scen, ktore su tentokrat kvalitne prevedene. Noyce si pri prestrelkach celkom slusne a stylovo poradil aj s obmedzujucim PG-13 ratingom. Ford sa tiez snazi drzat viac pri zemi ako klasicka uradnicka krysa a za klasickeho neohrozeneho hrdinu je len v zavere. Linia medzi nim a Jamesom Earl Jonesom, ktora bola v prvom Fordovom diely tak hnusne odbita ma tentoraz dostatok priestoru. Vysledkom je spickovy politicky thriller, ktory napriek stedrej stopazi ani na chvilku nenudi. Teda pokial neocakavate od filmu s Fordom nonstop akciu. To budete sklamani. 8/10.(26.5.2012)

Tento typ filmů nikdy nezklame. Je to stará dobrá klasika s originálním námětem. Film není nějak nadprůměrný ale v dnešní době takové „cameo“ na obrazovkách potěší. Celkově film působí hrozně lacině (i na tu dobu) ale to převyšují dobré herecké výkony. Téma filmu je stále aktuální a tím je příběh nadčasový. Harrison hraje přesvědčivě a Henry Czerny a Dafoe mu dobře notují. Ale role jejich života to není…(6.7.2010)

Vcelku príjemné politické krimi, ktoré je tak akurát prekombinované a povedzme, že aj napriek dlhšej stopáži udrží konštantnú pozornosť. Podobne ako predchádzajúci diel, Patriot Games, sa jedná o nenáročnú záležitosť, nič prehnane sofistikované. Ako najväčší prínos a mierny šok (v pozitívnom význame) vidím tú relatívne nízku úroveň debilného amerického patetizmu (na záver som čakal, že nám zavlaje americká zástava a pán prezident sa bude objímať s Harrisonom:).(13.12.2009)

Na třetím pokračování série s Jackem Ryanem je oproti předchozímu dílu znát, že se film již nenese v čistě osobním duchu. Jasné nebezpečí je mnohem více politické a překombinovanější než jeho předchůdce a jak to tak bývá, méně je někdy (spíše často) více. Harrison Ford je pořád stejnej švihák, ale tentokrát z něj dělají až moc velkého hrdinu - přeci jen Jack Ryan není vycepovaný agent, ale "pouhý" analytik. Napětí filmu nechybí a obsahuje jednu opravdu parádní oldschool akční scénu (přepadení konvoje), ale oproti předchozímu dílu je to přeci jen o kousek slabší podívaná.(26.6.2015)

S dvouletým odstupem si to přemýšlivý analytik CIA Jack Ryan rozdává s kolumbijskou drogovou mafií. A nebyl by to ten pravý konspirační thriller, aby mu v cestě nestáli i zmetci z vlastních řad. A diváci na něj, co se tržeb týče, znovu velmi dobře slyšeli. Troufám si tvrdit, že mohli odcházet spokojení mimo jiné po velmi solidním přepadení konvoje v kolumbijských ulicích. Velmi dobrá akční sekvence. Jinak ovšem od adaptací Clancyho knih nemůžeme očekávat nějakou akci a dynamické momenty co deset minut. Ryan rozhodně není nějaký nezastavitelný bijec, díky Harrisonu Fordovi je to ovšem sympaťák každým coulem. Pokud jsem si ale u Vysoké hry patriotů přál zkrátit délku, tady to platí dvojnásob.(14.4.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčelo se od 8. listopadu 1993 do 14. března 1994 v D.C., Nevadě, Kalifornii, Arizoně, Virginii, Mexiku a Ekvádoru. (Varan)

• - Phillip Noyce již podruhé zadaptoval knížku Toma Clancyho a opět obsadil do role Jacka Ryana Harrisona Forda. (První byla Vysoká hra patriotů.) (Káronoš)