Tento typ filmů nikdy nezklame. Je to stará dobrá klasika s originálním námětem. Film není nějak nadprůměrný ale v dnešní době takové „cameo“ na obrazovkách potěší. Celkově film působí hrozně lacině (i na tu dobu) ale to převyšují dobré herecké výkony. Téma filmu je stále aktuální a tím je příběh nadčasový. Harrison hraje přesvědčivě a Henry Czerny a Dafoe mu dobře notují. Ale role jejich života to není…(6.7.2010)

Po "rodinnějších" Patriot games nám Phillip Noyce naservíroval druhý film s hlavní postavou Jacka Ryana v podání Harrisona Forda. Oproti pomalému prvnímu dílu jsme se však dočkali ještě pomalejšího (a delšího) rozjezdu a druhá polovina už sice byla akčnější, ale tak trochu nadsazená (vrtulník za 2 miliony amerických dolarů - záchranná akce v Kolumbii - to vše prakticky ve dvou lidech). Navíc jinak naprosto vážnému filmu moc neprospělo vykreslení amerického prezidenta jako karikatury (klidně by ho mohl hrát Leslie Nielsen), chápu, že to možná byl záměr, ale i tak.. Přesto se jedná o poměrně kvalitní politický thriller. Jo, a moc nemusím přehnaný americký patriotismus. :P(18.1.2011)

Harrison Ford má oproti převážné většině představitelů akčních rolí výhodu v tom, že je kvalitní charakterní herec. Režisér Phillip Noyce sice nikdy nebude sbírat vavříny na filmových festivalech, ale je to slušný řemeslník, který je sem tam schopen spáchat i lahůdkovou scénu, jako je přepadení amerického konvoje uprostřed latinoamerického velkoměsta. Scénárista se ve své fantazii přiměřeně krotil, takže příběh má hlavu a patu bez krkolomných konstrukcí. Nakonec je z toho průměrný akční film s typicky neprůstřelným hlavním hrdinou. Špičky žánru stojí jinde, ale na jedno zhlédnutí je Jasné nebezpečí volbou bez rizika. Celkový dojem: 55 %.(21.10.2013)

• MartinezZ

Tragédie. Dokoukával jsem to nadvakrát a ten nesmysl, který se mi na displejích odehrával, mě neuvěřitelně nudil. Přes dvě hodiny trvající rozplizlý příběh o politice a spiknutí, kdy jde všechno mimo Ryana, ale ten, protože je super dokonalý, všechno přežije bez škrábnutí a ještě se vydává vše zachraňovat na druhý konec světa blablablabla a závěr u prezidenta byla už taková hovadina, že jsem měl chuť jít do odpadu! Patriot Games ještě byla standardní devadesátková akčňárna o chlapovi, co zachraňoval svoji rodinu (byť taky přitažená béčkově za vlasy), ale tohle je už zoufalé hovno, čekající na chodníku, až se v něm někdo projede. Bleh.(19.3.2014)

Vcelku príjemné politické krimi, ktoré je tak akurát prekombinované a povedzme, že aj napriek dlhšej stopáži udrží konštantnú pozornosť. Podobne ako predchádzajúci diel, Patriot Games, sa jedná o nenáročnú záležitosť, nič prehnane sofistikované. Ako najväčší prínos a mierny šok (v pozitívnom význame) vidím tú relatívne nízku úroveň debilného amerického patetizmu (na záver som čakal, že nám zavlaje americká zástava a pán prezident sa bude objímať s Harrisonom:).(13.12.2009)

• - Ve scénách z Oválné pracovny je na prezidentově pracovním stole jasně vidět dóza s želatinovými bonbóny. Jde o odkaz na prezidenta Ronalda Reagana, o němž je obecně známo, že v jeho blízkosti nesměly „jelly beans“ nikdy chybět. (nOvYl)

• - Natáčelo se od 8. listopadu 1993 do 14. března 1994 v D.C., Nevadě, Kalifornii, Arizoně, Virginii, Mexiku a Ekvádoru. (Varan)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41.