Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Jack Ryan, trošku netypický americký agent (žádný nezastavitelný neprůstřelný drak) je zpátky, tentokrát hlavně v pralesech střední Ameriky. Dějově film není špatný, John Clark Willema Dafoe je taky zahraný na úrovni a moje osobní velké plus pro tenhle film je ve skvělém sniperovi (i když si nevybavuju, že by Ding Chavez někdy v tomhle oboru působil). Další povedený mocenský thriller podle předlohy Toma Clancyho. Kdysi osmdesátka, po letech dávám 70%.(31.1.2003)

 • helloween93
  ****

  Čekal jsem že to bude politická nuda, ale rozhodně nebyla. Nudu si tedy představuju jinak. Celkem inteligentní politický thriller z pera již zesnulého Toma Clancyho, který dokáže diváka držet v šachu a překvapit ho. Harrison Ford předvádí svůj standartní výkon a rozhodně nezklamal a Will Dafoe svojí partii sehrál také skvěle. Řemeslně dobře zvládnutá "Clancyovka". 4*(26.10.2013)

 • Radiq
  **

  Moc politiky, móc politiky a politická moc. Akční scéna přestřelka v kolumbijskejch uličkách a taky ta závěrečná to hezky oživila a taky mířená střela na barák plnej členů kartelu byla moc hezká. Celkově ta tajná operace těch vojáků v džungli byla to hlavní, co mě na tom nejvíc bavilo (takže Raymond Cruz se tady předvedl v jedné ze svejch nejlepších rolí a Willem Dafoe je už klasicky skvělej). Joaquim de Almeida a jeho záporák mu taky sedl dokonale (no, přiznejme si, on snad ani klaďase hrát nemůže). Escobedo má asi aspoň jménem asociovat skutečnyho Pablo Escobara. Tady si ho stříhnul klasickej kubánskej nebo kolumbijskej hereckej ksicht Miguel Sandoval a taky se do role docela hodí. A Jack Ryan a jeho kancelářsky vyšetřování byla prostě nudná pasáž. A tak se nám tohle Ryanovo pokračování tak nějak stočilo do průměru... To znamená: dobry vidět, ale dobry vidět jenom jednou...(20.10.2014)

 • eJacques
  ****

  ...V návaznosti na film Vysoká hra patriotů se opět objevuje Jack Ryan , který čelí, coby hrdina ctící spravedlnost, čest i dobré mravy, jak Kolumbijské narkomafii, tak prezidentovým poradcům a prezidentovi samotnému a jeho naivní vypočítavosti... Určitě jeden z lepších amerických akčních filmů, kde hrdina ctí spravedlnost s určitou přirozeností jemu vlastní...(26.2.2005)

 • starbrejkr
  ***

  Stále jsem neviděl Vysokou hru patriotů, ale takhle můžu říct, že se v případě Jasného nebezpečí jedná o celkem jasně nejslabší Ryanovku. Problémem je především nevýrazná akce a nedostatek napětí ve většině filmů, čímž jsou Ryanovky tak typické. K mému překvapení jsem také hůř zkousával délku, se kterou obvykle nemám problémy...Přestože je Ford v roli Ryana výborný, štvalo mě, jak tady byl upozaděný a dokonce se ty nejzajímavější části filmu odehrály bez jeho účasti. To, co mě na filmu totiž bralo nejvíc, byly veškeré nekalé politické praktiky, které navozovaly neblahý dojem, že skutečnost není o příliš jiná - tj. že lidé na hlavních pozicích jsou takřka vždy jen nevědoucími pány, jejichž slovo může být jakkoliv překrouceno a je tedy v podstatě jedno, kdo v tom Whitehousu sedí. Pokud by se film ubíral víc tímto směrem, jistě by to bylo zajímavější, ale to by zas nemohla být Ryanovka:-) I takhle to však působí dost nevyváženě. Velmi slabé tři hvězdičky...(29.6.2009)

 • - Natáčelo se od 8. listopadu 1993 do 14. března 1994 v D.C., Nevadě, Kalifornii, Arizoně, Virginii, Mexiku a Ekvádoru. (Varan)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41.

 • - Phillip Noyce již podruhé zadaptoval knížku Toma Clancyho a opět obsadil do role Jacka Ryana Harrisona Forda. (První byla Vysoká hra patriotů.) (Káronoš)