Jack Ryan, trošku netypický americký agent (žádný nezastavitelný neprůstřelný drak) je zpátky, tentokrát hlavně v pralesech střední Ameriky. Dějově film není špatný, John Clark Willema Dafoe je taky zahraný na úrovni a moje osobní velké plus pro tenhle film je ve skvělém sniperovi (i když si nevybavuju, že by Ding Chavez někdy v tomhle oboru působil). Další povedený mocenský thriller podle předlohy Toma Clancyho. Kdysi osmdesátka, po letech dávám 70%.(31.1.2003)

Stále jsem neviděl Vysokou hru patriotů, ale takhle můžu říct, že se v případě Jasného nebezpečí jedná o celkem jasně nejslabší Ryanovku. Problémem je především nevýrazná akce a nedostatek napětí ve většině filmů, čímž jsou Ryanovky tak typické. K mému překvapení jsem také hůř zkousával délku, se kterou obvykle nemám problémy...Přestože je Ford v roli Ryana výborný, štvalo mě, jak tady byl upozaděný a dokonce se ty nejzajímavější části filmu odehrály bez jeho účasti. To, co mě na filmu totiž bralo nejvíc, byly veškeré nekalé politické praktiky, které navozovaly neblahý dojem, že skutečnost není o příliš jiná - tj. že lidé na hlavních pozicích jsou takřka vždy jen nevědoucími pány, jejichž slovo může být jakkoliv překrouceno a je tedy v podstatě jedno, kdo v tom Whitehousu sedí. Pokud by se film ubíral víc tímto směrem, jistě by to bylo zajímavější, ale to by zas nemohla být Ryanovka:-) I takhle to však působí dost nevyváženě. Velmi slabé tři hvězdičky...(29.6.2009)

Všechno, co je na tomto filmu dobré, vychází z původního skvělého románu, a proto ta "politická" místa naprosto zastiňují akční odbočky, především tu závěrečnou, ve které Ford působí tradičně zcela pitvorným dojmem. Pochopitelně celou zápletku můžeme brát akoráť tak jako zábavnou kompilaci zrozenou v hlavě nápaditého spisovatele.(13.2.2005)

Standardní thriller natočený podle výborné předlohy, jako již tradičně v případě Clancyho obtížně zfilmovatelné. Ační scény pěkné a řídké, jak se na politický thriller patří. Sem tam mezery v dialozích. Nezbytný patriotismus nijak neruší, oceňuji absenci milostných problémů hlavního hrdiny (je-pořád-v-práci-rozpadá-se-mu-rodina-zamiloval-se-do-kolegyně-agentky).(29.3.2009)

Jasné nebezpečenstvo som videl kedysi v prehistorickej dobe v tv a pamätám si, že som bol vtedy maximálne nadšený. Páčilo sa mi viac, ako jeho predchodca a ako jeho nástupca. Všetci boli drsní, machinácie boli značne prekombinované a prehnité a Harrison pri presadzovaní záujmov a spravodlivosti nekompromisný. Neviem, čo by som na film povedal dnes, ale dávajú ho vždy po polnoci a to sa mi nechce byť kvôli nemu do tretej hore.(25.6.2012)