Skvělý film, kterýmu neuvěřitelně škodí, že ho naše televize opakují do omrzení. Považte od roku 2003 šel nejméně devětkrát. A to o Jacku Ryanovi natočili celkem čtyři filmy, Hon na ponorku dávali jen třikrát, Vysokou hru patriotů sedmkrát a Nejhorší obavy jednou (pokud nepočítám 20x na HBO). Upřímně řečeno by takováto dávka zabila každý film a tím víc film, kde není zrovna příliš akce, humor vůbec a je delší víc jak sto m"inut. Ford jako Ryan je sice dobrej, ale podle mě byl nejlepší Baldwin. Fordovi prostě tu kancelářskou krysu neuvěříte. Jinak se mi líbilo provázání s předchozím snímkem, přeci jen to potěší, když tam jsou stejní herci i ve vedlejších rolích.(29.6.2006)

Po "rodinnějších" Patriot games nám Phillip Noyce naservíroval druhý film s hlavní postavou Jacka Ryana v podání Harrisona Forda. Oproti pomalému prvnímu dílu jsme se však dočkali ještě pomalejšího (a delšího) rozjezdu a druhá polovina už sice byla akčnější, ale tak trochu nadsazená (vrtulník za 2 miliony amerických dolarů - záchranná akce v Kolumbii - to vše prakticky ve dvou lidech). Navíc jinak naprosto vážnému filmu moc neprospělo vykreslení amerického prezidenta jako karikatury (klidně by ho mohl hrát Leslie Nielsen), chápu, že to možná byl záměr, ale i tak.. Přesto se jedná o poměrně kvalitní politický thriller. Jo, a moc nemusím přehnaný americký patriotismus. :P(18.1.2011)

Kladné části filmu ubíjí to nepovedené (a toho je dost). Co se filmu musí přiznat, je snaha o komplexnější pohled na složitou situaci, ohledně boje proti drogovým kartelům. Bohužel scénaristé (ikdyž nevím jak to vypadá v knižní předloze) filmu dali směšné bláboli, náhody, patos a hlavní hrdina je čítankový klaďas (takový který v životě asi fakt neexistuje). Noyce se snažil filmu dat napětí, atmosféru a kvalitně natočené akční scény. A navíc se velice podařilo obsazení. Jenže co to všechno dobré je, když je celkově film naivní a v mnohých věcech přímo směšný (závěrečný slovná duela prezidenta a Jacka). U akčního nářezu to lze odpustit, ale u serioznějšího dramatu ne!!!!(25.2.2009)

Nejjednoduší by bylo dát sem komentář k Vysoké hře patriotů a pozměnit pár detailů. Ale to by bylo velmi špatné. Jasné nebezpečí je horší film, než Vysoká hra patriotů. Je to dáno hlavně tím, že předchozí film byl divácky vděčnější a z jistého pohledu se dá říci i zábavnější. Chybí tady nějaký záporák ve stylu Seana Beana, který by šel po hlavním hrdinovi jako pes po kosti. A samotná postava Harrisona Forda nemá tolik prostoru, jako minule. Willem Dafoe si svůj part odehraje velmi dobře, ale přesto si myslím, že má navíc. Není to vůbec špatné pokračování, jen je mnohem pomalejší a více politicky zaměřenější, což mě zklamalo.(21.10.2013)

Skvělý akčně politický thriller s výborným Fordem, který se opět zhostil role Jacka Ryana. Film sice nemusí bavit každého, jelikož je poměrně složitý a vyžaduje od diváka velkou dávku pozornosti, hlavně kvůli velkému množství postav. Ale rozhodně dokáže zaujmout i průměrného diváka díky povedeným akčním scénám (hlavně scéna zmasakrování kolony je perfektní).(2.3.2007)