Čekal jsem že to bude politická nuda, ale rozhodně nebyla. Nudu si tedy představuju jinak. Celkem inteligentní politický thriller z pera již zesnulého Toma Clancyho, který dokáže diváka držet v šachu a překvapit ho. Harrison Ford předvádí svůj standartní výkon a rozhodně nezklamal a Will Dafoe svojí partii sehrál také skvěle. Řemeslně dobře zvládnutá "Clancyovka". 4*(26.10.2013)

Začněme tím nejpovedenějším - v tomto případě Chavez a pan Clark - přesně nějak takhle, jsem si je představoval.Určitě by se zde ještě pár dobře přirovnaných postav našlo,ale u těhle dvou to byla trefa do černého. U zbytku následoval už jen úsměv, postavy které se vyskytují dál zemřely, naproti tomu ty co měli zemřít, přežily. Patrně počítali s nějakou rovnováhou v tomto činu. A tak tu máme zase další průměrnou "Ryanovku".(13.1.2012)

Harrison Ford má oproti převážné většině představitelů akčních rolí výhodu v tom, že je kvalitní charakterní herec. Režisér Phillip Noyce sice nikdy nebude sbírat vavříny na filmových festivalech, ale je to slušný řemeslník, který je sem tam schopen spáchat i lahůdkovou scénu, jako je přepadení amerického konvoje uprostřed latinoamerického velkoměsta. Scénárista se ve své fantazii přiměřeně krotil, takže příběh má hlavu a patu bez krkolomných konstrukcí. Nakonec je z toho průměrný akční film s typicky neprůstřelným hlavním hrdinou. Špičky žánru stojí jinde, ale na jedno zhlédnutí je Jasné nebezpečí volbou bez rizika. Celkový dojem: 55 %.(21.10.2013)

• peetriss

Po průměrné Vysoké hře patriotů vidím v pokračování naprosto Jasné nebezpečí, že se Jack Ryan nezadržitelně řítí do podprůměru. Nezničitelný Harrison Ford si to tentkrát rozdá s narkomafií v příběhu tak mdlém, nudném a občas nelogickém, že mě s příbývajícími minutami přestával stále více a více zajímat. Bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. Oproti Vysoké hře patriotů nevyčnívá ani Horner se svou hudbou a vysoce atraktivní obsazení Ford - Dafoe - de Almeida je zbytečně promarněné. Fordův Jack Ryan si ke mně, na rozdíl od Baldwinova, cestu nenašel.(22.10.2013)

Lepších 70%. Mám velice rád špionážní a konspirační filmy. Napínavé v podstatě od začátku do konce. Pořád se něco děje, ať už politické intriky nebo akce v džungli. Obé je výborně skloubeno a doplňuje se na výbornou. Také je to podáno celkem reálně a věrohodně a ne akce alá jeden vystřílí celý drogový kartel. Zde se musím pozastavit a vytknout jednu věc - ta část filmu, kde se Ryan vydal osobně za drogovým bossem a potom tam pobíhal a sám bojoval - tak to mělo být vynecháno. mělo to zůstat u toho, že je to úředník. Todle tam dle mého nepasovalo a nehodilo se to do obsahu a atmosféry zbytku filmu. Ale jinak spokojenost, film se mi líbil. Teda až na ten skličující stav mysli, když si člověk uvědomí, jak to v té politice chodí. Ale to je na jinou debatu... Spokojenost! Howgh!(6.7.2010)

• - Natáčelo se od 8. listopadu 1993 do 14. března 1994 v D.C., Nevadě, Kalifornii, Arizoně, Virginii, Mexiku a Ekvádoru. (Varan)

• - Phillip Noyce již podruhé zadaptoval knížku Toma Clancyho a opět obsadil do role Jacka Ryana Harrisona Forda. (První byla Vysoká hra patriotů.) (Káronoš)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41. (Zdroj: ČSFD.cz)