Myslím, že filmu ukazuje na několik velice vážných problémů, které mohou ohrozit, a také ohrožují jakoukoliv akci.A to jak na straně zákona, státu, či organizace, anebo na straně gangsterů a mafiánů.A sice je-li konflikt přesunut do osobní roviny.Je stupidní zabít prezidentova přítele i s rodinou a domnívat se, že to projde bez povšimnutí.Ovšem jestliže prezident, zde USA, začne používat státní mocenské, ale hlavně silové prostředky k osobní mstě je zaděláno na problémy.Pekař jaksi nemůže pracovat, aniž by nebyl od mouky.Příběh tady velice přesně a hlavně v logickém sledu ukazuje události, které jsou prvotním zločinem spuštěny.V určité fázi, když už umírají lidé se americký prezident snaží vyvléci z odpovědnosti.A dělá to otřesným způsobem.A stejných praktik pak používají i ti, kteří jeho vůli realizovali, protože je žene v první fázi funkční subordinace a v dalších fázích starost o vlastní kůži a existenci.A nelitují ani nejodpornějších počinů, tedy i zrady vlastních lidí, zde vojáků,kteří jejich rozkazy realizovali.Je to děsivý obraz ze kterého mrazí.V tomhle je názorně ukázán odporný rys v jednání byrokratů ve státní mašinérii.Film však končí typicky americkým závěrem, kdy opět vítězí ten spravedlivý......Nicméně je to dobrá sonda do praktik tajných služeb.(10.9.2014)

Tak skvělý hrecký potenciál zkazit překombinovaným dějem je obroským krokem stranou... akce bylo pramálo a stopáž byla přímo zabijácká.... na lehký nadprůměr, ověnčený trojicí hvězdiček tak zbyla povedená hudební linka, sám hlavní sympaták Ford a frajersky nikdy se neminoucí sniper Cruz..šíleněěěě nataženéé zlamánííí!(28.11.2011)

Ve třetím filmu z volné série příběhů analytika CIA Jacka Ryana podle románů Toma Clancyho se Ryan zaplete do vyšetřování aktivit kolumbijského drogového kartelu, které sahají až k lidem blízkým americkému prezidentovi. Harrison Ford hraje v tomto politickém špionážním thrilleru poměrně přesvědčivě, ale filmu by slušelo zkrácení stopáže, možná by tolik nevynikala jeho průměrnost.(5.3.2009)

Standardní thriller natočený podle výborné předlohy, jako již tradičně v případě Clancyho obtížně zfilmovatelné. Ační scény pěkné a řídké, jak se na politický thriller patří. Sem tam mezery v dialozích. Nezbytný patriotismus nijak neruší, oceňuji absenci milostných problémů hlavního hrdiny (je-pořád-v-práci-rozpadá-se-mu-rodina-zamiloval-se-do-kolegyně-agentky).(29.3.2009)

Po "rodinnějších" Patriot games nám Phillip Noyce naservíroval druhý film s hlavní postavou Jacka Ryana v podání Harrisona Forda. Oproti pomalému prvnímu dílu jsme se však dočkali ještě pomalejšího (a delšího) rozjezdu a druhá polovina už sice byla akčnější, ale tak trochu nadsazená (vrtulník za 2 miliony amerických dolarů - záchranná akce v Kolumbii - to vše prakticky ve dvou lidech). Navíc jinak naprosto vážnému filmu moc neprospělo vykreslení amerického prezidenta jako karikatury (klidně by ho mohl hrát Leslie Nielsen), chápu, že to možná byl záměr, ale i tak.. Přesto se jedná o poměrně kvalitní politický thriller. Jo, a moc nemusím přehnaný americký patriotismus. :P(18.1.2011)

• - Ve scénách z Oválné pracovny je na prezidentově pracovním stole jasně vidět dóza s želatinovými bonbóny. Jde o odkaz na prezidenta Ronalda Reagana, o němž je obecně známo, že v jeho blízkosti nesměly „jelly beans“ nikdy chybět. (nOvYl)

• - Phillip Noyce již podruhé zadaptoval knížku Toma Clancyho a opět obsadil do role Jacka Ryana Harrisona Forda. (První byla Vysoká hra patriotů.) (Káronoš)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41. (Zdroj: ČSFD.cz)