Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

Aurus

7,5/10. Za mě jde o dost slušný horor který jsem si hodně užil. Vtipy byly dobré, herecké výkony byly dost slušné, lokace byly hodně zajímavé, příběh povedený, postavy sympatické, hudba dost dobrá, atmosféra solidní, napětí částé, kamera výborná a Russell Crowe jako exorcista byl skvělý, svoji roli zahrál fakt hodně dobře. Taky se přiznám že jsem se u filmu párkrát i lekl a měl sem v pár chvílích husí kůži co se mi naposledy stalo u Halloweenu Končí a Children of the Corn (2020). Za mě dost solidní horor který mohu doporučit. ()

Meteorista

Musim uznat, že sem o tomto snímku někde čet, že byl ten dotyčnej zklamanej. No a já teda nevim proč. Russell Crowe dává hlavní postavě charisma, který sem v hororu už dlouhou hlavní postavy neviděl. Jako bude to asi znít debilně, ale teď mi blesk hlavou příměr k charismatu Arnieho v Predátorovi – taky místy bububu film, ačkoliv akční až na půdu, ale Crowe i Schwarzenegger oba v těch postavách objevili tolik potenciálu ke kulervoucnosti, že mě oba filmy bavily hlavně kvůli těm hlavním protagonistům, který byli sebevědomý a šli si za svym. No dost tohodle příměrování. Film hezky plyne a mně teda utek jak mládí. Hezký efekty, který nebyly vůbec přehnaný či naopak trapný. A celkově ta vizuální stránka byla fakt fajn. A ještě bych rád zmínil, že sem hrozně rád zase někde viděl Alex Essoe. Ta paní mi je hrozně sympatická, takže díky tomu body navíc. ()

warrenur

Uz tolko kuskov ponukalo temu vymietania demonov. V tomto filme je prinosom jedine dominantny Russel Crowe. A i ten posobi obcas smiesne, ak si teda "rebelsky" neutahuje z "panelu biskupov". Zial, cele to zabija scenar, ktory okrem Spiliotopoulos-a zvysni dvaja tvorili podla csfd prvykrat. Genericke "lakacky" a predvidatelne "zvraty". Rodinka uplne rovnaka, ako vzdy, od zlozenia az po otravnost kazdeho clena. Chlapec aspon vedel "struhat grimasy". Slabulinke, bez atmosfery a dokonca i bez akokolvek ucinnych jump-scare-ov. Netusim, ci sa mi vobec zmenil tep srdca..../irony. Cajicek. Neodporucam, strata casu. 30% ()

Saur.us

Exorcismus po dvacáté páté nenabídl vůbec nic nového. Kromě osobitého hlavního hrdiny jde opět pouze o recyklaci. I přesto všechno bych ale Papežova vymítače nezatracoval a naznačené pokračování bych mu klidně přál. ()

ink flo

Příběh přináší zajímavé inovace do starého námětu, jinak je to takový draze vypadající průměr. Russell Crowe je celkem vtipnej s tím italským přízvukem. ()

Dr_Virus12

Začátek filmu hned zaujme ukázkou své neotřelé hlavní postavy ztělesněné hereckou legendou. Avšak kde vše selhává je část vymítání jistého démona. Zde se film mění v klasický béčkový horor a to mě dost mrzelo. Na tento film jsem narazil díky interview, kde Russell Crowe mluvil o této historické postavě a jejím životě. Bylo vidět, že je opravdu nadšen postavu otce Gabriela Amortha hrát. Nicméně jsem byl opravdu zklamán výsledkem. Ani ne tak hereckým výkonem, ten byl samozřejmě skvělý a snažil se jak mohl, nicméně když je špatný scénář, tak s tím neudělá nic ani herecká legenda. Závěr filmu je prakticky CGI blitka festival. Raději bych viděl možná něco spíše víc dokumentárního, více se zaměřujícího na život otce Gabriela, který je velmi zajímavý. Rozhodně zajímavější, než toto filmové zpracování. ()

TheHofi

Papežův vymítač sice není horor, ale je to skvělý fantasy thriller se super herci a jejich vykony, hutnou atmosférou, dobrými triky, maskami a úmyslným humorem, který tu sedne. Jediný dva výrazný zápory jsou nevýrazná hudba, a to že tu není víc příběhu Gabriela Amortha skutečného vymítače, podle kterého byl tento film natočen. Ale jinak je to velmi dobrý film, ve kterém Russell Crowe naprosto exceluje a já se u něj hodně bavil a teď lituju, že jsem na to nešel do kina. Tak aspoň teď tomu dávám 80%. ()

Rochester

Slavný italský exorcista Gabriele Amorth - skvěle ztvárněný  Russellem Crowem. Hluboce věřící můj oblíbený herec Crowe, přijal tuto roli a já jsem mu za to vděčna. ()

molcan2

Tento film nie je ničím novým, to isté už tu bolo toľkokrát a oveľa lepšie ako tento. Dej je pomalý a nudný, nič nie je nečakané ani napínavé. Herecké obsadenie nedáva žiadnu charizmu ani sa dobre nespojí. Použitie hlasu Ralpha Inesona pre démona bolo veľmi rušivé a keďže je tak rozpoznateľný, malo negatívny vplyv na uveriteľnosť pri sledovaní. Nedostatok originality bol frustrujúci a bolo pre mňa veľmi ťažké zapojiť sa do diania alebo sa oň dokonca zaujímať. Pozitívom je, že Peter DeSouza-Feighoney je celkom neuveriteľný herec. Ukradol si celý film pre seba a pre mňa bol jedinou dobrou vecou, ktorá z neho vyšla. ()

zahadum

Sprostejší scenár si ani Crowe nemohol vybrať !? niečo tak stupídne by mohol pokojne aj diabol vziať do pekla ! ()

panvasik

Jsem mile překvapen. Nečekal jsem že se dočkáme skutečného hororu, spíše jsem bez jakéhokoliv očekávání na to šel a v hlavě si říkal, jak to bude špatné, ale opak je pravdou. Za sebe můžu říct, že se jedná o solidní horor. Očekával jsem totiž klasickou amatérskou záležitost plnou různých lekaček, které nikoho nevyděsí a i když tam takových pár bylo nemůžu říct, že bych se párkrát nevylekal. Velká škoda za mě byla hlavně finále, které je zase klasicky přepálené a musí být za každou cenu velkolepé a jakože fakt nemusí, komornější konec ke komornější jednohubce bych fakt uvítal víc. Russell Crowe se mi v roli vymítače docela zamlouvá a s castingem obecně nemám problém. Ale jinak jsem si to užil, jenom doufám, že otevřený konec nám neukáže pokračování. 7/10 ()

BOURQUE

V hororovom sub-žánru „Exorcist“ sa jedná o pomerne slušnú jednohubku. Prítomnosť Russela Crowa, a to, že v roli Gabrieala Amortha sa cíti pomerne dobre, nechali dobré stopy na filme. Julius Avery po veľmi nevydarenom Samaritan si čiastočne napravil svoju reputáciu. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

AnanAss

Pokud vám začne dítě nečekaně mutovat, mluvit plynule cizími jazyky, častovat vás vulgárními názvy pohlavních orgánů, krvácet z očí, lámat si samovolně kosti v těle a lézt po stropě, měli byste zbystřit pozornost. Ne vždy musí jít o příznaky puberty spojené s konzumací tvrdších drog. Své by o tom mohl vyprávět Russell Crowe, který coby páter obráží na svém mopedu taliánskou krajinou a zachraňuje lidi posedlé samotným Satanem. Nyní jej však čeká nejhorší fuška jeho života. Gladiátor už roky dlabe na posilování a místo zdravé stravy přešel na stravu koblihovitou, přesto mu to z jeho charismatu ubralo málo. Je tedy hlavním tahounem této béčkové jednohubky, jedoucí dle zaručeného mustru - posednutí, nadávání, občasné zvracení krve, vymítání. Jedno podívání se dá v pohodě zvládnout, hlavně tedy díky kratší stopáži. Ale nevidím moc důvodu, proč ztrácet čas tímto, když si můžete dát raději znovu klasiku vymítačského žánru. Tedy kromě možnosti vidět Crowea na mopedu. ()

Rockerman

Konečně film, který si název horor opravdu zaslouží. Nejspíš od The Conjuring nejlepší vymítačský horor. Znepokojivý, tísnivá atmosféra, výborná hudba a skvělý Russell Crowe. Avery jde na to ovšem jinak, než James Wan. Možná toho vymítání bylo příliš, ale já jsem po dlouhé době spokojen. ()

sadlokan

Holky svlečený na”Ripleyovou”pobíhají po zaprasenym(á,š)gotickym klášteru.Španělský zedník si chce posvítit do díry ve zdi,tak vyndá v pohodě z kapsy světlici.Ale jinak toho Gluma vymítají křížem křížem to zase jo! ()

figliar

Ďalšia nepodarená hororová vymietačka, ktorú nezachránil ani netypický kňaz a veľký rozpočet. Postavy mi vôbec nesadli, celý film na mňa pôsobil ukryčano a hlúpo. Príbeh, aj na to že sa jednalo o horor, bol až veľmi lacný a od začiatku bolo jasné, ako sa film skončí. Jedinú hviezdičku dávam za výborný taliansky prízvuk Russella Crowa a jeho stále plnú ploskačku. ()

kkarx

Takový průměrný ohraný vymítačský fílm, který má dvě velká pozitiva v podobě Russella Crowa a Franca Nera. Škoda, že to nebyla komedie. ()

helloween93

Po Overlordu a Samaritanovi třetí film od Avery, jenž sem viděl a řekl bych že zatím nejlepší. Říkal jsem si meh už u trailerů, další vymítačský horor, zvlášť když na podzim má vyjít remake původního Exorcisty. The Pope’s exorcist dominuje v budování příběhu a mytologie kolem boje církve s pekelnými silami, kdy jde snad o první film, kde má posednutí nějaký vyšší cíl a nejde jen o zábavu démona. Rusell Crowe si ukradl veškerý prostor pro sebe a hraje knězevz jízlivými poznámkami a humorem velmi přesvědčivě. Ke konci už se Avery trochu utrhl ze řetězu, ale furt jde v rámci žánru o zajímavý počin a za nějaký další díl bych se v tomto případě vůbec nezlobil. 3* ()

JB2203

Nebýt naivního, místy až infantilního scénáře, udělil bych (především za vizuál) čtyři hvězdy. Takhle zůstanu u třech. Ale jako vymítačská žánrovka to mělo překvapivě uznáníhodný styl. ()

fr3ak

No ty vole. Já tak nějak naivně čekal, že když si filmaři vzali za námět skutečnýho exorcistu, tak se budou film snažit pojmout spíš jako mysteriózní Thriller, kde by divák až do samotnýho závěru neměl tucha, jestli je posedlej člověk opravdu posedlej, nebo jen člověk s nějakou psychickou poruchou/nemocí. Místo toho tu máme miliontou variaci na vymítačský filmy, kdy vidíme úplně všechny klišé co člověka napadnou. Jako otáčení hlavy o 180°, blití, mluvení cizím hlasem, telekineze, levitace atd... teď to všechno ještě navíc okořeněný řádným digibordelem. Kolem toho nám tu chodí Gabriel, kterýho Russel Crowe pojal sice dost netradičně, ale asi si spletl žánr v jakým hraje. Takhle mě je ho kněz sice dost bavil, ale na druhou stranu tím sám shazoval i to něco málo scén, který by se mohly aspoň trochu brát vážně. Tohle se nepovedlo. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)