Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

Prochy84

Po mnoha zombie filmech přišel takový, kde začali nemrtví tak nějak rychle běhat a žánrovka se stala více akčním filmem, než zombie horrorem. Ku prospěchu. Scéna, kdy se střílí ze střechy obchoďáku na celebrity je vynikající a konec Jay Lena byla prostě třešnička na dortu. Obsazení slušné a i přes remake jsem dostal v plné míře to, co jsem od filmu čekal. Za vytknutí stojí snad jen uměle se vyvíjející vztahy mezi hlavními hrdiny, které jsou čitelné již od úvodních titulků. Jenže když ono to při tom nářezu tolik nevadí:-) Film má dnes již raritní vlastnost, s každou další projekcí je totiž lepší a lepší. ()

MrBaker

No co k tomu říct? Je to snad jeden z nejlepších zombie filmů a hororů k tomu! Zacku Snyderovi se to povedlo a nemám tomu co vyčítat! Prostě bezkonkurenčně nejlepší! Zhlédnuto nejméně 5x. ()

davistercz

Klasická zombie rubačka, stále to samé zabíjené a přežití a do toho zasahuje také lidské emoce,problémy a podobně... Ale přesto tento film má něco do sebe a musel jsem hodnotit alespon čtyřmi hvězdičkami, protože tento film mě na tolik zaujal, že jsem zapoměl na všechno jen né na přežití ostatních. ()

NightScene

Opravdu skvělý "zombie horor". Příběh je sice celkem o ničem, ale film je pojatý velice humorně a sarkasticky. Scény jsou pěkné a skvěle jsem se bavil. Občas vás i zamrazí v zádech. A líbí se mi to, že film se rozjíždí už od první minuty a je to jízda až do konce. Moc se u toho asi nebudete bát, ale pořádně se pobavíte. Je to taková směsice hororu a akční komedie. A znovu natočené mým oblíbeným režisérem. V mých deseti nejoblíbenějších filmech je pět filmů od Zacka Snydera! Je to prostě borec! ()

FREEWHEELER

Tvorcovia sa hrali s malými, ale originálnymi a nápaditými myšlienkami, ako celok fajná apokalypsa a hlavne veľa krvi a zábavy. ()

ShortyIC

Na jednej strane napätie a na druhej strane príjemná zábava od veľmi sympatických hercov. Úsvit mŕtvych patrí medzi moje najobľúbenejšie zombie horory. Taktiež výborne vyzerajúce zombie postavy s ktorými sa maskéri filmu fajn pohrali. Proste skvelé napätie, zábava, výkony hercov, krv, zbrane, proste všetko podľa mojich predstáv. Pre mňa jeden z najlepších zombie hororov všetkých čias. ()

Nowasek22

Úvod klasický. Nikdo nic netušil a z ničeho nic se objevil virus, který mění nakažené lidi v (pozor, už ne chodící, ale běžící) zombies, které jdou po všem, co se hýbe. Někdo může považovat nápad se sprintováním mrtvol za převrat v horrorové klasice, ale mně to přišlo neuvěřitelně hloupé, místy i vtipné (běžící jednoruký Asiat). Hloupost hlavních postav opět neznala mezí a některé situace řešili v dost stupidním pojetí. I tak se na to ale dalo dívat, i když mé očekávání byla větší. ()

Crybaby

Zombie, zombie, to je ten pravy hororovy zaner ktory ma dokaze zaujat. Obsadene to bolo dobre, scenar celkom zaujimavy, filmy s touto tematikou ma stale dokazu zaujat. Len pri pohlade na serial Walking Dead, ktory ma 2 serie - pritom sa nevyrovna jednemu 101 minutovemu filmu. Smutne. Skvely film. ()

socket7

V zábavnosti se o dvě stě procent povedlo překonat originál který byl zabiják se svou stopáží. Remake jede od začátku do konce, super gore i atmosféra. Já jakožto fanda zombie nátěrů jsem byl se vším totálně spokojen. Nechávám si procentuální rezervu, ješte jsem neviděl director's cut. 90% ()

Keen.lady

Herci hrají, zombie se mi výjimečně líbily a průběh filmu mě vážně upoutal. Největší sympaťák - ten, jehož jméno si nepamatuji, ale komunikoval se zbytkem lidí na střeše obchoďáku z jiného domu :-D Tento horor ráda zkouknu znovu, i přes jeho občasnou nevyrovnanost je to velmi slušné pokoukání. ()

toomm

Dawn of the Dead z roku 2004 to rozhodně natřel svému o 26 let staršímu předchůdci ve všech směrech. Zack Snyder jakožto režisérský zelenáč nastartoval novou éru a pohled na zombie, dal jim rychlost a neutuchající chuť po mase doplněnou solidní nebezpečností. Zombie filmů kde se neřeší původ viru, který způsobil nákazu je hodně. A tenhle jednoznačně patří mezi nejlepší. 85% ()

domkoffi

tohle je pro mě BEST zombie horror...........já jsem se u toho ani chvilku nenudil.....chytlo si mě to hned od začátku a drželo až konce......musím se přiznat že jsem film dokoukal a hned si ho pustil znovu......napínavá atmosféra......sympatický herci......zombie jsou luxusní......... hudba skvělá........myslím že každý milovník zombie by měl vidět povinně.......BRAVO BRAVO BRAVO.......... ()

Don Maty

Zombie žáner ma nikdy moc nedokázal nadchnúť. Rozhodne nie v tomto podaní. Opäť sme dostali klasickú zabíjačku, kde hlavné postavy mali tak dementné uvažovanie, akoby práve prileteli z neďalekej planéty mierumilovnosti, hojnosti a mieru. Každý si svoju smrť v zásade spôsobil sám. Absurdity vo filmoch zásadne netolerujem...2* ()

Mograine

No absolutně nechápu proč je tento film hodnocený tak jak je hodnocený. Podle mě tento film byl jen tupá holywoodská škvára. Ale popořadě. Zaprvé bych chtěl vytknout opravdu debilní skladby, které se do filmu vůbec nehodily. Zadruhé mě totálně vysávala debilita těch lidí, kteří se chovají, v některý situacích, naprosto debilně. No promiňte ale když vidím mrtváka, nezačnu okamžitě řvát, čumět na něho a pak se ještě nechat sežrat. Prostě typičtí američani. A zatřetí mě zde dost iritoval ten tuctový děj. Jako podívaná pro celou rodinu dobrý, ale myslím že víc jak 3 hvězdy si to nezaslouží. Promiňte pane Snydere ale tohle ste posral. ()

14krejca14

Snyder svoji kariéru začal pěkně z vostra. Dawn of the Dead rozhodně patří mezi špičku ve svém žánru. Sice není zas tak děsivý (ale to není asi většina zombie filmů), přesto chvilkami slušně zamrazí, přinese dávku drsného humoru a zejména potěší vizuální práce a originální kameramanské záběry. ()

Hruskovice

Hrozně nevyrovnaný pasáže. Jednou fajn a kvalitně drsná zábava podruhé klišojidní nudné záběry (všechny zpomalené záběry výbuchu totálně k ničemu... nejsme v Kobře 11, nevyrovnanost charakterů postav a jejich nesrozumitelný vývoj taky nepřidal, a další...). Na to že mám rád zombíkárny jsem poněkud zklamán, ale aspoň za ten konec dám lehký nadprůměr. ()

vodkasesemte

Souhlasím se SULIMO, tady jsme za jedno. Já bych se spíš bál, kdyby ji něco udělalo radost. Hell is overflowing. And Satan is sending his dead to us. Why? Bcs you have sex out of wedlock. You killed unborn children (todle na mě taky moc nezabírá). You have man-on-man relations. Same-sex marriage. How go you think your God will judge you? When there is no more room in hell, the dead will walk the earth. Nejlepší film o zombících, přesto nemám potřebu ho zhlédnout znovu. Takže vedení se ujímá Zombieland, kterej se bere s nadsázkou. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)