Velmi zajímavý životopisný film s opisně fabulovanou dějovou křivkou - od nevinných šedesátých let a všudypřítomné marihuany až po obsazení pozice narkokrále a plošné distribuci kokainu... Úžasně charismatický Johnny Depp opět dokazující, jak skvělý a velký je herec - a díky němu to moře sympatií pro jeho postavu narkomafiána, což je asi z morálního hlediska slušné faux pas. :-) Velké uznání ovšem zaslouží tvůrci za to, že odolali svodům natočit dobově módní stylovou komediální nebo tragikomickou jízdu a dokázali stvořit vážné drama o vzestupu a pádu člověka, který ignoruje etické imperativy a pohybuje se za hranou zákona. Kokain se tak řadí po bok těm nejlepším snímkům žánru vážných dramat z drogové scény: Traffic - nadvláda gangů, Mafiáni / Gangsteři či Americký gangster...(13.6.2007)

Johnny Depp opět nezklamal.(16.7.2009)

Dávám 4* trochu nerad, ale tři by byly málo, hlavně kvůli Deppovi. Tož - nebylo to špatné, že, ovšem když se scánář rozmělní a režisér (případně studio) není ochoten nebo schopen správným střihem dotáhnout náladu a švih až do konce, je to u mě tak za 70%. Ten závěr byl dost úsměvný. Škoda, že nebyl úplně vystřižen.(5.2.2010)

Bylo skutečně zajímavé sledovat příběh pána, který naučil Amíky na kokain. Johnny Depp se role vžil hodně dobře a zaslouží si ocenění. Oceněníhodná je také první polovina filmu, která hezky odsýpá, a při sledování té druhé si lze říci "Kéž by i tahle odsýpala jako ta první." Je to slušný standard, kvalitně vytvořený, s poselstvím, které je jasné, ale snad proto jde naprosto mimo mě. Nikterak zvlášť mě film nezaujal, na druhou stranu ale taky vůbec neurazil.(26.2.2010)

Kokain je stylové nakro drama, které z průměru vybočuje hlavně díky hereckým výkonům snad všech zúčastněných. Příběh je vystavěn klasicky. Takový kříženec Scarface a Carlitovo Cesty. Vzestup, pád, vzestup, pád, zúčtování...no prostě jak na houpačce. Ovšem konec je emotivně hodně silný, skoro až dojemný, že mě to láká dát pět hvězd. Ale zůstanu při zemi. 80%.(8.5.2010)

Co se týče příběhu, tak se nejedná o nic převratného ani originálního. Jde o klasickou sínusoidu - počáteční úspěch, konečný trpký dopad - postava lituje svých činů a jediné po čem touží je nová šance se svojí rodinou. Kdyby se jen autoři nesnažili urputně vyždímat z diváka všechny jeho emoce. Spíše by bylo vhodnější natočit to více z objektivního pohledu, aby si každý udělal vlastní názor na hlavní postavu a ne , že se nám snaží ukázat, jaký je to v jádru skrytý dobrák. I když musím připustit , že vlivem vynikajícího výkonu Johnnyho Deppa mi to tolik nevadilo. 77%(5.7.2010)

• Shredder

Neuveritelne nudny a nezaujimavy zivotopisny snimok, ktory tentokrat nemohol zachranit ani Johnny Depp. Proste nemastne neslane a otravne moralizujuce prerozpravie udalosti.(14.11.2010)

Styl tohoto a dalších snímků mám moc rád, ukazují vzestup a pád lidí, kteří měnily dějiny planety. Nenudil jsem se ani na sekundu, kapesník jsem si taky podal a možná i uzpůsobil životní priority? Kdo ví...ale film se mi moc líbil.(17.12.2010)

I tohle se někde opravdu stalo. Začínal u trávy, dokud neokusil kokain, a nakonec skončil v úplnejch sračkách. Mohl si za to sám, ale sympatizuju s ním jen proto, že to Depp zahrál fakt tak výborně. Jednoduše další snímek o drogách a o jednom chlapovy, kterého ty drogy doslova vyřídily. A i přesto, že ho ke konci své "kariéry" všichni pomalu zavrhli, jeden člověk mu vždycky věřil a měl ho rád - jeho otec.(28.2.2011)

Dám rád filmy o drogách a mám filmy podle skutečnosti... a mám rád i Johnnyho Deppa. Takže se mi nemůžete divit za těch plnejch pět. Vždyť je to pěkný dílko. Ano, možná není z nejoriginálnějších, ale zaručeně vás to udrží ve střehu. Nejsem kritik ani resisér a scénárista, ale když chcete něco dělat věrohodně podle skutečnosti, podle mě vám to prostě trochu svazuje ruce v kreaticitě. Takže příspěvky typu, nenabídlo to tic nového, už jsem viděl lepší... s těma se prostě nemůžu ztotožnit. Mělo to šťávu, mělo to emoce, mělo to skvělýho Johnnyho a já mám tenhle film prostě rád.... "...a všichni byli zhulený." :)(27.11.2011)

Proč nejde dát více, než 5***** ??? Pro mě fenomenální film. Johnny Depp opět nezklamal. Díky tomu, že jde o pravdivý příběh tento film dvakrát podrthává velké plus. Další výborný film o špatných drogách. O době slavného Escobara. Bravurní práce na kterou se minimálně letos ještě 3x podívám!!!(17.1.2012)

• andulasafarova

Já a filmy, kde se děj točí kolem drog-to asi nikdy nepůjde dohromady. A nejsou to drogy, s čím mám problém. Herci hrajou tak na půl, v polovině vím konec (tedy alespoň přibližný, to, co přišlo, srazilo hvězdičku-jako vidiny dcery na dvorku takhle podaným patetickým stylem? To mě má jako dojmout nebo co?). Nemohla jsem udržet oči na obrazovce, ve scénách s matkou jsem si trhala obočí, dívala se na strop...(1.10.2012)

Výbornej film s ještě lepším Johnny Deppem. /Ať máš vždycky vítr v zádech a slunce nad hlavou. Ať tě vítr osudu nese vzhůru a zatančíš si s hvězdami./(31.10.2012)

První půlka velmi dobrá, ale mám trochu problém se druhou půlkou, kde se z narkomafiána stává starostlivý tatínek a máme mu fandit. Penelope Cruz je tady neuvěřitelně otravná, ale to patří k roli, aspoň částečně.(8.11.2012)

Úžasný film s námětem o drogách a jejich překupnictví. Nejenom tak pro nic za nic je Johny Depp nejoblíbenější herec na CSFD. Jeho herecké výkony jsou prostě famózní a obdivuhodné. Samozřejmě musím ale pochválit i Penélope Cruz, už jenom její španělsko-anglický přízvuk má své kouzlo. No a když se zaměřím na film jako na celek, tak mě nenapadá žádná kritika, ale pouze jenom chvála. Námět je zajímavý, scénář, hudba, herci, atmosféra a všechno ostatní - zkrátka brilantní. Jsou sice určitě lepší filmy než kokain, ale co o to. Film je na hodně vysoké úrovni a mně osobně to stačí k tomu, abych dal plné hodnocení.(5.12.2012)

Kultovní snímek. Žeru jim ten příběh jako kanibal svou kořist po měsíčním půstu. Dal bych i 6 hvězd za to, že je to podle skutečné události a 2016 má jít Jung ven z vězení? Kdo ví jestli ho aspoň jednou jeho dcera navštívila... - 98%(27.12.2012)

Počiatočný zážitok bol síce neuveriteľný, ale po druhý krát som na filme veľa slávy nevidel. A takýmto filmom ja hovorím jednorázovky. Škoda, že film stratil svoje čaro. No bohužiaľ neviem čím to vskutku je. Dávam 8/10 bodov.(4.3.2013)

Nevyužitý potenciál....klasické poučenie...dej priemer...(4.1.2015)

Ďalšé dielo z plejády feťáckych filmov s hlavným hrdinom pologramotným ctižiadostivým debilom, ktorý dokáže presrať 60mil a skončiť na ulici a v base. Ja takéto filmy ale oceňujem. Ponúkajú totiž výborné poučenie hlavne mladým ctižiadostivým debilom, ktorých to môže odradiť od podobnej činnosti. Najlepšia bola záverečná nahrávka pre otca, kde dostal rozum aj taký pako ako bol George Jung. Pre neho bolo už ale neskoro, ale poučenie výborné. Hlavne, že nechcel žiť ako tatko a do domu si doviedol ešte väčšiu čúzu a skončil ešte o dosť horšie. No musí sa uznať, že tak zo 10 rokov si "užíval" ako málo kto. Johny klasicky skvelý, spracovanie výborné a tak odo mňa slušné 4*.(25.10.2016)

Pepka Lupová je ošklivka... Nejsilnější scény? Když mluví na tom ostrově se zrádcem Diegem a potom ve vězení s Mirthou.(7.2.2018)

Nádherně prožitý film s Georgem Jungem. Málokdy se takhle vžiji do postavy, jako tady, až mi ho bylo sakra líto. Krásně je ukázáno, že když se vám narodí děcko, tak nic jiného není tak důležité. Johnny Depp samozřejmě nezklamal. Díky tomu, že jsem o postavě skoro nic nevěděl, tak jsem si snímek užil sakra pořádně, dalo by se říct až emocionálně. A to se moc nestává.(17.6.2018)