Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Když se dají dva dohromady, nikdy v tom nejedou sami. Vždycky sebou, aby se tak řeklo, vlečou "břímě minulosti": své bývalé, své přátele, přátele svých přátel... Ani Steve a Susan nejsou žádnou výjimkou: je tu Susanin "ex" Patrick, je tu Stevova "ex" Jane, jsou tu Susanina nejlepší kamarádka Sally a Stevův nejlepší kamarád Jeff... Je tu samozřejmě ještě mnoho jiných, ale těchto šest k sobě patří téměř neodmyslitelně. Jejich životy se prolínají, jejich cesty se kříží. Navštěvují stejné hospody, dívají se na stejnou televizi, diskutují o stejných problémech, řeší podobné průšvihy... Momentálně třeba zrovna ten, jak přesvědčit Jane, že mezi ní a Stevem je už opravdu a definitivně konec, když zatím každý jejich takzvaný rozchod skončil zcela spolehlivě v posteli... Prozatím osmadvacetidílná britská obdoba Přátel či Sexu ve městě - neboli sitcom, hovořící maximálně upřímně, otevřeně a hlavně vtipně o věcech, jimiž žije dnešní - aby se tak řeklo - začínající střední generace. Všem jeho hrdinům je něco kolem třiceti, všichni mají za sebou dost životních zkušeností s láskou, sexem i přátelstvím a všichni jsou odhodláni vytěžit ze života maximum. Mimořádně úspěšný seriálek získal Stříbrnou růži na festivalu v Montreux a byl prodán do více než dvaceti zemí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (88)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Srovnání s "Přáteli" mi v tomhle případě přijde trochu absurdní - jediné, co má "Coupling" a "Přátelé" společné, je to, že vypráví o partě tří kluků a tří holek, kteří se nejraději scházejí v baru na gauči a řeší problémy svých vztahů a taky se při tom porůznu párují. Veškerá podobnost tady končí a to hlavně díky faktu, že "Coupling" je britský, čemuž velmi odpovídá i styl humoru a mluví se tu hlavně o sexu. Díl, ve kterém Steve popisuje děj artového filmu "Lesbian Spank Inferno", nebo kdy tajemný přístroj odhaluje podtext vyřčeného, nemají chybu. Seriálu nechybí otevřenost (pro mě nečekaná v seriálu, který vznikl v prý konzervativní Británii) a výborný casting, u mě vede hlavně "přírodou obdařený" Patrick a "šílená" Jane. Sice to několik dílů trvalo, ale nakonec mi tenhle seriál celkem přirostl k srdci a některé díly se staly přímo nezapomenutelnými. ()

Gereth 

všechny recenze uživatele

Některé myšlenky přehnané, jak už u britcomů bývá zvykem, ale některé věci, které tahle banda šílenců řeší jsou tak pravdivé a nadčasové, až se člověk přistihne, že jim přikyvuje. 90% všech rozhovorů se točí kolem vztahů a sexu a zvlášťě u vylévacích monologů umístěných většinou někde ke konci, když už toho má některá z postav prostě dost, jsem dostával křeče do břicha. Na druhou stranu seriál má i dost hluchých míst, okoukaných vtipů, které jste už jistě viděli i jinde a občas dost otravnou Ginu Bellman. Stále ale poskytuje dost zábavy na to, aby ho to vyplavilo nad většinu průměrného bordelu. S Přáteli raději nezaměňovat - dost odlišný styl humoru. // Nejoblíbenější postava: Jeff // 70% ()

Reklama

AlfaNumerO 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem viděl jeden díl tohoto seriálu na ČT1 zhruba 20 let zpět bez možností jeho stáhnutí (doma nebyl internet a tak zapadl v zapomnění). Naštěstí mi tento klenot o mnoho let doporučil můj kamarád (a doma už byl internet). Po hodně dlouhé době jsem se opět nemohl odtrhnout od obrazovky a hltal jsem jednu epizodu na druhou. Skvěle napsané postavy, které předčí hodně do té doby viděného (přátelé, HIMYM, Big bang..., ad.) Každý díl dokáže překvapit vtipnou pointou. Dejte mu rozhodně šanci, rozjezd trochu trvá, ale téměř do finální rovinky se seriál nezastaví. SHADAYIM. Kýbl plný uší. Jeff. Briliant. EDIT: Po odjezdu Jeffa na Lesbos na konci 3. série a jeho nahrazení jiným hercem, ztrácí seriál trochu na svém kouzlu. I tak je pořád ale o velice slušný nadprůměr. ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Už tři dny přemýšlím, jak tohle vůbec ohodnotit. Většina je milý průměr, mělo to scény, které byly tak špatné, že bych je nejraději rovnou přeskočila, a pak tam byly části pro které je i 5* málo. A právě pro ty scény, kdy jsem s obtížemi lapala po dechu, jak jsem se smála, stojí za to přetrpět to nepovedené. Hlavní postavy jsou takové vtipné karikatury. Máme tu excentrickou blbku, marnivou pipinu, sebevědomého frajírka, nervozního nešikovného ťuldu a hlavní pár taky není úplně normální (zvlášť ze Steva se stává čím dál tim větší ufňukaný podpantoflák) Ano, je to přehnané, ale je to vtipné. Líbílo se mi, jak si tvůrci vyhráli s časovými liniemi, ať už skládáním jednotlivých scén do větší mozaiky anebo souběžným dějem. Líbily se mi různé pošahané snové sekvence a jedna z mých nejoblíbenějších scén byla noční telefonát v pěti lidech. Nevím jestli měl Coupling za cíl překvapit diváky, tím jak otevřeně se všichni baví o sexu. Já jim ve skutečnosti záviděla, jak pohodové ty jejich pošahané debaty dokáží být. Když si vzpomenu, jaká nudná témata mají mí přátelé potřebu řešit v hospodě, náhle mi "Lesbian Spank Inferno" připadá jako úžasně zajímavé téma. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalý sitcom! Po Červeném trpaslíku asi můj nejoblíbenjější... Výborné vtipy, zobrazení protipolů obou pohlaví, prostě skvělé. Nemůžu si pomoct, ačkoli tu vidím rozporuplné ohlasy, tenhle seriál mě vážně dostal. Prakticky se jedná o kombinaci Přátel a Sexu ve městě, podle mě si z obou seriálů bere to nejlepší a upravuje do klasicky britské podoby. A něco takového já tedy opravdu můžu! ()

Galerie (14)

Zajímavosti (12)

  • Susan se při příchodu na scénu často omlouvá, že jde pozdě. To je opět osobní žertík Stevena Moffata, který tak škádlí svou manželku Sue, která prý chodí pozdě docela pravidelně. (Tom Riddle)
  • Dvě z hlavních postav (Steve a Susan) jsou pojmenovaní po tvůrci seriálu Stevenu Moffatovi a jeho manželce Sue Vertue, producentce seriálu. (Tom Riddle)
  • Scenárista Steven Moffat použil při vyprávění příběhu řadu stylů a technik, jako např. rozdělenou obrazovku a nelineární vyprávění, které byly v sitcomech netradiční. Epizoda Dívka s dvěma prsy (2000), jejíž polovina byla v hebrejštině, se ukázala být natolik populární, že producenti zařadili obdobný styl vyprávění do každé série. V epizodě Každý zvlášť (2002) tak bylo třeba použito rozdělení obrazovky, takže divák mohl souběžně sledovat, co po rozchodu prožívají Steve a Susan. (PenelopaW)

Reklama

Reklama