Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

sheen

V pořadí třetí díl je nejslabší, ovšem fandy potěší, že se zpět vrátil Sam Neil, který v prvním díle exceloval a tady mu to jde také. ()

Kusko.t2

Tento tretí diel osviežil doterajšie série Jurského parku, pretože je natočený v inom duchu ako predošlé 2 (kvalitou ho hodnotím rovnako ako druhý diel aj keď sú rozdielne poňaté). Jurský park 3 má dobrú vizuálnu stránku, akciu, ale nie je to nič hlbšie. Je to taký tradičný film do kina, pri ktorom si zaspomíname na prvý výborný diel od Spielberga, ale ani tento ma neurazil. Príjemný oddych a relax s dinosaurami. ()

Allien.9

Bohužel o dost slabší než druhý (natož pak první) díl, a to i přes návrat na starý dobrý Isla Sorna a účast ostříleného doktora Allana Granta s tváří Sama Neilla. KDE SE, SAKRA, FLÁKÁŠ, SPIELBERGU?!? ()

Satan

Jedno velké spláchnutí za legendární značkou, které jede od začátku do konce na jeden nádech a mrská diváky jednou akcí za druhou. Čili jako oddechová zábava výborné, pár nápadů celkem fajn (raptoří vejce, telefon), ale jinak scenáristicky hrubě nezvládlé. Palec hore za Sama Neilla. ()

mzss1

Mnohem horší než první a druhý díl. Změna režiséra tomu nasadila korunu. A i hudba je jiná, herci horší. Příběh divný. Efekty a nápady jsou docela slušné, vizuální a technická stránka filmu je povedená, film díky krátké stopáži nenudí. Ale to je asi tak všechno. Pro mě jen 37% = ** ()

kingik

U třetího dílu chyběl Spielberg. A moc. Na jeho doporučení ho na režijní stoličce nahradil zhola průměrný Joe Johnston. A třetí díl se mně vůbec nelíbil, a to ani po technické stránce, ačkoliv ve Spielbergově režii by film jistě vypadal jinak. Sam Neill a spol. dělali, co mohli, ale Johnston na to režijně neměl. Nejslabší díl. 40% ()

Legas

Vyčerpanost tématu je evidentní už na stopáži. Scénář je ubohoučký, zvláště zdůvodnění návratu a další události kolem ostrova Isla Sorna jsou těžko stravitelné. A nejhorší ze všeho jsou vyloženě trapné postavy manželů - zachránců syna. Zvláště Amanda je tak nesympatická blonďatá histerka, že jsem velice fandil všem přítomným ještěrům, aby ji co nejrychleji zprovodili ze světa. Omlouvám se za spoiler, ale bohužel se tomu tak nestalo. Abych jen nekritizoval, scéna s Pterodaktili je výtvarně hezky řešena, Spinosaurus je také k pokoukání a jeho souboj s T-Rexem vypadá báječně. Ještě malé díky za znovuoživení Raptorů a malou novinku s nimi spojenou. ()

IQ Tiqe

Slabý odvar mnou tolik oblíbeného Jurského parku. Začátek je naprosto čitelný, víte co se musí stát, a pak jen čekáte, kdo všechno přežije. I původní napětí, vzrušení, momenty překvapení jsou tytam. Ale přesto to nemůžu označit za zcela podprůměrný film. ()

Sobis87

Scenáristé by si zasloužili kopanec, a to hlavně za dějovou linku s rozvrácenou rodinou, která se objevuje snad v každém filmu podobného ražení a už mě opravdu unavuje...zde je navíc naprosto nezvládnutá a povrchní. Naopak všechna čest za to, že zbytečně nezdržují a po stručném úvodu a malé snaze o vykreslení charakterů, které jim stejně moc nejde, pěkně šlápnou na plyn a už ve dvacáté minutě začnou řádit dinosauři. Film je navíc dost krátký na to, aby veškerá následující akce nezačla nudit a film má celkem dobré tempo. Joe Johnston sice není Spielberg, takže nás čekají jen minimálně inovativní scény bez přidané hodnoty, které jsou ale řemeslně dobře zvládnuté a daly by se označit za žánrový průměr...ostatně jako celý film. Není to až taková ostuda pro sérii, jak jsem se bál, ale na Spielbergovy předchůdce plné zapamatování hodných scén (zde snad jen antré spinosaura a klec s pterodaktyly) rozhodně nemá.60% ()

Sonnery

Slovo "Eriku!" zaznělo asi 1249krát, což by nevadilo, kdyby zároveň netvořilo 90% všech dialogů. Těch zbylých 10% dělá "uáááá". Tomu já říkám SUPER PRÁCE!!! ()

Jordan

Joe Johnston nie je druhý Spielberg, aj keď by očividne asi veľmi chcel byť. Tretí Jurský Park, ktorý je už len dojnou kravou, tak kultovú dinosauriu série kvalitatívne preniesol z áčkových kinofimov do béčkového televízneho thrilleru - a ak to berieme takto, ako televízny béčkový thriller - je to len lepšie pre samotný film, lebo takto žánrovo zaradený je jedným z najlepších na ihrisku - so stále slušne vyzerajúcimi prehistorickými obludami, síce pomerne nudným, no solídnym castom a peknou výpravou; ()

Anderton

O moc horšie, ako predchádzajúce diely to určite nie je, tak na úrovni dvojky, ale ešte viac svižnejšie a menej upotené. Čakal sa shit, to si priznajme, dostavilo sa však príjemné prekvapenie. To si väčšina neprizná. Už je v pláne štvorka, no uvidíme..... VIDENÉ ZNOVA 11/23: Prevažne pozitívny dojem z filmu zostáva aj po opätovnom pozretí po veľmi dlhej dobe. Trojka sa rozbieha veľmi rýchlo, asi ide o vtipný odkaz na prvý film s veľmi dlhou, ale opodstatnenou expozíciou. No a potom je dej nezastaviteľný až do konca. Vedie sekvencia v obrovskej vtáčej klietke. Tentokrát už ide ale čisto iba o zábavnú atrakciu. ()

Campbell

Už to není ono. Dinosauři jsou stále moc pěkní, ale jaksi něco chybělo. Ale i tak jsem čekal daleko větší průser. takže slabší 4*. ()

Zodd

Slabé tři. Na takové hodnocení to vytáhne hlavně ta sakra krátká stopáž. Je to více family-friendly a možná mnohem blbější než dvojka, ale narozdíl od ní nenudí. Je na co se dívat, ale dávno ne co si opravdu pamatovat. ()

Ratemus

Není to Spielberg, není tam Williams a bohužel ani výborný Neill jako navrátivší Alan Grant to nezachrání. Tohle je prostě tragédie, raptoři jsou barevní, herci k smíchu, nemá to tu atmosféru ani to napětí, je to spíš k smíchu. S Tyranosaurem si totálně vytřeli prdel, efekty jsou nejspíš vycucané z prstu a ta přerostlá kachna nepůsobí vůbec hrůzostrašně, prostě slabota. Jednu hvězdu za pterodaktily a druhou za souboj kachny s Tyranosaurem...... ()

Problémové filmy

Problémové filmy