Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Tak tento opis distribútora patril asi inému filmu, dej a akcia nudná, slovo thriller tomuto filmu ani nesluší. Žiadne napätie. Po 70 minútach jediná kvalitná situácia hodná tohto žánru. Walker tradične slabý. Roden v pohode, ale bez priestoru, a nakoniec jediná dobrá bola Farmiga. ()

Rocky62

Tenhle film je jako řízená střela, která skolí diváka hned na poprvé, spousty fucků, což ale na kvalitě tohoto snímku vůbec neubírá, naopak o to je to v tomhle případě zajímavější a řekl bych i zábavnější, tak napínavé, že se to nedá ani slovy popsat, vynikající zápletka a slušné herecké obsazení, s čím jsem ale na 100% spokojen nebyl tak to byla hudba, která mi k některým scénám vůbec neseděla ()

Happens

Retrospektivní průstřihové záběry "náhlého pochopení" v průběhu filmu byly vynikající a dost ozvláštnily poměrně tuctový děj. Proměna z charismatického hlavního hrdiny, co ví, jak se dostat z každé šlamastiky, do řvounka, byla poměrně pro mě iritující. Takže 65 % ()

Claw

Teda hodně šílená akční jízda. Má to od začátku neuvěřitelný spád, suprový vizuál a kameru, která mě vážně dostala!! I když to po vizuální stránce působí trochu "komiksově", tak se ten film bere docela vážně. To mi na něm ze začátku dělalo trochu problémy, protože jsem s otevřenou hubou koukal na jednu šílenou scénu za druhou a nějak to nedokázal pobrat jako černý humor. Jestli vůbec v tomhle černý humor je, to je mi docela záhadou. Jako celek mi film přišel jako docela vážná záležitost. Je faktem, že to je jen slepenec naprosto šílených "wtf" scén a událostí na pozadí jednoduché gangsterské zápletky. Ale funguje to výborně. O čem tady vlastně celou dobu píšu, tak je neuvěřitelná amorálnost a cynismus toho filmu!! Všechna špína a zlo ulic jsou zde narvány do jedné ujeté šílené thriller-action jízdy, která ve finále graduje neuvěřitelným směrem!! Pro mě slušné překvapení, protože tohle jsem od filmu opravdu nečekal. /80%/ ()

klerik

TELEFÓNNA BÚDKA X ÚKRYT Ja som toho Walkera (napriek slušnej JAZDE DO PEKIEL) pasoval za nového trapoša v štýle Bena Afflecka... A pozrimeže, chlapec nám teraz ukazuje, že má určite naviac... Pôsobivý triler, ktorý ťaží z okamžitého riešenia náhleho problému. Réžia je zaujímavá, a s takmer "sawovskou" kamerou skvelo vykresluje napätie (veľmi podobným štýlom ako to robí v knihách Dan Brown). K finále musí mať výhrady asi každý, ale dobrý dojem to až tak neskazí... ()

Chrustyn

Překvapení, ohromné překvapení. Režisér to pěkně rozjíždí už od začátku a hned nám ukazuje co od filmu můžeme očekávat. Film otevírá zběsilá (a hlavně krvavá) přestřelka při, které je zabit policista a hl. hrdina (Paul Walker zde ukazuje, že umí sakra dobře hrát a nejen dobře vypadat) má za úkol zbavit se vražedné zbraně, avšak ta se omylem dostane do rukou kluka, který s ní hodlá zabít svého otčíma (skvělý Roden). A z této jednoduché zápletky vyždímá režisér co se dá a rozpoutává neuvěřitelnou honičku, kde nechybí přestřelky (opravdu nezvykle krvavé), různé jiné morbitnosti (ukouslá ucha, rány pukem do hlavy) a hlavně možná až přespříliš drsná mluva, (slovo fuck jsem nespočítal) která však filmu dodává tu správnou drsňáckou šťávu. Být ve filmu ještě nějaká přestřelka nebo jiná akční scéna bylo to za plný počet. I tak rozhodně doporučuju. ()

SeBig

Zklamání. Čekal jsem o hodně víc. Příběh je sice dobrý, zápletka se furt rozrůstá a herci taky fajn, ale jinak akce minimum, kamera na hovno a prostě jsem čekal víc. ()

LaciLC

Zárukou dobrého filmu by mal byť kvalitný scenár. Zbesilý útek má scenár pekne dokomplikovaný, radosť sa pozerať. A je tu tá všadeprítomná dirty špinavosť, zaujímavý vizuálny štýl a veľa postáv. Paul Walker podal výborný výkon, ako fuckujúceho drsňáka som ho ešte nevidel, zo sexy Very Farmigy som nevedel spustiť oči, Karel Roden ako ruský gangster hrá vynikajúco ako je u neho zvykom aj Cameron Bright ako jeho syn je taktiež veľmi dobrý, takže hereckej zostave nie je čo vytknúť. Scenár je ako som spomínal perfektný, akcia prvotriedna, film vlastne nemá žiadne negatívum. Prekvapenie roka! ()

korbitch22

Už mě unavuje stupidita nadhodnocování debilních sraček na ČSFD. Filmy které sou výborné se nacházejí v propadlišti modrých čísel a tyhle rádoby drsný a ,,promyšlený´´ mrdky tady vynášíte do nebes a já imbecil pak naivně věřím, že to bude dobré. Impotentní předvídatelná nuda, která je neskutečně imbecilně sestříhaná, kameramana bych s rozeběhem nakopal do varlat a scénáristu uškrtil. Ten imbecilní scénář, kdy se největší drsňák pozná podle toho jak moc nahlas řve a kolik fucků stihne říct během jedný věty vymyslel určitě někdo na heráku. Film se snaží tvářit strašně realisticky, drsně a zamotaně, jenže u každý druhý scény sem prskal smíchem, kdo pozorně sledoval Walkera v parku byl ochuzen o rádoby překvapivý zvrat, mimo děk Walker je tu opravdu nesnesitelný mamrd, Roden teplouš zamilovaný do dalšího teplouše Johna Wayna, akce ubohá a děsivě sestříhaná, scénář stupidní, herecké výkony komické. Jediný co mě zaujalo byla opravdu povedená scéna s párem ,,nemocných´´ rodičů, to mělo kurva koule a myšlenku a scéna kdy Walker vylíže Veru Farmigu, ale film jako celek je stupidní blábol plný nelogického jednání, scénáristické žumpy a režisérské impotence, ve světě nevydělal ani píču, jen tady to zase parta lidí co mají filmový nároky jak houmlesák na druh kořalky vynesla na 79%, orpavdu se už jen bavim nad vkusem dnešních filmových diváků. Tohle hovno sotva sahá po 40% a tolik by jich taky mělo být v kolonce v pravo nahoře, abych s tim neztratil kurva do píči 2 hodiny života. ()

Hellblazer

Úžasná dvojhodinová jazda, ktorá ani na chvíľu nenudí. Vizuálne orgie ktoré sa slovami nedajú ani popísať natiahnuté prakticky na celú dĺžku filmu. Niektoré scény sa vám zaryjú do pamäti a to predovšetkým kvôli tomu, že Wayne Kramer kašle na všetky zaužívané postupy a rieši to po svojom. Film je plný bizardných postáv od úchylného pedofilného páru až po rusa ktorý sa považuje za Johna Wayna ( mimochodom skvelý Karel Roden ). Paul Walker si po manekýnoch zahral úplne odlišnú postavu a je až neuveriteľné ako skvele sa jej zhostil. A btw ak si myslíte že slovko fuck sa nedá dať skoro do každej vety tak si pozri tento film. Nebyť toho pritepleného konca tak je to za 100%. ()

mat.ilda

Jak vykradený starý klip Breathe od Prodigy, napěchovaný veškerou pouliční lůzou, násilím, střílením a výbuchy, přesto bez náboje, napětí... příště si raději pustím ty milé britské chlapce, aligátora a šváby. ()

jojinecko

Nadupaná akcia plná fuckujúcich drsňákov, má to spád aj gule..Bohužiaľ snaží sa to byť tak maximálne efektné, až je to "preefektované" a tak drsné až je to občas nechcene vtipné a trápne (klzisková scéna)...Dobrý priemer. ()

Natascha

Tak jako čekala jsem to lepší po pozitivních ohlasech. Nic víc než honička za zbraní, i když má pár silných scén (hlavně Joeova manželka a úchylácký páreček). Navíc zbytečně moc natahované. Ale po technické stránce bravurní. ()

rikitiki

Toho malého Rusa musela proklít čarodějnice, už když byl v kolíbce! Má astma, jeho máma: prostitutka, otčím: zfetovaný násilník, který ho nutí dívat se na filmy Johna Wayna, a navíc má kluk před sebou nejhorší noc svého života. ____ Film má zběsilé tempo, svižné vysvětlující flashbacky, hodně sprosté dialogy, brutální násilí a rychle odsýpá. Občas přihodí nějaký obrazový gag (rány po kulkách místo očí na portrétu kovboje vytetovaném na zádech). Jistě, náhody, které svedou jedné noci různé příslušníky podsvětí do nervního boje o jednu zbraň, jsou nereálné, protože je jich příliš mnoho a zapadají do sebe až příliš hladce, ale mě to nevadí. Ten film je ujetá střílečka, která ale nerezignovala na logiku, jen ji využila ad absurdum. Scénář nachází neotřelé nápady a nespokojí se jen s tupým střílením po sobě. ()

honajz

Příběh je vykradený z čehokoliv vás na toto téma napadne. Ruční kamera, filtry, akční střihy - moderní úlitba rádoby akčním filmům. Hodně krve, sprostých slov. A hele, hned se chytí hromada lidí, kterým to stačí, aby filmu dali 80 %. Pane Bože, vždyť to je parodie sebe sama tenhle film, je to směšný jako Amazonky na Měsíci. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/zbesily-utek.html Ve vedlejší roli zlého ruského manžela Karel Roden, ale jinak naprosto zmatený asi thriller plný filtrů, ukradených zbraní, roztřesené kamery a jakéhos takéhos zajímavého závěru na hokejovém kluzišti. ()

anais

Pohádka o dvou dětech, které se musí potýkat se světem brutálních mafiánů, pasáků a prostitutek, pedofilních vrahů, neuvěřitelným množstvím sprostých slov... Je fakt, že než mi došlo, že to byla pohádka, chvíli to trvalo. Skvěle napsané, neustále překvapující, a bohužel i takřka zapomenuté... ()

Roman.Ticka

Kdybych měla hodnotit jen akci a rajcovního Paula Walkera, tak dám za pět, ale jsou tu mantinely, přes které můj vlak nejede. Příliš násilí a krutosti na očích dětí, které to berou skoro jako samozřejmost a denní chleba, bylo na mě moc. Děsí mě tušení, jestli vsuvka dvou pedofilů měla prvoplánový záměr všudypřítomné a všímprostupující ZLO, které nezná hranic, ještě více podtrhnout. Bohužel vědomí o faktu, že je otevřené násilí čím dál normálnější běžná realita, mi na zážitku nepřidalo. Ještě pocit, že ty děti se z tak silného "prožitku" lehce otřepaly a vyspaly bez pozdějších následků, mě šokuje víc než celý antikonformně zaměřený film, který chtěl být možná původně jen nekonvenční. ()

anderson

Kašlem na to, že happyend údajne zráža kvality tohto filmu. To ako sa v ňom s pedofilmi poráta božská VERA FARMIGA je nekompromisné a presne podľa môjho gusta ... lepšie by to nedokázal ani HORATIO CAINE. --- A slovenský dabing televízie MARKÍZA je vynikajúci. (21.5.2010) ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci