Série(3) / Epizody(14)

Fanucci

Abyste si seriál Kancl opravdu užili, musíte pracovat v kanceláři:-) Já to štěstí mám;-) A některé reakce šéfa Brenta, exhibování a ohánění se autoritou, oslavy svátků a narozenin kolegů na které byste se nejradši vysrali, ale musíte je absolvovat...to člověk musí zažít na vlastní kůži:-)) ()

Carlossss

Ricky Gervais si připravil živnou půdu pro svůj novější a propracovanější projekt nazvaný Extras. Nutno uznat, že ta půda je skvěle prorostlá černým humorem, satirou a ironií přesně v takové míře, jaká je potřeba. To pánové Gervais a Merchant umí. ()

Scylla

Dokud je to jen v seriálu, je to skvělá zábava... ale raději si nepředstavovat, jaké by to bylo, potkat takové charaktery v reálu... :)) Kdybych měla porovnat "The Office" s dalším počinem Gervaise a Merchanta - "Extras," vyhrává u mě druhý jmenovaný. ()

maverick10

Tleskam tomuto dilu. Je to trochu narocne a divak by asi neskousnul 352. pokracovani. Takhle to bylo genialni, skromne a musim rict, ze i ze zivota. Rickymu Gervaisovi se povedlo povysit trapnost na umelecke dilo. A co musim vyzdvyhnout, je dokonale mimicke herectvi Martina Freemana. ()

Joe321

Pecka a bojim se, že je to tak jen kvůli Rickymu Gervaisovi. Role Martina Freemana tomu dodává jistou spojitost s realitou, ale stále je to jen slabý odvar hlavní postavy. Určitě: originální nápad, skvělý scénář, humor, ale jak by to vypadalo bez Davida Brenta se neodvažuji odhadnout. ()

Martin741

Mimoriadne slusny serial o modernej dobe z kancelarskeho prostredia, kde stale pracuje dostatocne velka cast obyvatelstva. Najviac sa mi paci ustredna myslienka, ktora znie asi takto : stare dobre /rozumej studenovojnove/ casy su davno tatam, dnes nema nikto v nicom istotu /teda okrem smrti, hehehe ...../, a to plati aj pre kancelarske sily zamestnane v statnej sprave. Hociktore oddelenie sa moze zo dna na den zrusit/presunut kompetencie/poprepustat ....... a v tomto je ustredna myslienka silna, neskutocne silna. Takto kvalitny serial staci uz len osperkovat vhodnymi dialogmi, a kvalitna podivana je hned na svete : 89 % ()

Lischai

Po prvních pár dílech jsem si myslel, že jsou to jen takové absurdní srandičky v zajímavém pseudo-dokumentárním režijním pojetí, ale druhá série tenhle seriál katapultuje mezi mé srdcovky. Nejdřív je to samá ha-ha legrace, ale pak se někdo po krutém vtipu nebo nějakém vztahovém zvratu podívá do kamery a člověk v tom minimalistickém herectví vidí víc emocí a prožitku, než ve většině celovečeráků za 100 minut. Kancl skvěle kombinuje legraci a vážný tón a zahraný je tak skvěle, až je člověku líto, že to u nás moc nikdo neumí. ()

honajz2

Formát je to naprosto geniální a svým přístupem až revoluční. O to hůř, že pak přišla americká verze, která ho zprznila, ale to je jedno, vzhledem k tomu, že britská verze tomu zůstala věrná a skončila včas. A rozhodně se mi líbila, Gervais vytvořil něco opravdu neskutečného a teď už se nedivím, že je to takový kult. Jen mi to humorem sedlo jak kdy a jak v čem. Podrobněji u jednotlivých epizod. Slabé 4* ()

Silverluv

zatim 80% po prvním dílu, hodně originální, pravda :o) ----ale teda po třetím dílu už musím dát plné hodnocení. Ta situace kolem kvízu byla neuvěřitelná!!! :o))) ()

Crawler-D

Úspěch a kvalita tohoto výborného britského sitcomu vězí ve dvou věcech - celkovém stylu a hereckém obsazení. Dokumentární styl spojený se suchým humor a excelentně napsaných "reálných" postavách vytváří nejen výbušnou vtipnou nálož, ale kupodivu se tvůrcům daří na "pozadí" řešit i vztahy. Ne kýčovitě, samozřejmě. ()

ad

Velmi vtipný, i když v podstatě děsivý (minimálně pro mě) seriál, který je velmi netradiční a úplně se mi příčí použít slovo seriál... osvěžující, originální, a místy i dost depresivní... ()

tomtomtoma

Udělat něco nového, nebo jinou cestou, je vždy svým způsobem umění. U tohoto seriálu se to tvůrcům podařilo, i když sám osobně jsem tomu přicházel na chuť až postupem času. Jakousi polodokumentární formou je přiblížen jeden pracovní kolektiv. A to vskutku tak realistickým způsobem, až z toho mrazí. Podobné typy lidí, kancelářské prostředí i kolorit skladníků je v podobných obměnách snad všude. Je to děsivé, i originální zároveň. Díky své formě je toto dílo zbaveno doprovodných zvuků "diváků", což jsem přivítal s povděkem. Hlavní postavou je sebestředný regionální ředitel David Brent (skvělý autor díla Ricky Gervais), který se vyžívá ve svém přesvědčení o nejvyšších kvalitách a největší odbornosti pro řízení kolektivu. Je tu Tim Canterbury (dobrý Martin Freeman), rozpolcený nudností v soukromém i pracovním životě. A Gareth Keenan (skvělý Mackenzie Crook), snaživý blb, pro něhož je jakákoliv funkce posláním. Z dalších rolí: recepční Dawn Tinsley (Lucy Davis), neschopná vyjádřit své pocity, účetní Keith (Ewen MacIntosh), na slovo skoupé hovado, skladník Lee (Joel Beckett), přítel Dawn, šéfová Jennifer Taylor-Clark (Stirling Gallacher), snažící se o vstřícnost, obchodní zástupce Chris 'Finchy' Finch (Ralph Ineson), vulgární oblíbenec s pocitem nadsamce, nový Brentův nadřízený Neil Godwin (Patrick Baladi), ta správná verze vedoucího, a Rachel (Stacey Roca), která se stává cílem nenaplněných tužeb. Pracovní kolektiv je jedna z nejdůležitějších částí našeho života. A zde je nastaveno realistické zrcadlo našich vlastních charakterů, tužeb i počínání. ()

lakikaki

Seriál, ktorému som na chuť prišiel až po šiestich či siedmich častiach... The Office svoju originalitu rozhodne nezaprie - prvú časť som pozeral v domnení, že ide o nejaký strašne divný dokument z prostredia nejakej firmy, nebol som ďaleko. :) (Sorry, ale kto nevidel, nepochopí.) Ricky Gervais je síce geniálny, ale mňa najviac zabíja Mackenzie Crook, ktorý je po celý čas ticho a mimo diania, ale potom niečo urobí alebo povie a ja sa idem popukať. Dal by som hviezdičiek 5, ale za hluché miesta, ktoré sa žiaľ vyskytujú v každej epizóde musím 1 hviezdičku strhnúť. Inak je to však parádny seriál. ()

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - cena (2) - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Ricky Gervais ()

MarekT

Hodnocení prozatím platí jen pro první řadu, která byla na dvou disích vydána v edici Reflexu. Vynikající mystifikace svěrákovských parametrů, až je neuvěřitelné, že mnoho Britů (a jak se tak dívám na zdejší komentáře, i pěkná řádka krajanů) uvěřilo, že se jedná o skutečný dokument. Tohle přesvědčení mě definitivně pustilo po třetí minutě první epizody - reálně to sice vypadá: obecenstvo vypuštěno, dialogy vypadají vážně a charaktery působí civilně, ale přece jen mi přijde, že herci záměrně trošku přehrávají tak, aby se tomu moc nedalo věřit. Stránka castingu je mimochodem vynikající - nechtěl bych nijak urazit slušně se jevící vedlejší postavy, ale tento seriál především táhnou Rick Gervais coby šéf a Martin Freeman coby jeho ne zrovna respektovaný podřízený, které jsem si oblíbil už při sledování pilotu (a minimálně David Brent pro mě navždy zůstane seriálovým klasikem). Jestli 70. létům dominovala osobitost Monty Pythonů, 80. zase mimické a konverzační umění Atkinsona a 90. si zase pro sebe ukradla Jennifer Saunders (objektivně byl Red Dwarf úspěšnější, nicméně názor mám jiný), The Office je zase symbolem tohoto desetiletí - je natolik originální, že ho nemohu snad s ničím jiným srovnávat - zatímco třeba seriály "Black Books" a "IT Crowd" lze postavit proti sobě (co si budeme namlouvat, zahlédneme tam neuvěřitelné množství paralel a vypůjčených vtipů), zde neznám britský produkt podobného rázu. Za zdařilý se dá mimochodem označit i skvělý překlad českých titulků vyrobené ČT (a umístěné i na DVD) - množství odkazů se povedlo na naše poměry převést dobře, dle mě spolu s britcomem "Ať jedí koláče" a výtvory Petra Palouše špička českého překladu. Za první poločas seriálu, stoupajícího díl po dílu směrem ke hvězdám, pět hvězd a těším se na druhou, novější sérii. ()

Pajky3

Trvalo mi to poměrně dlouho, ale nakonec jsem ke sledování britského originálu přeci jen odhodlal. Předně musím říct, že americká verze patří k mým velmi oblíbeným a rád se k nim vracím, takže se ani nebudu snažit vyhnout srovnávání. I to možná mohlo originálu v mých očích uškodit. Seriál má stejné zápletky a běží po stejných kolejích. Britská verze a její humor jen o něco víc staví na trapnosti než na vtipnosti, ale to není tak velký problém. Horší je, že tam, kde americká verze má Michaela Scotta, který je takový dětinský trouba, kterému pořád ještě můžete fandit, tak britská verze má Davida Brenta. Prvotřídního idiota, který nemá jedinou dobrou vlastnost, což z něj dělá postavu, kterou si nedokážu oblíbit. Tam, kde má americká Office jednu z nejlepších seriálových romancí všech dob mezi Pam a Jimem, tak tady nabízí jen slabý odvar v podání Dawn a Tima. A i poskok Gareth podle mě nesahá Dwightovi ani po kotníky. A to všechno je strašně divný, protože ty lepší postavy z těch originálních těží hrozně moc, jen jsou oproti těmhle dotažený k dokonalosti. Jednu věc však The Office nemůžu upřít, díky tomu vznikla americká verze a za to budu vždycky vděčný, i proto na hodnocení trochu přidám. Takříkajíc za nápad. ()

BoXBe

sitcom založený na suché, břitké, britské trapnosti.....a rozesmál spolehlivě (nebrat jinou než anglickou verzi) ()

mortak

Vynikající a velmi zábavná výuka mobbingu a bossingu. Ale asi jen pro ty, kdo je nezažívají každý den... ()