Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

Lima

Jasná inspirace pro ´8mm´, kdy pozdější Schumacherův film nejenže čerpá z námětu, ale dokonce pečlivě opisuje některé scény a výjevy zde. To, co začíná jako upjatá církevní selanka, se změní v působivý náhled do porno branže se starostlivým tátou, který hledá svoji dceru v téhle nepřehledné špinavé stoce. A přerod George C. Scotta je tu fascinující. Z naivního chlapíčka coby křesťansky založeného muže, který zmateně přechází z jednoho porno podniku do druhého a vy úplně cítíte jeho úzkost, do sebevědomého borce, který poté, co dostane lekci, musí změnit svojí pátrací taktiku a vy jenom se zájmem pozorujete, jak s pečlivou důsledností rozplétá stopy, stejně jako o 20 let pozdějí Nicolas Cage. Schrader ve svých scénářích vždycky ťal do živého a obrovský boom porno branže v 70.letech se úplně nabízel pro jeho břitký komentář.__ PS: Upozornění pro Malarkeyho: 70.léta byly všechno možné, jen ne „puritánské“. Po vrcholící sexuální revoluci na přelomu 60. a 70.let se v západní společnosti jelo ve tvrdém sexu zcela naplno a otevřeně, všechna ty grindhouse, půlnoční a ´for adult´ kina plus sex podniky, kterými se to na bulvárech jen hemžilo. ()

choze

Skvělý námět, nápaditý scénář, sedmdesátková atmosféra a spolehliví Scott a Boyle. Ale chybí tomu větší drajv a vlastně mi to noření se do pornoprůmyslu přišlo docela fádní. Obcházet ta místa sám by mohlo být vzrůšo, ale takhle mě ničím nepřekvapily - prostě jen spousta neónů, svolných žen a barevně nasvícených místností, nic šokujícího, ani vytažení snuff karty. ()

sochoking

Hardcore mi neprišiel ani ponurý, ani temný, ani dychberúci, ba ani hardkor. Hlavný hrdina ma ustavične sral svojim neurotickým chovaním, takže som mu ani nedržal palce, ale ani ho nenávidel. Skôr som ho mal vpaži. Dosť som sa divil nad na hlavu postavenými situáciami, ako napríklad, že chlapíci točia porno na motelovej izbe s odostretými závesmi, kde každý okoloidúci sa veselo a zadara môže pozerať na trtkačky a tak podobne. A takýchto mne nepochopiteľných situácií tam bolo veruže dosť. Nuž, filmy v sedemdesiatych rokoch sa točili inak... Chcelo by to remake a to by bolo hviezd viac, pretože napísané to nebolo vôbec zle. ()

SOLOM.

Na tehdejší dobu celkem odvážný kousek, který rozhodně zaujal mou pozornost. I když jsem sice ze začátku musel přežít všechny ty pánbíčkářské kecy – ty vole jak já tohle nesnáším. Jakmile se taťka vydává hledat svou zdánlivě ztracenou dceru, mrkne na film, kde jí klátí dva borci a následně se ponoří do světa porno průmyslu, peepshow a sexshopů – výrazně se zlepšil nejen děj ale i samotná atmosféra. Z modlícího fotříka se stává ranař a hlavně George C. Scott podal velmi dobrý výkon, zdatně mu sekundoval i Peter Boyle. Season Hubley má hezkou tvářičku – no tělíčko žádná sláva – její bývalý Kurt Russell měl vždycky slabost pro pěkné holky, ale asi byl vždycky spíš „dolňák“ (nic proti Goldie, ale ani ona nahoře zrovna moc nevyrašila…). Špinavost, lehká surovost, nahota, dobrý příběh – slušná lehce nadprůměrná kombinace. Remake 8 mm, který se tímhle kouskem nechal inspirovat, mám rovněž rád – asi se budu muset brzy zase podívat po filmech s podobnou tématikou…70% ()

movie

70% Schrader na to jde bez okolků a po vzoru Roberta Bressona i velmi minimalisticky, žádné extra křoví a vše servíruje velmi přímočaře. Calvinista George C. Scott se donekonečna probíra pornoprůmyslovou špínou aby došel zadostiučinění v posledních pár minutách snímků s až katarzním vyustěním, které podtrhuje skvělá hudba Jacka Nitzscheho (ten chlapík byl třída). Ve spoustě scénách jsou znát i vlivy z dospivání Paula Schradera v silně věřící rodině (např. scéna, kdy otec vypíná TV a nadává na brak v ní -- Schrader měl styk s tv / kinem zakázaný a první film viděl až v 17ti letech). ()

• Hardcore ponúka celkom tri odkazy na film Star Wars IV - Nová nádej (1977), konkrétne kalendár v izbe Kristen (Ilah Davis), billboard a predstavenie v erotickom klube. (ancientone)
  • George C. Scott a Peter Boyle mají oba narozeniny 18. října. (Kulmon)
  • Do role Niky byla původně zvažována Marilyn Chambers, avšak produkce tuto variantu zavrhla, neboť podle nich nevypadala Marilyn jako pornoherečka. (MadBigMax)