Strážce duší

Krimi / Mysteriózní
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (více)

Série(2) / Epizody(13)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

Vejrrr

Občas špatný vtip, občas povedený příběh... Viděl jsem zhruba polovinu dílů a 3 hvězdičky jsou možná více než si tohle duchařské krimi zaslouží, ale nevzpomínám na to ve zlém. ()

ArthasKarfa

Moc hezký a napínavý seriál v čele s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou, příběhy někdy vyrůstají opravu ze skutečných základů tajemna a stejně tak rozkrývají často doposud nezodpovězené otázky. Mám moc rád večery u tohoto milého českého seriálu, který svou povahou dokáže nabudit pocit tajemství a záhady i po opětovném shlédnutí. Opravdu nechápu kritiku na tento seriál a myslím, že nejvíce ho kritizují "pseudohistorici", nebo-li amatérští znalci dějin, pro neúplnou historickou přesnost a menší dokreslování skutečností, pro ně mám radu: fakta nehledejte v seriálu, který má bavit a bavte se. ()

H4ku11

Tá konečná forma je hrozná, ale v čase sledovania sa mi páčilo, že vôbec vznikol seriál s takouto témou v našich končinách. ()

Greg25

Tento seriál lze rozdělit na dvě části - na prvních devět dílů z roku 2003, kterým nechybí dobré nápady ani atmosféra a na další čtyři díly z roku 2009, které nemají sice atmosféru, ale jsou poměrně solidní kriminálkou. Zatímco za prvních devět dílů jsem ochotna dát 80% bez přimhouření oka, za další dotočené díly dávám horších 60% - není to sice špatná kriminálka, ale prvním dílům se to prostě nevyrovná. Celkově vzato dávám 70%, je to totiž seriál, který je na české televizní poměry originální, s nápadem a dobře natočený. Oceňuji fakt, že se konečně někdo v Čechách pokusil natočit něco jinak a s nápadem, o to víc mě mrzí hodnocení, myslím, že 51% je přeci jenom trochu nízké hodnocení. ()

JM87

Sakra, tohle nebylo úplně špatný. Ta dvojice k sobě fakt sedí, Vaculík a Norisová sou fajn, náměty jednotlivých dílů taky nebyly špatný, občas to bylo nudný, ale nevypadalo to úplně debilně. Jen to bohužel furt působilo celkem celkem neuvěřitelně, nebylo to správně podaný do toho tuzemskýho prostředí mi přijde... nevim... mělo to potencial... ()

Rumcajs odpad!

Hodnocení po prvním dílu: Příšerné! Nedotažené prokreslení postav, otřesné herecké výkony (Norisová, Hrubešová!!), papírem šustící dialogy, nelogičnosti ve scénaři, otravná hudba... Fuj. ()

Pfff

Hej! Mě se to líbí! Je to zase něco nového mezi českými seriály. Původně jsem se na to koukala z nouze, protože pondělní večerní program toho vážne moc nenabízí, ale příjemně mě to překvapilo. Každý díl má něco do sebe a občas mám i problémy dojít po tom jen do vedlejší místnosti po tmě! ()

Jeremiah

Po několika prvních dílech jsem si říkal - "ono se to ještě rozjede" ... rozjelo, ale směrem dolů. Nezáživné, mizerně zahrané a velice často i ubohé díly trapného seriálu, kde hvězdičku mohu dát jen za pěknou tvářičku Z.Norisové. Silné zklamání. ()

Vilg

V tuzemsku ojedinělý pokus o žánrový seriál. Ačkoliv Norisová přehrává naprosto šíleně a stříhal to a točil asi Střihoruký Edvard, náplní klidný průměr. ()

hazaba

Tak jo, když jsem tenhle seriál viděla poprvé, byla jsem jím nadšená, protože to bylo v rámci českých poměrů něco nového, neotřelého. Teď se mi podařilo zachytit jeden díl a musím přiznat, že po jeho skouknutí jsem hvězdičku ubrala - to, že v rámci českých poměrů to je neotřelé, faktem zůstává, ale zpracování hrubě pokulhává za třeba takovým Maharalem (i když v tohle případě šlo o celovečerák). Nejde o to, že se hodně "kecá" - klasický nešvar spousty nejen českých filmů, ale i některé triky jsou velice ubohé, kamera nic moc a napětí skoro žádné... pravda, soudím na základě jednoho dílu, v jiných dílech je to trochu jiné/lepší. ()

Amplifier

Tenhle styl filmů a seriálů mě velmi baví i proto dávám možná vyšší hodnocení než si strážci duší zaslouží, protože se v seriálu najde spousta nesrovnalostí. ()

patr

Česká "Akta X" se rozjížděla pomalu, ale poslední díly pod taktovkou Dušana Kleina už jsou docela fajn. ()

Gixian

Námětem v rámci českých luhů a hájů dost pokrokové, provedení však strašně selhalo. Ano, Lukáš a Zuzanka jsou velice sympatická dvojice, a ani s jejich hereckým projevem nemám zas až takový problém, ale ty sra*ce co jim do těch dialogů napsali, to nemá obdoby. Minimálně v jednom dílu se autorům podařilo vystavět nebojím se říct čtyřhvězdičkovou atmosféru, blížící se úrovni kvalitnější americké produkce, ale tak jako pokaždé, dříve nebo později to zhatil nějaký totálně dementní dialog, případně podivný dějový zvrat. Tento seriál je pro mne modelovým příkladem nedotažené práce a promrhaného potenciálu. ()

ex.it

Musím uznat, že děj a zápletky byly většinou dobré a u pár dílů bych řekla, že i chvalitebné, ale co trochu tajemna? Napětí ano, to nepochybně nechybělo, ale mám pocit, že buď mám nadpřirozenou schopnost předvídavosti, nebo scénarista nevěděl, že by divák neměl tušit, co je klíčem hádanky, dřív, než samotný hlavní hrdina. Na druhou stranu nepopírám, že pro laika (a tím nazývám i sama sebe), který například o Templářích neví téměř nic, jsou zápletka, záhada i zajímavost velice dobré a usadí ho to do křesla až do samotného konce. Abych pořád jen nekritizovala, tak uznávám, že jsem u každého dílu seděla jako malá a neodtrhla pohled, ale mám pocit, že díl od dílu mi ten pohled šel stranou víckrát a víckrát. Ovšem už jsem se pak ani nemohla dívat na uměle vytvořený výraz údivu slečny Katky a na fešného, ale přitom nesmírně inteligentního spisovatele (a to mám prosím Vaculíka hodně ráda). Hudba se mi líbila a dodala napětí a tajemnosti. Ale i přes to - ne, s takovou by to tedy nešlo, pánové... ()

Don Carlos

Natolik promrhaný potenciál, až to bolí! Díl od dílu horší a horší. Přitom námět byl dobrý a k obsazení jsem také neměl výhrady. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein