Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

blondboss

Jedno z povinných pokračovaní, ktoré si fanúšikovia star trek ságy doslova "vydupali", keďže poslať Spocka do "večných star trek lovíšť" bolo v tom čase nemysliteľné. Leonard Nimoy si s pokojom sebe vlastným zrežíroval vlastné zmŕtvychvstanie uvedomujúc si dôležitosť jeho postavy v tejto sérii. Celkovo ale film nemal veľmi čím zaujať, lebo bol veľmi jednoducho linkovaný s jasným koncom. Každopádne pobavilo. 60 % ()

Lina

Důstojný konec pro starou Enterprise aneb jak se zbavit přebytečné postavy a vrátit se k té původní. Což je asi tak všechno. ()

Little

Po Khanově hněvu trocha zvolnění neuškodí. Poutavě se podíváme do nitra trojlístku Kirk, Spok, McCoy. Atmosféra filmu je až mystická. Zklamáním je pro mě hudba, oproti předchozímu snímku James Horner tvoří bez nápadu. Škoda. ()

Trinculo

Druhý díl "vnitřní trilogie" ve Star Treku. Všechny tři díly (II + III + IV) mají silný environmentalistický podtext. V prvním díle zkoumají možnost obnovení zdevastované planety, ve druhém díle probíhá obnova a zrychlená evoluce kompletního ekosystému. Ta vrátí život Spockovi. Je dobré si všimnout, jak se samotný enviromentalismus ukazuje jako dvojsečná zbraň a to v podobě střely, která sice dokáže oživit mrtvou planetu, ale podku by dopadla na planetu civilizovanou, tak by došlo k její zkáze. Jak ukáže příští díl, úplná obnova není cesta, ale některé problémy se budou muset vyřešit. ()

kishi_SO

pre mna celkom stravitelna cast! Je tu badatelny naznak snahy o modernizaciu vizualizacie a celkom som zvedavy ako sa to bude vyvyjat dalej. Potesilo ma trosku zaoberanie sa Vulkanskou (ty ostrihany na blbecka podle hrnecka) mystikou. A Klingoni (ty v kupacich ciapkach) mi pripadali trosku ako hunsky bojovnici:-) ()

Ziriath

Ve smrti by si měl každý být rovný. I Spock, byť je velice důležitá postava a skoro nikoho by tehdá bez něj Star trek nezajímal. Smrt by neměla být dočasný stav, ze kterého se za týden vyspíte. Jestliže autoři nechtěli mít Spocka mrtvého, v první řadě ho neměli nechat zemřít, nebylo by ho pak třeba neohrabaným způsobem oživovat. Celý tenhle film tak degraduje silný konec Khanova hněvu. I když chápu, že po zveřejnění Khanova hněvu byla Spockova smrt pro mnohé lidi šok a hrozně se na něj zas těšili. No on tady beztak moc není, akorát na koncu v pravé chvíli vyměnili jednoho z mladíků za Nimoye a bylo. Co bylo horší, tak autodestrukce naší milované Enterprajs jenom kvůli....no však uvidíte...To bylo od autorů hodně hnusné. Mimochodem, u závěrečné scény Spockova znovuoživení mně chyběla varhanní hudba a v pozadí sbor zpívající pseudo-latinsky (nebo vulkánsky) a Spock měl vylítnout tři metry do vzduchu, ale to už bych chtěla moc a vulkánci beztak nástroj tak sofistikovaný jako varhany neznaj a nebyli schopni vymyslet. Nebo startovací znělka Windows XP nebo 98 by se tam hodila. Jo. ()

peaceNwar

Tretí Star Trek je schizofrenická snímka. Nie je to ani filozoficky hlboký film, ako bol ten prvý Star Trek, ani akčný trhák, ako ten druhý Star Trek. Takto z toho na konci vybehne celkom nevýrazný film, ktorý nevie, kde sa uchytiť a preto sa v pamäti stratí rovnako rýchlo, ako sa Genesis stvorila a zničila zároveň. Len ma mrzí, že práve v takomto slabom filme musel ten priblblý scenárista obetovať Kirkovho syna. ()

Etherium

Z Originálnej posádky po boku Final Frontiera je to najslabší Star Trek a to je o Spockovi. Nie že by bol Spock zlý, alebo čo, ale celkovo to bolo také pomalé, atmosféra tam je, ale nie šťava, také akoby nasilu (Rozpočet bol tiež dosť slabý na Star Trek fenomén). 70 % S odretými špičatými ušami ()

rigby

Po prvních dvou dílech mi tento přijde vizuálně o stupínek dokonalejší. Bohužel i příběh je o stupínek slabší. V podstatě se zde nic neděje, kromě malého konfliktu s Klingony. Zbytečný díl, o to víc se ale těším na další pokračování... ()

Scaevola

Tak už je to jasné - trekkie ze mne nikdy nebude, ač se sebelépe snažím. I tenhle, ze scénáristického hlediska zatím nejpřístupnější díl, jenž jsem shlédnul ze staré řady, mne neuchvátil dostečně. Cosi se děje a hrdinové zřejmě prožívají velké emoce, ale mne více zajímalo, jakou další grimasu předvede nalíčený Ch. Lloyd a kdo další bude hrát bezpohlavního Saavika, když se velké přednosti K. Alley rozplynuly. ()

PeteBuck

Mne sa tento film veľmi páčil. Nie je síce podarený ako dvojka alebo štvorka, ale stále to šlape, má to čo do seba, typicky startrekovský motív, silné momenty, akcia, vtip. Christopher Lloyd ako klingonský veliteľ bol skvelý. Dvojka zarobila, no tak bolo jasné, že vznikne trojka. Zomrel Spock, tak čo ďalej? Vzkriesime ho. U mňa tento film zahojil infarkt, ktorý som utŕžil na začiatku deväťdesiatych rokov, keď som videl dvojku, na ktorej konci Spock zomrel. ()

kacer4

Kvalita po prvých dvoch dieloch dosť prudko klesla. Berem, že v dôsledku Spockovej smrti sa takmer úplne vytratil humor, ale nemusela sa vytratiť aj nápadistosť a "dobrý" záporáci. Títo boli skôr nemehlá. ()

Fordik

Možná některým se může zdát tento díl bez akce a je nudný, ale já jsem proti. Pravda, třetí díl správně neměl ani vzniknout, ale reinkarnace je to podařená. Nimoy se režie ujal velmi zdatně a triky byly na úrovni. Sice Klingoni tam tak trochu byli do počtu, ale i tak své místo tam měli. Velmi vydařený díl, velmi dobrý scénář a velmi dobrá zábava. 80%. ()

KiJi

Spok´s Resurrection. Pokud tvůrci zamýšleli točit dál, nemohli nechat Spoka ve věčných lovištích. Bohužel třetí díl postupně spěje k nudě, vesmírné souboje bez dramatiky a taktiky ve stylu já dám, ránu ty dáš ránu a uvidíme; Kirk má raději Spoka než vlastního syna (a možná téma přátelství je hlavní linií příběhu); Klingoni tu příliš hrůzu nenahánějí a všichni jsou tak děsně chytří a dobří, až to začne vadit. Ale hlavně že zničí Enterprice. Jako malý jsem jim to nemohl odpustit a to stále platí! ()

mine.slayer

Kdo uvěřil že Spok je mrtev byl bláhový a pošetilý a kdo si myslel že může být člověk snad bohem také:D Díl který ukazuje že přátelství a oddanost jsou někdy více než schopnost oživovat mrtvé planety. ()

Terminator666

Dle mého názoru kvalitní pokračování předchozího dílu. Je zde pár zajímavých zvratů, které mě zaskočili. Velice se mi líbilo, jak se dr. McCoy začne měnit se Spockovou mantrou uvnitř své hlavy. Děj příjemně ubíhá a je zajímavé sledovat, co všechno je schopen udělat pro záchranu přítele. Myslím, že snad každému fanouškovi Star Treku se film bude líbit. ()