Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

Pythonator

Ubozí Trekies moc a moc plakali, když milovaného Spocka ve druhém filmu sprostě zabili a vyhodili v popelnici do nekonečného vesmíru. Pan Leonard Nimoy moc a moc plakal, když tím přišel o roli ušatého mimoně, která ho živila. A tak se pan Nimoy nasral a ujal se sám režie třetího filmu, ve kterém nějakým ujetým způsobem svého milovaného Spocka oživili. Trekies by se se mnou jistě hádali, že to bylo všechno jinak, ale to není podstatné. Podstatné je, že film stojí opět za hovno. ()

the_weaver

Spock režíruje pokračovanie, ktoré je vtipnejšie a neberie sa tak vážne ako Chánov hnev. Kto by to do toho Vulkánca povedal? A duo klingonských veliteľov má tiež sľubný britsko-humorný potenciál!↵  Týmto odľahčením sa dobre vyrovnali s hendikepom jednoduchej zápletky na pozadí tak veľmi béčkovej katastrofy zrodenej z bizarnej premisy Genesis. ()

Chlo0opek

Asi můj vůbec první Star Trek film, takže jsem měl v postavách hokej, ale i tak to nebylo špatný. A když ještě přihlédnem k tomu, že je to z roku 1984, tak po grafické stránce je to vskutku povedené. Při hodnocení přihlížím i k tomu, že je to 3. film a předchozí jsem neviděl, tak nakonec i z tohoto důvodu dávám slabší 4*.. ()

Tomas.Abi

Velké zklamání. Po prvních dvou filmech, které nám snažili přinést zajímavý a komplexní příběh, přichází pouze nuda. Nevybavuje se mi žádná myšlenka či idea, kterou by nám tento film přinesl, o což se většinou Star Trek snaží. Pro mě šlo o příjemnou ukolébavku, u které jsem příjemně prospal odpoledne. Doporučuje 8 z 10 nedělních poobědových spáčů. ()

RoGo01

Proti předchozím dílům rozhodně slabší. Nejvíc mě zaujala typická Shatnerovská bitka. Jednu hvězdu navíc dávám za lávové pole, které by se velmi nelíbilo Anakinu Skywalkerovi. ()

StarFsh

Zrkadlovo otočený dej dvojky postavený na Frankensteinovskom modele. Kirk stvoril syna Davida, David stvoril Genezis, ale nakoniec stratili Mr. Spocka. A tak Kirk v tomto filme stráca syna Davida a Genezis, aby znovu našiel Spocka. David zaplatil za to, že sa rozhodol miešať do remesla prírode svojím vlastným životom, rovnako, ako Dr. Frankenstein. Až na ten pomerne nudný záver odohrávajúci dosť dlho v štúdiu na 20m štvorcových to je zase klasický inteligentný ST film, zo všetkým, čo k tomu patrí... PS: Savik je tak trochu asi retardovaná, lebo v Khanovom hneve nijako proti pochovaniu Spocka na Genesis neprotestovala. Alebo žeby o Katre vedel iba Sarek? Škoda, že sa na tomto filme nepodieľal Nicolas Meyer, mohlo to byť úplne bez logických kopancov. ()

Pe4Ce22

Pozor spoilery. Ze tří do té doby vydaných dílů se jedná jednoznačně o nejslabší kousek nicméně oživení Spocka bylo z hlediska budoucnosti série více než "logické". Jedná se spíše o podprůměrný film, ale budoucnost ukázala, že ho můžeme brát pouze jako překlenovací období k dalším devíti dílům. Takže 3 hvězdy. ()

Sadova302b50

Funkčně nestabilní film, který se vrtne tamhle, pak zase onam, ale nic z toho nedotahuje do konce, což je škoda, protože o dynamickém ději se zde opravdu moc mluvit nedá. Na druhou stranu je tu alespoň pár pěkných replik. Některé efekty jsou na svou dobu velmi zdařilé, jiné momenty a „rekvizity“ celkem úsměvné, leč stále se nejedná o žádnou tragédii. „Stárnoucí" planeta mi přišla zajímavá. Celkem 72% ()

vrch07256732

S odsupom času asi najslabší diel Star Trek celovečerákov ešte s pôvodnou posádkou. Ako bolo spomenuté Spockov návrat si viac menej vydupali trekkies fandovia a podľa toho aj celý film vyzerá. Ústredná myšlienka oživiť Spockovu esenciu ukrytú v Kostrovom tele by asi vydala na 30 min a zbytok filmu je v podstate vata. Natočením svižnej jednoduchej a najmä vtipnej IV Voyage Home si to autori u mňa zase vyžehlili, ale tento film je ozaj pre skalných trekkistov. ()

eva1984

Mě teda film vůbec nudný nepřišel.Myslím,že výborně navázal na Khanův hněv a rozvedl myšlenku Genesis.Klingoni to pěkně oživili a Nimoy asi jako jediný z režisérů dokázal vrátit zpět ten správný startrekovský humor z Tosky.Scéna v baru s dr.Mc Coyem ,který má Spockovou katru a snaží se o vulkánský nervový stisk je skvělá.Stejně tak i kradení Enterprise.A jestli byl někdy natočený film o tom co je všechno možné obětovat pro přátelství,tak je to tenhle. Kirk riskuje kariéru,obětuje největší lásku svého života Enterprise i syna,ale jak říká: ,,Kdybych se o to nepokusil zaplatil bych svou duší."Na dabingu se zase vyřádili,takže doporučuju koukat jedině s titulkama. ()

CaptainPixel

Tak takhle ne, soudruzi. Sarek ani Saavik tohle nezachrani. Kirk to sam vystihl nejlepe: "I have had it." aneb takove akcni nic, nastesti je to jeste porad Star Trek. ()

bkf1

Nejsem žádný trekie, ale po dvojce (Khanův hněv) tohle hodnotím jako jeden ze zcela unikátních kousků světové kinematografické sci-fi tvorby nejen po stránce efektů (v rámci možností doby), ale i po stránce hereckých výkonů, které jsou velmi uvěřitelné. Velmi vzácně dávám 100% a tohle je jeden z těch vzácných případů. Jediné, co mi zvedlo žaludek na nejvyšší možnou úroveň je nový dabing, se kterým tento vzácný kousek uvádí stanice Paramound Network. Tak ubohý dabing jsem neslyšel opravdu hodně let. Jak parta nadšenců, kteří to nadabovali přes víkend. ()