Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Toka

Po opětovném shlédnutí sem se opět utvrdil, že dvojka je hrdým nástupcem jedničky. Ano, první díl má vždy své kouzlo. Ale ty dějové zvraty.. a předvídatelný? No sorry, ale ani omylem. Já sem zůstal, podobně jako po jedničce, pouze koukat na prázdnou obrazovku s neskutečně udiveným výrazem. A když se tohle filmu povede, proč mu nedát 5*? ()

SidneyP

Jednička byla taková upovídaná polofraška, kde se občas objevila nějaká pastička nebo nějaká akce. Jinač to bylo jako sezení s psychologem - pořád se tam dvě hlavní postavy o něčem bavili, já spal, pak nějaký náznak zajímavosti... Ne, bohužel. Další žvatlaní a další spánek. Takže se mi nikdo nemoh divit, že jsem se do dvojky docela nutil. Ale předem jsem věděl, že se mi to bude líbit víc než jednička, protože jsem pár minut z filmu viděl už před pár lety. Někomu se ta - v některých místech až zbytečně přehnaná - brutalita nemusela líbit... Ale copak to nepatří mezi hlavní fakta dvojek? Více zamotanosti v příběhu a více krve. Žádné zklamání se tady tím pádem nekonalo. Ale jelikož mám v plánu se podívat na celou sedmičlennou rodinku Sawových, rozhodně vím, že se konat bude, když vidím ty procentuální hodnocení budoucích dílů. 75%. ()

Hapretor

Víc krve, víc obětí, víc pastí, víc rádoby napětí, víc akce, víc rádoby originality, víc ..., vlastně všeho je tady víc. Tak proč to vůbec nefunguje? Jak říkám: V nejlepším se má skončit. Čili po prvním filmu. ()

Akana

Kredit téhle populární série u mě není příliš vysoký a z toho pohledu dopadla dvojka ještě docela dobře. Není tu nic moc nového. Urputná snaha šokovat rafinovaností smrtících pastí a nečekaným rozuzlením, průměrní a afektovaní herci, troška bezzubého moralizování aby se neřeklo, že tu o nic nejde. Nevím jestli budu pokračovat, další díly na mém názoru těžko něco změní k lepšímu. 50% ()

hEROic

pro masochisty asi fajn, jinak slabe pokracovani vyborneho thrilleru... co se mi libilo, byly odkazy na jednicku... 60% ()

John8

Nemá šarm prvního dílu, ale opět se zabívá zajímavou myšlenkou. Komu se dá a nedá věřit když jde do tuhého, a je-li výhodnější být vstřícný, nebo jen sobecký bastard. Bohužel větší otevřenost, méně stylu a celkově větší akčnost stojí saw 2 jednu hvězdu. ()

GOREGASM

Darren Lynn Bousman přebral štafetu po Jamesi Wanovi se všemi klady i zápory prvního dílu. Epileptická kamera a hektický střih doprovází fyzicky bolestivé pasti, ve kterých se postavičky různorodě věrohodných motivací ocitají, tlupa nevěrohodných detektivů vyslýchá již naplno odhaleného Jigsawa a řemeslně slušně navázaný příběh přes svou nezredukovanou děravost otevře dvířka k dalším pěti nerozmotatelným pokračováním. Herecky je to opravdu slabota, což ale naštěstí Bousman vyváží ne nuceně explicitním gorem, přesto z některých sekvencí vážně zamrazí (injekční stříkačky, brrr). Hutnými zelenými filtry zmasírovanou atmosféru udrží rejža konzistentní až do konce, který si bohužel natluče hubu o logické retardéry (čti scénáristy) a rozhodně nenabídne tak "šokující" závěrečné odhalení jako jednička. Naopak si zpětně zrekapitulujete děj a řeknete si... Chlapi, to snad nemyslíte vážně, ale protentokrát, budiž... 60% ()

helloween93

O třídu horší než jednička, některé postavy jsou nedotažené a konec je dost hloupý a předvídatelný. Pořád jde ale o důstojné pokračování jedničky. ()

domirovec

Jelikož je první díl Saw klasika a každý kdo má hororový žánr alespoň trochu rád jí musel vidět, což znamená že jsem byl velmi zvědavý jestli se takhle dobře bude dařit právě i jejímu druhému pokračování. Samozřejmě jsem věděl že to nebude tak dobrý jako jednička, ale špatný to snad nebude taky.. a taky že nebylo. Saw 2 je totiž za mě perfektní pokračování perfektního filmu a to se cení. Takže ano, film jsem si užil. Skvělá atmosféra, famózní dějový zvrat, fantastické propojení s fantastickým prvním dílem, skvělé herecké výkony, naprosto nepředvídatelný konec a hlavně.. skvělé pasti! :) Sice už to není dílo pana Wana, ale i tak! 4/5 ()

MickeyStuma

Druhý snímek už je, snad očekávaně, zásadnější ve své podstatě drasticky zvrácených šíleností a psychologické hry, ale, chtě nechtě, je v tom znát především motiv snímku „Kostka“ (1997). Tvůrci na to po dějové stránce šli jinak a příběh začali v podstatě jako policejní film. A jak se ukázalo, ve vytvoření postupného psychedelična a nuceného přistoupení na hru, to byla dobrá volba. Počáteční klid se přes postupné šokující zjištění pomaloučku mění v naprostou hrůzu a beznaděj. Mesiášský psychopat Jigsaw ve jménu spravedlnosti svou brutální hrou opět dává šanci nejrůznějším existencím odčinit své hříchy, na které se spravedlnost nedostala. I přes použití nejrůznějších filozofických mouder, v zájmu vzývané spravedlnosti, hra na kočku a myš nevychází z inteligentní dramatizace či skutečného překvapení, ale především z hraničně absurdních situačních schémat ve snaze atmosféru postupně a zásadově co nejvíce zatemňovat. Tvůrčí myšlenka všeho ani nevede k osvětlení motivace ve vytváření zlověstných plánů a jen rafinovaně nutí kličkovat mezi podstatou věci a naprostou zvrácení. K tomu napomáhá neustále se pohybující kamera, přeexponované střihové triky, neogotický soundtrack a již zmíněná naturalistická děsivost. A to tu okrajově přidané také melodrama. ()

JimiH

Výborné pokračování téměř dokonalé jedničky. Bál jsem se změny režiséra, ale jeho styl se Wanovi trochu podobá a má i své nápady. Příběh je tentokrát domyšlenější a je velmi propracovaný stejně jako u jedničky. Konečně po všech nepovedenejch remakech japonských hororů a teenagerovských pseudolekaček pořádný horor. Jen doufám, že trojka nezkazí sérii dobré jméno. ()

kohut

keby to nemalo tak dobry prvy diel, stalo by to za viac. ale domiesit do toho The Cube, zabudnut na sofistikovanost Jigsaw-ovych motivov (hned v uvode necha zomriet dvoch takpovediac nevinnych policajtov), pridat akoze hadanku s umiestnenym kodu k trezoru (ktora bola jasne od sameho zaciatku)... no co povedat. Nefunguje to. Skoda. ()

Yomega

Jak tady píší skoro všichni, na jedničku to nemá ani omylem. Ale zase na druhou stranu jsem čekal mnohem horší zážitek. Jednička neměla v podstatě chybu. Tady už těch lidí bylo moc, bylo to lehce překombinované, ale pořád poměrně originální. Škoda, že i dvojku nenatočil James Wan, myslím, že by dopadla podstatně lépe. Ale i tak solidních tři a půl hvězdičky. ()

farfalino

Opět spousta zajímavých pastiček a to já můžu. Hra je hra, nikdo nesmí z kola ven a hra o život je ta nejzajímavější a nejdramatičtější a proto se nemusíte bát, že by jste se počas filmu nudili. Přeji hezký zážitek. ()

salamandrr

Super snímek stejně jako první díl jsem na konci jen "čučel" s otevřenou pusou....rozuzlení by mohlo přijít dřív a to,že pan polda dělá chybu když neposlouchá muselo dojít každému,ale tohle!prostě exelentní genialita,ale popravdě toho člověka,ketrý tohle vše vymyslel bych pro jistotu zavřel do nějaké cvokárny s dohledem.doporučuji naprosto všem,kterým již násilí nemůžu narušit mravní výchovu ()

Merggie

Celkom dobré pokračovanie. Keby som bol milovníkom takýchto filmov, asi by som dal 5. Bohužiaľ ním nie som, tak som nebol patrične nadšený. Ale strata času to nebola. ()

Barak

Pokračování je samozřejmě slabší - a docela dost. Už to není místnost a pár lidí, teď je to dům a spousta lidí. Přidalo se na brutalitě, která má asi ještě více ohromit a "ubralo se na ději". Nicméně více prostoru dostal Tobin Bell, který, jakožto hlavní záporák, toho využil a dokázal, že je to sympaťák a ještě k tomu umí hrát. Je jasné, že tak šokující pointu, jako tomu bylo v prvním případě, se už vytvořit nepodaří - tvůrci se o to nicméně pokusili a na mě zapůsobila (ne jak ta první samozřejmě), neboť jsem do posledních chvil nevěděl, jak to vlastně skončí. Celé se odehrává na dvou místech - u Jigsawa "v bytě" a nebo v baráku, kde jsou ti lidi zavřeni. Pak je tam taky jedna vedlejší "kolej" (menší spoiler), že tatínek zavřel všechny lidi, co jsou v tom domě, kdysi předtím do basy.. kromě svého syna samozřejmě, který by se nyní měl bát toho, aby ostatní nejzjistili, co je vlastně zač. Nakonec to ale vyšumí kamsi do prázdna a já si uvědomil, že to tam bylo naprosto zbytečné. Je to víc brutální, je tam více pastí, scénář se výrazně zjednodušil a.. je to o dost slabší.... 7/10 ((spoiler) btw, jak je sakra možné, že si ostatní nevšimli toho, že Amanda ani policajtův synáček nejsou nakaženi?) ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)