Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

RedRose

Mnozí tohle považují za vrchol ST filmů z těch původních, ale s tím nemůžu souhlasit. Za nejlepší považuju First Contact. Dvojka je pořád výborná, ale na první díl v mnohém ztrácí, hlavně v atmosféře a příběhu samotném. Obávaný Khan, prezentovaný jako dokonalejší a chytřejší varianta člověka, se vlastně moc neukázal. V podstatě sledujeme přeměnu nadměrně inteligentní bytosti, na afektované vzpurné děcko... Ostatní je fajn, jen vše kolem Khana chtělo trochu víc péče. 69% ()

papadoce

Kapitán Kirk a jeho Enterprise na druhej filmovej misii má na svoju dobu úžasné triky a akciu. Ešte som nevidel zvyšné diely 3 až 10, ale myslím, že by mohlo ísť o jeden z najlepších dielov ságy. Khan je mega zloduch, ktorého kapitán, teda pardón už admirál Kirk pred 25 rokmi nasral. Ricardo Montalban bol perfektný krutý Khan na ceste za pomstou. Každý dobrý film potrebuje parádneho badguya a tu to vyšlo. Taká scéna s červami lezúcimi do ucha, bola krásne odporná až nechutná, mňamííí. Hlavným targetom pre zloducha je získať projekt Genesis, je to zariadenie, ktoré dokáže stvoriť život z ničoho. Admirál sa dozvie, že má dospelého syna o ktorom ani netušil a stretne svoj starý hriech z minulosti. Inak je to už potom klasický Star Trek, hviezdne dátumy, teleporty, lety vesmírom, fotónové torpéda a množstvo cudzích výrazov, ktorých význam nepoznám. A samozrejme pre mňa exceluje opäť Spock. Ja som spokojný. “Nikdy nie je taký, ako by som čakala.” “A čo vás prekvapuje poručík?” “Je taký … ľudský.” “Nikto nie je dokonalý, Saavik.” ()

Jara_II

Kvalitativně oproti prvnímu dílu dost velký úpadek, film je ale více o akci což asi mnohé potěší. Problém bych viděl v jednoduchém ději, ten by si myslím stačil na některou seriálovou epizodu, ne ale na film. Konečná zápletka se Spockem, která ústí i do třetího filmu je skoro až zbytečná, stejně jako celý třetí film. ()

Dinsberg

Bohužel jsem neviděl díl, ve kterém Khan vystupoval, takže mi nebylo jasné za co se Kirkovi mstí. Jeho představitel byl démonický, ale finální akce mi přišla bez šťávy. ()

Elegnor

Khan mi sice neni vůbec sympatickej, ale to nic nemění na tom, že má film spád, zajímavej děj a je to krásně nostalgická vzpomínka :) ()

kubas369

Moje první setkání s starou garnitaturou světa Star Trek je ještě mnohem horší než jsem čekal. Nikdy jsem moc nerozuměl tomu povyku, který je kolem ST, i ty "nové" seriály jako Voyger, Nová Generace nebo Hluboký vesmír devět, nejsou žádná slává ale díky sympatickému obsazení se to dá ještě zkousnout ale to u starý party rozhodně neplatí protože herecké obsazení je neuvěřitelně nesympatické až otravné. Khanův hněv pro mě je jen potvrzením mého názoru na ST jako, že je to druhořadé sci-fi s nevalnou kvalitou a vcelku nekreativní nudnou podivanou. ()

Patches1984

Ale jo, celkem vydařené pokračování. Postavy i jejich představitelé sice trochu zestárli, ale to není úplně na škodu, myšlenka s evoluční zbraní také není úplně špatná. Jen škoda, že záporák nemá nějaké ještě trochu temnější záměry, než jen prostě "zabít Kirka". Ale jinak si na něj stěžovat nemůžu, Montalban se mi líbil i přes to občasné přehrávání. Vrcholem je samozřejmě závěr, za který přidávám dobré půl hvězdičky. 7/10 ()

Stejšn

Nedá se nic dělat, je to přiblblý film. Jedna za vesmírné triky a jedna za hudbu, všechno ostatní je pod psa. ()

subic

Oproti jedničce pokles, na rok 82 mi to přijde atmosférou a triky jako spíš ze sedmdesátek. Na scénu se dostane i kudrnatý blonďáček David, syn admirála J.T. Kirka. Na konci přijde oběť pana Spocka, který se obětuje pro většinu v radioaktivním prostředí jádra pohonu lodi, aby ho zprovoznil a loď mohla rychle odletět od nebezpečí. ()

mrclTV

Khanov hnev je obsahovo poriadne rozriedený, skôr ako jednotný film mi pripomína extrémne natiahnutú epizódu zo seriálu. Celé je to značne priemerné, až podpriemerné a vlastne ničím špeciálne. Ale záver filmu hodnotenie vyťahuje o jednu hviezdičku vyššie. ()

Lweon

Krásna a "šťavnatá" dvojka. Degustácia lahodnej kombinácie tamojších efektov, dialógov, emócií a akčných scén. ()

Tominni

Za mě jednoznačně nejlepší film celé série. Má dostatek hlášek, napětí i emocí - i díky povedenému / smutnějšímu závěru.  Khan tomu přidává ze strany záporného hrdiny, Ušatá Kristie Alley zase šmrncu. Duel Enterprise vs Reliant má prostě koule. Navíc - Byl jsem a vždy budu Vaším přítelem je prostě kult, tady nemůžu jinak než 5* hodnocení. ()

JasonV

Po pomalej jednotke akciou nabitý Khanov hnev, ktorý právom označuje väčšina fanúšikov za najlepší Star Trek film. ()

Fallout

Můj první Stártrek - na ty červíky do ucha nikdy nezapomenu. A Moltabanův Khan je nejlepší záporák ze všech Treků, o tom žádná. ()

Lubakus

Počínaje sqelou hudbou skrz atmosféru a konče parádním záporákem. Nejen nadprůměrný díl startrekovského kultu, ale i velice kvalitní sci-fi, hodné se postavit ve svém žánru vedle mnohem uznávanější , neřku li slavnější počiny. ()

Weirdman

Po mimóznom prvom dieli doletelo toto zjavenie ako z iného vesmíru. Svižné, emočne fungujúce a vizuálne a trikovo na úplne inej úrovni. Síce príbehovo a hlavne filozoficky nie až také silné, ale vo výsledku podstatne stráviteľnejšie (a to aj napriek úchylným kostýmom Khanovej bandy a vôbec celkového slabého podchytenia postavy Khana - seriál som nikdy nevidel)... (▼) ()

DooFooS

Zatímco první Star treck měl perfektní námět a slabší efekty, u druhého dílu to bylo naopak, přesněji, věřím, že námět dobrý byl, ale zpracování do filmového scénáře se jaksi nepovedlo. Nejvíc mě pobavila postava Khana, který byl nadprůměrně inteligentní asi jenom proto, že to o něm několikráte řekl pan Spock, ale ve skutečnosti se choval jako afektované dítě bez zkušeností, což o něm pan Spock také prohlásil. V každém případě pohodový jednorázový snímek, který už asi nikdy nevyhledám. ()

Plague.

Nejlepší film Kirkovy éry. Kostýmy jsou opět startrekovsky barevné, po celý film se něco pořádného děje, fanoušek TOS dostane hodně referencí (hlavně díl Space Seed) a co teprve to finále. Nejraději bych dal 4.5*, ale když si mám vybrat mezi 4 a 5, tak raději 5, aby bylo vidět že je lepší než třeba díl třetí. ()

Metal.God

Pro plné pochopení děje film vyžaduje znalost seriálu. Tu já bohužel nemám. Khan není téměř vůbec představen. Víme o něm jen to, že je geniální genetik. Postupem filmu ale zjišťujeme, že je také šílený a má chuť pomstít co nejvíce lidí. Začátek filmu vypadá skvěle, to se ale někde v půlce obrátí a pokračuje to špatně. Velmi emotivní konec to ale docela zachrání. Oproti prvnímu ději se nám více představí hlavní postavy. Vyskytuje se zde více Spock a dokonce i Dr.McCoy, který ale pořád nemá dostatek prostoru. Do týmu přibude i otravná poručík Saavik. Jinak nám film zase představí skvělou technologii Genesis a docela mě zaujal i Kobayashi Maru test. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)