Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

Movie Gourmet

Děj zajímavější než u Star Treku III ale ne tak vtipný a s tendencemi k parodii jako u ST IV. Zajímavá zápletka leč poněkud jednoduché a nesmyslné chování údajně intelektuálně vybaveného "nadčlověka" Khana v podání Ricardo Montalbana. Jde zde jen a pouze o pomstvu s ne překvapivým koncem. Verdikt: 3* a 75 %. ()

Mikino00

Musím jít s hodnocením takhle nízko, není to tak dobré jako jednička, nemá to žádnou myšlenku a celé to je prostě delší seriálový díl. ()

rsimonyi

Konečně film, který se vrací k duchu původního seriálu a dokonce volně navazuje ne jednu z jeho epizod ve které se objevila postava šíleného a fanatického Khana Zajímavé a překvapivé pokračování Star treku se šokujícím závěrem. Fanoušci Star Treku museli trpět při čekání na Třetí díl, aby se dozvěděli jak to s jejich hrdiny asi dopadlo. ()

JK-Stinger

Přeci jen asi o trošičku lepší než první ST film, akčnější, dynamičtější, nicméně stále ještě dostatečně nudný. Světlé momenty se určitě najdou, ale stále u mě převažuje ten pocit, že by to na takovou epizodní zápletku mohlo být mnohem kratší, stejně jako u filmu prvního (tady je alespoň zápletka o pomstě trochu zajímavější). ()

Lilloos

Obrat k akci mě tedy nepotěšil. První Star Trek mě dostal právě svou uvolněností, zpomaleností a filosofováním, což ale v pokračování nenajdeme. Efekty jsou parádní i dneska a příběh se taky vyskytuje, ale veškeré kouzlo je pryč. Hlavní problém však vidím v tom, že ve mně závěr nedokázal vyvolat emoce (a to obvykle brečím už při smutné písničce). ()

sirien

Ok, odteď maj všechny nový Star Treky o hvězdičku míň. Design té lodi mi přišel skoro realističtější, než u novejch ST, mělo to příběh co nějak začínal, pokračoval a končil a bylo to o tom, co se tam děje a ne o světelné diskotéce. Dokonce to i dávalo smysl, mělo to nějaké ty postavy a tak vůbec. Člověk se asi fakt musí podívat na tyhle staré kousky aby pochopil, co je na Star Treku cool. ()

Rannveig

Z Původních ST Filmů Asi Nejlepší Dílo - Sice Si Nemohu Pomoci, Ale Kirstie Alley Se Na Saavik - Nebo Vulkánskou Ženu Vůbec - Nehodí. Shatnerův Nesčetněkrátý Pokus O Herectví, Raději Rozebírat Nebudu, Abych Tím Nemusel Shazovat Celý Film. Sice Je Tu Toho Ještě Dost, S Čím Si U ST Nemohu Pomoci, Ale To Jsou Spíš Osobní Názory Na Svět ST, A Nehodí Se Abych Tu Jimi Kritizoval Jinak Docela Slušný Film. ()

Akana

Na rovinu: první filmový Star Trek se mi líbil o něco víc, ale chápu, že komu moc nesedí inspirace kubrickovským vesmírným baletem a baží po větší dramatičnosti dává dvojce přednost. 70% ()

char_t

Hodně vzdálené od původního seriálu. Rozhodně lepší, než TOS, ale o chlup horší než první film, přeci jen už je trochu znát, že scénárista ždíme stará témata až na kost. ()

MickeyStuma

První celovečerní snímek 'Star Trek' měřící síly s Kubrickovou '2001: Vesmírnou odysseou' nezůstal pozadu a předčil veškerá očekávání. Jeho úspěch byl zasloužený a tak netrvalo dlouho a vzniklo pokračování. Komorní vyprávění bylo zachováno, i když se zde objevilo i několik menších akčních scén. Tvůrci do děje zasadili padoucha a tak posádka lodi Entepraise má s kým co do činění. Trochu zamrzí, že tu již není tolik efektů jako v předchozím snímku. Tyto věci uchvátili svoji vyzualitou a fantasií. I tak však tento druhý díl nijak nezaostává a svému předchůdci dělá čest. ()

Ydrosten

Oproti jedničce, velký postup kvality nahoru. Khanův hněv je oproti prvnímu dílu více akčnější, svižnější, trikově nabitější - prostě lepší. Mě se tahle změna líbila, Nicholas Meyer to zrežíroval velmi dobře a hudební doprovod také nebyl špatný. Děj celého filmu byl oproti minulému nabitý, filmově efektnější a navíc Khan je naproto dokonalý záporák a Ricardo Montalban si ho zahrál velmi dobře. Digitální efekty se o velký kus zlepšili a bylo to hodně vidět. Kirkova posádka opět nezklamala, akorát mě teda moc nepotěšil ten zatracenej konec :(. Ale celkově je tenhle film o dost lepší než minulý, nudit se u něj rozhodně nebudete a přemírou akce budete žasnout tak, jako já. 85%. ()

RedDuck

Khanova touha po pomstě je ještě úsměvnější, když si vzpomenu jak jsem v seriálu zíral, že ho za jeho zločiny ještě odměnili planetou a krásnou ženou. V tomto díle také Star Trek meets Cheers, takže v roli náhradní kapitánky tu je majitelka baru Na zdraví a sluší jí to. Jinak ovšem nezajímavý film, nebýt emotivního závěru. ()

helloween93

"Throwback Thursday #50" - Jubilejní 50. Throwback a začátek července byl ve znamení Star Treku, tak jako následující 3 týdny. Poté co jsem protrpěl první film, čekal jsem, jaký bude druhý díl. Wise nahradil na režijní stoličce Nicholas Meyer a The Wrath of Khan volně navazuje na jedničku, z Kirka je admirál a Enterprise už nevelí a vrací se jeho dávný nemesis Khan, který je posedlý zabitím Kirka. Na papíře zní Khan zajímavě, ale jde o šablonovitého evil-doera, který se považuje za nadprůměrně inteligentního, ale skočí Kirkovi a Spockovi na každý špek. Vtipné je, že se vlastně za celý film Kirk a Khan nepotkají face to face. Konec v té době musel zřejmě trochu překvapit, dnes už to samozřejmě je jiné, stačí se podívat na podtitul třetího filmu a vše je jasné. :D Ač ani dvojka pro mě není žádné veledílo, oproti prvnímu dílu je tu akce, záporák a mnohem lepší příběh. Viděno na SkyShowtime. 3* ()

panvasik

Vskutku velký posun oproti prvnímu filmu.  Khan je dobrý záporák. Délka byla přijatelnější a člověk se nenudí nebo aspoň já se nenudil. Jsem docela zvědavý co nám nabídne další pokračování, protože je přede mnou ještě 11 filmů, tak snad si to udrží svojí kvalitu a nespadne pod 3* 7,5/10 ()

Vali007

Kam se hrabe Pickard!Kirka mam stejne nejradsi:-)Tenhle film ma stale svoje kouzlo a ani minutu jsem se nenudil a hltal kazdou scenu stejne jako kdyz jsem to videl poprve jako malej kluk ()

Dimo

Mnohem koukatelnější než první díl, bez zbytečné vaty, s již ucházející grafikou, se sloušnou akcí a bez zbytečně nataženého formátu. A třešnička na dortu je výborná hudba, ta nás ale provázela již v jedničce. ()

Barak

Druhý Star Trek je trikově spíše slabší, zato je zde ale mnohem více akce a celkově je i zábavněji pojatý, což je rozhodně schůdnější cesta pro širší publikum.... ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)