Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

LordMysti

Z nových seriálů jeden z nejslabších, i kdyz rozhodně ne špatný! Neviděl jsem sice poslední díly, ale celkově mě Invasion baví pouze "průměrně". ()

sonoluca

Invaze má sice hodně pomalej rozjed (v podstatě jakoby se nic nedělo), v druhý polovině ale tvůrci příšlápnou plyn, děj začne nabírat na obrátkách, karty se míchaj a do finále míří ve vražedným tempu. Velká škoda, že nezájem diváků v USA ukončil tento hodně slibně rozjetej a po dějový stránce zajímavej seriál po první sezóně. A jen tak mimochodem... William Fichtner zase válí! 80% ()

Gardenboy

Príliž naťahovaný dej ... po osmych dieloch neviem preakticky nič nové ako po prvých desiatich minútach ... nečudujem sa, že sa druhá séria netočila. Po dopozeraní musím vyjadriť mierne sklamanie...deja, co by sa za nechet vošlo ale zase na druhej strane sa to vsetko vysvetlilo ... 22 dielov stačí, seriál definitívne dostane 3*. Dobrú noc. ()

Saimon

Po velice vlažném začátku se z Invaze vyklubal jeden z nadprumernych americkych serialu s notnym nádechem sci-fi. Přesně podle mého gusta.**** ()

ecis

Zacalo to velmi dobre, mysteriozne; zahady, nevysvetlitelne javy produkujuce stale viac a viac otazok. Vsetko ale dostane stop po zopar castiach a potom je to uz len o zachrane ludi ako v nejakom katastrofickom filme. Nevravim, ze je to zle, ale ubralo to na mojom poteseni zo sledovania. Stale ale nadpriemerna serialova vecicka, ktorej dava velke + jej samotna dlzka (ziadne scenaristicke telenovela ukajanie "a la Lost & Prison Break"). P.S.: Zaver by som si vedel predstavit bez toho rambo akcneho feelingu. ()

Ceberus

Po ohodnocení třemi hvězdami jsem se pro jistotu poohlédl po svých hodnoceních jiných sci-fi seriálů a v zásadě to odpovídá. Invaze je dobře koukatelná, neurazí a zabaví. Takže porovnání s jinou tříhvězdičkovou sci-fi 4400 je docela přesné - jsou to platné seriály, které se prostě jen nezařadí mezi mé nejoblíbenější. Invazi jsem začal sledovat kvůli obsazenému Fichtnerovi, který hrál skvěle agenta v seriálu Prison Break. Bohužel tady neměl tak zajímavou roli a nemyslím si, že by to bylo tím, že Invaze má jen jedinou sezónu. Tady se hodí další srovnání, a sice se seriálem "V" (invaze mimozemšťanů trochu jinak), který jsem také začal sledovat kvůli hlavní představitelce (známé z Hvězdné brány a Firefly) - ta však na rozdíl od Fichtnera měla napsanou parádní roli. Ostatní herci se mi nijak zvlášť do paměti nevryli. Samozřejmě pokud by došlo na další sezóny, pravděpodobně bych se díval dál. ()

West

Skvělý sci-fi seriál který při každém dalším díle nabírá grády. Velká chyba že nevzniklo pokračování protože jsem zatím neviděl lepší ve svém žánru. ()

Likan7

Je velká škoda, že seriál nikdy nepokračoval a tvůrci nám nepřinesli alespoň nějaký uzavřený dvojdíl nebo televizní film, který by seriál nějakým způsobem uzavřel. Na stranu druhou dokážu pochopit proč Invaze nebyla úspěšná. Na 22 dílů o 40ti minutách je příběh zoufale pomalý a v reálu by byl tak na 15 dílů. Většinu dílů se nic neděje a nebo se to stane až v samém závěru a převážně sledujeme žabomyší válku o děti. Až v posledních dílech a příchodem pana Zury se seriál rozjel a skončil s otevřeným koncem, ale hlavně se ctí. Solidní atmosféra, dobří herci, skvělý Fichtner a jeden nenaplněný potenciál. TO je Invaze... ()

driver005

Po shlédnutí všech 22 dílů Invaze musím trochu přehodnotit svůj prvotní postoj. Po masivním přísunu tříhvězdičkových seriálů jde bezesporu o záležitost na úrovni. Myšlenka, ač neoriginální, je zpracovaná velice dobře jak formou tak obsahem a herecké obsazení zejména hlavních čtyř aktérů nemá chybu. Za alfu omegu celé Invaze však považuji kvalitně vybudovanou atmosféru, jelikož zdaleka ne každý díl je dějově bohatý, a příběh se tak kupředu posouvá velice pozvolna. Tak trochu netradiční a otázkami nabitý závěr možná nebyl to pravé ořechové na konec, ale na druhou stranu - fantazii se přeci meze nekladou, že? :-) 85% ()

lift666

Výjimečné hodnocení.Ale je to tak.Nejdřív pár informací,před mou hlavní řečí.Ten konec mě jaksi naštval,ale pouze v tom,že už není pokračování.Hlavní reč:Původně jsem si myslel,že dám 4 nebo možná i 3 hvězdičky.Ale poslední 2 epizody absolutně předčily předchozí díly,které v sobě měly "jen" průběh.Nedívat se v televizi,kdy seriál uběhne za tři měsíce.Stáhnout si to a dívat se jak je vám libo.Nedivil bych se proto,kdyby to někdo zhlédl během dvou dnů. :D ()

Alojs

Američané jsou nejspíš z jiné planety. Když to v jejich seriálu náležitě nebouchá a střihač si nešlehne obvyklou dávku speedu, dotočí se horko těžko jedna celá série a pak se nakáže poslední klapka. Utrum mají nejenom tvůrci a herci, ale i diváci, kteří si v tom zdánlivém minimu najdou ono vábivé. Invaze byla přesně taková. Nabídla nám emzáky poněkud jinak - žádní dlouhoprsťáci s velkými kukadly rozprašující jedno velkoměsto za druhým, žádné audiovizuální exhibice a opíjení diváka rohlíkem. Škoda přeškoda náhlého konce. Invaze rozvinula téma „návštěvy zvenčí“ nadějně a navíc po svém. Načala to hurikánem, sprškou světélkujících stvoření a následnou nákazou lidí - povinné přeřazení obstarala již tradičně armáda, preventivní opatření a léty ověřená taktika „Zahraj jakýkoli míček do outu“. ***** Bylo to snad poprvé, co si Prima vyhlídla nějaký koukatelný seriál (a zároveň nepocházející z německé produkce). Bohužel, přestože mu sama stanice zajistila obstojnou reklamní kampaň, Invaze se po vzoru zámoří „nechytila“. Jak je dobrým zvykem u sousedů z Novy, i tentokrát si televize podřezala hrdlo nepochopitelnou politikou. Vysadit mocně propagovaný seriál okolo jedenácté noční (ve „víkendové“ úterky a čtvrtky!) a naivně doufat, že se dostaví drtivá procenta – to bylo troufalé a právem potrestané fiaskem. ()

RajCZitko

Invaze, pro mě určitě mnohlem zajímavější než ztraceni. Náměť emzáků :) je pro mě daleko přijatelnější, realističtější. Seriál je fakt super, ale kdyby tolik neprotahovali mezilidské vztahy (nechci koukat na nějaká VKV), tak bychom mohli vědět už daleko více. ()

Krčma

No nevím, nevím. Viděl jsem asi prvních 7 dílů a nemohu říci, že by mne tento seriál nečím zaujal. Abych řekl pravdu, tak jsem ani pořádně nepochopil o co tam vlastně jde. Možná je to dáno i velmi pomalým vyprávěním, kdy se během jednoho dílu prakticky nic nestane a když nějaký vynecháte tak vůbec nemusíte mít strach, že byste pak nevěděli vo co gou. V tom mi to dokonce trochu připomínalo Jihoamerické telenovely. Navíc mne nebyl sympatický jediný herec. Vlastně, když o tom tak přimýšlím, tak nevím proč jsem tomu dal tolik hvězdiček. ()

ewing

Matty to vystihol. je to precenovany serial a po par dieloch to cloveka prestane bavit pretoze asi v kazdej stvrtej casti sa dozvie nieco malo viac o co tam vlastne komu ide. neskutocna nuda. ale pozrel som 18 casti hlavne kvoli tej blondine Mariel, je to proste kus :) ()

Beri

Veľmi pútavé scifi, ktoré svoju kvalitu dokazuje aj bez drahých efektov. Večná škoda, že druhá séria je v nedohľadne(vraj vysoký rozpočet a nízka sledovanosť), seriál mal našliapnuté medzi mojich úplných favoritov. ()

Pai-Mei

Další vydarený sci-fi seriál. Aj keď sa mimozemšťania objavujú v takmer celom priebehu seriálu len v teoretickej rovine, na kvalite to neuberá a hustá atmosféra je dosiahnutá najmä vďaka skvelému scenáru a kvalitným hercom. ()

Brmbolec

Vydarený seriál, ktorého jediným negatívom bolo, že skončil po 1. sérii, kedy to začalo byť pomerne zaujímavé. Je tu množstvo vzťahových záležitostí, ale musím povedať, že mi to nejak nevadilo. Hlavne sa mi páčila atmosféra, ktorá bola pekne vykreslená... 5* ()