Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Gamine

Trochu nadprůměrná detektiva.. tu temnou horskou atmosféru jsem si užívala, konec jako z červené knihovny trochu zklamal. ()

Al90

Premyslim kde se stala chyba...cekal jsem mrazivy triller s dusnou atmosferou,jenze to se nejak nedostavilo,navic ta zaverecna pointa...Jsem zklaman,na dvojku se radeji divat nebudu.. ()

SantaCruz

Atmosféra, námět, výkony a hlavně nádherné scenérie s kamerou na 5 hvězd, mínus dávám za neadekvátní rozuzlení. ()

Cesty timem

Nebylo to špatné. Zajímavá zápletka... Nicméně, když to máte těžké. Já mám Jeana Reno spojeného až příliš s Leonem a Brutální Nikitou od Luca Bessona, což jsem viděl x krát a ještě x krát vidět mohu a tohle mi stačilo asi 1x, možná 2x... uvídíme... kolikrát hodnocení po druhém shlédnutí upravím. ()

MartinNewman

Jean-Christophe Grangé je Francouzský mistr napětí a v díle Purpurové řeky dokázal mistrně vybudovat kriminální příběh zasazen do skvělého prostředí hor, kde může naplno rozvíjet děj plný napětí, tajemna a zvratů s hlavním hrdinou komisařem Niemansem. Povedlo se to přenést dobře i na plátno? Rozhodně ano. Dvě dějové linky, zdánlivě nesouvisejících případů dali filmu ten správný šmrnc, stejně jako představitelé dvou rozdílných policajtů výborně obsažených Jeanem Reno a Vincentem Casselem. Už začátek filmu v podobě titulků s první mrtvolou a zástupci hmyzí říše dává tušit že se divák začíná dívat na tak trochu jinou francouzskou krimi než jaké mohl dosud vidět. Mathieu Kassovitz, který se také spolupodílel na scénáři se chopil i režie a odvedl dobrou práci. Film může stylem připomínat jiné, americké kousky, ale rozhodně bych to nebral jako mínus, nebo slabinu. Celý děj drží dobře pohromadě, i když po otevření hrobky a následném záběru na Nadiu Fares je ledacos jasné, přesto bych na filmu jako celku nehledal nějakou slabinu. Vše drží dobře pohromadě a o nudě nemůže být ani řeč už kvůli hlavním představitelům a prostředí do kterého je děj zasazen. Misterioznost, záhada a jakýsi okultismus který je cítit v pozadí případu je dost silný mix na to, aby se Purpurové řeky stali parádní francouzskou krimi, která kvalitou rozhodně vyčnívá nad průměr. Nakonec dobrých krimi, ještě navíc s dvěma detektivy je jako šafránu, takže dávám rozhodně za 4 a dost uvažuji že změním body na 5. Rozhodně je to hodně silná čtyřka. ()

Vena69

Co se v tomhle filmu jako stalo? Purpurové řeky začínají jako velice temný, mysteriózní, surový krimi thriller, který slibuje pořádnou akci, zajímavé postavy a nepředvídatelný vývoj. Prvních 30 minut sledujete opravdu kvalitní film. Pak se ale něco zvrtne a stane se z toho trochu komedie - velice často se totiž nějaká konfrontace mezi hlavními hrdiny a kýmkoliv jiným (i ostatními policisty) změní ve zbytečně vyhrocenou hádku plnou řevu, nadávek a eufemisticky řečeno neprofesionálního chování. Scéna, ve které Kerkerian (Vincent Cassel) mlátí skinny, působí dost nepatřičně, jako kdyby se režisér rozhodl, že je film pomalý a nenabízí dost akce a musí tam nějakou přidat. (Scénář se prý neustále měnil, takže je možné cokoliv.) Akce je to ale dobrá. Scéna, ve které Niemans (Jean Reno) vytrhne jinému policistovi z ruky brokovnici je ale opravdu trochu moc. A pak taky to, jak si neustále nechává všechno pro sebe - na začátku možná působí tajemně, ale ke konci už je to opravdu otravné. Vyšetřování probíhá, pomalu jsou odkrývány drobné detaily, divák tuší jen málo a pak Niemans všechno vysype z rukávu, protože si to nějak spojil. Příběh samotný je ale docela zajímavý, postavy jsou super - 2 skvělí herci a vztah mezi Niemansem a Fanny jsou asi to nejlepší na tomto filmu. Závěrečná konfrontace je trochu podivná a asi tou nejslabší scénou z celého filmu. 65 % ()

ZelenyPaul

Napínavý, efektní vražednický thriller. Ale co ten konec??? Právě jsem dočetl knižní předlohu a být autorem, tak scénaristovi něco udělám. Změna konce a překombinování zápletky tak, že se nedá pochopit jsou dost závažné prohřešky. ()

Producer

Celkem šílená nuda, nesrozumitelná zápletka s řadou logický nesmyslů. Doporučuji jděte na to ve více lidech, ať si můžete zrekonstruovat jak to vlastně bylo (nebo spíš mělo bý?t). Na konci v rozuzlení se dočkáte opravdu ukázkové kraviny, aneb ani dvojčata nemají (ani jednovaječná) stejné otisky prstů. Klidně si to ověřte na kriminálce. Třeba Vám potvrdí i že ten film je s..... ()

Shadow

Dala bych jim i čtyři hvězdičky, ale tenhle film mě přeci jen nepřesvědčil o nějakých zvláštních kvalitách. Zápletku jsem rozmotala už v polovině filmu a jen jsem mohla doufat, že to Niemans a Max vyřeší tak nějak rychleji. Navíc mi zrovna takovýhle konec nepřipadá nejšťastnější. Ono se běžnému divákovi totiž může zdát, že se pořád nic neděje. Jen sem tam naznačují a pak na něho v posledních pár minutách vychrlí celé hlavní rozuzlení. Nebýt toho trapného konce... ()

Uhložrout

V podstatě plýtvaní tvurčím potenciálem. Kritikům závěru - co jste čekali? Vždyť již pointa literární předlohy je trapná až to bolí! ()

Ywec

Komorní drama, které obsahuje především originální zápletku, která je pořádně zamotaná. Z celého filmu mě nejvíc bavilo samostatné vyšetřování Vincenta Casselse. Jean Reno působí poněkud unaveně, ale jeho role je tak napsaná. ()

bocy

Riadne psycho, mrzačenie tiel, nacistické teórie, genetické experimenty a dvojčatá...všetky predpoklady pre výborný filmový zážitok. :-) ()

Umělec

Závěr vyloženě špatný, zbytek filmu postaven na Jeanu Reno a Vincentovi Casselovi. Všechno natočeno tak nějak na oko, na efekt, ale něco tomu chybí. Herci neslouží ani tak filmu a příběhu, ale spíše je to naopak. Podruhý už bych to vidět nemusel ... 60% ()

sun.eagle

V kvantech podobně laděných filmů tenhle zapadne a v zapomění upadne. Hvězdu srážím za nesmyslný konec, možná jsem ho nepochopil, ale mě připadá jako by najednou došli peníze či se tvurci nevešli do termínu či co a muselo se to dopiplat v rychlosti bez ohledu na nějakou logiku. ()

Perdol

U filmu jsem se celou dobu dobře bavil, to jo, ale vážně se brát nedal. Řekl bych, že žánr je spíš na hranici komedie/parodie, například ta honička vrcholící na stadionu, kdy to dobrou minutu měli k sobě vrah a policista konstantně dva metry, to je jako scéna ze Žhavých výstřelů. Taky choreografie akčních scén s bojovým uměním, naprostá parodie, která v thrilleru nemá co dělat. ()

bramborak89

u tohoto filmu me zarazilo relativne nizke hodnoceni uzivateli... za me jednoznacne 5 hvezdicek, i kdyz jsem asi zaujatej, protoze reno je muj hodne oblibny herec. cely film skvela ponura atmosfera, dobre herecke vykony obou "policajtu" zajimavy pribeh a celkove proste dobra podivana. akorat pravda, ten zaver je moc svizny a odflaknuty ()

NAILBOMB

Dějově vás nenechá v klidu a stále pochybujete, KDO TO UDĚLAL??? konečné zjištění mne mírně nenadchlo.... jedináček by jim asi zkomplikoval kdo bude vrah. ()

Puchyr

Asi nejlepší Francouzský film co jsem kdy viděl ovšem v rámci žánru. Víme že komedie mají asi nejlepší ne světě a proto od thrilleru na rozdíl od Amerického mnoho nečekal. To je mnohdy lepší, nic moc nečekáte.... Zkrátka ten záhadný případ, atmosféra jeho řešení sahající až do nacistického období, ta kamera s jakou natočeny ( akční ) no zkrátka scény s vrahem, jak mu nevidíte do tváře. Atmtosféra je naprosto dokonalá stejně jako scénář a samozřejmě tahouni filmu Jean Reno ( kterému tyto role sedí ) a Vincent Cassel těm není co vytknout. Samotné rozuzlení příběhu mě taky dostalo stejně jako celý film. Tohle jsem od Francie nečekal jen tak dál... ()