Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Mitch645

Velice drsný kriminální thriller, jak je to ostatně u Francouzů normální. Mnohem lepší než celá záplava žánrově podobných amerických blivajzů. Jean Reno je bůh. ()

Leiloo

Myslím, že není správné hodnotit tento film jako napodobeninu jiných krimi thrillerů, film sám o sobě je napínavý, se zajímavým dějem, s úžasnými hlavními herci (Renovo a Casselovo špičkování mě bude bavit pořád) a kazit si dojem porovnáváním s jinými filmy je alespoň pro mě zbytečné. ()

shakeXL

Už sem tady psal x krát že mám hodně rád dobré mysteriozní dramata a tento snímek patří mezi velmi dobré. ()

Randall

Atmosféra? Check. Herci? Check. Příběh? ... Příběh? Ehm, no, on tam vlastně žádný není. Detektivové vyšetřují a vyšetřují, aby vše nakonec vyřešil deus ex machina. To u filmu, který se prezentuje jako krimi, představuje značný nedostatek. Jako kdyby Colombo vyšetřoval vraždu a najednou odněkud přiběhl vrah, přiznal se a zemřel. Na co pak ten dlouhý příběh? I tak to ale není špatný film a stojí za shlédnutí. ()

funesfilm

Famózna hudba. Kamera nezaostáva. Niektoré scény mi však pripomínali okrem iného, francúzku sériu Taxi, či niečo podobné. Inak je film po odrátaní "hluchých" miest pozerateľný až do konca, ktorý sa dá bohužiaľ "prečítať" už skôr, ako k nemu dôjde. ()

bratr_jezek

Rituální vraždy, nesourodá dvojice vyšetřovatelů (jeden ze staré školy, druhý mladý akčňák), záhadná vesnice v horách s elitní univerzitou. Zdánlivě dva nesouvislé případy (vražda profesora v horách a zhanobení hrobu v jiné vesnici) vedou právě tam, do chodeb univerzity, kde si pár jedinců myslelo, že mohou utvořit elitu géniů a ovládat tak "purpurové řeky" genetiky. Vše se trochu zvrtlo a odhalení pachatele je sice průhledné, ale efektivní. ()

Dexies

Film na vysoké úrovni, akce, děj, napětí to vše jsem tu našel, příběh je dynamický, dobře postavený, jen mi trochu neseděla ta lavina na konci, ale jinak jsem měl velmi dobrý pocit a dojem z tohoto dramatu ... bohatá výprava, šikovný režisér a Jean Reno to dělá z filmu velmi kvalitní kousek ... ()

Akatinka

Závěr filmu mi nepřišel bůh ví jaký, ale celý děj a sled událostí, dokonce i motiv mi přijde jako dostačující pro kvalitní detektivní thriller. Celý nápad s univerzitou v zapadákově, která si žije vlastním životem je fascinující.... škoda toho konce. ()

Hanes749

Nadprůměrný thriller, atmosféra skvělá (alespon první hodinu). Jean Reno skvělý a Vincent Cassel také. Ale ten konec! Nechápu co to tvůrci udělali.Celý film skvělý, dal bych 5*, ale ten závěr je oproti zbytku filmu prostě hrůza! ()

Elmont

Když jsem si stahovala Purpurové řeky, nemohla jsem si odpustit úšklebek a poznámku o tom, že Jean Reno opět hraje policistu. Film mě ale opravdu překvapil! Celkem se mi dělala husina při napínavějších scénách. Knihu jsem zatím nečetla, ale rozhodně ji v blízké době vyhledám. Tenhle mysteriózní thriller můžu jen doporučit. ()

Dussanek

Film, který mi první 3 roky svého života unikal z hledáčku. Neznámý název, režie pro mne neznámá, snad jen Jean Reno mne přitáhl jako magnet v předtuše dobré zábavy. A opravdu mne film nezklamal. Atraktivní prostředí zvolené pro zápletku (univezitní škola v Alpách) brutální rituální vraždy výborně pasuje, dvojice detektivů, kteří jsou jako protipóly. Děj se odvíjí svižně a ani na chvilku nenudí, vyžaduje však velké soustředění, kterému je však odměnou výborná detektivka. Kdykoliv mám příležitost tento film shlédnout, tak se rád podívám. ()

andydufrsn

Jj to jsem si filmově pochutnal, i když film není tak temný jako Sedm nebo Sběratel kostí má pořád dost temna na to, aby Vás udržel v napětí. I když pointa příběhu může leckomu připadat lehce přitažená za vlasy pořád se na to dá velice solidně koukat. Reno s Casselem se solidně doplňují a i když tady Reno nemá tolik prostoru jako v jiných filmech tak jej využívá na maximum! ()

Rathe

Parádní mysteriózní film. Je zde naprosto skvěle hustá atmosféra. Jeana Rena považuji za jednoho z nejlepších francouzských herců. Závěr sice není už tak povedený, ale jinak je to naprosto skvělá podívaná. ()

Martazoe

Moc nemůžu přijít na chuť podobným detektivkám. Je to napínavé a Jean Reno je dobrý herec, ale pro mě je to jen průměr. ()

Duston_Movie

Wow. Napätie z vyšetrovania a nezvyčajné no zaujímavé prostredie A konečné spojenie dvoch dejovych línií robia Z tohto filmu podarený film. Jediná nevýhoda bola trošku rýchly koniec tak som to všetko nepobral. 90% ()

kratajirka

Naprosto fascinující krimi drama z překrásného prostředí zasněžených francouzských Alp. Filmu nechybí vůbec nic - sériový vrah, klamající podezřelí, zvracující zápletky a skvělé duo vyšetřovatelů. Jedna jediná věc kazí tomuhle filmu image - finish! Chtělo to trochu víc dotáhnout a otevřít víc hubu divákům. Nicméně dávám plné hodnocení, protože francouzi prostě natočili filmek, který svým způsobem může konkurovat americkým bijákům o murderech. Hore palce. ()

prasecak_cz

Velice slušná detektivka, s prvky mysteriózna. Temná atmosféra filmu prospívá, celkově je kvalita konzistentní, až na konec... ()

Tereza11

Do půlky filmu mi přišel fantastický, s fakt podařenou hudbou a atmosférou, ale potom už mi to to přišlo takové škatulkované a ten konec...tak tam vidím asi největší trhlinu...vyloženě zmaření jinak dobrého filmu... ()