Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

moorks

Snímek podle románu Jeana Grangeho je působivý,brutální a mystický. Ale kvality knihy zdaleka nedosahuje. Kassovitz je trochu patlal, kdyby se držel více předlohy a udělal závěr jako v knize, bylo by to ona. Tak je závěr takový nepravděpodobný. Snímek stojí a táhne dvojice hlavních představitelů Reno-Cassel a krásná Fares jako vražedkyně. ()

pavont

Jeden z najlepsich misterioznych thrillerov co europa vyprodukovala. A co sa tyka vykradaciek, staci si pozriet starcie japonske ci cinske filmy a jeden by sa divil co sa vykradalo. Vratane SEVEN. ()

zurivymlok

Tento film se vyznačuje velmi zdařilou atmosférou. Bohužel, jak už to tak bývá, vše zabilo posledních patnáct minut. Žádný vrchol se nekoná, pouze trapné rozuzlení. Typický příklad, jak může film aspirující na pět hvězdiček klesnout do průměru svého žánru. ()

zekon

Kopie a ještě zmatená. Celý film nechává diváka aby si domýšlel a vůbec sám s problémy doplňoval o co jde. Po trapném finále musí ale každý nabyt dojmu, že to nemělo hlavu ani patu a moc se to nepovedlo. ()

Vikmal

Reno a Cassel jsou vynikající, ale tím to končí, bohužel...Nemůžu si pomoci, ale lepší závěr bych vykouzlil i po 10 pivech, ten na plátně to celé zazdil....Dvojčata, lavina, blbí místní poldové - ještě tomu chyběl Mič Bjůkenen a neštěstí bylo na světě...Škoda...3 hvězdy za Vincenta a Jeana...To Galadriel: Nejsem si jistý, ale jak mohl film z roku 2000 vykrádat něco z filmu z roku 2001? :-) ()

Peršanka

Dost špatenka, některé věci byly zbytečné, třeba rvačka Vincenta Cassela s místními hošany (asi aby uplatnil své kickboxerské schopnosti?) Prapodivné finále na ledovci, kde se zjeví bezprsté dvojče, nedovysvětelené vztahy mezi postavami, prostě eklhaftní maglajs. ()

perw

Tento film jsem viděl již asi 5 x ,a vždy mě na něm něco překvapí. Jedno z nejlepších krimi své doby. Poprvé co jsem si ve filmu všiml Vincenta Cassela a od té doby si ho pamatuju. Film má výtečnou atmosféru a a herecké ýkony obou hrdinů jsou pro mě suprové. Film má fajnou kameru ,režijně je zmáklý tak též dobře, ale pravděpodobně je na tom nejlépe scénář tohoto filmu. Za mě 80 % . ()

D||X

Rozhodně mnohem lepší, než se7en. Od začátku až do skoro konce na pět hvězdiček. Fantastická atmosféra, skvělí herci, mystično. Vše co si jen může člověk přát, ale za ten konec.... za ten podělanej konec by měl někdo uříznout režisérovi, nebo potažmo scénáristům ruce. Tak zprasený konec nemá žádný jiný film na světě. Kvůli konci jasně pětihvězdičkovému filmu dávám 4* ()

Jevablo

Ty čtyři hvězdičky jsou za solidní atmosféru utvořenou působivými scenériemi a drsným ksichtem Jeana Rena. Zbytek (scénář, konec) je tak trochu, ať se to tváří jak chce, béčkový a obtížně uvěřitelný. Dobrá rada - s ničím si nelamte hlavu a nad ničím nebádejte, stejně to nepochopíte...a v závěru se vše pěkně dozvíte. ()

Lukkyn

Atmosférický thriller , který Vás ponoří do dvou zdánlivě nesouvisejících vyšetřování , které krůček po krůčku odkrývají tajemství horské univerzity. Reno a Cassel zaslouží jedničku s hvězdičkou jako dvojice fungují a působí reálně. Samozřejmě škoda konce , který se mi moc nelíbil (mám na mysli tu lavinu) jinak ale nejlepší Renův film a možná i nejlepší francozský thriller jaký jsem viděl. Mohu jen doporučit!!! ()

zero_zelo

tak sem to teda dala po několikátý a pořád ještě si myslím, že je to dobrej napínak francouzskej, kterej mě nijak zasadně neuráží. totožnost s SEVEN sem asi nestihla, docela by mě to zajímalo, co je tam tak vykradený a "vykradene zaber po zaberu". asi sem slepá nebo si musím dát 7 hned teď, dokud mám všechno čerstvý :) konec je teda poněkud tradickej, finále je úplná amerika, ale jinak v pořádku ()

Johgas

Děj a jeho východiska jsou dost přitažené za uši, ale celkově je film napínavý. Poprvé jsem film viděla v kině, zvuk z reprobeden nejen u plátna, ale i za hlavami diváků byl pro mne tehdy novinkou. Film začíná tak, že nejprve slyšíte za hlavou zvuk helikoptéry, potom se objeví letecké záběry míst, kudy helikoptéra letí. Dnes běžná věc, ale tehdy to na mě udělalo obrovský dojem. Herecké trio Reno-Cassel-Fares si hraje na psa a kočku, dlouho trvá, než jim dojde, že jsou na jedné lodi. Líbily se mi i reálie francouzských Alp, člověk by řekl - idylka, ale co se pod idylkou (nebo pod ledovcem) skrývá, pozor na to! ()

chlievik

Hneď od začiatku bolo jasné, že tá ženská (Nadia Fares) v tom má prsty. Neexistuje nič trápnejšieho než prehliadnuteľné detektívky. Také nech sa ani radšej nenatáčajú. Je to len strata času a vyhodenie peňazí. Je to ešte úbohejšie než blbé komédie s idiotom Benom Stillerom, ktorý robí zo seba debila aj tam kde už vôbec totálne nemusí. Kritika je kritika, prepáčte. Niekedy je moja recenzia čistou kritikou, a tak to bude aj v prípade Purpurových riek. Smiešne až groteskne vyznieva vyústenie, že ide o dvojčatá, nič debilnejšieho si nevedia vymyslieť? Stále som viac a viac presvedčený, že musí byť mega ľahké urobiť 99% filmov čo existujú, ak má človek dobrý rozpočet, a 500 ľudí, ktorí na tom makajú. Zasype ich lavína, a o minútu sú už nad povrchom zeme, v pohodičke si rozprávajúc historky, keď ani nedokončia pointu, lebo už idú predsa záverečné titulky? Iba idiot vymyslí niečo podobné. Tento film je len o tom, že je tam Jean Reno, herec pre debkov z davu, ktorý je "vzorom" pre každého tupca, ktorý sa chce tváriť na AKOŽE emocionálneho, záhadného Francúza, fejkovo príťažlivo utajeného a hrubo charakterného, plus aj drsného až brutálneho = to je trapas táto society. Reno mal skončiť s kariérou hneď jak sa natočil film Leon. A Vincent Cassel? Úplne nesexy v neemocionálny pseudo-lámač sŕdc niektorých nezrelých žien, ktorým stačí drsná chlapská povaha s chlapčenskou "neposlušnou" tváričkou, a ktoré nie sú si schopné všimnúť čo i len kúsok mužskej prirodzenej inteligencie a negýčovej normálnej jemnocitnosti. A film? Kde sa odohráva? V horách je univerzita pre nacistov a nacistické deti? No jasné :)) všetko konšpiračné čo existuje hoďme na náckov, aby sme sa vyhli akejkoľvek spoločensko-politickej kritike, robme sa, že konšpirační vrahovia sú vždy len psychicky narušené a v detstve zranené deti, alebo skrachovaní zakopmplexovaní outsideri spoločnosti, a zase len preto, aby žiaden politik, či kráľovský alebo bankársky rod, nemal za ušami aj na verejnosti, a všetko zahaľme do tajuplnej (všetkých ľudí namotávajúcej) mystiky, ktorá divákov odvráti od videnia skutočnej pravdy o reálnom svete, v ktorom žijeme, od pravdy, ktorá je dnes už aj priremerne inteligentným ľudom úplne známa a viditeľná. Film je ešte klasicky rezaný idiociou policajtov, kde priermerný poliš (Jean Reno), je tak tupý, že "niiič neeeviem a necháááápem", a potom postupne a lineárne poskytujú divákovi pochopiteľné fakty, ktoré Reno aj tak neporieši, len sa proste nakoniec prezradia, a tento tĺk je počas celého filmu obletovaný a obdivovaný polišom už na úrovni debility (Cassel), a tých obkolesujú úplní imbecili, ktorí nechápu, ani ako pochodovať v dave raz.. dva... raz a dva.. Proste geniálny Hercule Poirot žiadny, zauzlenie žiadne, jedna imbecilná škaredá mníška, ktorá to celé spolu so svastikou na hrobe zatieni do nepríčetna, potom obdiv kreténa kreténom, naháňačky, striľačky, a nakoniec hlúpe vyústenie pre škôlkarov. Strata času. Vráťte mi 100 minút života prosím, šekom, ďakujem. Môžem otvorene konečne povedať, že 90% filmov klasickej mainstreamovej produkcie majú takúto recenziu odo mňa, sú jednoducho a nijak ináč LEN primitívne, a tak ich už ani nebudem komentovať, len odkážem na tento komentár. Proste je to slabé! Na pokus o konšpiračný film som horko, vrcholne sklamaný. Vlastne, ani nie som sklamaný, je mi to jedno :) p.s. Existuje aj kniha? To som nevedel. Je napísaná pred natočením filmu. Tak potom to nefilmujte, keďže poseriete všetko, čo napíše nejaký spisovateľ. () (méně) (více)

Lakenzi

Když jsem viděl tento film poprvé, tak mě do sebe vtáhl neuvěřitelnou silou a nepustil. Doopravdy thriller jak má být, skvělá atmosféra. Navíc vynikající Reno & Cassel. ()

Otan

Jenom bych kopíroval,protože to přesněji nedokážu napsat,než třeba Galadriel.Pro mne 70%.Fakt škoda konce. ()

mlock

To si zase lidi vybrali jednu modlu, v tomto případě Sedm, a od té doby všechny filmy, kde najdou sebemenší náznak podobnosti, s ním srovnávají a shazují. To už by se nedal natočit žádný další film, kde se děje něco trochu podobného. Naštěstí filmaři se zdejších "odborníků" neptají. Tak co mají ty 2 filmy společného: nacházejí se rituálně zavražděné oběti. Tím jakákoliv podobnost končí. Podle mého názoru je zde použit zcela originální nápad. Až na pár klišé a menších logických vad, kterému se ani zde autoři nevyhnuli, je toto hodně slušný thriller. ()