Fallen_One

Překvapivě dobré! Takhle by to měl dělat každý člověk, kdo se má proč pomstít. A to myslím smrtelně vážně. Všichni dobře víme, jak to se zákony (u nás) je. ()

zette

Celkem solidni kriminalni drama, ktere by vsak bez uzasne Jodie Foster zustalo dnes jiz v zapomneni. Jako jednohubka pro nedelni odpoledne ale funguje film dobre. ()

PROCESOR

Tak chudá malá, tohle by nechtěl prožít nikdo. Že se z ní stane vykonavatel práva a pořádku, můžeme přičíst traumatu, ale závěr, je hodně mimo mísu. ()

Juto

Náladový tón a starostlivo vyvážená dráma premieňa špinavý predpoklad na niečo nečakane elegantné. 8/10 ()

c.tucker

Jodie Foster opět perfektní, věřil jsem jí každý pohyb. Terrence Howard také dobře doplňoval její perfektní herectví. Neil Jordan trochu pokulhaval, ale bylo to celkem ucházející. Děj celkem předvídatelný, ale konec mě naprosto rozsekal (opravdu jsem to to takhle nečekal). Pomalejší tempo a pochmurná atmosféra pro mě bylo velké plus. ()

emo

Veľmi zaujímavo spracovaná téma pomstiteľa so skvelou Jodie Foster a hádam ešte lepším Terrencom Howardom v hlavných úlohách. Záver je sice trošku naivný, ale práve preto sa mi páčil. ()

čidlo

Musím vyzdvihnout filmy tohoto typu pomsty! Hrozně moc mně baví dívat se jak si hlavní hrdinka bere spravedlnost do vlastních rukou 85%! ()

dr.fish

Westernový příběh o pomstě za vraždu milého odehrávající se v současném New Yorku. Příběh svým tématem příliš nelákal a dlouho jsem ho odkládal. Jediné, co ho drželo ve hře byl Neil Jordan, ten mne ještě nikdy nezklamal. Musím říci, že ani tentokrát. Na tomhle filmu by si asi hodně režisérů vylámalo zuby. Mnoho děje v něm není, plyne pomalu a zvolna graduje do skvělého finále. A hlavě po něm zbyde spousta otazníků, a tak to mám rád. Při sledování filmu jsem si častokrát uvědomil, jak dobře je to natočeno (ve chvílích, kdy se zrovna nic moc nedělo). Líbilo, a to velmi. ()

campix

!!! Varování!! Možný výskyt spoilerů. Úvodem bych řekl, že Mé druhé já je hrozná nuda. Děj se odehrává kolem radiové moderátorky Erici Bainové. Navenek křehkou a poetickou dívku změní brutální vražda jejího vysněného přítele a z ní se stává nemilosrdný zabiják, který se každou akcí lepší. Dříve se jí nic podobného nestávalo, ale teď když je zabiják tak vždycky někde potká někoho kdo jí chce oloupit, či tak něco a ona ho zastřelí. Prostě námět mi přijde stupidní. Ale Jodie Foster je super a atmosféra je také občas dobrá. ()

Radiq

Charles Bronson by se divil. Za poměrně tupým českým názvem se skrývá něco podobnýho jako Přání smrti. Ale protože Ch. Bronson už byl celkem dědek a dalšíma pokračováníma Přání smrti si to u mě posral, vítězí u mě J. Foster, na kterou se přece jen kouká líp a taky to bylo líp zpracovaný. Terrence Howard se poslední dobou objevuje v čím dál víc filmech (v roce 2007 stejně jako v roce 2005 se objevil v 7 filmech) a nikdy to není vůbec špatný. Celkovej dojem z filmu je spíše pozitivní a v kariéře J. Foster určitě jedna z těch lepších rolí. Ale po pravdě - vidět to ještě jednou už nemusím. ()

vesper001

Film, který v člověku vyvolá silné emoce. Strach budí nejen úvodní brutální přepadení, ale i skutečnost, že noční můra, ve které se Erica ocitne, není žádné sci-fi, ale situace, do které se může dostat kdokoli z nás. Lítost pak vyvolává nejen hrdinčina tragédie, ale i pohled na to, jak se z krásné, talentované a šťastné dívky stane pod – nezaviněnou – ranou osudu nejdříve traumatem zlomená bytost a posléze vraždící stroj. A výkon Jodie Foster (opět) bere dech, protože její křehká Erica budí ve všech polohách neochvějné sympatie: na začátku si moc přejete, aby jí partnerské štěstí vydrželo, při drásavé scéně, kdy zjistí, že jejího snoubence už pohřbili, zatímco byla v kómatu, s ní hluboce cítíte, a ve chvílích, kdy chladnokrevně odstřeluje násilníky na newyorských ulicích, jí nejenže neodsuzujete, ale držíte jí palce ze všech sil. A odpustit jí dokážete všechno, i jistou nelogičnost děje a těžko uvěřitelný závěr. (více zde) ()

URBAN

Jistý potenciál to mělo jenomže ten se utopil ve výkonech hlavní hrdinky nebo ne ani výkonech, ale je značně nesympatická. Je to jen taková postavička, která přišla odvyprávět příběh. ( 17.8.16/MAC ) ()

Kjůkíí

Jodie Foster jako vraždící bestie? Zajímavé, co všechno se dneska může stát, fakt jsem nečekal, že by byla schopná zabít, maximálně vraha a ne všechny okolo. A policie se konečně ukázala v pravém světle, něco se prostě tolerovat dá, i zabití člověka, když to poslouží vyššímu dobru. Jodie potkat, rozzlobenou, asi bych utíkal co nejrychleji pryč k mamince, uvědomíte si, že potkat někoho takového uprostřed noci, těžko můžete vědět, co člověk udělá. Člověk je tvor nevypočitatelný a nevíte, co se mu honí hlavou, takže bacha, až se budete vracet z nočního tahu do svého bytu. Akorát do role poldy bych obsadil nějakou silnější osobnost než Terrence. Nějakého nabušenějšího negra. ()

Sfinkter

Mé druhé já už působí vážnější silou než Rozsudek smrti. Nepříjemně mě pálila bezmoc jednotlivce dovolat se v davu a stereotypu policejních postupů svého práva na spravedlnost. Jodie si lajzne pořízení zbraně a hořkost po ztrátě přítele jí dovoluje směle čistit město od usedlé špíny. Tempo, syrovost, Jodie. Triple zaručující kvalitní podívanou. ()

bubun

No, dalo se to dokoukat, ale chtělo by to hodně zkrátit, prostříhat, vynechat vypravěčské plus patetické sekvence a zbavit film té vlezlé melancholické hudby, pak by se s přimhouřenýma očima daly dát i čtyři, takhle jsou to slabší tři. ()