Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

stafino

Zombie naháňačka s Willom Smithom a jeho psom Samanthou.. Film nebol až taký zlý, vyprázdnené ulice New Yorku boli dobre spravené, ale film obsahuje zároveň aj veľa nedostatkov typu: -slabo naanimované "zombie" -nedokončený plot twist s Willovou ženou a deckom -slabý koniec filmu. 75% ()

Matamoroz

Potenciál filmu byl dobrý, bohužel jaksi podivně ustříhnutý konec vše pokazil. Mrtvá planeta, vše v rozkladu, osamělý hrdina, trochu komičtí zombíci a střih. Hrdina mrtev, lék nalezen, lidstvo zachráněno, God bless America. ()

katka74

One man show skvělého Willa Smithe. Ohromující vylidněný, divoký New York. Nepříliš povedené postavičky nakažených. Dvě varianty konce, z nichž jedna úplně pokazí předchozí dojem z filmu. ()

Bbbulanek

První polovina mě naprosto pohltila atmosférou. Ta druhá mě pak totálně zklamala vývojem událostí a nelogičností. ()

blazma

Tak nějak nevím, jestli si to hodnocení nepřivlastnila jenom ta jedna nejvíc dojemná scénka se psem, asi každý kdo viděl bude vědět o čem mluvím. Možná to tak je, nic méně celý tento film ve mě zkrátka vyvolal pocit, že tohle je výborný film. Will Smith, jako jediná postava po většinu filmu se musí hodně snažit vyvolat atmosféru a narovinu myslím, že to funguje. Mě teda dostal. Stejně tak si i dokážu představit, že prostě člověk by opravdu zblbnul kdyby se tohle stalo a on by bůh ví jak dlouho strávil sám, mezi ''zombíky''. Bojovat o přežití a zároveň se snažit zůstat při smyslech aby našel lék. Opravdu se nemůžu zbavit pocitu, že tento film ve mě vyvolal spoustu emocí. ()

muti

Mam z toho zmiešane pocity, na jednej strane zaujímavé postapo, avšak postavené na lacných lakačkách ako z béčkových hororov, ktoré nevedia inak. Nevieme síce na koľko je hlavný hrdina príčetný, ale to je jedno kým hľadá liek. Keď ho nájde tak mu odpustite aj vykradacku filmu the village. Alebo nie? ⚖️ ()

Nikolas__

Ty zombies vypadají strašně, konec nebyl moc emocionální, ale začátek, a kamera, herci, postavy - to všechno to tahá na čtyři hvězdy. Na druhé shlédnutí lepší než na první - fakt dobrý. ()

Aniki

Viděl jsem znovu s velkým časovým odstupem a jedna hvězda musela jít bohužel dolů. Příběh osamělého přeživšího zůstal ve fajn módu, ale ti "zombíci", ti tomu dávají. Dalším mínusem je závěr samotný, celé vyprávění se hezky zvolna rozvíjí, nabízí zajímavou zápletku v podobě nečekané návštěvy dalších živých lidí a pak...řízho, jak kdyby tvůrcům došly nápady, projevila se u nich lenost, nebo je to přestalo bavit, nechápu. Takhle necitlivé useknutí si tenhle biják nezasloužil. Hodnocení 3 hvězdy odpovídá, myslím si, tak akorát. ()

wowylgu313

Už je to dávno co jsem na toto koukal poprvé. Jasně doba jde kupředu, vše je dneska vymazlené a efekty a celá ta scéna je "lepší a lepší" ale co si budeme tento snímek se prostě povedl. Přes den klídek, bloudící samotář zarostlým městem. Večer když rouška tmy pohltí ulice se probudí zběsilá monstra ze svého spánku. Má to grády, drama a tempo. Smutný a posléze efektivní konec. Těším se na druhý díl, který byl nedávno ohlášený za zahájený. Zde nedávám čisté 4 hvězdy. Našlo by se tu dost ale, asi a možná. Každopádně zůstaneme u toho kladného. 65% ()

Rychloskot

*spoiler* Docela milé, takový příběh o hrdinovi, který se nedožije svého vítězství. Aby se mi to úplně líbilo, tak bych potřeboval víc vysvětlení, motivací a pozadí, klidně na úkor psa. A nejsem náročný na vizuál, ale tady tedy animovaná zvířátka i obludky vypadaly jako z lacinější počítačovky. Moc zkratkovité, ne příliš zábavné, moc psích scén a nesympatická paninka na konci. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech