Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Mrenka

Nádherný film, který zanechá ránu v srdci, ze které, když se proberete, dostanete další do oka. Jen ten konec mě trošku zklamal a tím pádem jen čtyři. ()

Judhisthira

Eastern Promises mě mile překvapili. Kvalitní komorní drama z ostrého prostředí ruské mafie, které má toho hodně co nabídnout. Hlavně tu máme výborně napsané a především zahrané postavy. Ústřední trojice je nesmírně povedená. Kmotrovský Semjon, který se nakonec neukáže zrovna v nejlepším světle. Zkažený a bezcitný syn Kiril, který má z otce velký respekt a nakonec sympatický řidič Nikolaj, kterého okolnosti zaženou hodně daleko od původního plánu...Zápletka, prostředí a vztah otce se synem je zde velice podobný tomu ve filmu Road to Perdition od Sama Mendese, ovšem Eastern Promises toho nabízej více. Třeba vyobrazení zvyklostí ruské mafie nebo beznaděj a smutný osud prostitutky slušně přidá na atmosféře a věrohodnosti filmu. Kvalitní režie je samozřejmnost. Silná ústřední trojice je doplněna kapku naivní a méně věrohodnou lékařkou Annou, které osud nahrál dítě s umírající matkou a hlavně klíčový deník, ale to už jsem prozradil až moc. S příběhem problém opravdu nemám, ale konec mohl být rozhodně více rozvinut a situace mohla být řádně dořešena. Film si prostě zasloužil ještě nějakou stopáž, necelých 100 minut je na takový snímek sakra málo. Nikoho asi nepřekvapí, že Cronenberg zrovna nešetří nepříjemnými záběry. Detailní podřezávání krků či scéna v sauně rozhodně potěší fanoušky všemožných násilnosti. Východním příslibům vskutku nechybělo k plné spokojenosti a bezchybnému filmovému zážitku mnoho, ale plné hodnocení si nechám třeba pro příští Cronenbergův kousek.80% ()

frankiiee

pacilo sa mi to o dost viac ako Dejiny nasilia.Je tu dobre vykreslene prostredie ruskej mafie v Londyne a v zasade nie je co vytknut. ()

veverysiak

Čo je platné na tom, že herci sú prvoligoví a zaručene dobrí, námet je jednoduchý ale zaujímavý, atmosféra je citlivo vláčna a komorná, keď scenár a spracovanie je podpriemerné, počnúc príliš jednorozmerným škatuľkovaním ruskej komunity, pokračujúc banálnymi až trápnymi zápletkami a nepravdepodobnými situáciami a končiac mojím definitívnym utvrdením o tom, že Cassel je jeden z najpreceňovanejších hercov s absenciou hereckého kumštu, pre jeho práve zdesených fanúšikov odporúčam pozorne pozrieť scénu s opitým synátorom bossa, takže 40%. ()

MUNRO

Velmi solidní film z prostředí ruské mafie,působící v Londýně.Cronenberg je jako vždy velmi osobní,scény jsou syrové a to ději dodává na autenticitě.Oproti předchozím Dějinám násilí je film nabitý napětím od začátku do konce,obsahuje více akce a celkově divák nabývá dojmu,že takhle nějak to ve skutečnosti může být.Casselovi role nevypočitatelného,přitroublého mafiánského synka dokonale sedí,ale absolutní prim v příběhu hraje dokonalý Armin Mueller-Stahl alias boss mafiánské rodiny. ()

Obenny

Film Vás seznámí s ruským podsvětím v Londýně, dokonce Vás zasvětí do systému tetování pomocí nichž se rozdělujete jakoby "hodnost a pozice v zákone". Jedno Vás také napadne a to především radost z toho že s touhle bandou lidí nemáte nic společného :D a pokud ano tak raději jen donášku pizzy. Precizně natočená a dramatická gangsterka z prostředí rusky mluvících pánů. ()

gpx

Díky výkonům herců v hlavních rolích se dá mluvit o mírném nadprůměru, ale jinak to není v rámci žánru nic zas tak výjimečného. ()

Dexter666

Netradičné dejové spracovanie klasickej gangsterskej látky. Cronenberg priveľmi nevymýšľa a vedie dej logickými krokmi ku predu. Akýsi vypustený záver ma však prekvapil, aj keď neurazil. Mortensen aj Watts sú skvelí... Naomi dozrela na naozaj vážne role a presvedčila ma, aby som si vyhľadal jej menej známe filmy. ()

soltak

Doufám, že při druhém shlédnutí hodnocení zvýším. Rád bych to udělal i teď, už kvůli soundtracku, který je výborný, bohužel by to nebylo s čístým svědomím. Zatím pouze 60%. ()

bonovox

Silná a hlavne nesmierne uveriteľná ľudská dráma z mafiánskeho prostredia. Mortensenov výkon je famózny ale hlavným tromfom filmu je pôsobivá a hlavne presná réžia Davida Cronenberga. Maximálne hodnotenie ušlo tomuto skvostu len o vlások. ()

hlob

Mortensen sa narodil na Manhattane, nie v Moskve?! Skvele to zahral chlapik, vtiahol ma do deja. Aj reziser si zamakal ked rozdeloval karty a dozeral na pravidla pocas nakrucania. Kontrast medzi dobrom a zlom, medzi biedou a prepychom, nikomu never,.... no nebyt ruskej mentality takyto thriller si nevymyslis. ()

Kozlowski8

Film o brutálních praktikách východní mafie v Londýně vůči těm, kteří neakceptují její zájmy. Film, na který se dá jednou kouknout, toť vše. Ani má oblíbenkyně Naomi příliš nevyčnívala z průměru. Myslím, že v reálnu by rodina hlavní představitelky skončila jinak. ()

cirkulace

Studené syrové, bez jiskry, bez nápadu a jenom dokazující, jaká je ruská mafie.. Spousta nudných záběrů a nudných vražd.. Jediný Viggo Mortensen umí hrát, ale zbytek tak nějak hraje jen z povinnosti. Navíc má film tak nějak ustřižený závěr. Čekal jsem zkrátka něco víc... ()

miza

Jde s toho až strach co je schopna dělat jedna s nejzakeřnějších mafií světa.Vše v tichosti a ve slovech hl.hrdiny.Já jsem jen řidič..... ()

RyxiraAmy

Působivé, pohlcující a až k zešílení uvěřitelné. Už dlouho mě žádný film tak neoslovil a nezanechal ve mně tak hluboký dojem. Nic nepřidává, nic neubírá. Viggo Mortensen je tady naprosto dokonalý a to, že nominaci neproměnil, je prostě zločin. ()

wray

Rozhodne velmi zaujimavy film... Dalo by sa povedat ze je to taky obycajny gangstersky film (proste co si budeme klamat hlava myslienka nie je nic neobvykle, filmov na tuto temu bolo uz hodne); ale - aj tak je to ine :) Napriek tomu ze tam nie je nasilia extra viac ako v inych podobnych filmoch cele to vyzera realnejsie, uveritelnejsie. Urcite tomu pomaha aj herecky vykon hlavnej postavy (a ostatne postavy tiez nezaostavaju). Natocene v Britanii (pre co mam tiez slabost; kedze som tam zil tak aj filmy mi pripadaju naozajstnejsie) - urcite vyborna vec co sa oplati pozriet. Preco teda nie viac ako 3? Lebo objektivne - az tak prelomovy film to zas nebol. Pekne natoceny film s vybornymi hercami - ano, to uz stoji za zmienku ale k dokonalosti este cosi chyba. ()

jopal

Putave, zrozumitelne, realisticke a hlavne uveritelne. O ostatnom uz popisali ini, nemam co dodat. Vyborna zabava. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie