Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Dm1tr1j

Dobrý plán, malá chyba a film má o hviezdu menej. Keď to Antonymu mohlo prejsť v mlčaní jahniat mohlo aj tu, ale oni nie. ()

Ozzy2

Začalo to celkem slušně....a po 30 miutách film sklouzává do nekonečné nudy, kde výsledek je dopředu jasný aneb "Zrcadlo, pověz, kdo je tu nejchytřejší?" ()

Katcat

Šarmantní Antony Hopkins a arogantní Ryan Gosling společně vytvořili skutečně napínavý kousek. Miluju ten film! ()

PEZ

Presne medzi 3* a 4*. Gregory Hoblit natočil viac-menej štandardný procedurálny film, ktorý stavia na "mega-inteligentnom" a "prefíkanom" záporákovi a jednom dobrom nápade. Tempo je kľudné, miestami by som povedal až príliš pomalé, a síce hudba a kamera ťahajú film vpred, réžia je tentokrát až príliš všedná. Veľkým dielom pomáhajú filmu Anthony Hopkins a Ryan Gosling - nebyť ich dvoch, tak by to bol ozaj tuctový film (ale aj Rosamunda Pike si tu svoju menšiu rolu užíva, len škoda že jej postava nedostala väčší priestor). Výsledok teda troška zamrzí, lebo taký David Fincher by z tohto materiálu spravil úplne topkový film. Každopádne za jedno pozretie tento kus stojí, minimálne kvôli spomínaným hereckým výkonom hlavných dvoch hviezd. ()

Razzor_82

Okamžik zlomu v mém hodnocení mezi třetí a čtvrtou hvězdou. Hopkins je skvělý jenže mohl být více vidět a naopak Goslinga je tam hodně, jenže se zase tak blbě uculuje až je to protivné! Dobré soudní drama, jenže vrah je na začátku jasný. Mám rád takové to pátrání s koncem, kdy je to někdo úplně jiný. Nesmyslná a zbytečná zápletka s Pike a celé to na mě působilo dost fádně. Třeba Případ Collini je pro mě mnohem zajímavější. 6/10 ()

E lan

Velmi povedný film s hlavní negativní postavou šitou na míru Hopkinsovi. Stejně tak Gosling ve své "pozitivní" roli skvěle exceluje od nadutého hajzlíka až po člověka, který neví jak dál se svým životem. Povedené, dobře vymyšlené a celkově inteligentní. Navíc zábavné až do konce:-) ()

sonoluca

Hoblit si udělal další zářez, ikdyž tentokráte dle mého soudu svůj dosud nejslabší (to se asi změní po Untraceable). Může za to scénář, který má sice začátek a konec, ale to co se děje mezi tím není nic víc než vata. Nemít po ruce tak charismatickou dvojku jako je Hopkins a Gosling, kdoví jak by to dopalo. 50% ()

ecis

Zaujimava kriminalka so zaujimavou zapletkou. Ako uz bolo tu viackrat napisane – spolocne zabery Hopkinsa a Goslinga su precizne pathviezdickove zalezitosti, ostatne mi pripadali premrhane a nedotiahnute. Velmi mile prekvapenie s dobrym scenarom a kamerou, vhodne zakomponovanou hudbou, ale troska skripajucou reziou (vedlajsie linie pribehu napr. Willyho a Jennifer - otupuju komplexnost filmu), pri ktorom som si vychutnal excelentny arogantny vyraz Hopkinsa. ()

RajAthen

Variace na Hanibala bez laskomin? Možná, bohužel ve výsledku o zvláštní laskominu nejde. Já si totiž nemohu pomoci, ale celá zápletka mi přišla lehce přešroubená, právnická pointa mě trochu urazila a snaha o nastítění vysokého intelektu hlavního antagonisty častým zabíráním jeho hraní s kuličkami krapet levné. Film zachraňuje obsazení, protože Hopkins zkrátka dává těmhle postavám život a člověk tak alespoň konzumuje v drobných místech i atmosferickou jednorázovou pochutinu se zájmem. ()

Melvej

Ze začátku jsem doufal v nějaký nečekaný závěr, ale jakmile se tam objevily záběry z bezpečnostních kamer, kde byl Anthony Hopkins alias Ted Crawford, je to už celkem jasné a film tak ztrácí spád. Škoda, vypadalo to tak nadějně. ()

ljukyljuk

Hoci tento film nie je nejako dvakrát nabitý akciou a v podstate sa stále len tak "motá" dookola, úplne ma vtiahol a už som len čakal, ako to teda nakoniec skončí. Ryan Gosling hrá skvele, Anthony Hopkins hrá skvele, celkovo sa na tento film veľmi dobre pozeralo. Aj keď to nie je úplne strhujúci zážitok (a za mesiac si možno už len spomeniem matne, o čom to bolo), na jedno pozretie je to fajn. Váhal som medzi 3 a 4 hviezdami, nakoniec dávam 3*, ale veľmi zaslúžené. 70% ()

Brinkley

Okamžik zlomu mě dokázal okamžitě vtáhnout do děje, a to přesto, že jsem jej začala sledovat cca půlhodinku po jeho začátku). Slovní přestřelky Anthonyho Hopkinse a Ryana Goslinga měly šmrnc a nepostrádaly napětí (ano, jsem fanoušek soudniček) a přestože závěr filmu byl poněkud zdlouhavý a pro člověka mírně právnicky vzdělaného nepříliš překvapivý, dialog výše zmíněných borců vše napravil. ()