Bionická žena (TV seriál)

The Bionic Woman

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2007, 8x43 min

Předloha:

Martin Caidin (kniha)

Miguel Ferrer, Michelle Ryan, Will Yun Lee, Katee Sackhoff, Mark Sheppard, Mae Whitman, Chris Bowers, Lucy Hale, Molly Price, Kevin Rankin, Elise Gatien, Thomas Kretschmann, Isaiah Washington, Aaron Douglas, Leela Savasta, Dominic Zamprogna, Chelah Horsdal, Magda Apanowicz, Brent O'Connor, Erin Karpluk, Beth Broderick, Sunita Prasad, Heather Doerksen, Brando Eaton, Charles Singh, Roger Cross, Callum Keith Rennie, Darren Shahlavi, Lara Gilchrist, Ben Cotton, Valerie Tian, Travis Milne, Brian Markinson, Don Calfa, Brian Hallisay, Tracy Spiridakos, Brad Kelly, Michael Benyaer, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Jacob Blair, Reese Alexander, Christopher Russell, Aleks Paunovic, Sean Bell, Aubrey Arnason, Jason Edward Coleman, Julian Christopher, Lee Majdoub, Richard Stroh, Lorena Gale, Reilly Dolman, Malcolm Stewart, Bruno Verdoni, Jacqueline Samuda, Anja Savcic, Tanya Champoux, Conrad Coates, Kurt Max Runte, Juno Rinaldi, Dalias Blake, Graeme Duffy, Roan Curtis

Tento seriál má rozhodně velký potenciál, který ovšem tvůrci ani zdaleka nevyužili. Možná se na to chystali v dalších pokračováních, nebo je to možná ve vyšších dílech, ale díky stávce scénáristů, jenž nedávno proběhla, se tento seriál zasekl na odvysílaném díle č.8, i když je jich natočených 13 z první série. Je to podle mého škoda, jelikož by mohl být velmi zajímavý, jak po stránce dějové, tak i po stránce efektní, jelikož v dnešní době by ty efekty šly udělat mnohem lépe, než jaké v seriálu byly k vidění.(7.9.2008)

V tuto chvíli mám za sebou již 2 díly 1. řady Bionic Woman. Mohu říci, že jsem mile překvapen. Jsem typ diváka, který si rád shlédne SCI-FI. Jsem dlouholetým fanouškem velkých seriálů jako je SG-1, SG-A, BSG, EUREKA,THE 4400 a mnohé jiné. Nyní mohu hrdě prohlásit, že Bionic Woman patří do mé zlaté sbírky také. Pěkné vizuální efekty, pěkný střih. Celý seriál se chýlí k velké zápletce a přítomnost nadčasových technologií mě také přitahuje k dalším dílům. Mohu jen doporučit, myslím, že se chystá velkolepá podívaná.(12.10.2007)

Zajímavý nápad, občas dobrá zápletka, nějaká ta nelogičnost... prostě seriál pro každého. Hodně mi to připomínalo 24, ale ta byla mnohem temnější (což se mi líbí). Myslím, že po technické stránce je Bionická žena dobře natočená, tady bych problém neviděl. Spíš je to celým konceptem seriálu, postavami, prostě mám pocit, že jsem to všechno už viděl a ne jednou. Dřív to fungovalo skvěle, dnes už zřejmě ne. Škoda, že je po osmém díle definitivní konec. Jo a líbila se mi narážka na Heroes :)(6.10.2008)

• c.tucker

Dějově velmi slabé a nedotažené. Hlavní představitelka je v této roli dosti toporná a stylizací prostředí mi to silně připomíná seriál Brutální Nikita. Triky jsou laciné, ale byl z mého hlediska ten nejmenší problém. Vždy lamentuji, když je nějaký seriál předčasně ukončen, ale zde jsem i dokonce rád.(25.4.2009)

• Tommassi3

Celkem slušně nablblé, příliš vážně se beroucí a zvlášť velmi rutinně natočené cosi, co navíc platí za dost co do potenciálu promrhaný remake, s čímž NBC vedle třeba výborného Chucka šláplo do velkého..prázdna.. Tradičně výborného Miguela Ferrera mi bylo dost líto, zato britská hvězdička Michelle Ryan se do podobné role až zoufale nehodí..(20.6.2016)

• - The Bionic Woman (2007) patří mezi množinu předčasně ukončených seriálů kvůli stávce scénáristů, která vrcholila na přelomu let 2007/2008. (NinadeL)