Bionická žena (TV seriál)

The Bionic Woman

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2007, 8x43 min

Miguel Ferrer, Michelle Ryan, Will Yun Lee, Katee Sackhoff, Mark Sheppard, Mae Whitman, Chris Bowers, Lucy Hale, Molly Price, Kevin Rankin, Elise Gatien, Thomas Kretschmann, Isaiah Washington, Aaron Douglas, Leela Savasta, Dominic Zamprogna, Chelah Horsdal, Magda Apanowicz, Brent O'Connor, Erin Karpluk, Beth Broderick, Sunita Prasad, Heather Doerksen, Brando Eaton, Raahul Singh, Roger R. Cross, Callum Keith Rennie, Darren Shahlavi, Lara Gilchrist, Ben Cotton, Valerie Tian, Travis Milne, Brian Markinson, Don Calfa, Brian Hallisay, Tracy Spiridakos, Brad Kelly, Michael Benyaer, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Jacob Blair, Reese Alexander, Christopher Russell, Aleks Paunovic, Sean Bell, Aubrey Arnason, Jason Edward Coleman, Julian Christopher, Lee Majdoub, Richard Stroh, Lorena Gale, Reilly Dolman, Malcolm Stewart, Bruno Verdoni, Jacqueline Samuda, Anja Savcic, Tanya Champoux, Conrad Coates, Kurt Max Runte, Juno Rinaldi, Dalias Blake
  • Crowen

Tak to je podíváná, přátelé. Že to je nuda už tady padlo od spousty lidí, já přejdu rovnou k těm WTF prvkům. Obyčejná mladá slečna příjde při nehodě o obě nohy, ruku a půl hlavy. Když po probuzení zjistí, že nejen že není mrtvá, ale dokonce na sobě nemá ani jizvičku, strašně se rozčílí a všem nadá, jak jí něco tak strašnýho mohli udělat aniž by se jí zeptali. Potom oné tajné vládní organizaci oznámí, že s nima nechce nic mít a s utajovanou technologií a implantáty za 15 milionů dolarů odejde domů. Tajná služba řekne: "Tak jo". Po čase jí to nedá, tak se vrátí a oznámí jim, že když teda má ty nadlidský schopnosti, tak jako bude ten svět zachraňovat, ale všichni budou pískat, tak jak ona zpívá, jinak se urazí a půjde znovu domů. Tajná služba řekne: "Tak jo". No a den na to už jsou v té tajné vladní protiteroristické organizaci jako jedna velká rodina.(6.1.2012)

Tento seriál má rozhodně velký potenciál, který ovšem tvůrci ani zdaleka nevyužili. Možná se na to chystali v dalších pokračováních, nebo je to možná ve vyšších dílech, ale díky stávce scénáristů, jenž nedávno proběhla, se tento seriál zasekl na odvysílaném díle č.8, i když je jich natočených 13 z první série. Je to podle mého škoda, jelikož by mohl být velmi zajímavý, jak po stránce dějové, tak i po stránce efektní, jelikož v dnešní době by ty efekty šly udělat mnohem lépe, než jaké v seriálu byly k vidění.(7.9.2008)

• c.tucker

Dějově velmi slabé a nedotažené. Hlavní představitelka je v této roli dosti toporná a stylizací prostředí mi to silně připomíná seriál Brutální Nikita. Triky jsou laciné, ale byl z mého hlediska ten nejmenší problém. Vždy lamentuji, když je nějaký seriál předčasně ukončen, ale zde jsem i dokonce rád.(25.4.2009)

Zajímavý nápad, občas dobrá zápletka, nějaká ta nelogičnost... prostě seriál pro každého. Hodně mi to připomínalo 24, ale ta byla mnohem temnější (což se mi líbí). Myslím, že po technické stránce je Bionická žena dobře natočená, tady bych problém neviděl. Spíš je to celým konceptem seriálu, postavami, prostě mám pocit, že jsem to všechno už viděl a ne jednou. Dřív to fungovalo skvěle, dnes už zřejmě ne. Škoda, že je po osmém díle definitivní konec. Jo a líbila se mi narážka na Heroes :)(6.10.2008)

• Tommassi3

Celkem slušně nablblé, příliš vážně se beroucí a zvlášť velmi rutinně natočené cosi, co navíc platí za dost co do potenciálu promrhaný remake, s čímž NBC vedle třeba výborného Chucka šláplo do velkého..prázdna.. Tradičně výborného Miguela Ferrera mi bylo dost líto, zato britská hvězdička Michelle Ryan se do podobné role až zoufale nehodí..(20.6.2016)

• - The Bionic Woman (2007) patří mezi množinu předčasně ukončených seriálů kvůli stávce scénáristů, která vrcholila na přelomu let 2007/2008. (NinadeL)