V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

arcticsky

Přiznám se, že ze začátku mne ta rozechvělá kamera rozčilovala. Nicméně záhy jsem pochopil, že se nejedná o klasický film ale o exhibici zvukového mistra. a dlužno dodat - VYNIKAJÍCÍ exhibici !!! ()

LaGomme

Roztřesená sra*ka, kterou můžou vyplodit jen Američani. Dlouho jsem se tak nena*ral, jak při sledování tohodle sra*koidního výplodu choré fantazie. 20% za zvuk. efekty. ()

LukyNike

Hezký film, ale přišel mě trochu nedodělaný, co se týče scénáře. Jinak moc pěkná audiovizuální podívaná. ()

Janko666

Po Temném rytíři nejlepší film roku 2008. Teda aspoň co jsem viděl. A je mi jedno, jesi něco není, nebo je originální, když je to bezmála mistrně natočené. ()

Stanley619

Když se zkříží Godzilla, Blair Witch a něco málo z Vetřelce, vznikne asi tohle. Nenechte se odradit vcelku nudnou první půl hodinou, protože teprve pak se to všechno rozjede. Určitě zajímavá povívaná, ale ne pro někoho komu vadí roztřesená kamera. 75% ()

Nolanofil

Vyzerá to neuveriteľne draho, nato aké to je lacné. Nachádza sa tu pár mrazivých scén a pokiaľ sa niečo deje a myslím tým skutočne niečo deje, je to efektné. Ale všetkého veľa škodí, zbytočná vata vo forme dialógov, neustále sa opakujúce zábery pomocou ručnej kamery, mne osobne po chvíly prestali chutiť. ()

Tunri

Poznatek v průběhu sledování: Už mě fakt štve ta roztřesená kamera, ani debil, ani idiot by při takovéhle katastrofě neustále netočil mluvící lidi. Nevím, co je to za blbej trend, že se všechno točí ruční kamerou. Příšerný, vážně mi to nesedí. Děj vypadá zajímavě, ale postava stojící za kamerou je tak napřeshubu, že mě to nebaví. Polovinu času je obraz mázlý, roztřesený, záběr mimo. Děj se rozjede asi v polovině filmu. Hlas osoby za kamerou a neustálé "Robe, Robe počkej, Robe!" je otravné. Díky tomu si přeju, aby už všichni chcípli. Zatímco monstrum požírá město, týpek za kamerou to hodnotí slovy: je to trochu strašidelný. Zatímco všichni umíraj, nikoho ani jednou nenapadne říct "zahoď kurva tu kameru a utíkej". Hlavně že love story se vyvedla. Product placement dost zjevnej. ()

waits

Zatímco v Blair Witch měl každý (pseudo)dokumentární záběr smysl, v jinak výtečném Rec už bylo veškeré to filmování na pováženou a tady je zbytečně puštěná kamera v řadě záběrů totálním nesmyslem. Holt, tahhle hra na realitu, v tomto případě ve verzi Weird Godzillas:Real Footage, má svá úskalí. Nakonec se veškerá ta třaslavá kamera projednou shlédnout dá, už jen proto, že snímek je krátký a ve střední fázi má docela tah. ()

Standic1

Možná, kdybych se na to nedíval prvně až 7 let po vzniku, tak bych to mu dal hvězdy 4, ale takhle je to za čistý průměr. Čekal jsem super atmosféru, které se mi ale nedostalo. To, že nebylo vysvětleno, kde se monstrum vzalo (což bych strašně uvítal) - no dejme tomu, že nad tím mávnu rukou, přeci jen to je záběr z videokamery a je to bráno z pohledu několika přátel, kteří spolu utíkají a snaží se zachránit... Tak jako tak, to byla v celku nuda, i když monstrum je pěkně udělané :) ()

Hernycztek

Ve většině Found Footage snímcích toho celý film moc nevidíme, ale tady nám ''Monstrum'' ukáží hned po tom, co výbuch přeruší pro mě únavný večírek a ulicí se proletí hlava ''Statue of Liberty''. Překvapením jsou určitě efekty a celková kvalita filmu, protože co si budeme povídat, jaký další Found Footage se těmito faktory může chlubit? Hlavní monstrum je hrozivé a ty malé potvory bych rozhodně taky potkat nechtěl. Co mě ale zaskočilo. Jak mohla ta žena, která byla několik hodin skrz na skrz prošpikovaná železnou tyčí, sprintovat k helikoptéře jakoby nic. A přišel mi nelogický pád helikoptéry, které se skoro nic nestalo. Všude jinde by po dopadu vybouchla, kord z takové výšky, no tady všichni (nečekaně) až na pilota vyvázli bez zranění. Ale ani tyhle dvě lehce nelogické situace mě nepřiměly nedat plný počet. ()

TheSpearCZ

Parádní efekty, skvělé hlavní postavy, super triky a neskutečná vizuální stránka filmu... to všechno a ještě mnoho více přináší tenhle famózní Found Footage film, který má všechno co Blair Witch chybí. Lepší 4* ()

kluk z Na

Ten začátek, kdy všichni řešej na kameru kdo s kým spal a nespal je až trapnej. To co přijde posléze je otočka o 360°. Dobrá atmosféra. ()

embecka

Cloverfield som si pozrela oveľa neskôr ako celý zvyšok planéty a oplatilo sa. Keď na to pozeráte ako na film z roku 2008, tak je to úplne ok. V súčasnosti vás už téma nevydesí a celkové spracovanie neohúri, ale voľakedy by som z tohto filmu bola úplne nadšená. ()

Flopik

Konečne som sa k tomu dostal a som nadšený. Viem, že veľa ľudom vadil found footage štýl ale ja to považujem za skvelý nápad hlavne pri takomto druhu filmu. Začiatok je troška nudnejší ale ako náhle začne ničenie mesta je to nekončiaca akcia. Monštrum samotné bolo skvelé , postavy ma bavili a koniec výborný. Ja nemám čo vytknúť , možno tak to žeby som rád vedel viac o tej veci. Ale inak za plný. ()

sNeDy

Ano, ano. Tleskám, smekám, klaním se. Na tomhle filmu není důležitý to, co se ne úplně povedlo (už přede mnou zmíněná logika natáčení v adrenalinových situacích nebo mrakodrap nakřivo), ale to co se povedlo. Vizuální koncert a skvělý zvuk vytváří atmosféru, která by se dala krájet a drobné chybky na tom nic nezmění. Cloverfield přinesl odpověď na otázku jak by vypadal katastrofický velkofilm bez vysvětlování, hrdinné armády a happy-endu. Vypadá skvěle a já už mám jednoho kandidáta na můj osobní film roku 2008. ()

Ulrich

Film ma uzasny napad a skvele technicke zpracovani. Tady bych se, narozdil od Blair Witche, kde slo JENOM o ten napad, nebal mluvit o reziserskem umeni, kdy jsou sceny niceni, kazde mihnuti se monstra mezi baraky ale i dialogove sceny (telefon s matkou) natoceny presne tak, aby byly co nejpusobivejsi. Ano, kdyz si clovek odmysli, jak je to natoceny, jde opravdu "jen" o klasicky monster film se vsemi dobrymi i spatnymi klise, ale jeho zpracovani ho povysuje nad zbytek podobnych zanrovych filmu. Jedina skoda je jen ta, ze je to opravdu film jen na jedno zkouknuti. Podruhe, kdy uz clovek presne vi, co se stane uz to zkratka neni ono. ()

Šmoula

Musím bohužel podotknout, že nesdílím nadšení tak 90% uživatelů, kteří videli tento film. Již po 5 minutách mě začala bolet hlava a to z ztřesoucí se kamery. Vlastně máte 2 možnosti. Ta první je sledovat titulky, nebo se koukat na film, jelikož u tý třesoucí kamery se moc dobře oboje dělat najednou nedá. Naštěstí tam moc rozhovorů nebylo, krom samotného začátku, kdy čekáte na nějakou tu akci. Celej snímek je aspoň velice dobře ozvučen, zvláště pak scéna, kdy se rozpoutá střelba ze strany armády. Co se týče hororových scén, nepřipadaly mi nějak, že by se člověk bál. Jo a abych nezapoměl na naše monstrum, které mělo být konkurencí Godzilly....nic moc. Ničit teda umělo solidně, ale zase ze sebe plive nějaký potvůrky jako třeba v Válce světů nebo Vetřelci. Celkové hodnocení zní asi nasledovně: kamera = bolest hlavy, zvuk = super, děj = ušel....40% ()

Betmän

Ty jo, a zrovna Manhattan... Tu autenticitu pro mě bourá právě to, že ať už odkudkoliv něco leze z moře nebo padá z vesmíru, žene se to přes Central Park a taky to, že postavy umíraly v pořadí, který stanovily filmy jako Vřískot. Za to bod dolu. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)