V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

72Nihlus

Keď sa tento film skončil, ostal som sedieť v kresle s otvorenou hubou, neschopný akéhokoľvek slova a teplota môjho potu sa blížila 0 stupňom Kelvina. Mimoriadne silné a mrazivé využitie Blair Witch kamerového štýlu do temného nekompromisného blockbusteru. ()

rosta.k

Ač nejsem příznivcem katastofálních nebo hororových filmů musím přiznat že MONSTRUM mě chytlo.V prvé řadě musím ocenit kameru,je tak přirozená jak kdybych to točíl sám.V tomto filmu jde hlavně o kameru ,vizualizace ,efekty či zvuk ty dělají tento film výjmečným zážitkem.Příběh je sice pruhledný ale atmosféra vas pohltí. ()

Kubi

Za co mě trestáte? To si nezasloužím. Bolí mě z toho filmuu hlava a to myslím vážně. Z toho debilní nápadu s kamerou, jak se to pořád pohupuje a kroutí. Polovinu filmu kamera čumí do země, takže vám zbyde audio, ve kterým ten debilní kameraman má jednu magorskou otázku za druhou. Co se to děje? A co to je? A co to bylo? Ten nápad musel vymyslet idiot. Scénář taky žádná sláva. Jediní, co je na tomhle filmu k vidění jsou efekty. Ty alespoň za něco stojí, ale jinak je blbost. ()

kacenkin

Ty tři dávám za ten námět, takovej film mi chyběl.....oživit monstrum z HalfLife to je super.....ale absolutní megaúlet je to, jak tu horu masa nedokážou rostřílet tak silnými konvenčními zbraněmi :'( to mohl vymyslet jen debil..... ()

BranuliQ

Ten film bol veľmi dobrý, tuhla mi pri ňom krv v žilách, behal mi mráz po chrbte, no proste diali sa mi všetky tie veci, ktoré sa človeku dejú keď pozerá dobrý horor. Ale predsa je niečo, čo mi nedovolilo dať tomu aj piatu hviezdičku, no neviem presne povedať čo, možno aj ten stupidný záver, neviem fakt neviem. ()

BEHEMA

Je to docela podobné Záhadě Blair Witch, a to se mi líbí. Nápad s kamerou byl úžasný, monstrum se mi líbilo, a vizuální efekty byly výborné. Líbilo se mi, jak to herci perfektně zahráli. Super. :) ()

jujask

Otrepaný príbeh mesto, potvora ktorá sa objavila od neviem kadiaľ, polícia, armáda, zničene mesto a boj o prežitie. Len okorenené stovkami malých hnusných beštií . Teraz je to pre zmenu z pohľadu zabávajúcej sa mládeže bojujúc o svoj život a záchrana krásnej priateľky. Je to katastrofa 3* len preto že to bol celkom dobrý pokus. ()

-krusty-

EHF: CLOVERFIELD je katastrofický film, který se snaží na to jít od lesa....prostě trošku jinak. Nemá smysl neustále poukazovat na využití "blair witch" kamery, která a) není příjemná divákovu oku a b) je nesmyslná, poněvadž ve vypjatých situacích by každý spíše hodil nohy na ramena a na kameru se vybodnul. Příběh je vystavěn celkem obstojně, přesto mi vadí pár věcí. Naprostá absence normálního lidského (rozuměj: podlého) chování. Tím pádem vítězí opět americká uvědomnělá dokonalost. A ruku v ruce s tím jde výběr herců, protože větší počet krasavců a krasavic byl snad už jen v TWILIGHT... A příšera samotná se taky nijak extra nepovedla, přesto je alespoň opravdu originální. Ne, dnešek mi opravdu nějak nesednul :-) ()

Archangel_P

Musím říci, že to bylo asi o 95 % lepší než ta zvratka se stejným českým překladem, kterou jsem komentoval posledně. Monstrum bylo párkrát dokonce i vidět a vypadalo na to, že by mohlo skutečně na Manhattanu způsobit nějaké škody na majetku. Při evakuaci obyvatel New Yorku sice mohl vrtulníkem vyletět do výšky dostačující k tomu, aby je monstrum o několik okamžiku později z oblohy nesmetlo, ale to už je problém dispečinku letového provozu do jaké letové hladiny vrtulník zařadí. Celkem vtipná byla poté i celá poslední zhruba půlhodina filmu, kde ulicemi New Yorku jako laňka pobíhala Beth s pneumotoraxem a dle polohy kovové tyče i s poškozením srdce. Během celé apokalypsy odcházela nebo se vybíjela veškerá elektronická zařízení, samozřejmě, až na kameru, kterou (jak už bývá u podobných filmů zvykem) v rukách třímá gyroskopicky nestabilní člověk s Parkinsonem a obrnou. Celkový dojem z filmu je ale u mě víceméně kladný. 75 % ()

pyromantik

Odmysliac si nelogickosti vyplývajúce z found footage štýlu kamery, ktoré určite berú minimálne jednu hviezdu, tak inak to bolo slušné. Klaustrofóbia aj agorafóbia funguje na plné obrátky, napínavé je to ako guma na trenírkach (v dobrom význame) a zvukové efekty sú naozaj podmanivé. Miestami som si zaspomínal na Cameronových votrelcov, miestami na Rec a to hodnotím tiež pozitívne. Išlo hlavne o zobrazenie apokalyptickej beznádeje a posledných chvíľ hlavných hrdinov, a to sa podarilo. Takže slušný zážitok. ()

terraxCZ

Tento film mě oslovil jako málokterý, nápad je dobrý a mě se líbí více než třeba Godzila. Na filmu nejvíce zaujme kamera, která je ve stylu Paranormal Activity, Grave Encounters atd. Příběh je vyprávěn ze začátku svižně kdy diváka vtáhne do příběhu, ale později mi naopak připadá, že mohl být delší, protože se v něm řešilo poměrně málo věcí. Například se nedozvíme nic o původu monstra (to se ale třeba změní v pokračování). Za mě je to pěkně natočený film a i díky "handycam" stylu působí mnohem hlouběji než kdyby byl natočen klasicky. Protože mám rád tyhle městské survival filmy dávám mu *****. ()

LarisaDavid

Začiatok ma síce trochu nudil, ale po tom ako vypadla elektrina...tak paráda, monštrum desivé a spôsob natočenia? Bolo to zaujímavé, ale niektoré scény vyzneli nereálne, pretože by musel mať iné nervy, aby stále natáčal. Keby sa to stalo reálne, ja osobne by som si na kameru ani nespomenula...a nič by nebolo...navyše, síce neviem koľko priemerne vydrží batéria v kamere, ale vo filme vydržala až priveľmi dlho. ()

vrch07256732

Ja som dosť odporca FF lebo už to pchajú pomaly aj do večerných správ, ale tu hodnotím skutočnosť že sa nejedná o lacný snímok, ale plnohodnotný Monster horor so všetkými atribútmi ako devastácia mesta, nástup armády atď a sprznrné je to VHS kamerou -to je odvaha. Dejovo film neprinesie nič objavného, ale to asi v tomto subžánri nik neočakáva. ()

Wiceman

Nemůžu si pomoct, ale u tohohle filmu se dá ztotožnit s Méně je více. Příšeru z celýho filmu člověk uvidí asi tak pět minut, ale opravdu to není na škodu. Až na ty mini miniony, co se plíží New Yorskym metrem, tenhle film opravdu příjemně graduje po celou dobu. I postavy na roztřesený kameře fungujou tak jak by měli (i když záchranná akce té jediné a pravé lásky z padajícího mrakodrapu mi přijde na ,,obyčejný" newyorský obyvatelé až moc velká 'murica :D ). Trošku jsem se těšil na to, že si příšera vezme příklad z Lovecraftovskýho Cthulhu, ale i takhle nakonec fungovala víc než dobře. PS: padajícího meteoritu na konci jsem si za boha ne a ne všimnout, až asi po šesti minutách jsem tu šmouhu nakonec taky uzřel :D ()

onden85 odpad!

Co? To hodnocení myslíte vážně?! Kamera od alkoholika zvyklého vypít dva rumy denně a bohužel byl zrovna nasuchu = alkoholický třes, možná tomu Bonvillainimu křivdím a má Parkinsonovu nemoc. Buď jak Buď, koukat se na to nedá. ()

Indominus odpad!

Najděte člověka s parkinsonem, dejte mu nějaký to éčko nebo flašku vodky a pošlete ho na Václavák = máte stejnou píčovinu. ()

Kamzicky

Již dlouho mám tento film shlédnutý a nikdy mne neomrzel.Mystičnost příběhu je až nervy drásající.Viděl jsem film několikrát ale zatím jsem nebyl schopen rozluštit vše co je v filmu zahaleno.Už několik let čekám na druhý díl a jsem na něj zvědav.Fanoušci REC, BLAIR WITCH...kde je film z pozice kameramana si přijdou na své dějově sice film sem tam pokulhává ale jinak je to celkem dobrá zábava ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)