Noc oživlých mrtvol 3D

• USA Night of the Living Dead 3D (více)

Barbara a její bratr Johnny přijíždějí se zpožděním na pohřeb svojí milované tety a ocitnou se přímo v noční můře. Smuteční rodinný obřad je hned po začátku přerušen, když z několika okolních hrobů začnou vylézat oživlé masožravé mrtvoly, které jsou na první pohled velmi vyhladovělé. Několik z nich se rozhodne pronásledovat i Barbaru, která se ze hřbitova snaží marně utéct. Nakonec ji zachrání místní vysokoškolák Ben, který ji odveze na nedalekou farmu. Její obyvatelé, Cooperovi, však odmítají historce mladé dvojice uvěřit. Když však celou farmu obklíčí oživlé mrtvoly, které by si rády daly něco lidského k večeři, rozhodnou se pro útěk. Barbara si však brzo uvědomí, že oživlá monstra nebudou tím nejhorším, co jí mohlo potkat, zjistí totiž, že šílený majitel pohřebního ústavu skrývá mnohem děsivější tajemství, před kterým není úniku... (oficiální text distributora)

AjáTka

už hned na začátku kamarád prohlásil: " pokud jsou béčkový horory, tak tohle je céčkovej"...  pravda, ale taky z tama je geniální hláška: "když mrtví chodí, musíme zavolat policii" :D ()

Kalda69

Shlednuto s dvoubarevnymi brylemi (trafikova verze) a musim rici ze jsem se hodne pobavil. Chapu, ze to nedosahuje takovych kvalit jako treba The Walking dead ale tento film je kralem mezi ceckovyma srackama. Omlouvam se za ten vyraz ale nic jemnejsiho snad ani napsat nelze. ()

Rouzilka

alespoň jednu hvězdičku si tento film opravdu zaslouží... film strašný, ale jelikož je to 3D tak je to zase jiný zážitek :) ()

Kimble odpad!

Existují filmy výborné, dobré, ucházející, špatné, otřesné a nově i film typu Noci oživlých mrtvol 3D. Je čas si zvyknout na nový trend, kdy se studia nesoustředí na nové projekty, ale stále častěji oprašují staré klasiky a snaží se je převést do moderního provedení. Většinou se to nepodaří, ale to co se stalo v případě (již druhého!) remaku slavného Romerova hororu je opravdu vrchol. Původní film byl v mnoha směrech revoluční a svým způsobem stanovil pravidla žánru na mnoho let dopředu. Remake z roku 1990 v režii Toma Saviniho, k překvapení všech, tolik škody nenapáchal, a proto přichází druhá předělávka, aby tuto chybu napravila. „Film“ začíná příjezdem hlavní hrdinky Barbary, jejíž hodnota IQ by se dala spočítat na prstech jedné ruky, se svým bratrem na pohřeb jejich zesnulé tetičky. Ovšem nikdo nikde, jen pár zombíků linoucích se pomalým tempem ke dvojici obou aktérů. Barbara v jednom z nich rozpoznává svou matku a mezitím co se s ní snaží pozdravit, bratr Johnny ujíždí autem ze hřbitova pryč. Po několika minutách Barbara pochopí, že tady není něco v pořádku, rozběhne se pronásledována partou nemrtvých a jen těsně unikne (zdrží se hlavně díky tomu, že cestou zakopne o seno povalující se za hřbitovem). Další lahůdkovou scénu přichystali tvůrci jen o několik okamžiků později a to když hlavní „hvězda“ bijáku Sig Haid zápasí se zombíkem v garáži svého domku. Bohužel hraje tak hrozně, že i ten rozkládající se útočník ho svým hereckým umem předčí. Zbytek filmu se odehrává na nedaleké farmě, kde Barbara nalezne útočiště v podobě mentálně zaostalé rodinky. Zde se odehraje další řádka komediálních výstupů, původně zamýšlených jako hororových výstupů včetně řady vynikajících bojových scén, které občas zaostávají i za akčními scénami v původním, téměř půlstoletí starém, Star Treku. Hrdinové jsou nesympatičtí, atmosféra nulová, režie otřesná, vizuální provedení doslova odporné a dialogy šustí papírem jako nikdy dříve, proto zůstává záhadou, že se něco takového, navíc tři roky starého, dostává do našich kin. Také jste si určitě všimli, že za názvem je uváděno 3D. Bohužel se jedná o prachsprostý marketingový tah jak přilákat do kin co nejvíce návštěvníků. Nejenom, že využití 3D prostředí je naprosto minimální, ale vy si jej prakticky ani nemůžete užít, protože český distributor k němu dodává brýle tak „sofistikované“, že si svou kvalitou nic nezadají ani s kvalitou samotného filmu. ()

Severina odpad!

Odpad! Sice jsem nečekala víc, než podprůměrnou lekačku bez děje, ale tohle nebylo ani to. Jedinou hvězdičku bych připsala možná za to 3D... Sklo z roztlučeného předního sklaletící nemělo chybu, pěkně jsme sebou všichni škubli. A joint, kterým nám mával pod nosem, taky nevypadal špatně. Ale protože se tohle všechno v televizi naprosto ztratí, tak ji nedám. ()

havikmann

Neviem ako vy, ale ja som sa fakt bavil. Noc oživlých mŕtvol 3D, vlastne 2D, pretože nič v 3D som na plátne nezachytil ma oslovila. Krvavá rozsekávačka, sem tam niečo vtipné, veľa krvy a lietajúce končatiny. Skrátka fajn film na vypnutie mozgu na 80minút. ()

Agent24

No nevim nevim. DVDčko ze stánku za kilo a děs běs. Chudák Romero tohle si opravdu nezasloužil. 3D nic moc celej film mě jen boleli oči a ted mě bolí ještě a je to už asi 30 minut co jsem to dokoukal. Dvě hvězdičky ani nevim za co. To co se píše na obalu DVD je celkem pravda. Noc oživlých mrtvol v nové 3D dimenzi. Akorát bych napsal "Noc oživlých mrtvol pro lidi z jiné dimenze". ()

StressMode odpad!

Od tohohle filmu sem moc nečekal. Upřímně koupil sem si to na stánku jen k ozkoušení onoho 3D efektu. To co sem viděl bylo tak z nitra špatný, že sem film ani nedokoukal do konce. Přišerní herci, příšerné scény, hrozné efekty, masky a kostýmy. Měl sem si radši koupit hamburger :) ()

Maci odpad!

Tak tady snad ani neni co dodat. Slovy nedokážu popsat, jak byl tento film špatný. Bylo to jedno z největších filmových utrpení, co jsem kdy zažil. Pro mě největší dno odpadů. Dialogy na úrovni předškolních dětí, efekty jako by snad ani nedělal člověk, ale "oživlá mrtvola" a kamera jako z nejhorší telenovely. Lidé, kteří jsou schopni tomuto "intergalakticky zku**enému veledílu" udělit 5*, by měli jít navštívit nejbližší ordinaci psychiatra, protože takový "paskvil", jako je tento film, se vidí jednou za miliardu let. Věřte mi, že jsem chtěl z toho kina utéct. Kdybych já vůl radši koukal do kamen.... ()