V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

Dave162

Parádní díl a veliký pokrok oproti 4. Hoffman mi sice leze pěkně na nervy, příběh okolo exmanželky zbytečně komplikuje děj, ale nepřekáží což je také velké +. No a není nad parádně sestrojené kyvadlo. ()

lahvi

po jednicce asi druhy nejlepsi dil zatim. nebo aspon tam teda nebyly takovy chyby v navaznosti. jasne, zdimou z toho, co to jde, aby bylo o cem pokracovat. je to uz trochu nuda, ale srajda to nebyla. urcite lepsi nez predchozi tri dily. ()

jericho001

Mno a máme tu už pátý díl.Od minulého dílu se mi nezdá být větší pokrok k lepšímu.Film zabředl do toho samotného klišé.Pár nechutných scén,ta parta lidi co bojovali o život mě srali jak se pořád hádali.Ale např ta scéna jak jim ta cirkula rozjebala ruky tak tá byla dobrá.A když jsem si už konečně myslel že Hoffman zařve,tak hovno.Luke z Gilmorek boužel neměl moc hezkou smrt..Ale na to že je to už pátý díl,tak to ujde.Nesmím zapomenout na skvělou hudbu která se opravdu k téhle sérii hodí a dává ji ten správný šmrnc. ()

mikehoblog

Já se bavil. Trochu nepřehledné v "mimopasťových" scénách, ale jinak skvělé pokračování. Naštěstí to nenásledovalo čtyřku a už to zase málem bylo na pět hvězdiček (1.-3. díl je na 5* a tohle se jim téměř vyrovnalo). Je úžasný, že i když je to páté pokračování, tak tvůrci pořád vymýšlí nové pasti a styly, jakým se jimi prochází. Kdyby to šlo, dám čtyři a půl hvězdičky. Solidní výkon. :) ()

stargate17

Každý díl přibývá těch nesmyslných vyšetřovacích keců na úkor pastí, které jako jediné pořád stojí za to. Linka pěti lidí celkem ušla, pěkná scéna, kde si uvědomili, že měli od začátku spolupracovat, i jejich závěrečná zkouška. Hoffman je kretén. V kůži Jigsawa bych raději vstal z mrtvých a připravil něco i pro něj. A co víc, všechny ty nastřádané postavy se mi pletou - vždyť všichni chlapi vypadají skoro stejně a žádný charakter není... prostě není. Game over, prosím vás! ()

leo_kure

Už jsem si myslel že tu sérii pochopím, když tu najednou to tvůrci úplně změnily a já zase ztratil přehled... Jsem celkem zvědav co si na mě přichystali v šestém díle :/ ()

slender123 odpad!

Pátý díl této odpadkové série mě opět nijak nepřekvapil. Na filmu mě hodně štvou ty neustále flashbacky. Vidím, že tady není ani tak moc krve jako v předchozích dílech, ale i tak je ten film hodně špatný. Film je opět tak moc předvídatelný, a já už vždycky věděl, co se kde bude dít. Nepřináší to nic nového. 0% ()

HoncPe

Konečně! Po třech pokračováních skvělé jedničky jsem se dočkal fipmu který se jí alespoň blíží! Propletené i vymyšlené hezky. Zase se dozvídáme něco více k předešlím dílům a má to nenudný průběh (což se o čtyrce říci nedá). Brutalita malinko ustupuje (ale sadisti si na své určitě příjdou i tak), za to morální myšlenka je o dost lepší jak v minulém díle. Pro mne zatím nejlepší pokračování které prvnímu dílu alespoň nedělá ostudu. Dávám 4* (jednička dostala 5, dvojka 2, trojka 3 a čtyrka 3). ()

Maza2222

Můj komentář z postavy.cz Naprosto dobré. Sice jsem čekal víc, ale i tak je tento díl lepší než 3. Pasti byli hrozně dobré (hlavně box s krví nebo kyvadlo). I když jsem čekal, že si budu zakrývat oči, nestalo se :D. Příběh je slabší než u 4, ale konec byl perfektní, možná lepší než u čtyřky. 80 procent. ()

AnnaSophia

Dávám tři hvězdy, protože co se týče pasti, jde o můj nejoblíbenější díl. Kdybych ale měla být objektivní, skončím na dvou, neboť kvalita rapidně klesla. Následovník Johna není ani sympatický, natož chytrý, léčí si svoje komplexy a myslí, že je nedotknutelný. Jak jsem četla v předchozích komentářích - nejde nesouhlasit - přílišné rádoby vysvětlování kazí typické závěrečné rozuzlení, které se navíc ani nekoná. A je to škoda. ()

Foltest

Úpadek série začíná být ostře vidět. Hra o přežití měla sice zajímavé rozuzlení, ale absolutně nedávala smysl z hlediska napravení. V předchozích dílech mi pohledy do minulosti nikdy nevadily, ale tady už toho prostě začíná být až moc. Moc časových linií, ve kterých se ztrácím, moc postav, které se mi pletou, moc všeho. Skoro jediné, co se mi tak na filmu líbilo, byl protagonista, kterému jsem, na rozdíl od předchozích dílů, opravdu fandil a doufal, že vše dobře dopadne. No, asi můžu říct, že to dopadlo tak, jako vždycky, včetně zajímavého rozuzlení, které pátrání po antagonistovi mělo. ()

Hitman2019

Tento díl byl oproti jeho předcházejícím o dost horší, napětí skoro žádné, děj jen zbytečně rozpitvával předchozí Saw. Co se hudby týče tak té nejde nic vytknout. Tobin Bell hraje skvěle, ale ostatní herci vyjma ještě Hoffmana nestojí za nic. Děj nemá hlavu a patu. Jsem velký fanoušek této série ale tento díl je prostě hrůza. Některé věci které zde byly ani nezapadali do ostatních filmů. Dávám filmu 6/10 ()

Jirkacek

Snímek s poněkud divným názvem Saw 5 z roku 2008 jsem nemohl opomenout po shlédnutí předchozích čtyř dílů, které jsem ocenil třemi hvězdami a ten čtvrtý dvěma cípatými. Doufal jsem, že si i pátá část udrží nastavenou laťku a docela jsem se na pokračování těšil, i když zrovna horory nijak nevyhledávám. Dokonce tento druh filmového žánru nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. Nicméně krvák Saw 5 pro mne byl určitou povinností, neboť jsem jej v prosinci 2019 získal za směšně nízkou cenu na blu-ray disku. Po uplynutí 92 minutového napínavého hororu Saw 5 jsem ale nabyl dojmu, že toto pokračování bylo celkem zbytečné, i když právě v něm bylo mnoho vysvětlování vzniku celé série ze všech částí. Film začal probuzením odsouzeného vraha Setha Baxtera (Joris Jarsky), jenž byl připoutaný ke stolu pod kyvadlem. Nahrávka ho informovala, že se může uvolnit rozdrcením rukou mezi dvěma lisy. Učinil tak, ale čepel se stále otáčela a nakonec ho rozřezala na dvě poloviny, což někdo sledoval dírou ve zdi. Pak jsme se přenesli do továrny na balení masa, kde agent FBI Peter Strahm (Scott Patterson) zastřelil Jeffa Denlona (Angus Macfadyen) ze třetího dílu a pak byl zavřený v nemocnici. Objevil skrytý východ a diktafon, který ho nutil, aby zůstal v nemocnici, ale ignoroval ho a v tunelu na něj někdo zaútočil. Probudil se s hlavou utěsněnou v krabici naplněné vodou, ale přežil provedením tracheotomie perem. Venku detektiv Mark Hoffman vzápětí předal zachráněnou malou Corbett Denlon (Niamh Wilson) policii a tvrdil, že jsou jediní přeživší, ale byl šokován, když se objevil na svobodě také kolega Strahm. Během pozdější tiskové konference byl Hoffman povýšen na poručíka a připisovalo se mu uzavření případu. Ve své kanceláři našel poté poznámku s nápisem „Vím, kdo jste“, a dozvěděl se o smrti Lindsey Perezové ze čtvrtého dílu (Athena Karkanis), zatímco sebral Strahmův telefon. V nemocnici Strahm řekl Hoffmanovi, že Perezové poslední slova byla „Detektiv Hoffman“ a ptal se, jak unikl z pasti sériového vraha. Strahma navštívil také jeho šéf Dan Erickson (Mark Rolston), který ho poslal na lékařskou dovolenou. Jenže ten začal silně podezřívat Hoffmana z účasti na vraždách a sebral v archivu spisy o minulých obětech a začal je zkoumat sám. V podzemní místnosti se pak pět lidí probudilo s límci spojenými s řeznými lištami uzamčenými kolem jejich krků, které se daly odemknout klíči, umístěnými ve skleněných krabicích na druhé straně místnosti. Videopáska jim sdělila, že všech pět bylo spojeno a byli vybídnuti, aby „dělali opak“ svých instinktů v průběhu hry. Bylo jim také řečeno, aby vyřešili hádanky a opustili místnosti dříve, než vyprší časovač a výbušniny v každém rohu místnosti jejich těla roztrhají. Mallick (Greg Bryk) byl žhář, který aktivoval časovač a všichni museli sáhnout po svém klíči, ale dráty byly spojeny s ostatními účastníky, takže museli jít jeden po druhém. Každý dokázal dosáhnout svých klíčů, s výjimkou Ashley (Laura Gordonová), bývalé hasičské inspektorky, které nože uřezaly hlavu. Čtyři pokračovali do další místnosti, kde se dozvěděli že nadzemní sklenice obsahují klíče ke třem úkrytům, v nichž se měli schovat před dalšími výbuchy. Charles (Carlo Rota), investigativní novinář, udeřil Mallicka a začal rozbíjet sklenice jednu po druhé. Brit (Julie Benz), viceprezidentka pro nemovitosti a Luba (Meaggan Good), urbanistka, každý našla klíč a Charles vyzval Mallicka, aby ho Luba udeřila a nechala zemřít, když ho pak zabily bomby. Ve třetí místnosti muselo být k plné vaně připojeno pět krátkých kabelů, aby se dveře odemkly. Z toho usuzovali, že někdo bude muset zůstat ve vaně, zatímco ostatní dva uniknou, takže Luba zaútočila na Mallicka, aby použila jeho tělo k uzavření obvodů, ale Brit ji bodla a pomocí jejího těla otevřeli dveře. Ve čtvrté místnosti Mallick a Brit našli stroj vybavený pěti kotoučovými pilami a kádinkou, která potřebovala k otevření dveří deset litrů krve. Brit se snažila použít klíče z první místnosti k otevření dveří, ale viděla, že všechny klíče jsou stejné, Mallick si všiml pěti děr a uvědomil si, že všech pět z nich mělo spolupracovat, aby přežilo hru: v první v místnosti, mohli použít klíče od sebe k odemknutí límců, ve druhé místnosti byly kryty dostatečně velké pro více než jednu osobu a ve třetí místnosti stačilo připojit kabel k sobě, aby se otevřely dveře. Brit také zjistila jejich spojení: všichni byli zapojeni do požáru budovy, který zabil osm lidí. Když neviděli jiné možnosti, obětovali své ruce, aby poskytli krev potřebnou k opuštění místnosti. Mezitím se Strahm dozvěděl, že Baxter zabil Hoffmanovu sestru a byl propuštěn z vězení. Aby se Hoffman pomstil, unesl a zabil Baxtera pomocí pasti kyvadla, aby vraždu svedl na Jigsaw. Z flashbacků se ukázalo, že byl později unesen Johnem Kramerem, který vydíral Hoffmana, aby mu ve vraždách pomáhal. Sestavili většinu her společně s tím, že Hoffman poskytoval policejní spisy. Strahm si nakonec uvědomil, že všichni měli v továrně zemřít, s výjimkou Corbetta a Hoffmana, kteří se zdáli být hrdiny. Jeho aktivity brzy přitáhly Ericksonovo znepokojení, když manželka mrtvého vraha Jill Tucková (Betsy Russell) obdržela krabici a videokazetu jako Johnovu poslední vůli a Ericksonovi tvrdila, že ji Strahm sleduje. Poté, co Hoffman zavolala Ericksonovi, aby mu řekl o Strahmově teorii druhého komplice, se Erickson pokusil zavolat Strahma, ale Hoffman, který měl Strahmův mobilní telefon, ho vypnul. Erickson se pak přes sledovací službu dostal do pozorovací místnosti a našel mobilní telefon a jeho vlastní personální složku, kterou obstaral Hoffman. Také našel Brit, které se podařilo doplazit se ze čtvrté místnosti poté, co Mallick omdlel ze ztráty krve. Erickson žádal telefonicky o jejich lékařské ošetření a mezitím Strahm následoval Hoffmana do zrekonstruované plynárny a našel podzemní místnost obsahující průhlednou krabici plnou střepů z rozbitého skla. Hoffmanova páska naléhala na Strahma, aby vstoupil do krabice, jenž mu měla poskytnout bezpečí. Ten ale radu neposlechl a zaútočil na Hoffmana. Po krátkém boji zavřel Hoffmana do krabice, která utěsnila východ z místnosti. Hoffman mu ukázal na diktafon a tak si Strahm poslechl celý vzkaz, který ho varoval, že pokud nevstoupí do krabice, zemře a Jigsawův odkaz se vzápětí stal skutečností. Krabice byla bezpečně spuštěna do podlahy a poté se stěny místnosti sevřely a rozdrtily Strahma, který se neúspěšně pokusil uniknout skrz stropní mříží. A byl konec děsivého příběhu, který mi však moc nepřipomínal horor, jako spíše hru na kočku a na myš. Podle mého názoru režisér David Hackl natočil celkem zbytečný film, a na první část rozhodně neměl tu správnou tajemnou atmosféru. Spíše se snažil vysvětlit, proč vlastně vrah své hrůzné dílo konal a také jaké okolnosti všemu předcházely a podobně. Na můj vkus bylo v pátém díle příliš mnoho prolité krve a nepracovalo se už s napínavou atmosférou jako na začátku. Také mi nemohly uniknout velké nelogičnosti, které byly nápadné jako ponorka na pláži. Podle mého názoru jsem právě viděl druhý nejslabší díl celé série, ale jednou to prostě muselo přijít. Suma sumárum, snímek Saw 5 ode mne získal dvě zabité hvězdy **. () (méně) (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)