Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

moviesfan

Pro mě už tento počin není tím pravým a spadajícím pod značku Akta X. Čekal bych asi něco jiného, ale moc mě toho nepřesvědčí k pozitivu. Film je dějově průměrný. ()

JohnCZ

Po scénáristické stránce je to podprůměrná epizoda roztažená do takřka dvou hodin. Bohužel scénáři chybí to, co dělalo AKta X těmi pravými Akty X. Naopak technicky a herecky je to zvládnuté na výbornou. Díky zasazení do zimy měl celý film výborně mrazivý nádech čemuž napomáhala vypiplaná zvuková stránka filmu. Mulder je zpátky ve větší formě, než kdy dřív, naopak Scully je psychicky rozpolcena, což ale nic nemění na faktu, že je Gillian Anderson s přibývajícím věkem hezčí a hezčí. Přítomnost Calluma "Lew Ashby" Rennieho velice potěšila, stejně tak české herečky, která občas i česky během filmu něco zažbleptá. Modernizací prošel i hudební motiv, který se mi však nelíbil ani zdaleka tolik, jako ten původní. Stále ale dodává filmu super atmosféru. Jako celek tedy na mě I Want to Believe působil dobře, ale příště by to chtělo konečně rozjet zase nějakou napínavou konspiraci... a taky Monicu Reyes a Johna Doggetta. ()

Crazer

Tentokrát žádné děsivé prvky, jak jsem byl u této dvojice zvyklý. Asi Mulder a Dany opravdu dospěli .. tento snímek mě děsil podstatně méně než předchozí části. Můžu říci, že je tam jisté menší zklamání, protože po téměř hodině a půl se vše vyřeší ránou do hlavy ... no nevím, u mě tento snímek znamená průměrový střed. ()

Ajinka126

Napětí, záhadno nebo tajemno zde je pramálo. Takhle si slavné Akta X nepředstavuji. Podle mého to byla jenom lepší detektivka. ()

liquido26

No, možná, že je to tím, že jsem na Akta X nikdy moc nekoukal, vlastně jsem kdysi před nějakými hodně lety, když to dávali poprvý v televizi viděl asi dva nebo tři díly, který mě sice strašně bavily a strašně jsem se u nich bál, ale nakonec, jak to bylo vždycky pozdě v noci, u toho usnul, takže celou jsem viděl asi jen jednu epizodu, ale tenhle film mě fakt vůbec nezaujal. Jediný, co mě bavilo byl hláškující Mulder, jinak prostě slabota. ()

corpsy

Občas v tom pocítiť atmosféru pôvodného seriálu, ale zápletka sa skôr hodí do CSI : Las Vegas ako do príbehov Aktov X. Má to svoje chvíľky, ale je ich poskromne. ()

Hoyt

Docela zklamání, oproti prvnímu snímku obrovské. Asi jako většina jsem čekal nějaký extra zajímavý příběh a dostal jsem jen průměrnou detektivku, která bohužel nezaujme. Jediný plus je ten, že se opět sešla stejná sestava. ()

kleopetra

Mohli vymyslet lepší příběh... Seriál jsem milovala a že jsou Mulder a Scully spolu je báječné, ale to je asi tak vše... ()

draggo

Absolutní zklamání. Akta X miluju a je to jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy měl tu čest vidět. Miloval jsem na tom všechny ty záhady, tajemno, atmosféru a tak... A tady není nic z toho. Je to jenom obyčejná kriminálka, a najvětším paranormálním jevem je tu pedofilní důchodce, co občas brečí místo slz krev. A přitom vím, že na téma Akt X se dobrý film natočit dá, viz první film Akta X, který mi řádně zamotal hlavu :) Tohle je jenom slabý odvar, který od odpadu zachraňuje jen to, že to není úplná nuda, a taky že Mulderovi se Scullyovou zůstala aspoň špetka charismatu. Jinak průser grandiózní. /viděno na DVD: 30% a 2*/ ()

kikuka

Bolo to fajn, ale neviem sa zbaviť pocitu, že Carter to pojal s humorom. Aj keď serióznym. A bizarným. Najmä, "Akty X" v názve sú zavádzajúce, je to fajn thrillerík, ale.. ()

baribal

Myslím, že je zbytečné hodnotit proč jen za jednu. Valná většina lidí dává dvě nebo tři a už je celkem jedno proč, protože to všichni cítíme/vidíme stejně. Zajímavé by bylo zjistit proč je to tak špatné, všichni strůjci úspěchu se zde sešli, herci, režisér. Jakto že by jakýkoli díl seriálu natažený na dvě hodiny byl zajímavější než tento film? Potíž je podle mě v tom, že tohle není ani moc mystery, ale více thriller. Nic proti thrilleru, ale Akta X formovaly žánr mystery veeelmi dlouho. Tohle působí jako krok novým směrem, kam se Akta X ještě nevydaly a bohužel to dopadlo jak to dopadlo. Pravděpodobně je toto naprostý exodus kdysi nejoblíbenějšího seriálu. Alespon ho pohrbil ten, kdo také vychoval. ()

ladko

“Don’t give up!” Mne - ako fanúšikovi seriálu dal tento film všetko, čo som od neho očakával a možno ešte viac. Zaujímavý príbeh, napínavý, s množstvom odkazov na seriál a k tomu asi najlepšia seriálová dvojka, aká kedy vznikla(aspoň pre mňa). Proste som to hltal všetko od začiatku do konca. To nízke hodnotenie absolútne nechápem a nesúhlasím ani s námietkami spomínanými vo väčšine komentárov okolo (ale na to si človek po určitej dobe pôsobenia na čsfd zvykne:)). ()

Tayen

"Natočíme další film Akta X. Bude to bomba a bude to o něčem jiném než minulý film - žádní zelení mužíčci, ven se nesmí dostat žádná informace. Budeme se taky více zabývat vztahem Muldera a Scullyové, necháme je sblížit se a diváci dostanou, co chtějí, konečně je dáme do kupy. Nejlepší bude, když příběh bude o nějakém skrytém zlu, o něčem, co tu ještě nebylo, nějaké monstrum, nejlépe. Možná by měl být vztah Muldera a Scullyové už rozvinutý. Ano, měli syna. Nebudeme se zmiňovat o podrobnostech, stejně nevím, jak to vymyslet, ať si každý domyslí, co chce. Teď mě nenapadá ani žádný příběh, tak se to bude motat kolem něčeho, co už všichni znají - novodobý Frankenstain. Ale případ necháme v pozadí jako kulisu. Hlavní bude psychika Muldera a Scullyové. Každý bude mít jiný cíl. Sakra, ten jejich vztah, ani pořádně nevím, jak to vymyslet. Ale když to nějak šikovně splácáme dohromady, tak to bude dobrý film. Když už jsme to slíbili, nové Akta X budou." Takhle nějak si představuji myšlenkové pochody Chrise Cartera. Kéž by radši nic dalšího netočil. ()

E..

Ne moc povedený kousek. Čekala jsem, že v novejch aktech X bude něco víc, než jen starej pedofil, co mu teče krev z očí a úplně nerealistickej pokus o nasazení mužské hlavy na ženské tělo. Je pravda, že se nenudíte, ale nejsou to správný akta X s pořádnejma nechuťárnama a ufonama.. Mimo to milostný příběh mezi Mulderem a Scullyovou tomu dává spíš nádech romantického dramatu. Musím říct, že jediný, co mě nečekaně překvapilo, byla česká slova v originální verzi. ()

mysiak

Návrat sa nevydaril...nebudeme si klamať...je to najmä tým, že sme vypustili mimozesťaňov...a pustili sme sa do CSI...kašlite radšej na to ()

GodComplex

Chtel jsem uverit, ale tomuhle teda urcite ne. Ano, skvela hudba, obzvlast remix main themeu ve spojeni s vizualne super finalni titulkovou sekvenci. Docela hezke zasnezene prostredi a nekolik vtipnych momentu v cele s G.W. Bush scenou. To je ale vazne vsechno, jinak to byla nezajimava a sediva nuda o nicem. 0% paranormalna, mysticnosti, napeti, proste nic. 3/10 ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část