Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Saur.us

Luxusní filmařina. Ať už jde o potemnělou kameru Roberta Richardsona, zvuk, pečlivě poskládaný soundtrack, střih; scénář, který za nitky divákovy fantazie tahá s maximání lehkostí a dává odpověd až na závěr a přitom ukazuje řešení už na začátku a samozřejmě režii Martina Scorseseho. To celé završené perfektním závěrem, který třeba někdo mohl tušit, ale já ne a bavil jsem se o to víc. A výborný DiCaprio má letos na ty snové záležitosti celkem pech. "Co je horší? Žít jako zrůda nebo zemřít jako slušný člověk?" ()

jasanka

Tady se mi líbil už trailer. A film byl ještě mnohem lepší. První půlka je o tom, že si říkáte "Sakra tak ať už se něco stane, chci vědět, jak to bude dál.", druhá už vás nechá jen zírat a zapřáhne mozkové závity na plno. Nevíte, co je realita a co představy, jestli celý film je vlastně jen výmysl nebo skutečnost. Moc povedený film, úžasná hra barev, zajímavé téma. ()

mul.berry

Odmítám opakovat, což již bylo řečeno a řečeno lépe, než bych to svedla já. Jen s lítostí dodám, že ten pohled jedné z pacientek na začátku filmu si z hlavy asi nikdy nevymažu. ()

blazenka

Obrovské uznání za tak složitý počin. Mrazilo mě z něj v zádech, žasla jsem nad úžasnou vypracovaností a překvapivou pointou. Klobouk dolů před výkonem Leonarda, Bena Kingsleyho a Michelle Williams. Té především. Její role je klíčová a její výkon skvělý. Dávám 85%. ()

bekO

Že režisér Martin Scorsese patří ke světové špičce sem věděl už dávno když dokázal natočit několik světově uznávaných filmu v 70. a 80. letech.. Ale že dokáže ve svých téměř 70ti letech natočit film jako je "Prokletý ostrov" a zaujmout tím nové publikum než bylo v sedadlech kin u jeho prvních filmů před téměř 40ti lety.. To už je něco ! :) Výborný scénář, VYNIKAJÍCÍ režie, skvělá hudba a film je natočený tak že do poslední chvíle nevíte co to vše znamená. ***** ()

chelsea17

Nezažil jsem u žádného filmu to, že by byla důležitá jeho poslední věta. U Prokletého ostrovu tomu tak je. Když tomu neporozumíte, tak vlastně vše ostatní ztrácí význam. Navíc opravdu musíte celý film bedlivě sledovat, tím pak krásně do sebe všechno zapadne v závěrečné části v majáku. Já byl úplně ohromený. Navíc hudba ještě podtrhuje už tak skvělou atmosféru a napínavost celého filmu. Prokletý ostrov je jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

grerar

Při sledování jsem se nenudil. Jenže to k plnému hodnocení nestačí. Konečná zápletka není zas až tak překvapivá, Scorsese použil známou pravdu, že konspirace jsou v módě. Že tam hrozně moc věcí sedí spíš napůl než jakkoli jinak. Scény z "Dachau" jsou tak jako moc málo uvěřitelný (upozorňuji, že jsem viděl autentické záběry ze seriálu Svět ve Válce). DiCaprio odvádí svůj na dnešní dobu standard. 4* ()

Pidzey

Přiznávám že Lea moc nemusím, ale uznávám ho, nejspíš je to jeden z nejlepších herců současnosti. Poslední dobou jsem ho viděl vždy ve vynikajících filmech, kde byl vynikající. A stejně tak i tohle Leo táhne a strhává na sebe většinu pozornosti a k tomu mu pomáhá vysoce kvalitní scénář s pointou která by mě nenapadla. Film který mě oslovil svou atmosférou a ani minutu jsem se u něj nenudil. ()

Vrata88

Vypadá to, že se Scorsese v novém tisíciletí přizpůsobil současným trendům a natáčí trochu jiné filmy než před 20 lety, teď má nového oblíbeného herce a snaží se natáčet dějově složité filmy s překvapujícím rozuzlením.Po skvělém The Departed je tu film s atmosférou, která by se dala krájet, kterou pomáhá dotvářet vhodně zvolená hudba a temný příběh.I přes délku filmu je tempo celkem dobře rozložené díky tomu je tu absence hluchých a nudných míst. Co se týče toho tady na webu několikrát zmiňovaného konce, tak musím přiznat, že jsem během scény v majáku začal tušit, že to asi nějak takhle dopadne i přesto jsem u titulků, které následovali po náhlém zatmění obrazu poněkud ztuhnul. Sečteno podtrženo, je to skvělí film a o to víc mě mrzí, že nemůžu dát plný počet, stejně jako The Departed tomu k dokonalosti něco chybí. Na druhou stranu i 4* je dobrá známka. ()

fixaman

S odstupem času musím snížit svoje hodnocení z plného počtu tak na 70%. Shutter Island byl strašlivě předvídatelný a neoriginální. Samozřejmě, pokud nemáte nasledovaný žánr hororu, pravděpodobně se vám to líbilo. Jinak vám nebylo dáno nic, co byste už mnohokrát neviděli. Jedinou výhodou Prokletého ostrova je tak jeho rozpočet a herecké obsazení. Do hororů studia zkrátka neinvestují a tohle dílko dostalo přiklepnutý velký rozpočet jen kvůli režisérově zvučnému jménu. Kdyby nebyl vysoký rozpočet, byl by z toho průměrný horor. Imho každý zkušenější hororový režisér by s podobným rozpočtem natočil podařený lekačku. Tak jen nezbývá než doufat, že stejně jako kdysi studia najela na vlnu drahých fantasy, tak jednoho dne zkusí dražší horory, protože to prostě může na lidi fungovat (viz Kruh). ()

RockStar01

Fantastické. Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, nemyslel jsem si, že film mě něják zaujme. Postupně jsem se do děje ale čím dál tím víc dostával a prožíval jej, až jsem se dotal do fáze, kdy jsem hltal každou novou informaci a nemohl jsem se od filmu odtrhnout. Posledních 15 minut jsem nevěděl, čemu věřit. Můžu už jen poděkovat za tip na tento film, protože jsem si jej opravdu užil. ()

ladno

Je úplne jedno, či pointu uhádnete a tiež ako skoro ju uhádnete. Alebo ako ja si užívate brilantnú naháňačku s perfektnými hercami, vynikajúcou kamerou, skvelým režisérskym prístupom a priam dokonalou filmovou hudbou, pričom pointu neuhádnete. Či ju uhádnete, alebo nie, pán Scorsese má v rukách predsa len svoj posledný tromf. A pokiaľ vás neposadí pointa, posadí vás tento tromf. 100% ()

TuT

85 %, jakou roli měl Mark Ruffalo jsem odhadl tak při první zmínce kým by mohl být, ale rozuzlení velice překvapilo. ()

Mathew234

„This is a game. All of this is for you. You are not investigating anything. You are a fucking rat in a maze." Shutter Island je pre mňa dokonalé dielo. Spĺňa všetky moje požiadavky a očakávania, ktoré od filmu vyžadujem. Príbeh začína ako zaujímavá detektívka, kde dvaja agenti pátrajú po zmiznutej pacientke. Celý čas premýšľate ako sa jej za tak záhadných okolností podarilo utiecť. Príbeh sa vzápätí zvrtne pacientka sa objaví a vy tušíte, že tu niečo nesedí. Nakoniec sa dostávate do bodu, kde zisťujete, že jednoducho nemôžete veriť nikomu a to ani Teddyho kolegovi Chuckovi. Dej je mimoriadne strhujúci, vtiahne vás neľútostne do vnútra a neustále vás šokuje novými a novými udalosťami. Všetko to zdôrazňuje mysteriózne, temné prostredie psychiatrickej liečebne, ktorá sa nachádza na ostrove, míle ďaleko od civilizácie. A na konci len pozeráte a nechápete. Je to akoby vás obliali studenou vodou a vy precitnete. V hlave kalkulujete a dávate si dokopy jedno z druhým až prídete na to, že všetko to dáva dokonalý zmysel. A pri záverečnej Edwardovej, alias Teddyho, vete - „Which would be worse: to live as a monster, or die as a good man?"- sa vám len zastaví dych. Leonardo DiCaprio mi práve v tomto snímku otvoril oči. Pretože práve tu som zistila, aký jedinečný a úžasný herec to je. Bravúrne sa vžil do postavy Teddyho. Dosýta som si vychutnala tak skvelý herecký výkon, radosť sa pozerať. A celý film dotvára úžasná hudba, pre mňa najlepší Max Richter s nádhernou skladbou On the nature of daylight. Martin Scorsese ukázal, že je skutočne pán režisér. Klobúk dolu za tento snímok. Päť hviezdičiek a jednoznačné zaradenie na list mojich top filmov. ()

ASSBURGER

Táto Scorsesovka je moja najobľúbenejšia aj ked síce má v mojej tabuľke silného súpera ( Vlk z Wall Street) aj napriek tomu je najlepším Scorsesovim dielom. Veľmi zaujímavý bol tento film aspoň podľa mňa súcitil som z DiCapriom a vôbec som nečakal taký koniec proste vauu.....Vždi som si myslel že Martin Scorsese nespraví nič lepšie než je Casino ale predsa sa mu to podarilo za pomoci DiCapria. Proste parádna nečakaná kultová drama ktorú som videl veľa krát a aj tak ma neprestala baviť naozajstné dielo jednoznačne som tomu musel dať päť hviezdičiek..... ()

adriane9

Film o kterém budete přemýšlet ještě týden po shlédnutí. Poprvé pro mě výborný výkon DiCapria i Ruffala, kvalitní misteriózno a příběh který jsme si s přáteli vyložili každý úplně jinak. A o tom to je, zaujmout, donutit přemýšlet a možná ho nikdy úplně nepochopit. Doporučuji! ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013